Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki wynik jest w miarę dobry, czy raczej przeciętny, chodzi mi o temp. i napięcie ?

Ile na oryginalnym BOX-ie można kręcić tego proca ?

I jest naprawdę stabilnie na 4GHz, czy to masz 3200? CS:S, Crysis, HL2 się nie sypią? Ile przeszedł orthosa?

 

To napięcie (niskie) to real? Screen nie jest fake?

 

IMHO bardzo dobry wynik, naprawdę. Czy to jest na boxie? Temperatury imho znośne. Można Pentagrama Karakorum założyć, powinny tempy trochę zejść w dół.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jak najbardziej prawdziwy, chłodzenie BOX-owe, napięcie w BIOS-ie 1.23125V, test parę godz. w CRYSIS i żadnych problemów. :D

Tylko nie wiem dlaczego w Idle napięcie mam 1.2V a w Stresie pokazuje w orthos-ie 1.184V ? :blink:

Przy jakich max. temp. warto już zastanawiać się nad zmianą BOX-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tylko nie wiem dlaczego w Idle napięcie mam 1.2V a w Stresie pokazuje w orthos-ie 1.184V ? :blink:

...

Sądzę że to wina Vdrop-a, każdy chyba to ma przy podkręcaniu, jedni więcej, drudzy mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie probe :D na razie mam ten od 5200 bo posiałem gdzieś paste termo :/ poczekamy az wyrośnie ;P jak zdobede paste to zmienie chlodzenie i zobaczy sie jaka roznica

 

założyłem coolerek od 2140, generalnie niebardzo daje sobie rade

 

co do samego proca, stabilnie jak narazie 3,5 ghz przy 1.375 bios 1.328 cpuz, w stresie 58 - 60 stopni

 

albo średnia sztuka albo średnio się te procki kręcą, puki co kat i mam nadzieje ze bedzie dalej stabilny

 

przesiadłem się na niego z 2140 @ 2,8 Ghz chyba mimo wszystko warto

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę kupić GA-EP31-DS3L plus E5200 i pytanie: jeśli mobo będzie rev.1 będę miał problem z brakiem obsługi tego procka, czy sprzedawane aktualnie płyty mają załadowany bios, który je obsłuży? może ktoś się wypowiedzieć kto ostatnio nabył taki zestaw? czy były problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki wynik jest w miarę dobry, czy raczej przeciętny, chodzi mi o temp. i napięcie ?

Ile na oryginalnym BOX-ie można kręcić tego proca ?

 

w1152.png[/url

a wyżej próbowałeś? mój na 3.2 idzie bez zmiany napięcia (winda startuje orthos sie sypie po paru min) na 1.2 juz luzno, ale zeby 3.8GHz to juz mu 1,35> muszę dać : ( Edytowane przez p!Ck3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po 8 latach z AMD nabylem e5200+ep31 ds3l rev 1.0. Poki co nie podnosilem napiecia i uzyskalem 3250mhz na 1.2v w biosie, 1.168 w cpu-z w stressie. Orthos dziala juz dluzszy czas bez bledow, temp na boxie to 63-65 stress. Poki co jestem bardzo zadowolony, choc mialem duze obawy, bo procesor made in costa rica. Jutro sie pobawie napieciem i zdam relacje. Czy te temperatury nie sa za wysokie troche? Odczyt z core temp 0.99.3. Mysle nad kupnem jakiegos niedrogiego chlodzenia, karakorum mi nie wejdzie. Zastanawiam sie nad alpaya albo freezer 7 pro. Co bedzie lepsze i czy duzo mi spadna temperatury w stosunku do boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę kupić GA-EP31-DS3L plus E5200 i pytanie: jeśli mobo będzie rev.1 będę miał problem z brakiem obsługi tego procka, czy sprzedawane aktualnie płyty mają załadowany bios, który je obsłuży? może ktoś się wypowiedzieć kto ostatnio nabył taki zestaw? czy były problemy?

 

Nabyłem taki zestaw kilka dni temu. Płyta bez problemu rozpoznała procesor. Wszystko jak na razie śmiga bez problemów.

 

Wynik w 3Dmark06 po przesiadce z A64 X2 3800 podskoczył o 2900 punktów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem taki zestaw kilka dni temu. Płyta bez problemu rozpoznała procesor. Wszystko jak na razie śmiga bez problemów.

 

Wynik w 3Dmark06 po przesiadce z A64 X2 3800 podskoczył o 2900 punktów. :D

nikt nie pisze na jakiej wersji biosu pracuje

ja przed zakupem e5200 zapodalem najnowszy bios [do p31]

watpie czy pierwsze wersje biosów to obslużą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ep31-ds3l rev 1.0 i bios f3, od razu dzialal e5200 bez problemu, jeszcze nie zmienialem biosu. Troche dziwne, bo plyta jest rev1.0, a ma napis o supporcie 45nm, ktory byl chyba dopiero na plytach rev2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam e5200, na msi p45 neo2 fr. stabilnie mam 3,6Ghz przy 1.365V w biosie. na maxa go wykrecilem na 3.9Ghz przy 12x325 i 1.375V. policzyl PI 1M w 14.422s. co ciekawe przy takim napieciu w cpu-z pokazywalo 1,415V. Chlodze go Pentkiem Karakorum, puszcze go na 1,415 w biosie i sprobuje uzyskac 4.0Ghz stabilnego. Jak nie to zaloze Ultra Kaze na niego (3 tys obr/min) i dam 1,45V:)

 

Czym sie rozni proc z Costa Rica od Malasia?

Edytowane przez vbl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest chyba zle, stabilnie oczywiscie, ponad 3 godziny orthosa

Z doświadczenia wiem, że 3 godziny to zdecydowanie za mało. U mnie wysypywał się nawet po 8 godzinach. Jak sprawdzałem swojego 2140 to zapuszczałem orthosa na noc i pół dnia, jeśli po tych kilkunastu godzinach się nie wysypał to uznawałem za stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek poki co robi 3600 przy 1,35V. Nie jest chyba zle, stabilnie oczywiscie, ponad 3 godziny orthosa. Jutro sprobuje wiecej.

A to nie jest odrobine za duzo napiecia jak na 45nm 24/7 ?

Ja tam stabilnosc robie z 15-20 minut orthosa a potem ide w cos pograc i patrze czy tam sie nic nie wiesza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...