Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Przed kod kreskowy rozumiesz EAN? Bo jeśli tak to przecież normalne. Każdy produkt ma jeden EAN (może mieć kilka ale nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: dwa zdjęcia tego samego pudełka bo nawet kod kreskowy ten sam

Jesteś wręcz piekielnie spostrzegawczy. Niestety to nie fotka tego samego pudełka x2. Ale dodam dla rozjaśnienia:

 

Dołączona grafika

 

Proce mają ten sam batch co jest dla mnie dziwne bo wydawało mi się, że dla każdego proca powinien być unikalny.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

1.26250 z biosu, chłodzenie frezzer7 i otwarta buda

 

Dołączona grafika

 

 

1.32500 z biosu,

 

na 1.31250 wszystko stabilne było ale wywalał orthos, sprawdzę jeszcze napięcie pomiędzy 1.31250 a 1.32500 może będzie dało radę niżej jeszcze dać do full stable

 

Dołączona grafika

 

0.8500 z biosu,

 

2ghz próbowałem ale orthosa wywala, możliwe, że 1.9ghz by też śmiegało, kiedyś to sprawdzę może

 

no i w sumie koniec testowania na razie bo więcej mi nawet nie potrzebne, no i zasiłka za słaba na mocniejsze zabawy

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już rozszyfrował FPO/Batch bo ja nie do końca ;)

Posłużę się batchem usera "mako222" :D

 

Q839B185

 

1 litera/cyfra - Q oznacza że został wyprodukowany w Malezji, liczba 3 oznacza że wyprodukowany na Kostaryce.

2 cyfra - - rok produkcji procesora ( 8 = 2008, 9= 2009)

3 i 4 cyfra - tydzień produkcji procesora 39 to 3 tydzień września, 42 to 2 tydzień października (całą liczbę dzielimy przez 4 ;) )

5 litera - występuję tylko A i B. wiem tylko że B lepiej się kręci

6 i 7 i 8 cyfra - im niższe jako liczba tym lepiej (mako222 trafił ładnie na 185 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Posłużyłem za królika doświadczalnego :E Sztuka jest ok :D Jeszcze zeszlifuje Mugena do pipek i będzie rewelayjnie :D

Edytowane przez mako222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Dlatego chcę kupić scythe stabilizer i docisk będzie genialny :D

Edytowane przez mako222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej da się osiągnąć na moim mobo z siga? zasilacz będzie zmieniony na Fortrona z allegro 350w. Interesuje mnie każdy mhz :)

gdyby to bylo takie proste... plyta chyba nie bardzo do OC, a sam procesor nie wiadomo jak sie kreci.

 

moj E5200 ( ostatni tydzien uzytkowania i allegro - E8600 w drodze ) chodzi teraz na @3.8

Dołączona grafika

ale wczesniej na GA-EP45-DS3P smigal na @4.0 przy 1.35v... wiecej nie dawalem bo na karaku nie chcialem przekroczyc 70* w stresie.

Edytowane przez KapitanHoshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaką przepustowość pamięci jest wstanie wykorzystać E5200 R0 wykręcony w okoli 3,8-4GHz ? Szukam 2x 2x1 GB do P965 i zastanawiam się jakie kości i ile muszą się wykręcić żeby proc nie był zdławiony. Swoją droga jest na to jakaś metoda do policzenia czy tylko na zasadzie zmieniania parametrów i obserwacji wyników w benchmarkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaką przepustowość pamięci jest wstanie wykorzystać E5200 R0 wykręcony w okoli 3,8-4GHz ? Szukam 2x 2x1 GB do P965 i zastanawiam się jakie kości i ile muszą się wykręcić żeby proc nie był zdławiony. Swoją droga jest na to jakaś metoda do policzenia czy tylko na zasadzie zmieniania parametrów i obserwacji wyników w benchmarkach ?

na GA-EP45-DS3P OCZ Reapery 2x2GB 1066 chodzily na @1182. na obecnej plycie @1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHhahahaha! Zrobiłem vdrop moda i moja padaka co do 3.300 potrzebowała 1.408 V Robi teraz 3.6 i wszystko wskazuje, że cpuz ssie. Pokazuje mi vcore 1.408. A w biosie ustawiłem 1.33V. I asusowski PROBE II wskazuje mi 1.33V. Zaczynam długą noc testowania ;P.

 

Te 3.6 to tak na szybko ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to napięcie 1.5V jest mocno za duże (bardzo szybko 'zabijesz' takim napięciem procesor)

po drugie najwyższe dopuszczalne napięcie na proca w 45 nm to ~1.35V (oczywiście można większe, ale to tylko do bicia rekordów)

Gdy byś dał niższe napięcie, np. 1.3V to spokojnie byś mógł kupić do tego karakorum i by wystarczyło.

Edytowane przez 60Dogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to napięcie 1.5V jest mocno za duże (bardzo szybko 'zabijesz' takim napięciem procesor)

po drugie najwyższe dopuszczalne napięcie na proca w 45 nm to ~1.35V (oczywiście można większe, ale to tylko do bicia rekordów)

Gdy byś dał niższe napięcie, np. 1.3V to spokojnie byś mógł kupić do tego karakorum i by wystarczyło.

1.35V to dla boxowego coolera, zwykłej pasty, zamkniętej nie wentylowanej obudowy i totalnego nooba komputerowego. I dodatkowo z zapasem na słabą sztukę. Taki jest wyznacznik Intela.

 

Nie chodzi o napięcia, chodzi o temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temperatury to temperatury, a napięcie jak jest za duże to mocno 'dowala' w ten procesor. Najlepiej niech się jakiś ekspert wypisze na te temat.

mój E5200 na 90% padł ,zarówno na ab9 jaki i Asus P5B monitor nie odpala tylko wiatraki sie krecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A większe napięcie co daje? Wyższe temperatury. Więc w zasadzie obie rzeczy są nie zdrowe. A to, że proc przeżyje 10 lat zamiast 20, to chyba różnicy nikomu nie robi?

W zasadzie tak, ale na temperatury jest sposób, a na napięcie nie. Zawsze da się kupić nowy cooler jeśli poprzedni ci nie wystarcza, a napięcie jeśli obniżysz, to wtedy albo obniżasz FSB procesora, ale CPU będzie nie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...