Skocz do zawartości
davids80

Evga 8800gs 384 Ddr3 - Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję kupić nową kartę grafiki (w chwili obecnej korzystam z integry). Myślałem o EVGA 8800GS 384MB DDR3 w cenie 275 zł.

 

http://bachcomp.pl/2089,produkt,EVGA-8800G...PCI-E-10ns.html

 

Czy opłaca się ją zakupić??? Chciałbym w miarę ciche chłodzenie no i oczywiście mieć mozliwość pograć w nowsze gry (oczywiście niekoniecznie na full detalach!) Mam na to około 300 zł. Dobry wybór czy polecacie coś innego w podobnej cenie?

 

Kilka osób polecało mi: Galaxy 9600GSO Cooler Master Icy Box ale słyszałem, że jest GŁOŚNA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już prawie byłem gotowy zamówić to EVGA 8800GS, ale podkusiło mnie jeszcze poszukać czegoś innego. Znalazłem coś takiego:

GIGABYTE 9600 GT GIGABYTE 512 Multi Core Cooling

 

http://allegro.pl/item391398761_geforce_96...pci_e_nowa.html

 

Mam w domu wentyl zalmana 80x80 (w sam raz na ten radiator). Jak myślicie -to dobra opcja czy zostać przy EVGA 8800GS???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już prawie byłem gotowy zamówić to EVGA 8800GS, ale podkusiło mnie jeszcze poszukać czegoś innego. Znalazłem coś takiego:

GIGABYTE 9600 GT GIGABYTE 512 Multi Core Cooling

 

http://allegro.pl/item391398761_geforce_96...pci_e_nowa.html

 

Mam w domu wentyl zalmana 80x80 (w sam raz na ten radiator). Jak myślicie -to dobra opcja czy zostać przy EVGA 8800GS???

No jezeli cena nie ulegnie zmiane to lepiej brac 9600gt bo mimo wszystko jest lepsza. Ja mam Evge 8800gs i jestem bardzo zadowolony :rolleyes: 11034 pkt w 3dMarku 2006 a kumpel z 8800 GTS i prockiem E8400 ma 13500 tyle ze za sprzet dal 2x tyle co ja :razz: Z 9600gt wyciagniesz jakies 500pkt wiecej w porownaniu do 8800gs. Tak czy inaczej polecam Evge 8800gs:)

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko według mnie nikt nie kupuję sprzetu aby bawić sie benchmarkami

W tym masz racje, mowiac o 3dmarku chcialem mu tylko pokazac niewielka roznice miedzy tymi kartami :wink: Jak sam powiedzial Evge moze miec za 275zl z 2 letnia gwarancja sprzedawcy i 10 letnia gwarancja producenta po zarejestrowaniu produktu na stronie, a codo 9600gt nie znalazlem w aukcji ani slowa o gwarancji <_< Musi zdecydowac co woli ciut wiecej fps w najnowszych gierkach czy gwarancje :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Evge 8800gs i jestem bardzo zadowolony

A przy okazji zapytam kolegi: -JAK z głośnością?? Nie jestem jakimś maniakiem, ale suszarki w komputerze nie potrzebuję ;)

 

Chyba rzeczywiście zostanę przy tej EVGA. Za taką cenę cudów wymagać nie można (i nie wymagam).

Chcę mieć mozliwość pograć w niektóre gierki (niekoniecznie wszystko na FULL detal; rozdz. 1280x1024) Pewniwe przy takich ustawieniach pomiędzy 8800GS - 9600GT różnicy nie odczuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór...

Już prędzej bym sie zastanawiał nad 9600GT niż nad GSO. Mimo wszystko te karty są bardzo podobne do siebie...

technicznie to nie sa podobne prawie wcale ;]

wydajnosciowo wypadaja podobnie, raz lepsza jedna raz druga, jednak ja sklanialbym sie ku GS/GSO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam kolegi: -JAK z głośnością?? Nie jestem jakimś maniakiem, ale suszarki w komputerze nie potrzebuję ;)

 

Chyba rzeczywiście zostanę przy tej EVGA. Za taką cenę cudów wymagać nie można (i nie wymagam).

Chcę mieć mozliwość pograć w niektóre gierki (niekoniecznie wszystko na FULL detal; rozdz. 1280x1024) Pewniwe przy takich ustawieniach pomiędzy 8800GS - 9600GT różnicy nie odczuję...

 

Powiem tak, ja swoja Evge troszke podkrecilem o 150 rdzen i o 100 pamiec, dla bezpieczenstwa zwiekszylem obroty wiatraka z 30% na 50% i teraz jezeli doloze glowe do obudowy i bede nasluchiwac to moze cos uslysze :P :P Przy standardowym ustawieniu wentylatowa (30%) nie bedziesz w stanie stwierdzic czy karta dziala czy nie a co wiecej nawet przy wiekszych obrotach wentylatora nie uslyszysz nic :rolleyes: Ja puki co niestety z braku pieniedzy nie zmienilem chlodzenia procka, i uwierz mi nawet jezeli obroty wentylatora grafy ustawisz na 100% to nie bedzie on tak halasowal jak standardowe chlodzenie procka Intela....

 

A codo grania w gierki na full detalach to majac 2gb ramu i dobrego proca dlugo pograsz na high detalach w najnowsze gierki. Ja gram w wiedzmina na full detalach a w crisisa na high (35-40fps)

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednasz szukał najtańszego GSO 768MB za ok 300zł. Chłodzenie nie wyje tak jak na GSie więc można już normalnie używać a spadku z powodu małej ilości pamięci praktycznie nie występuje. Nic lepszego za te 300zł nie znajdziesz.

