Skocz do zawartości
Kerooip

Router Linksys Wag200g Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem z tym routerem.

 

Posiadam neostrade i chcialbym ja rozdzielić na 2 kompy. Stacjonarnego PCta i laptopa.

 

Wiec podlaczylem tego routera do gniazdka telefonicznego i kompa, wsadzam płytkę dołączoną do routera i postępuje wg. wyznaczonych kroków. No i wywala mi błąd, że nie właściwie wpisałem wartosci VPI i VCI a wynoszą one 0 i 35 dla neostrady :/. No to lipa myśle i probuje skonfigurowac routera przez te IP http://192.168.1.1/. No i mogę tam wejsc i ustawiac te rzeczy i jak juz to zrobie to net mimo wszystko nie dziala (postepuje wg, manuala dolaczonego na plycie). Co ciekawe programy typu p2p dzialają, tak samo gra np. counter strike source (lacze sie przez steama) i wszystko jest w porzadku ale strony internetowe nie działają.

 

Dodam jeszcze ze jak wrzuce te plytke dolaczona do routera do laptopa, to wszystko przechodzi i net dziala od razu. Ale ten router z moim PC cos sie gryzie :/. Mozecie jakos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działają ci sieciówki, a nie strony, to masz źle dnsa ustawionego... Np dla telepsa to możesz dać w kompie 194.204.152.34 i 194.204.159.1

 

Ew. wpisać DNSy na routerze, a w kompie dać IP routera jako DNS - przekaże ruch sam...

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie moze rownie dobrze auto ustawic i tez bedzie hulalo... Ta plytke od routera to bym machnal w kat i konfigurowal wszystko recznie via WWW - efekt ten sam, a prosciej i pewniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok!

 

Dzięki za odpowiedzi. Udało mi się przez stronę skinfigurować router i działa teraz na kompie.

 

Ale jest drugi problem. Czy mozecie mi powiedzieć w jaki sposób bezprzewodowo połączyć do internetu także laptopa? Posiada on karte wifi i na pewno odbiera te fale ale nie mam pojecia jak ustanowić połączenie bezprzewodowe miedzy routerem a lapkiem.

 

Chcialbym zeby to tak wygladalo:

 

PC podpiety pod router kablami a lapek na wiifii. Jak to zrobic??

 

dzięki za odpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pomoże ktoś?? Sorki ze sie powtarzam ale nie mam pojecia jak tego dokonać, męczę się z tym cały dzien :/

Nie wiem na pewno, bo specem w tym nie jestem, ale dla mnie sprawa jest prosta. Włączasz w laptopie kartę wi-fi i dajesz wyszukiwanie sieci bezprzewodowych (najpierw w routerze być może musisz włączyć również bezprzewodową sieć, jako że zwykle domyślnie jest wyłączona (żeby ktoś obcy się nie włączył i nie zmienił hasła, zanim tego sam nie zrobisz)), znajdujesz swoją (po nazwie) i dajesz łączenie. Jeśli ustawiłeś hasło, to je wpisujesz i powinno działać. Nie ma tu żadnej filozofii.

 

I jeszcze jedno - jeśli masz router bezprzewodowy to od razu zmień hasło logowania do konfiguracji routera, potem zabezpiecz sieć, żeby ci się ktoś obcy pod nią nie podłączał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmiany hasla mozna tez ustawic Remote Administration na Disabled - wtedy strone konfiguracyjna bedzie mozna wlaczyc tylko po kablu.

 

Co do podlaczenia - akurat w WAG200G wifi jest chyba domyslnie na ON, ale nie jestem pewien. Standardowe ustawienia sieci to SSID: linksys, tryb Mixed (b/g), brak zabezpieczen.

Kerooip - wlacz wifi w laptopie i powinien po chwili sam pokazac dostepne sieci - jesli znajdziesz tam siec o SSID (nazwie) jak wyzej, to to jest wlasnie Twoj router ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zmiany hasla mozna tez ustawic Remote Administration na Disabled - wtedy strone konfiguracyjna bedzie mozna wlaczyc tylko po kablu.

