Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Pentium Dual-core E2220 Allendale CPU is selling quite happily for €65 in German etail. We are talking about a quite fast 2.4GHZ CPU with 1MB of cache and 65W TDP.

 

 

After this very attractive CPU, Intel plans to introduce 45nm Wolfdale based dual core to this market. The next CPU in Pentium dual-core line is called E5200 and this 2.5GHz dual core will also use FSB 800MHz. The E5200 has 2MB cache memory, 65W TDP and probably a chance to be highly overclockable.

This is the first 45nm Wolfdale in this price range and we are sure that the future will bring even more of these CPUs to this market. It looks that Intel is doing really well with its 45nm and it hurts to see that AMD has such a tough time competing with Intel these days.

FSB 200, mnożnik 12,5, 2mb keszu i niska cena ? ;]

Coś mi się wydaje, że jak ten procesor wyjdzie to nagle bardzo dużo osób będzie się pozbywać E2xx0 ;)

Jak narazie więcej info nie ma, post będzie oczywiście aktualizowany :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... Ciekawe jaka cena :) Ale jeśli 45nm to wysokie OC bardzo prawdopodobne ;) Będzie dobrą alternatywą dla e2xxx i e4xxx ;)

 

Pozdro

Teoretycznie 65 euro, bo on ma zastąpić E2200.

A pisać o tym, że będzie szybszy od takiego E4500 to chyba nie trzeba ]:->

 

Teraz brakuje jeszcze celerona wolfdale'a i juz bedzie rodzinka w komplecie :D

Single/Dual core z 1mb keszu i ceną ~100 zł było by ciekawą alternatywą dla E2x00 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

eee tam. Takie 8200 też niby miały nie być super hiper, a praktycznie 90% dobijała to 4ghz :).

Ten tego...wiekszosc PDC tez lata wysoko , zas moj ledwo 2.68 stable (wall 359x8 z czego winda juz ma problemy nawet z botem , 2.7GHz i bledy po lanie itd...) ...wiec nie zakladajmy , ze od razu kazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tego...wiekszosc PDC tez lata wysoko , zas moj ledwo 2.68 stable (wall 359x8 z czego winda juz ma problemy nawet z botem , 2.7GHz i bledy po lanie itd...) ...wiec nie zakladajmy , ze od razu kazdy.

Dlatego napisałem 90% ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jedno jajecznych już nie będzie ? :sad:

Może bym sie zmodernizował ale wpieniało mnie na pdc przełączanie mojej ulubionej gierki na 1 jajko żeby chodziła :/

 

Edit: No chyba, że ktoś zna sposób w xp na przypisanie na stałe danej aplikacji do 1 jajka. [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jedno jajecznych już nie będzie ? :sad:

Skoro mamy już E8xxx, E7xxx, czekamy na E5xxx, to zapewne kolejnym prockiem 45nm będzie celeron :D

Może bym sie zmodernizował ale wpieniało mnie na pdc przełączanie mojej ulubionej gierki na 1 jajko żeby chodziła :/

A co to za gierka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4x00 w 45nm to seria E7x00 ;]

wiem ale E4xxx maja 2MB kaszy i E5xxx tez

 

rozumowanie intela jest zreszta bardzo dziwne kombinuja niesamowicie z oznaczeniami... zwykly smiertelnik sie moze pogubic :D a my sie tego musimy uczyc :D

 

a i jeszcze jedno :D jak myslicie czemu intel wprowadzajac nowa grupe prockow konczy na jednym modelu... seria E7xxx to w sumie tylko E7200 a kiedys np PDC zaczynal sie od E2140 i konczyl na 2220, cala masa modeli... czemu tak robia bo tak im wygodnie??? czy mmoze zrozumieli ze ludzie kupuja najnizszy model i OC??? nie wiem ale seria E5xxx skonczy sie pewnie tez jednym modelem... moze i dobrze :P

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za gierka?

TCE

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "jutiube"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Intel Pentium Dual Core E5200 ma kosztować 84 dolary. Wraz z procesorami sprzedawany ma być spory zapas mocy, do wykorzystania przez miłośników podkręcania.

Czyli na dzień dzisiejszy ~180PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...