Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Te 3.5GHz to na codzień.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=599991

 

Max przy 1.6v to 3.8GHz ale nie katuje go tak.

Dołączona grafika

 

Imo mozna go nazwac selektem. Choć ręki utnąć se nie dam za te słowa.

Edytowane przez Nibiru85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Q836B196. I wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To drugie to tylko smark bo nie mam chłodzenia na to by orthosem to jechać i trzymać takie nastawy 24/7.

 

Edit:

Z tego co pamiętam to chodzi o to by np. był stepping M0 i FPO/Batch np. QxxxBxxx.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić E5200, wersje box z przez sklep internetowy.

Mam również możliwość zakupu E5300 wersje box w tym samym sklepie. Rożnica cen wynosiłaby 6zł...

Jestem nastawiony na OC. Z tego co czytam czesto zdarzaja się bardzo słabe sztuki E5200, wiec czy kupując E5300 mam większe szanse otrzymać coś z lepszym oc?

Procesor chłodziłby scythe mugen 2 i mam zamiar wycisnac z procesora ostanie soki.

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić E5200, wersje box z przez sklep internetowy.

Mam również możliwość zakupu E5300 wersje box w tym samym sklepie. Rożnica cen wynosiłaby 6zł...

Jestem nastawiony na OC. Z tego co czytam czesto zdarzaja się bardzo słabe sztuki E5200, wiec czy kupując E5300 mam większe szanse otrzymać coś z lepszym oc?

Procesor chłodziłby scythe mugen 2 i mam zamiar wycisnac z procesora ostanie soki.

 

Kupowanie przez sklep internetowy to loteria. Możesz trafić zarówno E5200 jak i E5300 padake albo super sztukę. Najlepiej kupować tradycyjnie z możliwością wyboru proca (w niektórych sklepach można sobie wybrać proc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibiru85 selektem ? lol

 

Mój na 1.22v robi 4GHz katowany 20 godzin orthosem 0 błędów...

Robi więcej ale widać już skok napięcia...

Edytowane przez Areh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Ktoś daje więcej? :lol2: Procek miał wtedy ok. -20c (strzelam). Na AC 4,6-4,7GHz ale tempy dochodzące pod 90-100c na napięciu <1,6v.

 

Q839

 

Malay

 

1,25V

 

Więcej tu:

 

http://forum.purepc.pl/Ekstremalne-Podkrec...Ss-t307796.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie E5200 i mam z nim problem.

Posiadam płyte główna asus p5w-dh deluxe, która uwarza że procesor ma 6mb l2, mnożnik 78, a napięcie moge regulować między wartościami 1.45-1.7v.

Dodam że posiadam najnowszy bios 2901, instalowałem także starszy 2801 ale nić to nie dawało...

Miał ktoś podobny problem? Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie odwazylem oskalpowac swoje E5200 ;)

Temperatury od razu spadly o 10st jednak potencjalu OC nie podnioslo to za bardzo

Jakos wiecej niz 12x340 nie chce isc, w sumie nie zaleznie od napiecia.

Latam na 1.47v, jakos 1.5v nie poprawia OC, choc termp w normie.

64st po grzaniu orthosem na 1.47v z Mugenem na sobie ;)

 

Czapa E5200 jest na termogluta a nie lutowana, wiec panowie do roboty :D

Oczywiscie musialem rozwalic zapinke na swoim DFI, jak i "frezowac" podstawe Mugena.

Wadzil o kondensatory z jednej strony, i czesciowo o pozostalosci zapinki LGA775

Jako mocowania uzywam Stabilizer Kit, ale czuje ze musze przerobic sruby w nim by mialy dluzszy gwint. Bo CoreTemp reaguje jescze delikatnie np na polozenie dloni na radiatorze lub nagiecie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ogolnie zabawa nie jest trudna, wystarcza jedna zyletka ;)

Nie wiem jak ludzie to robia nozykami tapeciarskimi, uwalilem tak jednego tualatina, sa po prostu za grube. W PDC ciezko jest nawet na poczatku zyletke wsadzic :P

 

Niestety nie zrobilem fotek przerobionej DFI, ani frezowanego Mugena. Zapomnialem, bo chcialem jak najszybciej sprawdzic czy CPU zyje.

I narazie nie usmiecha mi sie tego rozbierac, bo rdzen jest malutki a mugen ogromny i latwo ukruszyc. No i Coollabolatory Liquid Pro pomiedzy ;)

 

TU valid z ustawienia ktore narazie testuje i jest stabilny w 24/7. Wiem ze pewnie wykoncze procka w koncu ale co mi tam, dostalem go za grosze, serii nie podam bo IHS byl juz szlifowany.

Wstaje i zdecydowanie wyzej, ale juz nie jest stabilny na 100%.

Edytowane przez Karaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu stalem sie posiadaczem E5200 i wynik to 3,8GHz 1,35v(bios), Q917A898 (vid = 1.2875). procesor dziala i na 4.35, lecz orthos sie wysypuje - bardzo duzy rozrzut... Zwiekszanie napiecia nic niedaje, od 1,456 z biosu czujnik zaczyna podawac temperature wysokosci 1oC, od 1,48v napiecie zaczyna pogorszac stabilnośc, niz poprawiać. Sciana @370 (widze ciemnosc, widze ciemnosc, ciemnosc widze), choc pomiędzy 362, a 369 i tak sie restartuje. Chlodzonko scythe infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sorki że tutaj pisze, ale mam e4300 a nie ma tematu osobnego do nich, więc za najbardziej zbliżony uznałem ten.

