Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

"Właśnie założyłem na swojego E5200 Scythe Ninja. Jest to rev a (niekompatybilny z 775), ale do niego dokupiłem Scythe Retention Kit. Przy montażu nie dałem tej miedzianej blaszki, bo cooler i tak dość ciasno wchodził na procka. Na razie procek nie podkręcony, w biosie włączony EIST. Przy normalnej pracy w Windowsie CoreTemp pokazuje mi temperaturę rzędu 35-36 stopni. Zastanawiam się czy to nie za wysoka temperatura jak na to chłodzenie. Może nałożyłem za dużo pasty, chociaż starałem się rozprowadzić dość cienko? Takie temperatury to w normie czy zdjąć Ninje i jeszcze raz dać cieniej pastę? Wydaje mi się, że to trochę za dużo, bo na boxie miałem właściwie zbliżone temperatury. Aha pasta to AC Silver 5."

 

W idle zawsze są zbliżone temperatury, niezależnie od chłodzenia. Prawdziwe różnice odczujesz dopiero w stresie, a szczególnie gdy do tego podniesiesz napięcie na procku.

Temperatury w idle masz podobne do moich - ja mam ok. 35*C na Pentagramie skręconym do minimum, tylko naoięcie dość mocno podbite bo aż do 1.37 V. Pasta też AS5.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj czysto eksperymentalnie zlozylem na szybko zestawik z siga. I tak na 3,4 w stresie orthos sypnął błędem. Napięcie dałem 1,30. Tempy oscylowały w okolicach 60-62. Czy to nie zadużo ? Narazie jade na boxowym chłodzeniu. Wymiana zapewne nastąpi w niedługim czasie. Może też tu miec do rzeczy to ze robilem to na hdd co aktualnie siedzi w nim amd. Może przekłamania temperatur ? W biosie patrzałem idle było 39-40.

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle temperatury sie roznia bardzo, przynajmniej miedzy BOXem a Aurasem, gdy puszczalem swojego na 1,5V to na boxie miał około 55*C(temp pokojowa ok 20*C), a na Aurasie ma 30*C(temp pokojowa ~16*C)/40*C(temp pokojowa powyzej 20*C).

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj czysto eksperymentalnie zlozylem na szybko zestawik z siga. I tak na 3,4 w stresie orthos sypnął błędem. Napięcie dałem 1,30. Tempy oscylowały w okolicach 60-62. Czy to nie zadużo ? Narazie jade na boxowym chłodzeniu. Wymiana zapewne nastąpi w niedługim czasie. Może też tu miec do rzeczy to ze robilem to na hdd co aktualnie siedzi w nim amd. Może przekłamania temperatur ? W biosie patrzałem idle było 39-40.

Jak na boxowe chłodzenie i napięcie 1.3 V, to podane temperatury są jak najbardziej w normie. Podbij trochę napięcie i 3.4 GHz powinien zrobić. Jeśli temperatury na rdzeniach nie przekraczają 70*C to spokojnie może tak pochodzić i na pewno prockowi nić nie grozi.

 

w idle temperatury sie roznia bardzo, przynajmniej miedzy BOXem a Aurasem, gdy puszczalem swojego na 1,5V to na boxie miał około 55*C(temp pokojowa ok 20*C), a na Aurasie ma 30*C(temp pokojowa ~16*C)/40*C(temp pokojowa powyzej 20*C).

Jeśli dawałeś na boxie 1.5 V, to nie dziwota, że boxowy wenrtylator nie dawał rady. U mnie różnice w idle między boxem a Pentagramem wynosily ok. 4*C (39* box i 35*C Karakorum).

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc w zamierzaniach mam puścić na 3,8. Na tyle został wykręcony przy napięciu 1,36 od goscia co kupiłem na allegro. Tyle ze on miał freezera 7. Bezpiecznie chyba będzie narazie zostawić 3,4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc w zamierzaniach mam puścić na 3,8. Na tyle został wykręcony przy napięciu 1,36 od goscia co kupiłem na allegro. Tyle ze on miał freezera 7. Bezpiecznie chyba będzie narazie zostawić 3,4 ?

Na boxie nie dawaj raczej napięcia wyższego od 1.35 V, bo przynajmniej u mnie powodowało to już wysokie temp (70*C i więcej). Myślę ,że 1.33 V spokojnie możesz na razie dać, a ile GHz Ci to da, to musisz sprawdzić. Pewnie około 3.5 GHz.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury w idle nieznacznie sie roznily na boxie/karakorum/wc. Zawsze w przedziale 35-40C, oczywiscie po oc. Roznica pojawia sie dopiero w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a u mnie jest tyle w idle. Jutro zdejmę jeszcze Ninje, przeszlifuje i dam cieniej pasty.

No u mnie tez w idle. W stresie to mialem na karakorum 70C po max oc, a na wc 55C. Nie kombinuj, bo nic wiecej tu nie wyrzezbisz, jest jak najbardziej ok.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w zestawie i mam batcha 3828A504. OC całkiem niezłe narazie 3.6 Ghz na 1.32V robi na boxie. Jak zakupię coś lepsego na proca to wtedy zacznę kręcić na maxa.

 

edit.

Małą poprawka po zmianie płyty na P5K i wrzuceniu najnowszego biosu 1201 OC kształtuje się na poziomie 3.6 Ghz i 1.272V z biosu i to cały czas na boxie

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też byłbym ciekawy.

Bo ponoć te nowe słabo się kręcą,ale może cos się zmieniło.

