Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Smiech na sali.

Moj niekrecony e8400 oblicza 1M w 15.5s

Nie wroze im dobrze.

Śmiech na sali to są twoje posty, nie znasz się to się nie wypowiadaj. intel nadrabia 4 jednostką wykonawczą dlatego w SuperPI ma takie a nie inne wyniki, w realnym zastosowaniu ta przewaga ma się nijak do rzeczywistości, chyba mi nie powiesz, że Phenom @ 3,4 jest wolniejszy od core 2 duo 2,6 ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Deneb wolniej oblicza 1M to chyba logiczne jest, ze jest wolniejszy?

 

Biegnie sobie dwoch ludzi na iles tam metrow, jeden (Deneb) dany dystans przebiegl w 20s, a drugi (e8400) w 15s. Chcesz mi wmowic, ze drugi czlowiek wcale nie jest szybszy mimo iz dany dystans przebiegl szybciej o 5s? xD

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja widzę, że ty nie kumasz, że to jest jeden wyjątkowy przypadek, gdzie algorytm programu wybitnie podpasował do architeORT: ORT: ktury. Poza SPi nigdzie nie ma tak wielkich różnic między Core2 a K10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi wmowic, ze ten algorytm w core 2 duo sluzy tylko do szybszego obliczania spi? xD

Algorytm programu a nie algorytm w core 2 ...

 

Boże ma intela to nie przeżałuje :lol2: Po prostu SpuerPI korzysta z 4 jednostki wykonawczej intela to mu daje taka przewagę, w grach / programach i innych duperelach intel już tak nie błyszczy! Czy to dalej jest dla ciebie za trudne do zrozumienia? To tak jakbyś powiedział, że HD3870 jest lepszy od 8800 GTX'a bo w CoJ jest szybszy, weź się zastanów...

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Skoro ten Deneb wolniej oblicza 1M to chyba logiczne jest, ze jest wolniejszy?

 

Biegnie sobie dwoch ludzi na iles tam metrow, jeden (Deneb) dany dystans przebiegl w 20s, a drugi (e8400) w 15s. Chcesz mi wmowic, ze drugi czlowiek wcale nie jest szybszy mimo iz dany dystans przebiegl szybciej o 5s? xD

Jeśli ograniczysz wykorzystanie CPU do jednej aplikacji SuperPi to masz rację.

(tyle że tego nikt nie używa :) poza bardzo wąskim gronem ścigających się w SPi)

Jeśli porównasz wydajność w innych aplikacjach to znajdziesz takie w których

E8400 będzie wolniejszy nie tylko od Deneb ale nawet od X3 taktowanego 2.4 GHz

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3293&p=7

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia tego, że E8400 ma dwa rdzenie, a aplikacja wykorzystuje więcej

 

Kurde mam nadzieję, że ABIT wyda ten bios żeby mój AX78 był Deneb support ;D

 

Na PCL piszą, że 45nm by AMD ma sie pojawić w na początku czwartego kwartału br.

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym review jedyną bardzo dobrą informacją jest ogromne ograniczenie zużycia energii. Wydajność wzrosła tak do 10%, co pozwala konkurować z obecną generacją intela, ale na nahalema będzie zza mało...

Btw. ta wersja to 45nm low-k czy dalej soi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. ta wersja to 45nm low-k czy dalej soi???

A od kiedy to jedno wyklucza drugie?

 

Jak narazie jest to po staremu, czyli Low-k SOI, następna generacja 45nm procków od AMD ma być High-k z metalową bramką SOI.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo mój błąd, chodziło mi o high-k tylko się pomyliłem :oops: Z tym, że nie będzie soi też się widać myliłem...

Zejście do 45nm dało duże zmniejszenie poboru mocy. Dodanie high-k może pozwoli na oc >4Ghz i wtedy byłoby całkiem ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o stałą dielektryczną dielektryk- izolatora bramki. High-k znaczy że izolator bramki ma większą stałą dielektryczną, warstwa dielektryka jest grubsza (chyba), oraz elektroda bramki wykonana jest z metalu. To wszystko powoduje jakoś że tranzystor barzdziej daje rady..., zużywa mniej prądu i szybciej się przełącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze macie jakis artykul, gdzie sa takie bajery fajnie wytlumaczone ?

Pełno tego an google, tyle, że po angielsku.

 

Rozchodzi tu się w skrócie o stałą dielektryczną (tzw. k) izolatora między bramką a kanałem tranzystora polowego. Zastosowanie materiału o wysokim k (zamiast tradycyjnego dwutlenku krzemu) pozwala na łatwiejsze osiągnięcie wymaganej pojemności między kanałem i bramką (wymagane do poprawnego działania logiki) oraz ogranicza prądy upływu, skutkuje to zmniejszeniem poboru energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby obecnie x3 schodziły odpowiednio szybko, pewnie amd wprowadziłoby nową rev.

Taki 8450 w esc stoi po 260zł ale uważam że różnica między najsłabszym a najmocniejszym x3 jest zbyt wysoka

8450 2,1 - 260zł

8750 2,4 - 439zł 179zł dopłaty za 300mhz... to już x4 2,2 jest za 399

 

W modelu 8600B literka B oznacza odblokowany mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nahalem jak na razie nie bedzie mial godnego przeciwnika, chociaz kogo to obhcodzi skoro pamieci ddr3 sa na tyle drogie, ze nie oplaca sie kupowac zbudowanej na nie platformy, zastanawila mnie tylko jedna rzecz w tym linku co ktos podawal do testu, gdyby deneb x4 byl taktowany fabrycznie te 3.2ghz to mkoglby powalczyc a nie znow zrobia 1.9 , 2.1 , 2.3 musieliby znalezc sposob by je wyzej taktowac np. 2.6 2.9 i 3.2 i byloby ok ;D z testu wynika, ze wysokie taktowanie daje mu dosc duzego kopa 25-35%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...