Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

gtl i vtt daja stabilnosc przy wysokich fsb. a jak wiemy serie e8xxx maja niskie mnozniki, wiec im sa one potrzebne. na e5xxx fsb nie musi byc duze, wiec zmiany gtl i vtt sa niepotrzebne, a wrecz przeszkadzaja (sprawdzilem na swoim). a e8200 z e5200 ma wspolny tylko code name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtl i vtt daja stabilnosc przy wysokich fsb [...] zmiany gtl i vtt sa niepotrzebne, a wrecz przeszkadzaja

Tutaj nie mogę się do końca zgodzić. Dzięki zmianom GTL uzyskałem ok 200mhz więcej niż na auto. Mój procek najbardziej preferuje ustawienia GTL ~59/61 przy napięciu 1,2V NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vFSB też 1,2V ;)

Orthosa dostał jeszcze w 1 dniu po zakupie ;) (gdzieś w głębi tematu były screeny z mojej nocnej zabawy). Następnego dnia poleciał nockę na 3,8 i nie wywalił. Siedzę tak na nim przy tych taktach już ponad 1,5 miesiąca i jeszcze BSD nie złapalem więc uznaję że jest stabilny.

Ja dałem 229zł w agito ;).

 

Chociaż ostatnio mam zabójczą myśl czy nie przejsć na 3,5ghz przy 1,25V :P, ale z drugiej strony temp podobne ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zmieniac E2180 @ 3,2 na tego procka ?

Ja właśnie zamieniłem swego E2160 na tego E5200 (zdążyłem kupić za 260 zł).

 

Właśnie przed chwilką go włożyłem - odpaliłem od razu z 3ghz - Orthos leci se w tle i na razie ok.

 

Wyprodukowany w Kostaryce.

 

Jakie temp. dla tego procka są normalne (jakiej nie przekraczać)?

 

Speed fan znalazł tylko 1 czujnik i pokazuje 42 stopnie pod obciążeniem (3ghz + orthos). Natomiast core temp pokazuje ok. 51 stopniu na każdym rdzeniu. Wysoko to? (Chłodziwo to Thermalright Ultima).

 

ps: Wyniki OC zapodam później.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto ma 1,2v

 

Dałem 1,3 v (+100 mv) i puściłem na 3,5 ghz pochodził 10 min i się wykrzaczył w orthosie (temp 58 st)...

 

trza dać więcej papu...

 

widzę że moja sztuka jest bardzo łakoma na prąd.... dałem 1,37v (+175 mV) to i się system uruchomił na 3,75 ghz :D

niestety orhos od razu się wywala... :-|

 

trza dać więcej papu...

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę kupiłem przez przypadek :) Ceny w sklepach zatrważające a tu wchodze do jednego i ostatnia sztuka za 250 pln :)

Dopiero zacząłem sie bawić. Raczej hard OC nie bede robił (boje sie o mój RAID) ale wygląda mniamniusnie :) moja molinezja malezja...

Dołączona grafikaDołączona grafika

Tylko pytanie, któremu pomiarowi temp wierzyć ?

Doradzicie cos amatorowi ? Boje sie o RAID - nie posypie sie ?

Bios D38 przy POST pokazuje jakies bzdury 20.95 GHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie w biosie zapodaleś? 10min to "trochę" za mało aby coś stwierdzić, ale miło się zapowiada.

Heh :) to ja wiem ze za mało, juz pare tematów przeczytałem na tym forum ;)

To było + 12,5mV x8 = 100mV

A teraz jest tak:

3131353[/snapback]

sciągnij nowy CPU-z bo ci cos dziwnie tego proca wykrywa :D

jest... ;)

Edytowane przez A.I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all

 

no nie da się wszystkim dogodzić...a vcore(1,58 bios) było duże bo tylko do testów, a po drugie proc był nie mój. Zresztą bardziej wolę nieprzekraczanie 60st w stresie, niż martwienie sie o napięcie w trakcje kilku dni testów. Jako że niestety już zabawki musiałem zwrócić koledze to poniżej już moje ostatnie słowo w kwestii e5200. Ech, fsbwall na poziomie 345 to porażka w stosunku do serii e21xx.

