Skocz do zawartości
tobiasz15

sis746FX????

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad kupnem niedrogiej i dobrej płyty główniej która starczy na pare lat <ze 2> na n-force 2 mnei nie stać a aktualnie jade na płycie z chipsetem sis730s...

 

znalazłem na www.barwkomp.pl płyte za 296zł która obsługuje AGP x8 ,FSB 333mhz i 2 kanałowo DDR 400,333,266 ma zintegrowaną karte sieciową i muzyczną, ma 6 PCI i 6USB w wersji 2.0 ata133, ale nie wiem jak z wydajnością no i pytam was o rade....

płyte znajdziecie bo jest w promocjach a pełna nazwa to ASrock K7S8X Sis 746FX

ps.bardzo prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem niedrogiej i dobrej płyty główniej  która starczy na pare lat <ze 2>  na n-force 2 mnei nie stać  a aktualnie jade na płycie z chipsetem sis730s... 

 

znalazłem na www.barwkomp.pl  płyte za 296zł  która obsługuje AGP x8 ,FSB 333mhz i 2 kanałowo DDR 400,333,266  ma zintegrowaną karte sieciową i muzyczną, ma 6 PCI i 6USB w wersji 2.0  ata133, ale nie wiem jak z wydajnością no i pytam was o rade.... 

płyte znajdziecie bo jest w promocjach a pełna nazwa to ASrock K7S8X Sis 746FX 

ps.bardzo prosze o porady

Lepiej ECS'a na Sis 746F ma zblokowane PCI (33MHz) i więcej opcji OC (mnożnik, napięcie)

Było niedaWNO O NIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeżeli płyta ma starczyć na 2 lata, to pomyśl o czym lepszym, żebyś wrazie czego mógł podkręcić, jak sprzęt zrobi się out of date; coś sprawdzonego, z fsb PEWNYM powyżej 166...dozbieraj do nForca jednym słowem. Ja też się zbieram z wymianą, ale że nie stać mnie, żeby robić to często, to czekam, aż większa kasa wpadnie. Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale o ile się nie mylę, w ubogości opcji ten AsRock nawet ECSa wyprzedza, i chyba były jaja z obsługą poamięci 333 niektórych, ale mogę mylić model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy ten ECS ma obsługe 2 konałowo DDR??? czy obsługuje fsb 333mhz? na którym pracuje nowy Antek XP na bartonie???/ czy obsługuje DDR 400???? AGP 8x?? ATA 133 , ma 6 USB 2.0???

 

chodzi mi o coś przyszłościowego a ten ECS jest podobny do mojej obecnej płytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy ten ECS ma obsługe 2 konałowo DDR??? czy obsługuje fsb 333mhz?  na którym pracuje nowy Antek XP na bartonie???/ czy obsługuje DDR 400???? AGP 8x?? ATA 133 , ma 6 USB 2.0??? 

 

chodzi mi o coś przyszłościowego a ten ECS jest podobny do mojej obecnej płytki...

widac, ze nie czytales co ci YrC wskazal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta nie ma nic wspolnego z asusem oprocz 2 pierwszych liter

 

asustec nie przyznaje sie do jej produkcji

a ecs bije na glowe tego asrocka jesli idzie o oc i ma jeszcze czytnik kart na ktorego juz znalazlem kupca za 75 zl ale sie jeszcze zastanawiam czy go sprzedawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta nie ma nic wspolnego z asusem oprocz 2 pierwszych liter

 

asustec nie przyznaje sie do jej produkcji

a ecs bije na glowe tego asrocka jesli idzie o oc i ma jeszcze czytnik kart na ktorego juz znalazlem kupca za 75 zl ale sie jeszcze zastanawiam czy go sprzedawac

??? No i...??? Bo teraz ja nie kumam.Czegos wyskoczyl jak Filip z konopii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze ECS jest duzo lepszym zakupem od Asrocka

 

dzieki sprzedazy czytnika kart mozna jeszcze bardziej zredukowac i tak niska juz cene

 

a nie wiem kto sobie wymyslil ze asrock ma cokolwiek wspolnego z asusem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejsciowo ta plytke.Zero OC praktycznie.Niezly dzwiek,nienajgorsza wydajnosc.Jesli nie chcesz krecic w sam raz.

Jak to zero Overclockingu???

 

Mnożnik zworkami

Magistrala zworkami + biosem

Napięcie - +5%

 

Nie jest to rewelacja, ale overclocking jak najbardziej tu działa!!!

A2000@A2400 - tak sobie athlona podkręciłem 1,6V@1,68V i 12,5@12 i 133Mhz@166Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejsciowo ta plytke.Zero OC praktycznie.Niezly dzwiek,nienajgorsza wydajnosc.Jesli nie chcesz krecic w sam raz.

Jak to zero Overclockingu???

 

Mnożnik zworkami

Magistrala zworkami + biosem

Napięcie - +5%

 

Nie jest to rewelacja, ale overclocking jak najbardziej tu działa!!!

A2000@A2400 - tak sobie athlona podkręciłem 1,6V@1,68V i 12,5@12 i 133Mhz@166Mhz

A ty robaczku to czaem plyt nie pomyliles ??? Zero zworek,zero tuningu w biosie.Cos ci sie chyba rabnelo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock słaba firma??? :lol: tak się składa że Asrock bije na głowę ECS'a jest stabilniejsza trochę tańsza i oc ma równie dobre a co do chipsetu to po co kupować starego sis'a 746FX skoro można kupić nowego 748 :!: :!:

I tu polecam ASRock K7S8XE R3.0 ale koniecznie rewizja 3.0 :!: zapłacisz max 250zł i będziesz bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przejsciowo ta plytke.Zero OC praktycznie.Niezly dzwiek,nienajgorsza wydajnosc.Jesli nie chcesz krecic w sam raz.

Jak to zero Overclockingu???

 

Mnożnik zworkami

Magistrala zworkami + biosem

Napięcie - +5%

 

Nie jest to rewelacja, ale overclocking jak najbardziej tu działa!!!

A2000@A2400 - tak sobie athlona podkręciłem 1,6V@1,68V i 12,5@12 i 133Mhz@166Mhz

A ty robaczku to czaem plyt nie pomyliles ??? Zero zworek,zero tuningu w biosie.Cos ci sie chyba rabnelo...

Sorki. Przeoczyłem tego ECS'a. Myślałem, że mowa o ASrock'u :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koniecznie rewizja 3.0 :!:  zapłacisz max 250zł i będziesz bardzo zadowolony.

gdzie widziales K7S8XE R3.0 ? niestety nie moge znalezc w zadnym sklepie tej plyty w wersji r3.0 :-(, jedynie K7S8X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koniecznie rewizja 3.0 :!:  zapłacisz max 250zł i będziesz bardzo zadowolony.

gdzie widziales K7S8XE R3.0 ? niestety nie moge znalezc w zadnym sklepie tej plyty w wersji r3.0 :-(, jedynie K7S8X

no cóż widziałem ją na stronie producenta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...