Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Również mam E5200 ( na P35 DS3L ) Mój robi 3,45GHz przy 1,39V :(

 

rcicho dlaczego dałeś mnożnik x11 ?? Lepiej sie kręci , mniej V potrzebuje ??

W sumie jest to obojętne jaki dasz mnożnik bo różnice są mniej niż symboliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas w idle sa kolo 39-42 a w stresie nigdy nie widzialem wiecej (po orthosie prio 9) niz 67

LOL, masz dokladnie co do 1C takie same tempy jak ja mialem na karakorum5v na 3.8ghz@1,375v :D

Teraz na wc 35-37 idle i 60 stress na takich samych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na przesyłkę z allegro (przejściówka molex --> 4x3pin pod wentyle) i spróbuję stworzyć dobry obieg powietrza w obudowie, a po świętach kupuje Mugena/Infinity (lub inne bardzo wydajne chłodzonko) i będę trzymał maluszka na 4Ghz na codzień, bo nawet na 1.33V na boxie osiąga on 80+*C :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że też miałem szczęście z e5200 @3,7GHz :razz: (11x337 napięcie v1,15) i całość na boxie 62C - w ostrym stresie. Jak dokupię lepsiejsze chłodzenie to myślę że spokojnie da rade na 4,0 przy v1,20 :wink: - tylko 300mhz co to jest :wink:

 

Ale za to pecha z ramami bo kupiłem a-daty ee 800 i szczerze odradzam, normalnie ZERO oc! może kiedyś były i dobre ale teraz ZAL! :angry:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no :) Sztuka zaj*** ;] Spróbuj zrobić max FSB dla niego na mniejszym mnożniku.

 

Z tego, co zauważyłem to procki pakowane od listopada mają znacznie większy potencjał OC, niż starsze wersje.

Edytowane przez Alinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem go też na 355x11 @3,9 ale tempy wtedy przy wysokie jak dla mnie 73C - 30min orthosem (zresztą to tylko box ;-) ) i to przy v-core ~ v1,18

Zaraz sccrena zapodam

Edytowane przez Kukaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] spokojnie da rade na 4,0 przy v1,20 :wink: - tylko 300mhz co to jest :wink:

Też tak myślałem, ale dla 3,8 GHz w moim przypadku 1.136 V już było mało ;) Niemniej próbuj i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz mnożnik tak żebyś na dużym FSB dojeżdzał do prędkości dla niego lajtowej ;] np. 10x380, ale podnieś lekko V, bo większe FSB z reguły potrzebuję trochę więcej papu.

Hm a jak to ma się do wypowiedzi dwaIP? Nie chciałbym przedobrzyć ;)

Nie daj się podpuścić do podnoszenia napięcia ani modów skoro tyle

robi na domyślnym. CPU 45 nm Intela potrafią stracić właściwości OC

pod wpływem zwiększonego napięcia a lepszej sztuki raczej

nie trafisz bo z niektórych nie wydusisz tyle na żadnym rozsądnym napięciu.

Edytowane przez Maf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu raczej o V większe jak 1.35V, poniżej tego nie ma prawa nic się stać, bo z tego co kojarzę to 1.36V jest max 100% pewne wg Intela. Ewentualnie zmniejsz jeszcze mnożnik na np. 6.0 i wtedy nie będziesz sie musiał bawić napięciami. Mój max wyciąga 381 albo płyta nie domaga (w co wątpie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mu raczej o V większe jak 1.35V, poniżej tego nie ma prawa nic się stać, bo z tego co kojarzę to 1.36V jest max 100% pewne wg Intela. Ewentualnie zmniejsz jeszcze mnożnik na np. 6.0 i wtedy nie będziesz sie musiał bawić napięciami. Mój max wyciąga 381 albo płyta nie domaga (w co wątpie).

Ok ale jak rozpoznać max fsb? Wysypujący się orthos np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie nie jak puszcze go na 3,8 orthos śmiga ale np. jak gram w gta4 to po pewnym czasie (ok 15min) - zwiecha lub bluescren, memtesta to wole nawet nie włączać żeby się nie załamać :lol2:

 

Doradźcie co lepiej kupić KARAKORUM FREEZONE HP-120 czy Thermalright Ultima 90i ?? (cena podobna)

Edytowane przez Kukaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem to procki pakowane od listopada mają znacznie większy potencjał OC, niż starsze wersje.

Ciekawa teoria, może ktoś inny posiada takiego e5200 i mógłby napisać, czy tak jest. Prawdopodobnie będę brał tą sztukę od Alinka, ale wtedy muszę wziąć razem z P5QL Pro, do której nie jestem przekonany. Do tego dochodzi kwestia wysyłki.

 

Mam nadzieję, że to prawda, i E5200 pochodzące z nowych dostaw naprawdę będą miały tak dobre OC. Tak więc ponawiam pytanie: Kto ma E5200 pakowany od listopada i sprawdzał jego możliwości OC ???

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że E5300 ma stepping R0, czyżby to było to samo co E0 w E8x00 ??? Może będzie lepiej z OC ??? Bo ja na razie widzę, to większość woli E5200 ze względu na niższą cenę, ale przecież wiemy, że stepping czyni cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...