 

Dołączona grafika

 

kto da więcej :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tez tak macie ze do pewnej granicy jest wszystko ok a pozniej zeby cokolwiek zyskac potrzeba zdecydowanie wiekszych nakladow vcore? u mnie to wlasnie fsb 350+ leci jak w podpisie ale zeby zrobic 10.5x albo 360 musialbym mu z 1.375 moze nawet 1.38+ dac co mi sie zupelnie nie oplaca (dobra.. wiem ze to nigdy nie byla funkcja liniowa ale to jest przepasc jezeli chodzi o vcore vs roznice fsb 355 a 360)

fsb 375-7 to jego max.. tylko, ze wtedy mnoznik przy 8x ma juz problem nie mowiac o 9..10x

probowalem zabawe ze skrajnymi wartosciami GPL ale nie bardzo rozumiem do czego to jest (tak czy owak nic u mnie nie daje) FSB voltage (nie pameitam dokladnej nazwy) tez jakos nie wplywa na stabilnosc, ogolnie to reszte napiec na default (nie auto).

 

Pytanko do ludzi ktorzy zmienili chlodzenie ale wczesniej bawili sie na boxie, czy poza zmniejszeniem temp wplynelo to na osiagi o/c?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez shadeRev2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł go sprawdzić przynajmniej godzinkę na tych ustawieniach to byłbym wdzięczny ;) Fajna sztuka. W biosie 1,3V czy to poprostu v-drop mobo?

A to juz nie pamiętam (w biosie było 1.304) a teraz jest tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W biosie 1.408V (12.5mV x 24 = 300mV) i na tym chyba zakończę bo miało być bez hard oc ;)

Fandera musiałem puścić na full (1400 obr) + plus nawiew z boku bo temp zaczęła dochodzić do 70 st.

Generalnie łatwość z jaką przyszło mi to zrobić świadczy o tym że pojdzie jeszcze wiecej bo puszczałem go ponad 4GHz

ale orthos sie sypał po paru minutach a nie chciałem juz podnosić napiecia. Tak ze wiecej to juz nie z tym chłodzeniem, ale juz mnie korci.

Ale to mi sie najbardziej podoba :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Nie chce mi sie zmieniac biosu ;)

Mysle ze na co dzien mi wystarczy tak ok 3.6GHz z lekkim chłodzeniem i delikatnym napięciem.

Generalnie chyba najlepszy proc jaki miałem. Polecam amatorom OC i tym ktorzy sie pytają cz E5200 działa na FOXie.

...bo chyba nie sami hardcorowcy na tym forum są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze takich procków. Mnie się trafiła kompletna kiszka. Wyciąga ledwo 3 GHz na 1.25 V z biosu i 3,33 GHz na 1.35 V. Wyższego napięcia nie dam, bo jadę na boxowym coolerze i temperatura rdzeni w Orthosie dochodzi do 65 stopni. Na 3,5 GHz, które zakładałem jedynie bootuje do Windowsa, o stabilności nie ma mowy. Jednym słowem porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze takich procków. Mnie się trafiła kompletna kiszka. Wyciąga ledwo 3 GHz na 1.25 V z biosu i 3,33 GHz na 1.35 V. Wyższego napięcia nie dam, bo jadę na boxowym coolerze i temperatura rdzeni w Orthosie dochodzi do 65 stopni. Na 3,5 GHz, które zakładałem jedynie bootuje do Windowsa, o stabilności nie ma mowy. Jednym słowem porażka.

