Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

365mhz to chyba był max. Na 370 już nie wstawał. 400mhz nie ma szans. Nie wiem jak te nowe sztuki, ale na egieldzie też podobnie się procek skończył, więc coś w tym jest, niestety.

 

Edit: Mój 350mhz robił stabilnie (350x10), wyżej nie testowałem, gdyż nie było potrzeby.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę przy 3400MHz 1.3375V mam max 64*C. Co może być jeszcze nie tak??

Tiaaa, z tego co widzę ze screena którego zamieściłeś w czwartek, temperaturę mierzysz Real Temp'em 2.70, więc jest ona zaniżona. Real Temp prawidłowo odczytuje temp. proców w 45nm bodajże od wersji 2.75 a core temp od 0.99.3 (Tj. Max muszą mieć ustawione na 100 a nie 95*). W rzeczywistości masz więc pewnie prawie 70*, a to już dosyć ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z FSB w tych e5200 jest podobnie a nawet ciut gorzej niż w e4500 M0 (ja mam przy 393 Mhz FSB wall na e4500 ).

 

 

hehh albo nawet te 340 niestabilne ;/

orthos działa OK ale po 5min złapałem frezza ;/ spr jeszcze raz - moze to przypadek ;)

podejrzewam że będziesz miał stabilnie od 338-337 FSB w dół

 

pzdr

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie mnożnik jest główną zaletą tych procków. Spora oszczędność energii (z x12,5 do x6) Do tego nie porzeba higendowej mobo, aby mocniej pogonić proca ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, z tego co widzę ze screena którego zamieściłeś w czwartek, temperaturę mierzysz Real Temp'em 2.70, więc jest ona zaniżona. Real Temp prawidłowo odczytuje temp. proców w 45nm bodajże od wersji 2.75 a core temp od 0.99.3 (Tj. Max muszą mieć ustawione na 100 a nie 95*). W rzeczywistości masz więc pewnie prawie 70*, a to już dosyć ciepło.

 

No rzeczywiście:/ Czy temp może być powodem tak słabego OC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie mnożnik jest główną zaletą tych procków. Spora oszczędność energii (z x12,5 do x6) Do tego nie porzeba higendowej mobo, aby mocniej pogonić proca ;)

Co Wy tak z tymi highendowymi płytami no, toć pierwszy lepszy giguś na p31 czy p35 za 150 zł robi 450 FSB z palcem w d...

 

Ze swojej obserwacji wnioskuję, że tempy mają znikomy wpływ na OC. I nie narzekaj tak, ja mam stabilnie 3,33GHz dopiero na 1.35V z biosu ;)

z moich wynika dokładnie odwrotnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak z tymi highendowymi płytami no, toć pierwszy lepszy giguś na p31 czy p35 za 150 zł robi 450 FSB z palcem w d...

I właśnie to napisałem w poprzednim poście. ;) Sam posiadam lepszą, mobo z prostego powodu. Ja nie kupuję sprzętu na lata, jeśli E5200 wytrzyma u mnie pół roku to będzie dobrze. A że LGA775 dożywa końca, wolałem sie zaopatrzyć w lepsze mobo z myślą o E8x00/ lub Q9x00, gdyż nowa podstawka może być przez długi czas niedostępna finansowo dla przeciętnego użytkownika, ale jak będzie to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyzsze fsb moze niesc za soba koniecznosc ustawienia wyzszego napiecia na cpu ? Tzn:

Ustawilem swojego 5200 11x320 1.3V - i pare razy komp wysypal mi sie podczas grania w Gird-a.

Natomiast na domysnym mnozniku 12.5x280 1.3v - nie zaobserwowalem problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie 1.35V 24/7 moze prowadzic do degradacji proca? Od miesiaca na takim jechalem na 11x333 a teraz orthos sie wysypuje po 20 minutach. Musialem dac 1.35125, zeby bylo ok.

I dolaczam sie do pytania Basika, bo cheteni bym obnizyl troche napiecie dla zbicia temperatur. Teraz mam strsesie 66-67, a na 1.2v i 9,5x333 mam max 56C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze masz racje, bo planuje zmiane zasilacza. Po prostu zdziwilem sie, ze wczesniej chodzil ok przy takim oc a teraz juz nie.

Czyli mozliwe jest, ze po zmianie zasilki proc bedzie potrzebowal mniejszego napiecia do stabilnej pracy?