Bede wdzięczny za odpowiedź.

E5200 nowych nie testowalem, ale za to 2x e5300, ktore sprawdzalem byly strasznymi padakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wszyscy je odradzaja.

a co teraz lepiej brac z E5200 malezje czy kostaryke?

W tabeli vid'a ta nowa kostryka zle nie wyglada.

i skad obecnie najlepiej brac (kto ma najlepszy wypust), agito, esc, gral, proline, itd?

Edytowane przez djkrzychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy padaczny nabytek wyprodukowany w kostaryce w lutym 2009 osiąga zawrotne 3.4 ghz orthos stabilny na 1.35 z biosu. Temp podobne do e2160 3.1ghz 1.4v w idle nawet z 5 stopni więcej :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia E5200 o oznaczeniach:

Q831B297

Malaysia

01/30/09

 

Ktoś może przybliżyć ile mógłbym na nim wyciągnąć? Niestety na liście wspomnianej przez kogoś wcześniej nie ma takiego modelu, aczkolwiek seria na 'Q' nie wygląda źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"seria Q" to tylko oznaczenie Malezyjczyka. Sugerując się tabelą to te z literką B (5 licząc od lewej) dosyć ładnie się kręciły, ale w ciemno to można tylko gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje trzy grosze.

Mam E5200 Batch: 3834A612 Made in Costa Rica VID 1.2125

I niestety ciężko wykręcić więcej niż 3,4GHz.

W tej chwili chodzi mi na 300x11 @ 1.3V.

Dodawanie większego napięcia niewiele daje niestety, udało mi się dojść na 1.34 do 3,5GHz ale nie był stabilny :-(

Niestety ta seria to loteria i nie ma co porównywać do mojego starego E2180 który bez podnoszenia napięcia wyrabiał na GA-EP31 1.8GHz @ 3GHz. Tamten komp trafił do znajomego i jest bardzo zadowolony. Ja z nowego nabytku niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, boje się żeby nie wpaść w coś takiego jak ty.

Mi narazie chodzi ładnie na 3.1 (1.4V idle, 1.37 stress) więc jest to wynik całkiem ładny. Odpalał nawet na 3.2, ale to już na ponad 1.4V, a że to już trochę niebezpiecznie a i na boxie jadę więc se dałem spokój.

Ale też kupująć nowego proca niechciałbym żeby był raptem 200Mhz szybszy :o

 

Chyba zostawie se te siano co mam, a latem złoże nową platformę na Phenoma II :/

Edytowane przez radziuinblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ma procesor który jest szybszy o raptem 200MHz????

Mój podkręca się o 33%, tragedii nie ma aczkolwiek jak większość osób oczekiwałem czegoś w granicach 3500MHz bez jakiegoś nadzwyczajnego podnoszenia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką sztukę że te stabilne 3.3 na 1.3 przy 11x300 wyciągam, a temp przy hd4870 64 stopnie na tym pentku (max przy orthosie) bo głupie chłodzenie wchodzi tylko tak na te mobo że wentyl musi być z dołu i ściąga ciepłe powietrze z karty... a w ogóle miało to bez problemu 3500 robić, tak ludzie zachwalali, no ale i tak nie jest źle, tyle że mogło być lepiej :]

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w ten sposób zamontowane bo inaczej (czytaj tak jak byłoby najlepiej się nie dało zamontować Karakorum), ale mam max. 54st w orthosie. Pewnie to przez tą kartę masz takie wysokie temperatury. Albo pasta jakaś słaba?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję kolejne sprawozdanie z moich bojów ;P Więc tak dałem 1,33125 V. Proc poszedł na 3400. Orthos przeleciał mi godzinkę. W gta iv bezproblemowo. Tak więc narazie wszystko gra. Idąc dalej chcąc uzyskać 3,5 na 1,37 nie dało rady bo odrazu sypło błędem. Liczyłem na lepsze rezultaty no ale coz poradzic. 3,5 nie daję rady na 1,37 odrazu sypie błędem. Pewnie 1,38 lub wiecej da radę ale do tego juz chłodzenie by sie zdało lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w ten sposób zamontowane bo inaczej (czytaj tak jak byłoby najlepiej się nie dało zamontować Karakorum), ale mam max. 54st w orthosie. Pewnie to przez tą kartę masz takie wysokie temperatury. Albo pasta jakaś słaba?!

zalman stg-1 bodaj

 

teraz jak mam 7300GT max te 59-60 dochodzi ale buda w ogóle nie wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jutro zdam relacje z e5200 nr jeszcze nie znam bo go nie odebrałem dzisiaj ale jutro już UPS dostarczy i zobaczymy na ile pójdzie chłodzony będzie TT120 na płytce ASUS P5Q SE PLUS,pamięci te co w singu i zobaczymy ile mu do E8400 w realu,ogólnie proc będzie w MediaCenter lekko podkręcony NA DF V by czasami Crysisa pyknoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam okazję zamienić E8200 (średnio krętliwego) czyli takiego sobie na E5200 "bx80571" i własnie się zastanawiam czy będzie różnica w grach, programach, obliczeniach itd jak ustawie w E5200 tyle samo co mam teraz w E8200 ?? I jak temperatura będzie wyglądać ? ... i czy ogólnie opłaca się taka wymiana ... ile musiałby robić ten E5200 żeby dorównać wydajnościa tego mojego E8200 na 3.3ghz ?

Pzdr

Edytowane przez jupijupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...