Hehe nie jest jeszcze tak źle u Ciebie bo mój (już go nie mam) wywalał się na Orthosie przy 3,15 na boxowej paście. Po nałożeniu Arctic Silver Ceramic i chłodzenie ze sygnaturki poszedł stabilnie na 3,20Ghz to wszystko na napięciu 1,35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze takich procków. Mnie się trafiła kompletna kiszka. Wyciąga ledwo 3 GHz na 1.25 V z biosu i 3,33 GHz na 1.35 V. Wyższego napięcia nie dam, bo jadę na boxowym coolerze i temperatura rdzeni w Orthosie dochodzi do 65 stopni. Na 3,5 GHz, które zakładałem jedynie bootuje do Windowsa, o stabilności nie ma mowy. Jednym słowem porażka.

daj mu 1,36-1,37v ;]

 

mój za to ma Htt wall-a na 337Mhz xD kto da mniej ? ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak sie ma zaleznosc oc od daty produkcji. ja kupilem swojego 28 sierpnia (w sprzedazy byl od chyba 25 sierpnia) i na oc nienazekam. dzis sobie caly dzien biega na 3.7Ghz przy 1.385V z biosu (cpuz pokazuje 1.408V), katowalem go grami, troche w 3dmaxie porobilem, orthosa na 1h puscilem. Wczesniej go testowalem na 3.8 tez na 1.385V z biosu ( pi, 3dmarki, giery, orthos wywalal na 8 priorytecie testy CPU->wiecej papu!!!), oraz bootowal i liczyl pi na 3.9 (1.385V). Tak ze mysle ze nienajgorszy on jest. chlodze go pentkiem karakorum i w stresie mialem 57st, z wentylem rozkreconym na maxa ( tornado normalnie). jutro zakupie scythe i zrobie uklad push&pull. ciekawe jak bedzie z temperaturami.

 

dziwie sie ze sa az takie rozbieznosci w oc. rozumiem ze sa selekty i osiagna naprawde fajne czestotliwosci, ale az takie roznice?

 

-> A.I. , tez moglbys zapodac 2 wentyle na ultime w ukladzie push&pull. powinno zbic pare stopni.

 

-> Chemik dobrze prawi, takie napiecie powinno pozwolic na conajmniej 3,6. jezeli nie, to serio padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od wczoraj badam swojego E5200 produkcji Kostarykańskiej. Na początku ustawiłem FSB na 266, oraz synchronicznie z nim RAM (jakiś OCZ heatpipe riper sprzedawany jako 1066MHz chociaż SDP 800....). Zaczynałem od mnożnika 10x i Vcore 1.2000; zwiększałem, za każdym razem mnożnik i choć na 10min włączając orthosa (wiem,że mało, ale nie było aż tak dużo czasu). Dopiero przy 11.5x (3060MHz) wywalił się w othrosie i wtedy dopiero ustawiłem 1.2125V czyli standartowe do E5200. Przy 12.5x czyli 3.34 doszedłem do 1.3000V i orthos i tak wywalał się po około godzinie, a tempetratury na czujniku proca do 63*C na w core temp 65-68C. Stwierdziłem, że między12.5x a 12.0x nie ma aż takiej różnicy w wydajności, za to w stabilności jest oraz w temperaturach i jak narazie stanęło na 266x 12=3.2GHz. Napięcie w biosie ustawione na 1.2500V. Na cpu-z około 0.025niższe. Oczywiście chłodzenie boxowe.

Mam tylko pytanko, a w sumie dwa:

rezultaty chyba nie są najgorsze co? Zwłaszcza, że wszystko boxowe, nie montowane przezemnie tylko przez faceta w sklepie, który czasami poddaje wątpliwością moją wiare w jego wiedzę o komputerach.

Mam duże przypuszczenia, że pamięć wytrzyma jeszcze sporo (teraz ma 2.0V a producent podaje 2.2-2.3V) czy jechać z tą FSB oraz pamięciami na 300MHz x10.5x-11.0x, lub nawet na 333MHz x9.5x lub nawet 10x??

 

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie podkręconych! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...