Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

a i ortos mi przekłamuje mam ustawione 3,5 a on mi pokazuje prawie 4,2 ???//

Orthos mnoży fsb przez maksymalny mnożnik, a nie taki jak jest aktualnie ustawiony.

np. bios 10x 333= 3330mhz, a win, orthos wyliczy 12.5x 333= 4162mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp1 to temperatura systemu z jakiegoś czujnika na płycie

temp2 to też z płyty ale w blisko procesora

rdzenie zawsze będą miały wyższą lub dużo wyższą temp (diody w CPU)

orthos pokazuje mhz, dla najwyższego mnożnika, nawet jeśli ustawiony masz mniejszy

 

jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi

 

 

no dobra ale nawet wg speed fana co jest co ?? czy może to co mi pokazuje soft od płyty to temp przy wentylu a sped fan pokazuje każdy rdzeń osobno ?

 

a i ortos mi przekłamuje mam ustawione 3,5 a on mi pokazuje prawie 4,2 ???//

 

wychodzi na to że soft o płyty pokazuje temperaturę przy wentylu a rdzenie są znaczeni bardziej gorące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@honor

Próbuj na wyższym napięciu. Tak do 1,35V dojdź i wtedy dopiszemy do listy, bo widzę, że jeszcze drzemi w nim potencjał.

Więcej już nie będę próbować, temperatura strasznie skacze. Przy 4GHz i 1.3V jest prawie 80 stopni. Chłodzenie to BOX z nawiewem 120mm wiatrakiem + otwarte okno. Sprzęt nie mój, ale nad zostawieniem sobie procka rozmyślam :) . Nie głupia sztuka się trafiła B-) , 3.6GHz na 1.2V.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp1 to temperatura systemu z jakiegoś czujnika na płycie

temp2 to też z płyty ale w blisko procesora

rdzenie zawsze będą miały wyższą lub dużo wyższą temp (diody w CPU)

orthos pokazuje mhz, dla najwyższego mnożnika, nawet jeśli ustawiony masz mniejszy

 

jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi

no to w ładnej żyłem nieświadomości 17 stopni w idle dobre sobie :)

 

a powiedzcie mi bo żaden z tych programów nie pokazuje mi temperatury NB a jak go dotknę to jest ciepły żeby nie powiedzieć prawie parzy... czym to sprawdzić i jakie jest max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E5200 kupiony tydzien temu w proline we wrocku przy 1,344 V kreci sie na 3,94 GHz nie sprawdzalem za dlugo orthosem bo temperatury na boxie za wysokie :/ po niedzieli zamawiam karakorum i zobaczymy jak bedzie.

Możesz się podzielić BATCHem i powiedz w którym oddziale kupiłeś, bo właśnie jutro zamierzam kupić procka w Prolinie we Wrocku. :)

Jest nadzieja. :D

 

@ honor

Ja bym się nie zastanawiał i wziął sobie tego procka :) Jak chcesz to możemy się zamienić :D

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się podzielić BATCHem i powiedz w którym oddziale kupiłeś, bo właśnie jutro zamierzam kupić procka w Prolinie we Wrocku. :)

Jest nadzieja. :D

 

@ honor

Ja bym się nie zastanawiał i wziął sobie tego procka :) Jak chcesz to możemy się zamienić :D

To było na biskupiej.

Ver#: E47681-001, Pack Date: 02/02/09, Made in Malaysia, Batch#:Q830B563.

Tak jak pisalem spokojnie wstaje na 3,93 przy napieciu 1,34 V, wiec zle nie jest;-) B-)

Edytowane przez djkrzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na biskupiej.

Ver#: E47681-001, Pack Date: 02/02/09, Made in Malaysia, Batch#:Q830B563.

Tak jak pisalem spokojnie wstaje na 3,93 przy napieciu 1,34 V, wiec zle nie jest;-) B-)

A powiedz jakie masz VID. Mam takie same nr-y. Zaraz sprawdzam co do za sztuka, VID 1,200V więc rewelacji nie ma. Ale może wynagrodzi mi w OC :)

 

@brolly666

A jaki masz Batch i VID?

