Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Powitał ;)

 

Jakiś czas temu sprzedałem swojego E5200 i kupiłem.. drugiego E5200 :P

 

Poprzedni - wykonany podobnie jak ten w Malezji - robił stabilnie 3.55GHz na boxowym chłodzeniu przy napięciu podchodzącym pod 1.3V.

 

Tym razem trafiło mi się takie cacko:

 

- bez zmiany napięcia na standardowym chłodzeniu:

 

Dołączona grafika

 

co o tym myślicie? ;)

nic specialnego, orthos na prio. 1 to pomylka zapodaj 8-9 to wtedy mozna cos powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze All

Wlasnie dzis mi wpadl w lapki E5200 z Costa Rica

Slay7

BX80571E5200

Bath 3848A442

wiec szybciutko go zwodowalem i tak wygladaja wyniki po godzince zabawy.Ustawienia procka i tempy na fotce

Dołączona grafika

jak narazie to najwiekszy problem jest z pamiatkami (4xgell ultra) nie chca wyzej niz 960 isc i nawet 2.3 v im nie pomaga jutro cos dalej pokombinuje

Update

vid 1.1500

Dołączona grafika

kolejna sztuka juz jedzie do mnie z tego samego sklepu bedzie w pon-wt zobaczymy czy tez bedzie tak dobra

A orthosa robiłeś ? Jakie masz tempy w stresie ? Sztuka rewelacyjna ! ;) A napiecie w biosie jakie podałeś ? Gdzie kupowałeś ? Ponawiam pytanie czy ktoś kupował w apollo bo cena zachęcająca

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E5200 ustawionego na 300x11,5=3450mhz, V w biosie 1,35; V pokazywane przez CPU-Z 1,32. Wiadomo, że takie ustawienia nie są mi potrzebne do Windowsa, więc chciałbym żeby taktowania i V obniżały się przy bezczynności.

Włączyłem C1E i EIST, dzięki czemu mnożnik spada do x6 przy bezczynności, co daje 1800mhz, jednak napięcie pozostaje takie samo cały czas. Temperatura 42 stopnie na boxie.

 

Jest jakiś sposób żeby obniżyć też V podczas bezczynności? Nie chcę trzymać cały czas na takim napięciu, bo rozumiem że mimo zmniejszonego taktowania wpływa ono negatywnie na żywotność procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpalisz program, to daj FILE >> MILTIPLIER MANAGEMENT SETTING.

 

Tam masz będzie miał fajne okienko, gdzie będziesz mógł zmienić mnożnik w dół i obniżyć napięcie. Zrób jak uważasz ( ja np do internetu mam 1GHz @ 0.95V, a do gier 2.7GHz @ 1.175V - cicho i chłodno ).

 

Potem PPM na ikonkę w tray'u >>> Quick Multiplier >>> Wybierasz odpowiedni profil ( np do internetu - minimum )

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sklepie od 2 tygodni E5300, który na defie robi 3,6GHz a do 4,226GHz potrzebował 1,38V. Niestety w moim configu domowym znalazł się na jeden wieczór na testy.

Akurat zależało mi na sprawdzeniu grafy i nie przywiązywałem wagi do testów proca ale jak się okazuje sztuka nie jest najgorsza ;)

A to mam tylko na potwierdzenie. Postaram się go znowu wziąć na porządne testy to zdam relację co to za piernik.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=10582537

 

Edit:

Proc w sumie już zmienił właściciela. Rzutem na taśmę zapodałem mu orthos-a. Podłe pamięci oraz kiepska płyta ale daje radę ;) Chłodzenie to oczywiście niezniszczalny box

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* FPO/Batch - VID ~overclocking - vcore oc

* Q832B418 - VID 1,0250 ~4,2Ghz - 1,272

* Q832B418 - VID 1,2000 ~4,0Ghz - 1,272

* 3827A299 - VID 1,1875 ~4,0Ghz - 1,340

* Q830B563 - VID 1,2000 ~4,0Ghz - 1,370 x2

* 3848A283 - VID 1,2000 ~4,0Ghz - 1,385

 

Najmocniejsze sztuki jak na razie, widziałem dzisiaj w Proline w Dąbrowie Górniczej cpu z Kostaryki 3848xxxx [x- nie pamiętam] data pakowania styczeń 2009, nie kupiłem, bo gościu mnie zdenerwował i zaczął wkręcać jakieś głupoty, że jak podkręcę i cpu padnie, to Intel nie uzna gwarancji i że E5200 się nie kręcą, jak dawniej i takie tam :lol:, nigdy mi jeszcze nie padł cpu po o/c.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby obniżyć też V podczas bezczynności?

Na tej płycie obniż napięcie w idle tylko jak się je zostawi na auto (nie wiem jak na innych). Czyli kręcenie do wartości, na którą pozwala vid. Do gierek zrób sobie osobny profil i zapisz w biosie - f9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malezja? Widziałem cpu z Q833 data pakowania luty z Malezji. Dlaczego chłodzenie nie wyrabia? Jakie temp? Może czapa krzywa?

Tak jest z malezji.Na karakorum stress 72 a napięcie tylko 1,25 co jest dziwne tutaj są screeny : http://img362.imageshack.us/gal.php?g=img0431.jpg A jak na takim samym napięciu dam o 8 podniosę fsb to już temp dochodzi do 80 dziwne nieco. Edytowane przez Abbaddon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procka z E4300 na E5200 i oto mój wynik: E5200-1800@4051MHz

Na 1.5V IMHO nie ma się czym podniecać. Ile robi na 1.35V, tak żeby mógł chodzić 24/7?

 

EDIT

 

Wszystko ładnie pięknie, będzie działać na 1.5V owszem, ale pytanie - jak długo?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5v też może działać 24/7 , na zachodnich forach jak pisałem wcześniej jadą na codzień pod ok 1.6v :wink: .

1. Cpu-z źle pokazuje w biosie jest 1.45v,

2. Mam chlodzenie wodne więc mysle że spokojnie obleci.

3. 1.6v tobym sie bał.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury osiąga 5200 na defaultowym napięciu i 2500Mhz (box)? Mój ustawiony na 1.08V i 2700Mhz grzeje się do 55 stopni i nie wiem czy go od nowa ściągać i smarować :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury osiąga 5200 na defaultowym napięciu i 2500Mhz (box)? Mój ustawiony na 1.08V i 2700Mhz grzeje się do 55 stopni i nie wiem czy go od nowa ściągać i smarować :huh:

Sporo za wysokie te temperatury, na boxowym cooleru, w idle powinny oscylować w okolicy 40*C, a w pełnym stresie przy takim niskim napięciu jakie masz, około 55*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trafił mi się dziś e5200 w okazyjnej cenie. Jego oznaczenia: MALAY/2M/800/06 Q833B160

Obsadzę go w P5B PREMIUM z pamiątkami Kingstona KVR667D2N5/2G x2 (micron D9 FTB)

Chciałbym uzyskać do pracy na co dzień 3,5 GHz . Czy da rade coś wywnioskować już teraz z tych oznaczeń? aha chłodzić będę karakorum 120 i pastą Acutake Silver Trerm. Jak dojedzie mobo to zdam relacje jakie VID itp :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...