 

Co do podlaczenia - akurat w WAG200G wifi jest chyba domyslnie na ON, ale nie jestem pewien. Standardowe ustawienia sieci to SSID: linksys, tryb Mixed (b/g), brak zabezpieczen.

Kerooip - wlacz wifi w laptopie i powinien po chwili sam pokazac dostepne sieci - jesli znajdziesz tam siec o SSID (nazwie) jak wyzej, to to jest wlasnie Twoj router ;)

Też mi się właśnie wydaje, że jest standardowo włączone, bo jakiś czas temu kupowałem właśnie ten router i nie mogę sobie przypomnieć, zeby to ręcznie uruchamiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poustawiałem te ustawienia tak:

Wirless Network Mode: Mixed

SSID: siec

Wirless Channel - 11-2.46GHZ

Wirless SSID Broadcast: enable

 

W zakladce wirless security ustawilem Security Mode na ON.

Wpislalem 10 znakowe hasło i zrebootowałem routera.

 

I w laptopie nic mi nie wykrywa, mam nawet jakis program "Networkstumbler" i nic nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodziło!

 

Szukałem cały czas czegoś w swoim kompie a to się okazało że wifi w lapku nie działa - brak sterów właściwych i właśnie nie było do końca włączone. Nie sprawdzałem nawet tego bo brat się upierał, że mu działa to super bo kiedyś przypadkiem jakąś sieć złapał.

 

Teraz wszystko hula jak należy, wcześniej miałem modem neostrady speedtoucha, teraz jak mam neta puszczonego przez ten router to jest o wiele lepiej. Net stabilny, szybki i od razu mnie router łączy z netem po odpaleniu kompa, wczesniej musialem czekać aż modem neostrady łaskawie załapie połączenie. Polecam go i dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry za odgrzewkę ale ja mam problem z ww sprzętem tj wczoraj net normalnie chodził potem okazało się że kombinowali z wyłączaniem prądu z 50razy teraz nie mogę połączyć się nawet z 192.168.... czyżby sprzęt padł ? Nie świeci się góra dioda "internet" natomiast dsl tak.

Po uruchomieniu kreatora konfiguracji jest napisane że:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

.Możliwe że wina tpsy ?Coś u nich padło ?Telefon i fax działa.

Jakieś sugestie?

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez te zabawy energetyki router się zresetował lub po prostu zgubił konfigurację. Podłącz się pod niego kablem... ewentualnie zresetuj miękko, jak nic nie da to twardo i skonfiguruj od nowa.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zresetowałem i nic :(

przy próbie konfiguracji wyświetla Dołączona grafika a przez 192 nie może połączyć

 

 

 

 

 

 

 

Po wielokrotnych resetach i wpisaniu ręczne ip mogę się zalogować sdo 192.168... ale net nadal nie działa a pierwsza dioda od góry czasem świeci na czerwono czasem na żółto a czasem wcale...zleży od restartów kompa :P

 

 

 

Dobra załatwione coś mu odbiło by konfigurować go całkowicie ręcznie :lol:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam wyżej wymieniony routerek i mam teraz mały problem :) a dotyczy on tego, że niebawem będę się przeprowadzał i chcę zrobić w domu sieć bezprzewodową. Może mi ktoś doradzić jakie karty sieciowe bezprzeowodowe dwie mam kupić do tego routerka?? Patrzyłem na stronie kompuszrota, że mają takie karty na stanie -> Linksys Wireless-G PCI Adapter - WMP54G i zastanawiam się jak to będzie działać z tym routerkiem. Całość będzie w domu na jednym piętrze, ale w różnych pokojach :) Opiszę dokładnie jak to ma wyglądać. Brat ma mieć u siebie router, a że ma laptopa z sieciówką Wireless to nie będzie miał problemu zawsze może się połączyć skrętką. Ja natomiast będę miał pokój za jego ściana, a siostra będzie mieć pokój na przeciw brata drzwi. I teraz mam pytanie czy te karty dadzą sobie radę z siecią i czy nie będzie jakiś zagubień sygnału? Dom nie jest z żelbetonu a ytongu :P taki lepszy siporex czy jak to tam się pisze. Chyba, że ktoś zna lepsze rozwiązanie niż taka karta sieciowa to jestem otwarty na wszelakie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...