Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Nada się na tego proca AC Freezer Xtreme,czy to strata hajsu?

Strata hajsu:

Dołączona grafika

*Wykresy przedstawiają różnicę pomiędzy temperaturą otoczenia, a temperaturą procesora.

 

IMHO lepiej zainwestować w Ultre120A za 89zł + jakiś wentylator, a jak nie, to Karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawosci zapytam, jaka jest roznica miedzy prio 1 a 9, skoro na 1 przechodzi testy to nie powinien rowniez na 9?

Wyższy priorytet zabiera tyle czasu procesora ile jest maksymalnie możliwe, przez co bardziej go obciąża. Widać to zresztą wyraźnie na P10, na którym nie powinieneś byc w stanie prawie nic zrobić na kompie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się brać E5200 za 219zł z Malezji? Jaka jest szansa na 333x11 ~1.35V? I czy schłodze go przy takich taktach i napięciu Frezerem7

 

I czy jest sens zamiany E2180 który hula na 3,2ghz i ma max 57 stopni w stresie ?:>

 

________________________________________________________________

 

 

EDIT:

Dołoże i wezmę E7200...

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypatrzyłem BIOS-owi i znalazłem kilka,nieznanych mi opcji.

 

CPU PLL Voltage-AUTO

FSB Termination Voltage-AUTO

NB Voltage-AUTO

SB Voltage-AUTO

Clock Over-Charing Voltage-AUTO

 

I jeszcze:

 

FSB Strap To North Bridge

CPU GTL Voltage Reference

NB GTL Voltage Reference

 

Jak te opcje ustawić?

 

Boję się,że coś spieprzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie z checia dowiem co i jak ustawiac

 

CPU PLL Voltage-AUTO

 

FSB Termination Voltage-AUTO

http://www.anandtech.com/weblog/showpost.aspx?i=428 +komentarze

 

NB Voltage-AUTO

papu dla north bridge (ale kiedy wiadomo ze przy o/c brakuje papu i trzeba zwiekszyc?)

 

SB Voltage-AUTO

papu dla south bridge (ale kiedy wiadomo ze przy o/c brakuje papu i trzeba zwiekszyc?)

 

Clock Over-Charing Voltage-AUTO

 

FSB Strap To North Bridge

zmienia identyfikacje? procesora przy zmianie fsb na wieksza podkrecasz rowniez ram (pewnie NB i inne rowniez) zmiana strapa (np z 200 na 333 jak w moim przypadku) pozwoli Ci uzyskac np fsb 350 i zostanie zachowany dzielnik dla pamieci (no.. dla 333 pamieci smigaja na 800 [czyli default w moim przypadku], jak podkrecisz z 333-350 proporcjonalnie pamieci smigna na 8XX), bez zmiany strapa podkrecajac fsb z 200 na 350 mialbym grubo ponad 1xxx na ramach (i innych)

 

CPU GTL Voltage Reference

NB GTL Voltage Reference

 

moze ktos bardziej obeznany w temacie sie wypowie?

mnie szczegolnie interesuje -- FSB Termination Voltage -- jaki to ma wplyw na max fsb jakie moge wyciagnac

 

edit:

hah, po wyslaniu posta zaczalem sam szukac informacji na ten temat i tu po ang odnosnie fsb NB strap (troche minalem sie z prawda.. ale ja to tak odbieram;p rozchodzi sie o NB nie o ramy~)

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=128913

http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=30

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core e5200 , Gigabyte ep31 ds3l , A-DATA 2gb EE 800MHz 4-4-4-12 , HD 4850 512mb

 

 

3200MHz bez zmiany napięcia :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

3500MHz 1.285v w biosie , 1.232v w cpu-z :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

i jeszcze wynik 3dmark06 :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Jakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core e5200 , Gigabyte ep31 ds3l , A-DATA 2gb EE 800MHz 4-4-4-12 , HD 4850 512mb

 

3200MHz bez zmiany napięcia :

 

3500MHz 1.285v w biosie , 1.232v w cpu-z :

Procesor chłodzony BOX-em, czy jakiś inny 'schładzacz' ???

 

P.S: Made in "Malay", czy "Costa Rica" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc ładnie poszedł,nie powiem.

 

Za to,wynik w 3DMark-u jakiś słaby.Ja na prawie takim samym konfigu (tylko P5K Pro i 3.45ghz) miałem 12397 punktów.

