Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, skąd oni to wzięli... Bo już w kilku miejscach czytałem, że jedynym wymogiem ma być płyta z zasilaniem "dual plane", czyli osobnym zasilaniem IMC.

A nie wiesz czy AX78 to ma ? :D Bo tak szczerze to nie mam pojęcia co to jest to dual plane ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy AX78 to ma ? :D Bo tak szczerze to nie mam pojęcia co to jest to dual plane ;P

Co z tego, że ma skoro nie ma możliwości regulacji mnożnika NB więc o kręceniu Phenoma zapomnij no chyba że kupisz wersje BE. Jak troche pokręcisz i częstotliwość NB skoczy powyżej 1800 to zaraz się sypie, na biosie 1,2 ponoć można w okolice 2200 iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że ma skoro nie ma możliwości regulacji mnożnika NB więc o kręceniu Phenoma zapomnij no chyba że kupisz wersje BE. Jak troche pokręcisz i częstotliwość NB skoczy powyżej 1800 to zaraz się sypie, na biosie 1,2 ponoć można w okolice 2200 iść.

No to podwoltuj NB... A mnożnik NB można sobie na sztywno utawić prostą łatką ISA - robiłem tak na Biostarze... pytanie, czy on faktycznie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcę na co dzień dla siebie a nie dla benchów ! Kręcenie softem lipa, ja chcę mieć to na sztywno w biosie a nie softem. Podwoltowanie nic nie daję , jak przekroczę okolice 2000 mhz dla NB zwis i ciemność. Łatka isa nie wiem co to nie słyszałem. A troche mnie to irytuje bou mnie na ax78 max tego 4 jajka zapodałem na 2130 mhz a kumpel na swoim asrocku na 2850 mhz więc .... różnica jest i mnie to irytuje troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i zapraszam na zawody OC Phenoma X3 i X4, których organizatorem jestem ja wraz z kolega Bruno z AMD. Zawody odbywają się na forum pclabu tak więc obawiam się że nie będę mógł tutaj wkeić bezpośredniego linka ale w razie czego poprostu proszę o usunięcie go z mojej wypowiedzi.

 

Zawody OC Phenoma X3 i X4

 

W zawodach za zajęcie jednego z 3 pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno jakieś black edition będą, dlaczego miałoby nie być ;] Ale Hi-Endu od AMD to jeszcze długi czas nie kupisz, najwyżej jakiś Mid-End jak to już od kilku lat jest. Niby jakieś tam FX'y nowe miały wychodzić, ale póki co to ni widu ni słychu o nich.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno jakieś black edition będą, dlaczego miałoby nie być ;] Ale Hi-Endu od AMD to jeszcze długi czas nie kupisz, najwyżej jakiś Mid-End jak to już od kilku lat jest. Niby jakieś tam FX'y nowe miały wychodzić, ale póki co to ni widu ni słychu o nich.

moim zdaniem na miano FX długo zaden procesor nie bedzie zasługiwał. No chyba, ze deneb będzie wstanie toczyć walke z nehalemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy każdy nehalem się wystarczająco hiendowo zapowiada? :P Tańsze nehalemy to midend będzie i możliwe że deneb na ich tle wcale nie będzie źle wypadał, okaże się. Sam fakt tego, że coś będzie mogło konkurować z jakimś nehalemem nie jest jednoznaczny z tym, że będzie to hiend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy każdy nehalem się wystarczająco hiendowo zapowiada? :P Tańsze nehalemy to midend będzie i możliwe że deneb na ich tle wcale nie będzie źle wypadał, okaże się. Sam fakt tego, że coś będzie mogło konkurować z jakimś nehalemem nie jest jednoznaczny z tym, że będzie to hiend ;)

w obecnych czasach dla amd każda podjęta walka z intelem to chyba highend :lol:

 

poczekamy do poniedziałku i zobaczymy czym nehalem będzie świecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego black ed deneb [mowa o am2+] to na styczen nie ma zaplanowanej wersji BE, tylko 2.8 i 3.0 GHz zwykla wersja. Jak by zapowiedzieli "damy Wam bobki wersje BE, juz nie marudźcie" to bym byl spokojniejszy :P mam ochotę ostro kręcić tego deneba [chcialbym 4G zrobic], bo jako ideologiczny fanatyk walczę ze zdrowym rozsądkiem i staram sie intela nawet kijem nie ruszać ;p [Chociaz koledze to juz kompa zlozylem na E8400... nie mialem sumienia mu X4 9950 dawać do HD 4870)

A ten cały Nehalem to ma mieć slyszalem ceny z kosmosu, więc odpowiednio wyceniony Deneb powinien sobie radzić świetniie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten cały Nehalem to ma mieć slyszalem ceny z kosmosu, więc odpowiednio wyceniony Deneb powinien sobie radzić świetniie.

Jesli deneb bedzie kosztowal 700-800zl(watpie w nizsza cene) to oplacalnosc bedzie praktycznie zerowa zwazywszy na fakt, ze q9450 oraz q9550 napewno z cena pojda w dol w przyszlym roku.

 

 

moim zdaniem na miano FX długo zaden procesor nie bedzie zasługiwał. No chyba, ze deneb będzie wstanie toczyć walke z nehalemem.

Pewnie ledwo da rade z Penrynem... Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pewnie" "prawdopodobnie" "miejmy nadzieję"......Poczekajmy i przekonajmy sie na własnych skórach :D to jedyny i najlepszy sposób, bez zbędnych spekulacji ;). Ja tam wierzę, że AMD będzie miało swój wielki powrót, mówiono że Radeony na rynku przepadły i mogą tylko konkurować w low-end, a tu proszę jaki psikus ATI-AMD zrobiło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli deneb bedzie kosztowal 700-800zl(watpie w nizsza cene) to oplacalnosc bedzie praktycznie zerowa zwazywszy na fakt, ze q9450 oraz q9550 napewno z cena pojda w dol w przyszlym roku.

Cenę będą musieli dać konkurencyjną a możliwość raczej będzie

bo koszt produkcji w 45 nm będzie mniejszy zwłaszcza wersji bez L3.

Konkurencyjne będzie też TDP na poziomie 65W lub 45W.

http://xtreview.com/addcomment-id-6478-vie...cteristics.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego black ed deneb [mowa o am2+] to na styczen nie ma zaplanowanej wersji BE, tylko 2.8 i 3.0 GHz zwykla wersja.

Bla bla bla, a na 1Q08 miał być FX na 65nm i Phenom X2...

mam ochotę ostro kręcić tego deneba [chcialbym 4G zrobic]

:lol:... :lol: :lol:... :lol: :lol: :lol:...

A ten cały Nehalem to ma mieć slyszalem ceny z kosmosu...

To ci koledzy z gimnazjum źle powiedzieli jednak.

Pewnie ledwo da rade z Penrynem...

Ale spojrzeć w jakiekolwiek testy choćby ageny to nie łaska, lepiej słuchać co pierdzielą na forach... Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego black ed deneb [mowa o am2+] to na styczen nie ma zaplanowanej wersji BE, tylko 2.8 i 3.0 GHz zwykla wersja. Jak by zapowiedzieli "damy Wam bobki wersje BE, juz nie marudźcie" to bym byl spokojniejszy :P mam ochotę ostro kręcić tego deneba [chcialbym 4G zrobic], bo jako ideologiczny fanatyk walczę ze zdrowym rozsądkiem i staram sie intela nawet kijem nie ruszać ;p [Chociaz koledze to juz kompa zlozylem na E8400... nie mialem sumienia mu X4 9950 dawać do HD 4870)

A ten cały Nehalem to ma mieć slyszalem ceny z kosmosu, więc odpowiednio wyceniony Deneb powinien sobie radzić świetniie.

 

Ja też walcze ze zdrowym rozsądkiem i licze , ze jednak jeśli w przyszłym sezonie wstawie jakiegoś quada to będzie to deneb :) Byle te 3.6-3.8 robil na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...