Skocz do zawartości
Lanc

Pentium Dual Core E5200 / E5x00

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ten proc pojawi się w Gralu za 255 zł, więc niedługo powinien być w znaku, a potem w esc... i cena spadnie :) I go wtedy kupię. Jak myślicie, czy jak go wsadzę do płyty głównej z biosem który go nie rozpozna to komp się włączy? Czy będe musiał latać po osiedlu w poszukiwaniu czegoś pod LGA775?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie bardzo ciekawa gratka, tymbardziej ze od jakiegos czasu e2180 juz cos nie chce taniec....

Biorac pod uwage ze wycofano e2140 i e2160 to mozna powiedziec z dualcore'y wrecz podrozaly :)

 

Jesli pojawi sie w sklepach z pelna gwarancja i wersi box za <250 zl to moim zdaniem bedzie to sensowniejszy i bardziej przyszlosciowy zakup niz leciwy e2180 w 65nm za 180zl

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19 bawiłeś się już tymi procami coś? :-D

narazie to tylko leza i sie nudza (jestem na wakacjach)

 

no właśnie ;) ..bo e2160 właśnie szuka następcy :D

Mysle ze to bedzie fajny nastepca dla wszystkich posiadajacych e1xxx i e2xxx

 

 

 

A tak wogole to... wersja BOX ma fajne malutkie pudeleczko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to bedzie fajny nastepca dla wszystkich posiadajacych e1xxx i e2xxx

Jak stanieje do normalnych wymiarów.Bo na razie to raczej przestępca niż następca :rolleyes: W każdym razie pomysł zamiany u mnie z e43 na e52 wybiłem sobie z głowy.Raczej trzeba wyżej uderzyć ,a nie o pół kroku packać.Chyba ,że jelonek się dobry trafi na mojego ,a e52 będą "szybkie i tanie" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W tygodniu chyba to zamówię, E2160 pójdzie jako zapasowy proc do pudełka, ten będzie jechał na jakieś 2400 Mhz i minimalne V jakie się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu raczej jasno wynika, ze kazdy z procesorów był testowany na swoim def. taktowaniu.

To w takim razie taki test mozna o kant [gluteus maximus] rozbic. Jaki jest sens porownania 1,8Ghz do 2,5Ghz ?? Ja jestem ciekaw jak te procki wypadaja przy takim samym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie :) Jak cena będzie normalna to się szykuje chyba na tego proca ;] Ciekawe jak wygląda na nich sprawa FSB walla, w sensie czy jest w miare wysoko.

Przy FSB 320, osiąga 4 GHz, za sprawą mnożnika 12,5x. Musisz być mega pechowcem, żeby Ci się trafił procek ze :mur: poniżej 320 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie taki test mozna o kant [gluteus maximus] rozbic. Jaki jest sens porownania 1,8Ghz do 2,5Ghz ?? Ja jestem ciekaw jak te procki wypadaja przy takim samym taktowaniu.

A jak mogą wypadać ? Skoro nie ma sse4 w 5200 to będzie to samo z różnicą na korzyść 5200 za cache i tyle.

Właściwie proc będzie się zachowywał jak choćby 4300 więc wystarczy takiego porównania poszukać. Może trochę słabiej bo nie potrzeba dużego fsb do danego taktowania.Jak się mnożnik przestawi na 9 będzie ganc to samo. Swoją drogą ten mnożnik to piękna sprawa :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FSB 320, osiąga 4 GHz, za sprawą mnożnika 12,5x. Musisz być mega pechowcem, żeby Ci się trafił procek ze mur.gif poniżej 320 icon_biggrin3.gif

O to sie nie boje :) Bardziej chodziło mi o to że np. chciałbym wrzucić sobie mnożnik x9 i pobawić się wyższym FSB :wink: I dlatego troszkę głupio by było gdyby kończyły się już przy FSB 450mhz. A mnożnik 12,5 jest niezły bo nie trzeba katować mobo wysokim FSB na co dzień a mhz-e byłyby już konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mogą wypadać ? Skoro nie ma sse4 w 5200 to będzie to samo z różnicą na korzyść 5200 za cache i tyle.

Właściwie proc będzie się zachowywał jak choćby 4300 więc wystarczy takiego porównania poszukać. Może trochę słabiej bo nie potrzeba dużego fsb do danego taktowania.Jak się mnożnik przestawi na 9 będzie ganc to samo. Swoją drogą ten mnożnik to piękna sprawa :blurp:

A to wywalili SSE4 z tej serii ? :unsure: Nie wiedzialem. Czy to przypadkiem nie to dawalo z 10-15% przewagi takt w takt prockom 45nm nad 65nm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wywalili SSE4 z tej serii ? :unsure: Nie wiedzialem. Czy to przypadkiem nie to dawalo z 10-15% przewagi takt w takt prockom 45nm nad 65nm ?

Na górze masz screena z cpuz ;) Co do sse4 to jest może i tyle ale w jakichś wirtualizacjach czy decodingu video.

Wątpię żeby było to zauważalne w grach. O i wyczytałem gdzies że poprawili trochę cache w 45nm więc może by sie przydało jednak porównanie vs 4300 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wywalili SSE4 z tej serii ? :unsure: Nie wiedzialem. Czy to przypadkiem nie to dawalo z 10-15% przewagi takt w takt prockom 45nm nad 65nm ?

Wątpię aby wycofali bo CPU-Z w Q9xxx też nie wykazuje tego

3080575[/snapback]

tu jest trochę więcej rozmiarów L2 w porównaniu z wrażliwą na

rozmiar L2 aplikacją :

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=3567

 

Wynik testu wypada nieco zbyt obiecująco jeśli chodzi o napięcia

i częstotliwości, nie warto za bardzo liczyć na takie seryjne wyniki.

(zwłaszcza że to napięcia z CPU-Z nie z miernika)

Raczej trzeba się spodziewać jeśli optymistycznie

że będzie podobnie jak z E7200.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej wybrednym pozostaną selekty icon_wink2.gif

albo pechowym...nigdy do trafienia cpu nie miałem szczęścia (BartonM 1.45 co 2300MHz max robił i inne takie <_<), powiedziałem dość, wolę nie ryzykować :D ... te parę złotych mnie nie zbawi ;)

 

swoją drogą to już dłuższy czas jadę na 1.8 :)...na starocie aż zanadto.. takie ~3.2 na def napięciu byłoby miłe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak te procki wypadaja przy takim samym taktowaniu.

Wychodza dokladnie tak samo jak E2xxx w porownaniu do e4xxx przy takich samych taktach...i tyle.

 

Wzialm sobie od domu 3 sztuki zaraz zaczne zabawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...