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wy to jesteście szczęściarze. Ja wczoraj kupiłem e5200 (Malezja) i nawet stabilnie 3,25Ghz nie chce zrobić. W miarę dobrze jest na 3,15Ghz. Kombnowałem z napięcami od 1,275v aż do 1,35v, z różnymi mnożnikami i różną wielkością fsb. Wczoraj to mi się nawet wysypał na Orthosie (ok 30 min) na 3,15Ghz. Dziś kupiłem nową pastę Arctic Silver Ceramique i jest trochę lepiej czyli maksymalnie 3,24 Ghz i liczy SuperPi do końca bez błędu. Niestety wyżej już nie chce a przy 3,33Ghz nawet do windy nie idzie wejść. Temperatury w idle: procesor ok 24-26C, rdzenie 41-43C. W stresie Orthos 62-64C dla rdzeni i 41-42 dla procesora. Pamięci ustawione na 800 i defalt napięcie. W biosie wyłaczone eiste, c1e i inne rzeczy przeszkadzające w oc. Jestem bardzo rozczarowany tym procesorem. Płyta główa ok bo poprzedni procek e2160 smigał do 3,1-3,2Ghz. Przy 3Ghz miał on tylko ok 30C w idle na obu rdzeniach i tyle samo (mniej więcej sam procesor). Dodam dla porównania wyniki przy ustawieniu taktowania na 2997 Mhz: SuperPI 16M e2160 9,44 a e5200 7,36, 3DMark 06 (karta Radeon 3870 defalt) e2160 10606 pkt a e5200 10994 pkt, CPU TEST e2160 2547 pkt a e5200 2718 pkt.

 

Ma ktoś pomysł co zrobić z tym fantem -może kropnąć go na Allegro i szukać coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze masz racje, bo planuje zmiane zasilacza. Po prostu zdziwilem sie, ze wczesniej chodzil ok przy takim oc a teraz juz nie.

Czyli mozliwe jest, ze po zmianie zasilki proc bedzie potrzebowal mniejszego napiecia do stabilnej pracy?

HPC-420-302-DF to dobry zasilacz do starszych konfiguracji (CPU z 5V i AGP)

Wymień zasilacz zanim padnie (jak padnie to strata może być większa niż zasilacz)

Do czasu wymiany lepiej nie graj w gry 3D i co najmniej obniż taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPC-420-302-DF to dobry zasilacz do starszych konfiguracji (CPU z 5V i AGP)

Wymień zasilacz zanim padnie (jak padnie to strata może być większa niż zasilacz)

Do czasu wymiany lepiej nie graj w gry 3D i co najmniej obniż taktowania.

Nie mam kiedy grac a takty dalem poki co 2500 na 1.1V. Wogole jakie najmniejsze napiecie moge dac? Bawil sie ktos w undervolting na tym procu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1,035V (-150mV względem def) u mnie działa stabilnie na stock mhz. Miałem okazję sprawdzić, zanim grafa wróciła ;). Jako iż było włączone oszczędzanie energii, w idle schodził do 0,985V ;). Niżej nie próbowałem.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pomagałem koledze składać pieca i taki oto trafił się e5200 po 1szej godz testów

Dołączona grafika

 

 

myślę, że całkiem daje rade. Złożone na msi neo3, ocz psu i karakorum dochodzące do 58-60st. Wiem, że vcore wysokie, ale póki co szukam maxa proca.

 

pozdrawiam i zachęcam do walki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomagałem koledze składać pieca i taki oto trafił się e5200 po 1szej godz testów

Dołączona grafika

 

myślę, że całkiem daje rade. Złożone na msi neo3, ocz psu i karakorum dochodzące do 58-60st. Wiem, że vcore wysokie, ale póki co szukam maxa proca.

 

pozdrawiam i zachęcam do walki:D

Tylko pozazdrościć takiego procka (mój nawet 3,25 stabilnie nie robi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu nabyłem drogą kupna tego E5200. Zamieni wysłużonego E2160. Liczę na to że zrobi co najmniej 4 gigusie :razz:

 

Tu macie do poczytania jak się podkręca procki 45 nm - (duże znaczenie mają napięcia gtl, ale nie wszystkie płyty umożliwiają ich regulację):

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/578/45NM/dla...ORE/2/DUO/E8200

 

ps: E8200 i E5200 to jeden grzyb :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...