Skocz do zawartości
mateusz123

Usuwanie Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! piszę od mojego brata! Rzecz w tym, że mam laptopa Compal JFL92 i do niego dołączoną Viste. Na początku wszystko pięknie tapety ładne itd. Zainstalowałem sobie na nim gre Colin MCrae Dirt. Wszystko się fajnie instaluje. No ale po instalacji chce go włączyć i [gluteus maximus], nawet się niechce włączyć!!!! później chce nfs pro street pisze obiekt jest uszkodzony, ale u mojego brata to i to chodzi!! on ma xp. Dalej instaluję Call of Duty 4 i pisze kiedy chcę włączyć błąd krytyczny direct ,mam 10 Wkurzyłem się okropnie!!!!! Chce teraz zainstalować se XP i przy uruchomieniu nic nie pisze a powinno pisać żę trzeba nacisnąć dowolny klawisz żeby zrobić rozruch!!! Na dodatek normalnie się ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> vista ale niecztya płyty z xp!!!!!

POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A mój sprzęt to

Procesor Intel Core 2 Duo Penryn T9300

2x2,5 GHz

Grafika NVidia GeForce Go 8600GT 512MB

4GB Pamięci DDR2 667 MHz KINGSTON

320 GB HDD - SATA

Nagrywarka DVD

CZEKAM NA ODPOWIEDŹ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a grzebałeś w biosie(lub przy boocie f11) by ustawić bootowanie z cd/dvd?

bez tego lapek nie zobaczy płyt instalacyjnych...

zresztą nie wiadomo jaki masz hdd(i jak ustawione w biosie sata/ata) - nie wiadomo czy instalka xp się uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw sprawdz czy istnieje mozliwosc downgradu do xpka, mzoe sie okazac ze producent nie stworzyl sterow do Xp do niektorych rzeczy z lapka i qpa...

lepiej viśte przeinstaluj, bo gry owe DZIALAJA na niej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw sprawdz czy istnieje mozliwosc downgradu do xpka, mzoe sie okazac ze producent nie stworzyl sterow do Xp do niektorych rzeczy z lapka i qpa...

Na całą rodzinę od FL90 do JFL2 jest pełem zestaw sterów pod XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całą rodzinę od FL90 do JFL2 jest pełem zestaw sterów pod XP.

Na upartego to sterowniki są do wszystkiego i każdego notka. Wystarczy znać producentów i nazwy podzespołów a następnie szukać tych sterowników na poszczególnych stronach, poszczególnych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to sterowniki są do wszystkiego i każdego notka. Wystarczy znać producentów i nazwy podzespołów a następnie szukać tych sterowników na poszczególnych stronach, poszczególnych urządzeń.

Zdziwiłbys sie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przykład?

Ja zarzuce bo chce sie przesiasc z visty na xp w lapku. Mam lapka Asus X55-SV a plyta glowna do niego to jak pokazuje everest X55-SV :P to teraz znajdz stery ;p pod xp ;]

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Extensa 5220 i Win XP

Akurat z 5220 nie ma zadnych problemów z instalacją XP. Nawet Acer stery do tego daje.

 

Ja zarzuce bo chce sie przesiasc z visty na xp w lapku. Mam lapka Asus X55-SV a plyta glowna do niego to jak pokazuje everest X55-SV :P to teraz znajdz stery ;p pod xp ;]

I w czym masz problem? Zwykła płyta na chipsecie intela. W dodatku tym samym co w większosci notebooków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zarzuce bo chce sie przesiasc z visty na xp w lapku. Mam lapka Asus X55-SV a plyta glowna do niego to jak pokazuje everest X55-SV :P to teraz znajdz stery ;p pod xp ;]

Karta i kredka w rękę. Spisujesz wszelkie karty sieciowe, gaficzne oraz chipset i szukasz na stronach PRODUCENTÓW poszczególnych podzespołów. Nie na stronie producenta lapcia bo oni już traktują je po macoszemu. Nie licz na to że ja Cię z tego zadani wyręczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz spisywac moge ale nie mam gwarancji ze to co sciagne przed formatem bedzie dzialac

 

wiesz spisywac moge ale nie mam gwarancji ze to co sciagne przed formatem bedzie dzialac a po formacie problemy z identyfiakacja moga wystapic. na dniach bede robil formata to powiem czy byly z tym problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zadanie dla tego pana co twierdzi ze wszystko idzie znalezc.

 

Otoz nie.

 

Nie moge znalezc dzialajacych sterownikow do Irdy w moim lapku a poza tym nie moze zainstalowac czego ale nie wiem czego. W menadzerze urzadzen widnieje jako inne urzadzenia - usb device. Porty usb dzialaja wiec nie wiem co to moze byc. Kamerke czytnik kart zainstalowalem. Bluetooth niby jest ale nie ma nigdzie nic do ustawiania, a jakie sterowniki do tego znalezc to :o ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, ktorzy zrobia reinstalke, a braknie sterownika.

 

Jak brakuje sterownika, nie wiesz jaki to dokladnie podzespol, a windows go nie wykrywa, to w menadzerze urzadzen kliknij na dany podzespol i w advanced bedzie cos jak numer seryjny danego urzadzenia. Google rozwiaze problem w 5 sekund ;)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no dzieki za rade pomaga szukac ;]

 

z tym usb sobie poradzilem to tez jakis sterownik do podczerwieni zadzialal

 

gorzej z samym portem. niby sie zainstalowal ale ciagle zolty wykrzyknik. przed deinstalacja visty zrobilem print screen to w tym miejscu powinno byc conajmniej kilka rzeczy a jest tylko ta jedna.

 

W sumie nie zalezy mi tak na irdzie ale lubie miec wszystko zapiete na ostatni guzik ;]

 

Bluetooth udalo mi sie zrobic sciagajac sterowniki do xp z inego modelu lapka ;p

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...