A co do wydajności to im bardziej wymagająca gra (no Crysis) tym GSO 768MB bardziej pokonuje 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednasz szukał najtańszego GSO 768MB za ok 300zł. Chłodzenie nie wyje tak jak na GSie więc można już normalnie używać a spadku z powodu małej ilości pamięci praktycznie nie występuje. Nic lepszego za te 300zł nie znajdziesz.

A co do wydajności to im bardziej wymagająca gra (no Crysis) tym GSO 768MB bardziej pokonuje 9600GT.

 

Karta o ktorej mowisz napewno pracuje na pamieciach DDRII tak wiec napewno nie bedzie miala takich osiagow jak 8800gs na ddrIII czy 9600 tylko znacznie slabsze. Codo chlodzenia to jezeli w przypadku Evgi 8800gs chlodzenie wyje, to chyba trzeba zmienic znaczenie tego slowa bo ja nie potrafie, przy zamknietej obudowie stwierdzic czy karta pracuje czy nie.. Nie wiem moze sie myle ale bylem przekonany ze o wiele lepiej jest kupic karte 256 mb na ddr3 niz 512 na ddr2

Edytowane przez Bartekiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta o ktorej mowisz napewno pracuje na pamieciach DDRII tak wiec napewno nie bedzie miala takich osiagow jak 8800gs na ddrIII czy 9600 tylko znacznie slabsze. Codo chlodzenia to jezeli w przypadku Evgi 8800gs chlodzenie wyje, to chyba trzeba zmienic znaczenie tego slowa bo ja nie potrafie, przy zamknietej obudowie stwierdzic czy karta pracuje czy nie.. Nie wiem moze sie myle ale bylem przekonany ze o wiele lepiej jest kupic karte 256 mb na ddr3 niz 512 na ddr2

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=na+pewno

 

Na pewno to ona ma ddr3. A jak czegos nie wiesz, to nie wprowadzaj w blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta o ktorej mowisz napewno pracuje na pamieciach DDRII tak wiec napewno nie bedzie miala takich osiagow jak 8800gs na ddrIII czy 9600 tylko znacznie slabsze. Codo chlodzenia to jezeli w przypadku Evgi 8800gs chlodzenie wyje, to chyba trzeba zmienic znaczenie tego slowa bo ja nie potrafie, przy zamknietej obudowie stwierdzic czy karta pracuje czy nie.. Nie wiem moze sie myle ale bylem przekonany ze o wiele lepiej jest kupic karte 256 mb na ddr3 niz 512 na ddr2

Pokaż mi pamięci DDR2 które robią 900MHz (1800DDR). Przecież to jest logiczne. Poza tym osiągi ma całkiem niezłe i jeśli się nie mylę to ma pamięci 1ns...

I na pewno to Ty jesteś w błędzie.

Co do pamięci to 256MB na karcie pokroju 8800 to dopieru pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny dylemat, co kupić za te ~250 zł, sprawa wygląda tak, że za 215 zł jest 3850 256 MB a za 260 zł 8800GS 384 i 3850 512. Ze wstępnej lektury testów wywnioskowałem, że Radeon jest lepszy o jakieś 5 - 10%. Z drugiej strony 8800GS 768 za 290 zł jest szybszy od Radeona 3850 512 o 10% :P. Kurcze sie porobiło ;p człowiek chce coś kupić i jest w kropce. :D Ja będę się przesiadał z 8600 GT :P właśnie kupiłem sobie Radeona X1050 na przeczekanie (kosztował 20 zł :P) i nie wiem co wybrać :D Jakieś uwagi ? Hm, myślicie że jak się będą ceny kształtować? Niby 9800 GTX ma spaść do poziomu który pozwoli mu konkurować z 4850 (500 zł ?) a to by pociągnelo za sobą masowe obnizki slabszych kart. Myslicie ze warto czekac? A jezeli tak to ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak podpytam...

Byłem wczoraj w pobliskim sklepie z zamiarem kupna EVGA 8800GS, ale będą mieli je dopiero jutro -cena 275,00 zł.

Otrzymałem jednak propozycję na MSI 9600GT w cenie 335,00 zł - opłaca się dokładać??? Gryzie mnie ten temat dlatego proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz MSI 9600GT, głośna a praktycznie to samo

 

No nie wiem czy jest taka głośna. Z tego co czytałem na różnych portalach - jest wyjatkowo cicha.

A oto oips ze strony: http://www.msi-polska.pl/index.php?func=pr...maincat_no=130#

 

Zoptymalizowane rozwiązanie termiczne – po prostu Cool & Quiet!

MSI zwiększa możliwości w zakresie chłodzenia stosując dwie nowe technologie termiczne (...) Porównując ten wentylator do klasycznych konstrukcji, otrzymujemy cichszą pracę i lepsze osiągi w chłodzeniu. Z kolei specjalnie zaprojektowana pokrywa rozszerza możliwości standardowego dwusplotowego chłodzenia , przyciskając ją tak blisko jak się tylko da do „śledzia”, dzięki czemu redukuje się turbulencje w „martwej” strefie. Aerodynamiczny kształt dodatkowo zmniejsza opór powietrza, co przekłada się na jeszcze cichszą pracę.

 

Osobiście w praktyce nie miałem z nią nic do czynienia, dlatego zdaje się na opinię osób, które moga co nie co w tej kwestii powiedzieć... to jak -opłaca się dokładać czy nie. Niby to tylko 60 zł albo aż 60...

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z opcji:

- EVGA 8800GS 384MB DDR3/192bit - 275,00

- MSI 9600GT 512MB DDR3/256bit (ver. Over Clock) - 335,00

- PALIT 9600GSO Sonic 768MB DDR3/192bit - 311,00

 

brać PALITA??? (ciekawi mnie tylko czy chłodzenie nie jest głośne)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...