 

Na razie wiem tyle, że jest lepiej niż na starym procku. Testy trwają... Jak na razie jest 3,66GHz, przy 1,23V (niższego nie próbowałem), to jeszcze nie jest max tego procka, jutro reszta testu.

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jakie masz VID. Mam takie same nr-y. Zaraz sprawdzam co do za sztuka, VID 1,200V więc rewelacji nie ma. Ale może wynagrodzi mi w OC :)

 

@brolly666

A jaki masz Batch i VID?

 

Na razie wiem tyle, że jest lepiej niż na starym procku. Testy trwają...

VID=1,20 V, akreci sie do 4 GHz :rolleyes:

 

Tak wiec zamontowałem Karakorum. Niestety w mojej plycie musialem odczepic radiator nad mostkiem i po zalozeniu karakorum znowu go zamontowalem(do tego potrzebne bylo delikatne wygiecie blaszek) i teraz martwia mnie temperatury na nim, ktore sa sporo wyzsze od tych na drugim(nieruszanym).

Teraz nie wiem czy takie maja byc czy cos sie pokopało.

Co do procka to w biosie mu dalem 1,37 V a w CPU-Z pokazuje 1,344 i teraz nie wiem czy moge na takim pracowac ok 12-16 h/dobe.

Prosze tez o sprawdzenie temperatur czy sa odpowiednie.

Pozdrawiam.

post-169593-1237330851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale czym i gdzie to sprawdzic? Procek kupilem kilka dni temu przez sklep internetowy proline.

Batch masz na pudełku chociaż. A VID w programie Core Temp. Jak kupowałeś w proline to jest szansa, że będziesz miał tak dobrą sztukę jak ja i djkrzychu :grin:

 

@djkrzychu

Temperatury masz w porządku. Akceptowalne. Co do napięcia to też na granicy bezpieczeństwa przy 24/7 więc jest ok. Ewentualnie możesz zejść do 1,35V.

 

Co mnie niepokoi bądź po prostu dziwi to dużo niższe napięcie pokazywane przez CPUZ i CPUID. 1,23V w biosie a w programach 1,17V, a nawet 1,15V pod obciążeniem.

Zastanawiają mnie też temperatury. Na starym procku przy wyższych napięciach miałem niższe. Teraz 63st przy tak niskim napięciu.

Nie wiem też dlaczego na Karakorum mam ciągle ok. 1000obr niezależnie od obciążenia. Czyżby to przez ten kontroler dołączony do niego?

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :wink:

To jest moj pierwszy post i nie jestem za bardzo obeznany w OC <_< Podkrecilem moje cudo na 3.2 na napieciu 1.23 a czytalem ze tyle na standarowym leci... Czy jezeli mam te oznazcenia to moj procesor nie pojdzie wiecej niz 3.5?? :sad:

 

3838B443 - VID 1,2250 ~3,5Ghz - 1,384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na napieciu 1.3 i taktowaniu 3.5 testowalem go przez kilka minut w orthosie, priorytet na 9, wszystko bylo ok. przeralem bo mialem za wysokie temperatury a nie mam jeszcze chlodzenia.

sproboje jak juz zalatwie to chlodzenia. natknolem sie na ten temat przypatkiem i tak pytalem z ciekawosci.. mialem nadzieje ze 3.7 poleci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie godzina max dwie wystarcza by ocenić stabilność choć niektórzy twierdzą że 24 h. Jak tempy masz tak do 75 to mozesz go pokatować w sumie. Nic sie nie stanie. Ja u siebie liczyłem na 3,8. Tymczasem max jaki osiagam to 3,5 przy 1,37. 3,6 to juz science fiction nawet na 1,4 ;/ I tak sie zastanawiam może w apollo kupić jeszcze raz nówke a tą opylić. Jest za 290. Ktoś moze kupował ostatnio tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie liczyłem na 3,8. Tymczasem max jaki osiagam to 3,5 przy 1,37. 3,6 to juz science fiction nawet na 1,4 ;/

u mnie na v 1,4 poleciał 4 tylko nie robiłem żadnych testów bo też nie miałem jeszcze chłodzenia, ale z tego co czytałem to napięcie powyżej 1.4 jest zabójcze dla tych procków...