 

Proszę o odpowiedzi na kilka pytań:

1. Jakiego mam się spodziewać FSB walla (statystycznie)?

2. Jakie jest bezpieczne napięcie takie do pracy na codzień?

3. Jaka jest max temp. w stresie do przyjęcia na codzien, żeby ten proc tak ze 2 lata jeszcze pochodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój E5200 chodzi 24/7 na 3,5GHz na domyślnym napięciu i BOXowym chłodzeniu :)

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=789574

 

Dołączona grafika

 

Co prawda na 3,6GHz też chodził stabilnie przez prawie 3h testu orthostem i dopiero przy 3,7GHz pojawiły się błędy ale lubię mieć 100% stabilny system dlatego wolałem obniżyć taktowanie do 3,5GHz - myślę że skoro na 3,6GHz przepracował stabilnie prawie 3h z orthostem to na 3,5GHz musi być na 100% stabilny ;)

 

Jak zmienię chłodzenie na lepsze to zobaczę co da się z niego wycisnąć na podniesionym napięciu :) Liczę że może uda się przekroczyć te 4GHz :D

 

Jedyne co mi się nie podoba w OC tego procka to FSB wall który w moim egzemplarzu pojawia się po przekroczeniu 350MHz :( Przy 355MHz zawieszał się już po kilku sekundach orthosta i nie pomagało zwiększanie napięć, a nawet wręcz przeciwnie bo okazało się że nie tędy droga... Zwiększając napięcie podnosiłem jeszcze bardziej jego temperaturę a okazało się że by poszedł na tych 355MHz to trzeba znacznie ją obniżyć. I tak stabilnie z FSB 355MHz poszedł dopiero po ustawieniu mnożnika na 6x i obniżeniu domyślnego napięcia o 0,1V oraz ustawieniu w BIOSie by cooler zwiększał obroty już przy 50*C.

 

Poniżej zdjęcie etykiety z danymi CPU:

Dołączona grafika

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnego porównania proców e3200 vs e5200 vs e7200 vs e8200.

Konkretnie to chodzi mi o wpływ wielkości cache L2 na wydajność przy takiej samej (+-) częstotliwości.

Zderzyliście się z takim artykułem gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem w międzyczasie inne porównanie, bardziej takie "home made": o TU

Niestety tam również nie ma uwzględnionego E3200, bo zasadniczo pobieżnie to najbardziej interesowałaby mnie relacja

E3200(160zł) vs E5200(230zł) z E7200(390zł).

Nie ma co porównywać E8xxx(500zł) z E3xxx(160zł) jeśli choć troszkę bierzemy pod uwagę czynnik EKONO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno przymierzałem się do serii E5000 i w zasadzie byłem pewny, że taki właśnie procek zagości na mojej płycie EP31-DS3L, ale teraz się zastanawiam.

 

Mam propozycję zakupy E5200, który robi 3,7GHz i wall w okolicach 347 za 270zł + przesyłka. Za 259zł mogę mieć jednak E6300 i to na miejscu :) Podobno E6300 rzadziej trafiają się padaki. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja upolowałem "bidulę" E3200 za 180 zł z przesyłką, która robi na 4GHz na 1,385V :lol2:

W co do jakości E6300 o już losowanie niestety.

Jeśli robisz badania statystyczne to mogę podać,

że z własnego doświadczenia lepiej poszedł mi kiedyś E2160 @ 3,1GHz niż E2140 @ 2,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję zakupy E5200, który robi 3,7GHz i wall w okolicach 347 za 270zł + przesyłka.

Coś słaba ta propozycja ;) ja 2,5 miesiąca temu kupiłem E5200 który robi 3,6GHz na domyślnym napięciu a po podniesieniu na pewno pójdzie wyżej niż 3,7GHz, FSB wall 350MHz, a kupiłem go za 244zł w zwykłym sklepie bez dodatkowych kosztów przesyłki. Więc ta Twoja oferta to żadna okazja.

A co do pytania co lepiej brać czy E5200 czy E6300, to ja bym brał E5200 (tylko nie tego którego zaproponowałeś ;)) - ma tyle samo cache i niższy proces technologiczny a co za tym idzie mniejsze zużycie energii, mniej wydzielanego ciepła oraz lepsze OC.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słaba ta propozycja ;) ja 2,5 miesiąca temu kupiłem E5200 który robi 3,6GHz na domyślnym napięciu a po podniesieniu na pewno pójdzie wyżej niż 3,7GHz, FSB wall 350MHz, a kupiłem go za 244zł w zwykłym sklepie bez dodatkowych kosztów przesyłki. Więc ta Twoja oferta to żadna okazja.

A co do pytania co lepiej brać czy E5200 czy E6300, to ja bym brał E5200 (tylko nie tego którego zaproponowałeś ;)) - ma tyle samo cache i niższy proces technologiczny a co za tym idzie mniejsze zużycie energii, mniej wydzielanego ciepła oraz lepsze OC.

Nie chodzi o starego core2duo e6300, tylko nowy procesor, który poza podobną nazwą nic nie ma wspólnego ze starym.

To jest dual core, taktowanie 2,8ghz, 2mb cache i technologia 0,45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o starego core2duo e6300, tylko nowy procesor, który poza podobną nazwą nic nie ma wspólnego ze starym.

To jest dual core, taktowanie 2,8ghz, 2mb cache i technologia 0,45nm.

A faktycznie coś sobie przypominam że gdzieś o nich słyszałem ;) Podobno od serii E5x00 mają się różnić odblokowanym mnożnikiem. Jeśli to prawda to mogą być ciekawą alternatywą dla E5x00 choć i w tych mnożnika nikomu chyba nie brakowało ;)

 

//

z resztą co ja tu piszę skoro pod spodem jest o nich temat (właśnie go zauważyłem) ;)

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...le-t297261.html

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...