Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mako222

Dołączona grafika

 

Po godzinie grania w Gothic III również nic się nie dzieje...

 

Mój kostarykańczyk w core temp ma na vid 1,225 a twój 1,16. wcale się nie dziwię ze robi 4Ghz przy 1,35v:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Po godzinie grania w Gothic III również nic się nie dzieje...

No to jesli jest rzeczywiscie stabilnie na takich ustawieniach to naprawde ladna sztuke trafiles. A jakie napiecie w biosie ustawiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh fajna sztuka. A powiedz mi czemu Ci orthos dobrze pokazuje mhz a mi zle?

 

I po drugie czy tylko ja tam mam ze ten procesor nie chce isc na duzym FSB? Tzn tak gdzie powyzej 350?

Edytowane przez mas1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1. Orthos wskazuje prawidłowe taktowanie gdy masz ustawiony domyślny mnoznik, w przypadku E5200 x12,5

P2. Nie tylko Ty tak masz, jest to norma na tych procach. Poprostu E5200 szybko łapie walla :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście jakie mają walle wasze procki bo normalnie niechce mi się wierzyć że fsb=400 jest tak trudno osiągnąć, nawet na mnożniku 6 :unsure:

Ale jeśli to prawda to cieszę sie że nie zmieniłem swojego e2180... choć mnożnik 12,5 w EIST by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliście jakie mają walle wasze procki bo normalnie niechce mi się wierzyć że fsb=400 jest tak trudno osiągnąć, nawet na mnożniku 6 :unsure:

Ale jeśli to prawda to cieszę sie że nie zmieniłem swojego e2180... choć mnożnik 12,5 w EIST by się przydał.

A po co Ci fsb 400? Proc ma mnoznik 12,5 wiec nie widze problemu przy niskim fsb wallu. Nawet przy mega niefarcie jakby ktos trafil na walla przy 340, to i tak moze wycisnac 4250mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhz na procku wycisnie, ale moze zalezy mu na wiekszej wydajnosci pamieci.

Bylo juz mnosto testow, ktore pokazaly, ze roznica jest minimalna. A zreszta od czego sa mnozniki pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci nie ida wiecej niz na 996mhz. Procesor konczy sie gdzies w okolicy 3850. A fsb kolo 333. A Na takim samym komputerze jakis koles tylko z procesorem e7300 i fsb 400 przepustowosc ramu mial nie jak ja 7000MB/s a 8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Pamieci nie ida wiecej niz na 996mhz. Procesor konczy sie gdzies w okolicy 3850. A fsb kolo 333. A Na takim samym komputerze jakis koles tylko z procesorem e7300 i fsb 400 przepustowosc ramu mial nie jak ja 7000MB/s a 8000.

wieksze fsb to zawsze wiekszy wynik przepustowosci w benchach

 

jak ktos ma asusa (byc moze na innych mobo sie to inaczej nazywa) to zawsze przy nizszym fsb mozna to wlaczyc

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboard...verclock_4.html

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nabyłem E5200. Chciałbym go oczywiście podkręcić. Jako, że dawno nie miałem już doczynienia z prockami Intela ( nie licząc tego E4300 z 1 zestawu bo jego o/c było bardzo banalne ) kieruję krótkie pytanie ;)

 

Jak to zrobić?

 

Moja konfiguracja to:

 

MSI P35 Neo-F

E5200

A-Data EE 2x2GB 800 Mhz

MC-400

HD4850

 

Procesor chodzi na boxowym chłodzeniu. Prawdopodobnie zmienię ja na AC7 Pro w przyszłym miesiącu jednak nie jest to pewne więc póki co chciałbym wycisnąć coś na boxowym chłodziwie. Skoro już jestem przy nim to tu też chciałbym skierować pytanie, a mianowicie czy u Was też jest on taki mały i nieco hałaśliwy? Zdziwiłem się tym troszkę i aż pomyślałem, że może włożyli mi do pudełka jakiś inny :P - stąd te pytanie ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu z nowym nabytkiem :) Oczywiście mowa o E5200. Procek made in Malaysia i jego VID wynosi 1.15V wg coretemp, zdziwiłem się trochę, bo takich wartości jeszcze chyba nikt nie miał z tego co widziałem. Na razie jadę na boxie, więc nie zabierałem się za kręcenie, ale jak tylko kupię jakąś dobrą pastę to wkładam Fryzjera i kręcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Pierwsze koty za płoty. 3ghz bez zmiany napięcia :) Myślę, że tyle to każdy robi, a teraz mam pytaie, do ilu "powinien" pójść bez zmiany napięcia? :)

Jeśli jego VID wynosi 1.15V, to powinien pujśc wysoko, kręć a się przekonasz:D Pamiętaj o pamiatkach aby za dużo Mhz im nie dać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... 3.2Ghz nie wstaje na 1.2V (bios) :( Spróbuję, coś jeszcze pokręcić, ale to raczej dopiero jutro bądź w sobotę ;) Aha, nie ma czasem problemów z moim Foxem, a tym prockiem? Mam na myśli jakieś kosmiczne liczby na mnożniku x12,5.

 

Ok, wstaje na 3.8ghz, tak na szybkiego dałem na 1.4V, ale będę próbował zmniejszyć napięcie :)

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Core Tempr mój nowy e5200 ma VID 1,0875v i nie bardzo wiem czy to dobrze czy źle? Jak to wykorzystać i na co uważać bo nie bardzo się orientuje co to dokładnie ten VID?

 

Temperatury też wysokie (73 C w stresie na Orthosie) - może to wina dość wysokiego napięcia jakie dałem w biosie (1.35v)?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka walla ma w granicach 340-350mhz, 4.08ghz do SPI zrobiła na dość wysokim napięciu (1.5v), a tak normalnie to jadę na 3.2ghz 1.25V lub 3.5ghz 1.32V, myślę, że przesiadka z e2140 była dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...