Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to tak naprawde przerobiony screen z porzedniej strony :lol2: , chciałem zobaczyć czy w łatwy sposób można kogoś oszukać. Wg mnie to ten screen z poprzedniej strony to fake, bo wątpie by było 4GHz na takim napięciu.

Edytowane przez anonymouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak to bedzie z am3? Bo asus napisal ze jego plyty z am2+ beda zgodne zm3 i podal liste plyt. Zawsze mi sie wydawalo, ze 45 nm AMD bedzie na AM2+ a AM3 to juz na DDR3 bedzie i AMD to nieco później wypusci - wiec jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to miało być tak, że procesory AM3 będą zgodne wstecz, czyli będą posiadać podwójny kontroler pamięci mogący pracować z DDR2 i z DDR3, czyli jedyne co Asus mógł napisać, to, nie to że jego płyty AM2+ będą zgodne z płytami AM3, tylko z procesorami AM3 (pod warunkiem, że AMD nie wycofało się z tego pomysłu, ale nic o tym nie słyszałem). 45nm AMD jak na razie będzie tylko AM2+ a w przyszłości dopiero AM3 (mimo, że kontroler DDR3 mają opracowany od bardzo dawna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a deneb ma być jednak w 1 kwartale '09, obsikuje to kupuje 9950.

 

ciekawe jak kontroler ddr3 poradzi sobie wysoki mhz po podkreceniu :)

 

miłoby było zobaczyć 2000 przy znośnych timingach noi 1T :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz czje, danke @hary. A i z ciekawostek warto dodać, że 45 nm CPU dla desktopów nazwane zostanie... Phenom II - mi taka nazwa pasuje. Tylko oficialnego stanowiska nt. daty premiery ni ma i dalej ten 8 stycznia jest niby - ciekawe jak to bedzie, przyspieszą czy nie.

Edit: na wbudowany kontroler ja osobiscie nie licze i cudów po nim nie oczekuje, niech się chociaz sam procek w miarę kreci to juz wsystarczy zebym nie marudzil.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie w tym roku, bo ceny beda wyzsze przez takie opoznienie...

 

Zawsze to miało być tak, że procesory AM3 będą zgodne wstecz, czyli będą posiadać podwójny kontroler pamięci mogący pracować z DDR2 i z DDR3, czyli jedyne co Asus mógł napisać, to, nie to że jego płyty AM2+ będą zgodne z płytami AM3, tylko z procesorami AM3 (pod warunkiem, że AMD nie wycofało się z tego pomysłu, ale nic o tym nie słyszałem). 45nm AMD jak na razie będzie tylko AM2+ a w przyszłości dopiero AM3 (mimo, że kontroler DDR3 mają opracowany od bardzo dawna).

AM3 beda tylko pod DDR3??

Akurat tak sie sklada, ze kazda obecnie plyta z chipsetem 790GX ma wg mnie beznadziejne rozmieszczenie elementow.

Widac, ze producenci plyt traktuja platforme AM2 jak low/mid-end Intela.

 

Najlepiej wypada Dfi, ale po cholere az 3 zlacza PCI i tylko jedno pc-ex1, ktore i tak zostanie zakryte po instalacji vga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... ASRock w najnowszych modelach pod LGA775 olał już ładowanie DDR2 i 3 na jedno mobo :P.

Tak ale za to Asus zrobil na P45 :) Wiem bo musialem bratu ciotecznemu wybijac z glowy ten wynalazek.

 

Ale na mobo AM3 z DDR2 bym sie nie pogniewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne wyniki testów porównawczych Opterona 45 nm i Xeona (odpowiednika Q9x50) wskazujące na to że jakieś

istotne zmiany w architekturze miały miejsce.

Tu zaskakujące są wyniki Cinebench 10 w 1xCPU bo po przeliczeniu wychiodzi że

Opteron jest szybszy zegar w zegar:

http://www.techradar.com/reviews/computing...--484339/review

Jeszce bardziej zaskakujący jest wynik Stars CFD (stara wersja na jeden rdzeń Euler3D) gdzie nowy

Opteron 45 nm taktowany 2.7 GHz jest szybszy od Xeona 3 GHz o ponad 20%.

Wygada to jakby AMD wykorzystało swój patent dotyczący podziału pojedynczego wątku na więcej rdzeni :)

Tu są jeszcze jakieś wyniki porównawcze sugerujące że przyspieszenie architektury przy wielu wątkach to ok 10-15%:

http://www.hardware.info/en-US/productdb/c...GZkbZiSmJnKZcg/

Razem ze wzrostem taktowania Deneb ma szanse stać się poważnym konkurentem Q9xxx i E8xxx o ile nie będzie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma.

Ale dobre i to.

Cieszy dobra przepustowość pamięci.

Cena z pewnością będzie wysoka,trzeba mieć tylko nadzieje że nadrobią to rozsądnym OC.

Mi wystarczy jeżeli będzie przynajmniej równy z Yorkami :wink:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy maja koncert zyczen to ja powiem , ze wystarczy mi skromnie wydajnosc po oc wyzsza niz q6600 przy mniejszym zuzyciu pradu w cenie ponizej yorkfieldowych quadow intela (tych e0).

 

Bo w marcu pewnie skonczy mi sie MSDA AA i bedzie trzeba jakiegos windowsa kupic dla siebie to bym przy okazji platforme zmienil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi starczy jak będzie 4G dla prawie każdej sztuki (a selekty to niech robią ile chcą :P) Powiem szczerze, że jestem gotów dać za te 3G standard nie więcej niż niż 1100 zł za komplet z dobrą płytą główną. Mam też nadzieje, że im woda sodowa do głowy nie uderzy nie walną sobie np. 1000 zł za sztukę. Niech niie zapominają, że są w opozycji i muszą czymś zachęcić ludzi do zakupów - ponadto przecież 45 nm będzie tańsze w produkcji więc teoretycznie mogli by utrzymać ceny na poziomie obecnych Phenomów - ale to chyba marzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak się nie powinno robić :) Ale co tam :D ciesze się z tego odblokowanego mnożnika :banana: Czytalem dzis o 4 GHz na powietrzu :D Zacieram rączki, odkładam kasę :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...