Skocz do zawartości
Sopel

Nie Działa Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moimi pamiątkami{patrz sygnatura} Producent zapewnia że chodzą na 4-4-4-12 800mhz 2,2v i tak daję. Windows się ładuje... i blue screen.;/ daje 2,3v i to samo Pomóżcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja. Ja kiedys mialem Geile ktore mialy chodzic 4-4-4-12 na 800, moze dzialaly troche lepiej niz Twoje, bo na 800 chodzily, ale na 820 juz napieciem nieduzo sie dalo zrobic. Sprawa prosta skoro nie laduje na standardowych ustawieniach to reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na jakich timingach chodzą pamięci też zależy od mobo, moje Geile wystartowały na 5-5-5-18-2T, ale bez problemu poszły na 4-4-4-12-2T czyli tak jak w specyfikacji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz w porównaniu do moich to masz selekty właśnie orthos sypnął po 3 min. Procek stock,system syf, 4-4-4-12 2T 2,2v dam im więcej V....rozczarowałem się :sad:

 

Armo...tak moje tez startują na 5-5-5-16 a dalej lipa...

 

Edit: 2,275v orthos sypnął po 22 sek !! Zniżyć napiecie?!

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w sumie racja co do prowadzenia pamiatek przez plyte/chipset. Sopel nie woltuj juz tych pamieci tylko ustaw stabilne wartosci <2.1vdimm i zweryfikuj czy wszystko inne dot. ustawien BIOSu masz w normie. No i moze przekladka kostek na drugi kanal zeby ciagle byl dual albo niezalezne?

btw. az podkusiles mnie o testy calego zestawu... Byc moze znajde stabilne duze takty ponizej 2.2vdimm dla obu zestawow? ^^ I moze zabawa pozostalymi timingami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się porobiło :lol2: 2,0v i 4-4-4-12 2T Orthos 30min stable dalej nie sprawdzałem :razz:

 

"btw. az podkusiles mnie o testy calego zestawu... Byc moze znajde stabilne duze takty ponizej 2.2vdimm dla obu zestawow? ^^ I moze zabawa pozostalymi timingami..." No to czekamy ^^'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli je przegrzewales na defie. Troche smieszne ale nie mozna powiedziec ze niespotykane.

Mnie sie znudzilo po pol godzinie testow 833MHz. Na czterech kosciach wole miec 1:1 FSB:MEM niz ciagnac 4:5 czy wiecej i miec grzejnik....Chyba ze ktos mnie namowi do testowania jakiegos nawiewu nad DIMMami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać zapytam tu :wink: Jest może jakiś program którym mógłbym sobie sprawdzić napięcie ramu? :razz:

Everest home edition, bios Twojej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...