Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Masz vid 1.25, a podręcając, obniżasz napięcie procka do 1.225 V, więc nic dziwnego, że łapiesz resety. Podnieś napięcie do 1.3 V i spróbuj na ile pójdzie stabilnie. Do testowania użyj programu Orthos, test Small FFTs- stress CPU, priority 9 i zapuść go na około 2 h. Kontroluj też temperatury w CoreTemp, żeby nie rzekraczały 70 stopni. Ot i cała filozofia.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel nie kończy z produkcja E5200. Jego cena będzie spadała do 64$ wypierając stare PDC (...). Nie ma się czego obawiać, tylko cieszyć, bo jeśli dolar nie pójdzie w górę, to w dzisiejszej cenie E5200 będzie E5300. Czym się różnią :?: Oczywiście mnożnikiem, ale także rewizją - E5300 ma R0 .Jest ona odmianą rewizji E0 dla rdzenia Wolfdale-3M, ma ją E7400 który idzie na 4.5GHz.

Pozdrawiam,

A skąd wiadomo o tej nowej rewizji w e5300, bo jakoś nigdzie nie mogę tego znaleźć? I to dopiero przyszłe e5300 mieć R0 czy obecne też mają? $ raczej w góre już nie pójdzie, pytanie tylko kiedy Intel zdecyduje się na tą obniżkę...

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo o tej nowej rewizji w e5300, bo jakoś nigdzie nie mogę tego znaleźć? I to dopiero przyszłe e5300 mieć R0 czy obecne też mają? $ raczej w góre już nie pójdzie, pytanie tylko kiedy Intel zdecyduje się na tą obniżkę...

Było tego od cholery i trochę, nie tylko na zagranicznych portalach:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do steppingu, to mają go E5300 od nowości, znalazłem o tym najpierw na stronie Gigabyte w zakładce obsługa procesorów:

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam, :)

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko którym programem jeżeli chodzi o temperaturę rdzenia bardziej sie sugerować speed fanem czy core temp bo mam różnice w odczycie pomiarów w granicach 4 stopni w core temp jest niższa i nie mam pojęcia który programik jest bardziej wiarygodny <_<

 

mój config to :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 Vid 1.1750(chyba dobry)?narazie kręcony do 3,4Ghz na boxie napięcie 1,304V nie sprawdzałem czy na niższym tez vcore pójdzie tak samo :oops: jak będzie potrzebne to sprawdze ^_^ 12.5x271,3Mhz

Płyta Główna : MSI-P45 Neo3-FR IP45 s775

Pamieci :Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra 4.4.4.12@870Mhz

Zasiłk : Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt

Grafa :Galaxy GF 9600GT 512MB CM DDR3 256Bit 700@2100 shader 1685mhz

 

Temperatury jakie mi wskazuje przy tescie w Orthosie to

Dla Speed Fan w stresie 68-70 stopni dla rdzeni w idlu 42-44

Dla Core Temp Stres 64-66 rdzen idl 37-38

 

nie mam pojęcia który wskazuje prawidłowa temperaturke i na ile mogę sobie jeszcze pozwolić przy o/c tego procka proszę o odpowiedz jeżeli ma ktoś jakieś sugestie... z góry dziękuje :wink:

Edytowane przez XAltharX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Posiadam procek e5200. Ostatnio zauważyłem, że wykrywa go jako 1200mhz, nie mam kompletnie pojęcia dlaczego. CPU-Z pokazuje mi zegar jako 200, a mnoznik 6. Czym to moze byc spowodowane? W biosie ręcznie zmienilem taktowanie na 12.5x250, czyli te 3125. Jednak w komputerze dalej pokazuje mi to samo. :o Prosze o odpowiedź...

 

 

Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem chcialbym zapytać, czy to, że wyświetla mi 1200mhz, to znaczy, że na prawde mam taką czestotliwosc? W biosie wydaje się być wszystko Ok. Nie wiem czy nie trace na wydajnosci w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłem w biosa i nie mogę znaleźć owych opcji.

 

Mógłbym prosić o odpowiedź, że tak powiem 'bardziej laiczną'? Bo kompletnie nie wiem, o co sie rozchodzi. Chciałbym po prostu w jak najbardziej prosty sposób dowiedzieć się, czy mój procesor jest ustawiony prawdiłowo, a jeśli źle, to jak to naprawić?

Edytowane przez shura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki intela mają taką funkcję oszczędzania energii obniżając taktowanie (mnożnik) i napięcie, gdy komputer jest w stanie bezczynności. Włącz pakowanie jakiegoś większego pliku lub cokolwiek żeby mocno zająć procesor i mnożnik powinien ustawić się na 12,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Faktycznie, gdy ustawilem pare plikow do pakowania to odrazu wskoczylo na 2500mhz. Jednak toz po wylaczeniu spada ponownie do tego 1200. Czy wobec tego w grach o wiekszych wymaganiach rowniez automatycznie przestawia mi sie na 2,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o sens zmiany e6300@~3Ghz na jakiegoś e5200?