Coś jest nie w takt...

zeby moj na takich napieciach chial smigac.. ;) bardzo ladnie~

 

co do pkt nie pamietam dokladnie ile ale u mnie rowniez ponad 12k uzyskal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc tak , chłodzony pentagram karakorum , made in malaysia , co do wyniku w 3dmarku to nie wiem dlaczego tak jest , moze przez to ze system zasmiecony , a druga mozliwoscia sa ramy , domyslnie dzialaja one na 800mhz cl4 , po podkreceniu procka timingi zmienily sie na jakies strasznie wysokie cos w stylu 6-6-6-18, nie pamietam dokladnie , to zmienilem je na 4-4-4-12 , dzielnik ustawilem tak aby czestotliwosc wynosila 800 mhz, komp dzialal normalnie , pozniej chcialem troche zwiekszyc czestotliwosc ustawilem cos kolo 933 mhz , zrobilem memtest86 - przeszedl pomyslnie , jednak orthos zaczal sie sypac zeby wrocil do stabilnosci musialem dac napiecie na procku 1,293v w biosie co daje 1.248v w cpu-z ,

 

wlasnie jakby kots mogl podpowiedziec jak podkrecic te ramy, nie wiem gdzie w biosie zmienic ich napiecie, czy to jest wogole konieczne , bo w biosie mam tyllko opcje ddr2 overvoltage i tam moge dac od +0.1v do +0.7v, procka sprobuje jeszcze troche podciagnie moze do 3800

Edytowane przez Jakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypatrzyłem BIOS-owi i znalazłem kilka,nieznanych mi opcji.

 

CPU PLL Voltage-AUTO

FSB Termination Voltage-AUTO

NB Voltage-AUTO

SB Voltage-AUTO

Clock Over-Charing Voltage-AUTO

 

I jeszcze:

 

FSB Strap To North Bridge

CPU GTL Voltage Reference

NB GTL Voltage Reference

 

Jak te opcje ustawić?

 

Boję się,że coś spieprzę...

Znajdć sobie na PCLabie FAQ o podkręcaniu i poczytaj.

 

Rada: Nigdy nie zostawiaj przy kręceniu jakichś napięć na Auto, bios aby utrzymać za wszelką cenę stabilność systemu może bardzo wysoko podbić napięcia. Wszyskie napięcia ustaw ręcznie na standardowe wartości (powinny być podane w opisie funkcji). Ja testując mojego E8500 na 3,8 GHz zostwiłem Vcore na auto bo chciałem zaobaserwować co się będzie działo z napięciami i zobaczyłem, że płyta mu podaje nawet grubo ponad 1,4V!!! (Podczas gdy wystarcza mu 1,216V do 4GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core e5200 , Gigabyte ep31 ds3l , A-DATA 2gb EE 800MHz 4-4-4-12 , HD 4850 512mb

3500MHz 1.285v w biosie , 1.232v w cpu-z :

Sporego v-dropa macie na tych gigusiach. U mnie na 1,285V Bios, CPU-Z zmniejsza tylko o 0,005V (3,5ghz of course :))

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo,przy takim wielkim mnożniku nie trzeba high-endowej MoBo.

 

Chociaż zawsze można próbować.Jeśli będzie stabilnie przy 12.5 to można spróbować 10.5.

 

Będzie niby szybciej.

 

M-Power

 

Testuj jeszcze dłużej.Zazwyczaj błędy są po 3\4h.

 

Ładnie poszedł ten proc,daj numer batch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie poszedł ten proc,daj numer batch.

Jeżeli o mojego procka chodzi, to w temacie kilka stron do tyłu macie oznaczenia ;)

 

Jeżeli chodzi o testy, to zanim zostawię dane taktowanie dla siebie na codzień, to procek musi zaliczyć nockę. Ten wynik to tak z ciekawości czy moja sztuka potrafi powtórzyć wyczyn Jakusa ;), a gonić proca dla screena pod otrhosem nie miałem czasu ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do boxa nie mam odniesienia, bo nawet go nie zakładałem. Ja kupiłem na allegro za 89zł i do niego dodawali wentyl Acutake, więc cena podobna do karakorum, wydajność też raczej zbliżona. Znajomy trzyma swojego E5200 na boksie i jego proc ma niższe tempy w idle niż mój, ale to chyba kwestia czujników ;)

 

4ghz powinien zrobić, ale to wiąże się z znaczym podniesienim napięcia, na codzień nie ma sensu, ale do testów w wolnej chwili... :)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...