Edytowane przez llamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie zastanawiam może w apollo kupić jeszcze raz nówke a tą opylić. Jest za 290. Ktoś moze kupował ostatnio tam ?

Ja wiem, że ostatnio w ciągu tygodnia dwie osoby (ja i djkrzychu) kupiliśmy w prolinie i idzie ładnie ;) Mój póki co spokojnie na 1,26V 3,73GHz ale jeszcze mam dużo napięcia zapasu do 1,35V. Może jutro się pobawię o dojdę do 4GHz :D

 

@friday419

Ponoć może poprawić, ale na moim poprzednim procku podnoszenie wszystkich napięć nic nie dało. Także wnioskuję, że najważniejszy jest procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że ostatnio w ciągu tygodnia dwie osoby (ja i djkrzychu) kupiliśmy w prolinie i idzie ładnie ;) Mój póki co spokojnie na 1,26V 3,73GHz ale jeszcze mam dużo napięcia zapasu do 1,35V. Może jutro się pobawię o dojdę do 4GHz :D

farciarze ... udało mi się zejść z napięciem do 1.328V przy 3,5 GHz i po ... (w tym właśnie momencie miałem reset :) czyli nie udało się :( Dziwne 10 minut w orthosie wytrzymał a przeglądarka winamp i parę innych aplikacji i wysiadka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zawitałem do grona Intel friendly :)

 

Z E5200 inside :). Póki co, wyniki świeżuteńkie (CPU chodzi jakieś 8 godzin dopiero). 266x12 @ 1.15V (tyle ma standardowo) i chodzi stabilnie.

I jejku! Jest tak kolosalna różnica w płynności gry np w GRIDa, że japierdziele. To jest niesamowite. I to przy wolniejszych taktach!

 

Zrobiłem nową listę procesorów i podkręcalności:

* 3848A283 - VID 1,2000 ~4,0Ghz - 1,385

Mój procesor z takim batchem ma vid @ 1.15V!

Czy wyciśnie 4GHz - ciężko powiedzieć, ale będę próbował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny vid. Tzn z jednej strony fajny bo sugeruje wysokie oc. Ale z drugiej strony ustawienie OC na co dzień takie żeby korzystać z opcji oszczędzania energii i obniżania napięcia w idle poważnie ograniczone :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie sprawdzić VID u siebie ale jak poczytałem co to jest to spróbowałem to znaleść... pudełko? nie ma... cpu-z? nie ma... bios? nie ma... everest? niby coś jest i na zdrowy rozum to może być to! Komputer=>DMI=>Procesory=>E5200 i tam "Wartość napięcia 1.1 V"

Czy to jest VID? nawet by mogło pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie sprawdzić VID u siebie ale jak poczytałem co to jest to spróbowałem to znaleść... pudełko? nie ma... cpu-z? nie ma... bios? nie ma... everest? niby coś jest i na zdrowy rozum to może być to! Komputer=>DMI=>Procesory=>E5200 i tam "Wartość napięcia 1.1 V"

Czy to jest VID? nawet by mogło pasować

Wystarczyło przeczytać tą stronę od góry. Dopiero co pisałem, że można sprawdzić chociażby w programie Core Temp. Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć przy jakim napięciu osiągasz 3,85GHz? Bo wyżej jeszcze nie próbowałem. Temperatury coś mam ciut za wysokie, najpierw poprawię chłodzenie a potem spróbuję wyżej. Ale wydaje mi się, że mamy te same sztuki.

Edytowane przez kerad85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy dobrze rozumuje. Jak mam wyższe FSB to mostek północny tez potrzebuje więcej jeść ? i czy jeżeli mostek się przegrzewa (u mnie dosłownie parzy) to całość tez nie będzie działać stabilnie ? Nigdzie nie mogę znaleźć jego temperatur :(

 

Zauważyłem że większość z was ustawia mnożnik na 12.5 i bawi się z fsb. Czy nie jest korzystniej usawić max fsb kosztem mnożnika ?

 

VID 1,225

 

Batch: 3825A454

Na razie mam 3,5 stabilnie przy v 1,344 (305x11,5)

Edytowane przez llamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...