Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Co ma płyta główna do tego. Temperatury rdzeni są odczytywane z diod znajdujących się w rdzeniach. Osobna temperatura CPU jest mierzona przez płytę, ale nią się raczej nie ma co przejmować.

 

Mój E5200 jest cieplejszy niż E8400 którego miałem kiedyś. Albo znowu dali jakiegoś badziewnego gluta jak w słynnych M0 65 nm, albo czapy są krzywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mój, mimo, że radiator letni to ja niby teraz mam w idlu 48*C (Scythe Ninja ze zwolnionym S-Flexem). To jest generalnie... mało prawdopodobne, no ale bez czujnika zewnętrznego tego nie zweryfikuję. Nie ma się co przejmować, trza kręcić dopóki nie zacznie się wypierdzielać z powodu temperatury imo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam winowajce czyli Karakorum,plastikowe kołki nie dają dobre docisku,przykręciłem na śruby i temp spadły o 7-8 stopni.ale i tak dalej jest gorąco,ale tylko w orthos priorytet 9.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ultimie nie pomogły nawet dodatkowe podkładki :mur:

 

Dziwne jest dla mnie to, że intel na swojej stronie deklaruję pracę na napięciu od 0.85V – 1.3625V a przecież przy takim napięciu na boxie ten procek się ugotuje w ciągi kilki minut :blink:

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale żaden proc nie ma tyle domyślnie, a gwarancja oficjalnie nie obowiązuje w przypadku ręcznego zwiększania napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo za wysokie te temperatury, na boxowym cooleru, w idle powinny oscylować w okolicy 40*C, a w pełnym stresie przy takim niskim napięciu jakie masz, około 55*.

Jest tak jak mówisz  :razz: . Miałem na myśłi temperaturę w stresie. Obecnie procek pracuje na 3,3 Ghz i temp w stresie to 65, ale w grach myśłe ze jest nizsza. Obecnie przymierzam się do wymiany chłodzenia z boxa na inne i zastanawia mnie taki zalman. Sama miedź w sumie powinna dawać bdb efekty, co o tym myśłicie.

 

 

http://www.endpcnoise.com/e/images/CNPS9500.jpg

 

Powiedzcie mi jeszcze jakie temperatury utrzymywać do codziennego użytku a jaie do testów powiedzmy kilka minut na maksa ? Co go nie zabije ? Za jakiś czas i tak zmiana na coś mocniejszego to tego mogę pokatować.

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości gier zegar w zegar różnicy nie poczujesz, boost będzie w nielicznych (Source):

Half Life 2 canals_08 - FPS [ im więcej tym lepiej ] - BFG 9800 GTX - (V.High, 1280 x 1024 AA-x4)

Intel Pentium Dual Core E5x00 3750 MHz, 426 MHz CL4) 92.0

Intel Pentium Dual Core E5200 2500 MHz, 400 MHz CL4) 67.7

Intel Pentium Dual Core E22x0 3400 MHz, 425 MHz CL4) 65.0

Zakładając, że E5200 wykręcisz dużo więcej niż E2160, to będzie kop. Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Elo, trzecia moja sztuka e5200 :D

FPO/Batch #:3905A673 Costa Rica :P

Na labie zrobiłem recke katany 3 :D Zajrzyjcie :) Extra chłodzenie :]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mako222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten PDC E2160 był kręcony? Jeśli E5200 pogonisz ponad 3GHz to myślę, że warto.

poczatkowo byl krecony, ale odpuscilem, bo wydawalo mi sie ze sie bardzo grzeje, ale teraz doczytalem ze byc moze diody zle wskazywaly temp...?

Jakie jest prawdopodobienstwo ze E5200 na moim Gigabyte wykrece ponad 3GHz? Z tego co doczytalem przestaja po kreceniu dzialac niektore funkcje oszczedzajce energie w idle?

 

Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale sproboje:

-przy zalozeniu ze nie interesuje mnie overcklocking extremalny,

-posiadam Karakorum,

-chce wymienic 2x1GB(najtansze Kingstony) na 2x2GB

warto szarpac sie na jakies drogie pamieci, czy wybrac to co najtansze?

Zakupy robie tu: http://sklep.proline.pl/sklep.php?g=Pami%E...AM&kat=DDR2

 

Doplata do procka to jakies 150zl, do pamieci pewnie drugie tyle

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na walnięty czujnik na procku. Napięcie w bios jakie ?