Przecietna sztuka e5200 zrobi 3,4-3,6ghz a dobra 3,6-4,2ghz wiec tak czy siak bedzie lepszy. Ale podobnie jak kwasior uwazam, ze jak juz wymieniac to dopiero na e8x00 warto. No chyba, ze niewiele bys musial doplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecietna sztuka e5200 zrobi 3,4-3,6ghz a dobra 3,6-4,2ghz wiec tak czy siak bedzie lepszy. Ale podobnie jak kwasior uwazam, ze jak juz wymieniac to dopiero na e8x00 warto. No chyba, ze niewiele bys musial doplacic.

Hmmm z tego co piszecie to chyba faktycznie średni pomysł. Trzeba będzie pomyśleć nad inną opcją. 

 

 

No chyba że trafię na jakaś fajną i mocno krętliwą sztukę :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja mam taki problem. Dziś złożyłem nowego kompa i temperatury mnie dziwią. W biosie pokazuje w idle 24 natomiast w win 57 na obu rdzeniach. Radiator nawet sie nie nagrzewa(Auras Wave). Najdziwniejsze jest to że jak włącze orthosa to temp ani drgnie. Właściwie jak jest to 57 to cały czas tyle. Jutro może wgram nowego biosa do płyty jeszcze. Czym to może być spowodowane? Coś z czujnikiem? Czy może bios może aż tak mieszać? Nie wierze że temp mogą być aż tak wysokie. Chłodzenie się montuje bardzo łatwo więc tu nie powinno być problemu. Pastę (zalmana stg) nałożyłem równomiernie, nawet jakbym tu coś źle zrobił to nie powinno być aż tak ciepło w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie inne pytanie do Was :)

 

Od dawien dawna byłem zwolennikiem SpeedFana, który sprawował się u mnie bardzo dobrze na starszych konfiguracjach.

Przesiadłem się na to co mam w opisie z semprona venice 2.5ghz na dfi lanparty nf4 i tam temperaturki z tymi biosowatymi zawsze się zgadzały.

 

Teraz zauważyłem, że większość korzysta z Core Temp 0.99.3. Tylko, który mówi prawdę?

 

SpeedFan po OC e5200 na 3250 mhz, VID: 1,216, przy StressCPU w orthosie (priorytet 9) pokazuje temperatury 65-67 na procku.

Za to w Core Tempie temperaturki są zdeczka inne tzn. 58-60. Teraz nie wiem, któremu wierzyć?

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem dziś rano wentylator i uruchomiłem orthosa na smal ftt na 9 i jednocześnie włączyłem core temp i speedfana. Dotykając radiatora czuć było że się robi cieplejszy(czyli zły docisk można chyba wyeliminować).Speedfan przy pomiarze CPU pokazywał że temp rośnie natomiast tem Core0 i Core1 zmieniła się po jakimś czasie o 1 stopień. W core temp to amo. Zaraz po podłączeniu wentylatora temp wróciły do tych 57 i nic nie drgnie.

W tej chwili mam odpalonego orthosa z ustawieniem jak wcześniej i procka podkręconego do 3.0.Napięcie według CPU-z to 1.192. TEmp w takim wypdku po 26 min to 37 stopni. Jakoś nisko ale podkreślam że radiator nie jest gorący. W sumie buda ma dwa wentyle i to przy samym procku (Antec 300) i sądzę że to też ma spore znaczenie. Denerwuje mnie tylko co z tymi rdzeniami. Walnięty czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie inne pytanie do Was :)

 

Od dawien dawna byłem zwolennikiem SpeedFana, który sprawował się u mnie bardzo dobrze na starszych konfiguracjach.

Przesiadłem się na to co mam w opisie z semprona venice 2.5ghz na dfi lanparty nf4 i tam temperaturki z tymi biosowatymi zawsze się zgadzały.

 

Teraz zauważyłem, że większość korzysta z Core Temp 0.99.3. Tylko, który mówi prawdę?

 

SpeedFan po OC e5200 na 3250 mhz, VID: 1,216, przy StressCPU w orthosie (priorytet 9) pokazuje temperatury 65-67 na procku.

Za to w Core Tempie temperaturki są zdeczka inne tzn. 58-60. Teraz nie wiem, któremu wierzyć?

 

Z góry dzięki ;)

 

A jakbyś zainstalował Real Temp to najprawdopodobniej pokaże ci jeszcze inną temperaturę. Każdy program wyłapuje inaczej i stąd się to bierze. Ja osobiście używam Core Tempa bo on pokazuje tempy najbardziej realne według oprogramowania ASUS i BIOSu. Myślę że jeśli masz boxowe chłodzenie to u ciebie także Core Temp.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...