,z biosu dosc wysokie bo 1,38V,czy ja wiem czy czujnik, wentylator kreci się z prędkością 700 ,a w grach temp nie przekraczają 60stopni tylko w orthos priorytet 9 dziwnie rozgrzewa ten procesor,no chyba ze za mało pasty dałem,ale wtedy w odlle tez powinny byc wysokie a jest 35-39stopni.Widac orthos rzadzi sie swoimi prawami.Kurcze nie chce mi sie znów chlodzenia sciagac,docisniete napewno dobrze tylko nie wiem czy nie za mało pasty,dałem wielkosci ziarnka ryżu. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym samym napieciu 3,6 prio 9 rozgrzewa do takiej samej temp a mam boxa. No ale to wiadomo suszarka bo leci z 2600 i wyzej ;P. Pewnie u Ciebie przez to że niskie obroty to taka temp chyba. Jakie można dać tam max ? Chociaż w sumie... tym orthosem to aż tak sie nie ma co przejmować. Ważne, że stabilny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym samym napieciu 3,6 prio 9 rozgrzewa do takiej samej temp a mam boxa. No ale to wiadomo suszarka bo leci z 2600 i wyzej ;P. Pewnie u Ciebie przez to że niskie obroty to taka temp chyba. Jakie można dać tam max ? Chociaż w sumie... tym orthosem to aż tak sie nie ma co przejmować. Ważne, że stabilny ;)

max to 1300,dałem trochę więcej pasty i temp spadły o 3-5 stopni .Testuje teraz 4140 i chyba tak zostanie na stałe.Bios pokazuje napiecie 1330V- 1340V wiec granica bezpieczeństwa zachowana(na styk)Po zmianie z Celeron 420@2,8Ghz kop jest ogromny :banana: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mako222

Złączcie te wszystkie FPO/Batch # ?

 

Moje ostatnie:

- e5200

:FPO/Batch #:3905A673

Pack Date: 04/27/09

VID:1.2875

3,65def V

4,0 1,42V

 

-e5200

fpo/batch #:q839b190

packa date: 02/16/09

VID:1.25

3,8 1,3875V

 

-e5200

FPO/BBatch #: 3908A319

Pack date 05/18/09

VID: jutro :P

 

-e5400:

:FPO/Batch #:Q832B978

Pack Date: 01/15/09

VID:1.2625

Edytowane przez mako222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam pytanko - moje c2d e4500 nie chce sie krecic, 3 ghz to juz kosmos dla niego (1,5 v trzeba dawac) na asus p5kc, mysle czy nie przeskoczyc na e5200, warto? raczej z zamiarem O/C chcialem kupic, ciezko trafic na dobra sztuke do O/C czy zazwyczaj ladnie leca? byc moze ktos tu juz pisal o tym ale temat ma 30 stron wiec.... ;) w proline 265 zl,

 

dzieki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

naxt jeśli przesiadka z tego Celerona to normalka. Wywal proca z device managera i daj scan for hardware changes lub zrestartuj kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt jeśli przesiadka z tego Celerona to normalka. Wywal proca z device managera i daj scan for hardware changes lub zrestartuj kompa.

reinstal systemu pomógł,ale mam jeszcze jeden problem podczas gry np w crysiss ciagle zmienie sie mnoznik na 6(raz 12 a raz 6) ,a ja chce zeby podczas gry pracował pelna moca,czy jest na to jakis sposob poza wylaczeniem eist ?.W crysis procesor powinnien byc ciagle na 100% a tak nie jest Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy pakowaniu winrarem albo 7zip nie masz nawet 100% obciążenia , tylko 80-85% to samo jest w grach 70-85%.

wiem ale mi chodzi o to ze podczas gry procesor czasami obniza swoje taktowanie z 4100 na 2050(12x6) i czy to jest normalne ? Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wyłącz EIST/Speed Step w biosie ;) I jeszcze funkcję od napięcia... Hm jak to się zwało C1E? Coś w tych klimatach. Podczas gry masz normalnie ustawiony mnożnik na 12.5 kiedy minimalizujesz, to Ci obniża mnożnik bo pełna moc proca nie jest potrzebna, ot cała filozofia ;)

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wyłącz EIST/Speed Step w biosie ;) I jeszcze funkcję od napięcia... Hm jak to się zwało C1E? Coś w tych klimatach. Podczas gry masz normalnie ustawiony mnożnik na 12.5 kiedy minimalizujesz, to Ci obniża mnożnik bo pełna moc proca nie jest potrzebna, ot cała filozofia ;)

tylko ja gram w oknie i nie potrzeby minimalizowania,gram a obok mam cpu-z który pokazuje taktowania/ ktore skacze z 4.0 na 2.0Ghz. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...