Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Niema co spekulować,czyt. pisać wypocin.

Czekam na potwierdzone dowody.

Są wyniki porównawcze Cinebench Opterona 65 nm i 45 nm

Dla jednego wątku przyspieszenie architektury to ponad 23%

a dla wielu to ponad 8% przy czym Cinebench nie zależy w istotny sposób od pamięci

czyli można śmiało spekulować że przyrost będzie identyczny w przypadku Cinebench i PhenomII

w stosunku do Phenom przy identycznym taktowaniu.

Większe L3 powinno dużo dać w grach 3D ale nie ma jeszcze żadnych wyników pozwalających

przewidzieć ile w jakich grach.

Według mnie 940 będzie zdecydowanie szybszy od Q6600 praktycznie we wszystkich zastosowaniach

i będzie lokował się pomiędzy czterojajecznymi 45 nm Intela a pozycja będzie zależała od konkretnej aplikacji.

W niektórych wyprzedzi Q9450 lub wyższe a w innych przegra z Q9300.

http://www.tecchannel.de/server/prozessore...ai/index18.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest jeszcze miejsce na inne - oficjalna lista mnożników Phenomów 65nm:

http://www.ocia.net/articles/k10overclock/page2.shtml

Dołączona grafika

Do tego dochodzą jeszcze dzielniki (DID): 1, 2, 4, 8 i 16.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,na cpuid.com piszą że już 1.45 widzi Deneba...

 

CPU-Z 1.45 05/10/2008

 

* Intel Atom Z500/Z510/Z520/Z530/Z540 processors.

* Intel Core 2 Duo E7x00 processor.

* AMD 45 nm Phenom (Dened & Shanghai) processors.....

* Intel P45 chipset.

 

Exe file properties

 

* MD5 (cpuz.exe 1.45) : DD4E540C04297CF93DC721166C13446E

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 940 będzie zdecydowanie szybszy od Q6600 praktycznie we wszystkich zastosowaniach

i będzie lokował się pomiędzy czterojajecznymi 45 nm Intela a pozycja będzie zależała od konkretnej aplikacji.

W niektórych wyprzedzi Q9450 lub wyższe a w innych przegra z Q9300.

http://www.tecchannel.de/server/prozessore...ai/index18.html

No ciekaw jestem czy będzie szybszy od mojego na powietrzu :rolleyes:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście dzisiejszą fudzillę? 940 ma być po 230 euro, 920 po 200 euro. Mi te ceny jak najbardziej pasują. Za mniej niż 9 stówek se walnąć 3 GHz z odblokowanym mnożnikiem i hulaj dusza, piekła nie ma ( na odpowiednim chłodzeniu, rzecz jasna :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja czytałem że 940 ma kosztować na początku 320-350 USD, czyli u nas grubo ponad tysiaka, chyba że dolar spadnie do okolic 2 zł jak pare miesięcy temu.

 

Ogólnie zapowiada to dobrą wydajność tych procków skoro szaleją z cenami. Ostatnio pisałem o tanich procach z odblokowanym mnożnikiem, ale najwyraźniej za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar jest ostatnio rekordowo wysoki - cykl taki, za jakis czas pewno spadnie. @Sopel, 400 zł za cztery rdzenie kręcące się do prawie 4 GHz? Nie uwarzasz, że to "nieco" za duże wymagania? AMD jest w tyle, i o wszem, ale nie jest to przepaść technologiczna, żeby musieli tak szaleć. U nas C2Q z zegarem 2.8 kosztuje chyba koło 1000 - 1100 zł, więc raczej [mi się tak wydaje] PII 940 będzie skalkulowany nieco poniżej tej kwoty, a że Intel pewnie też zrobi przecenę, to w końcu może się okazać, że te procki takie drogie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście dzisiejszą fudzillę? 940 ma być po 230 euro, 920 po 200 euro. Mi te ceny jak najbardziej pasują. Za mniej niż 9 stówek se walnąć 3 GHz z odblokowanym mnożnikiem i hulaj dusza, piekła nie ma ( na odpowiednim chłodzeniu, rzecz jasna :P )

Cena za 920 bylaby dobra gdyby mial odblokowane multi lub swietnie krecil sie z zablokowanym :( A tak to bedzie musial byc wyraznie szybszy od q6600 by bylo warto inwestowac. Zreszta kurcze 230 x 3.8 to juz cena w granicach q9400. A dobra plyta na 790gx+sb750 (czyli chyba jedyne co warto brac) jest porownywalna cenowo z asusem p5q pro.

 

Hmm ciekawe po ile ten x3 black edition bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobra plyta na 790gx+sb750 (czyli chyba jedyne co warto brac) jest porownywalna cenowo z asusem p5q pro.

W pierwszym kwartale 2009 powinny pojawić się tańsze mobaski z ACC na 780G/SB750 i MCP85. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deneba raczej nie (choć nie jest to niemożliwe, ale ponoć ma nie być uaktualnień biosów dla płytek AM2 dla 45nm). A starsze K10 czasem włożysz. Twoja płyta z podpisu nie ma jednak obsługi dla żadnych K10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deneba raczej nie (choć nie jest to niemożliwe, ale ponoć ma nie być uaktualnień biosów dla płytek AM2 dla 45nm). A starsze K10 czasem włożysz. Twoja płyta z podpisu nie ma jednak obsługi dla żadnych K10.

Niektóre płytki może będą miały (jeśli producent uzna że "starczy czasu programistom")

Przykładowo zbliżona Asus M2NBP-VM CSM posiada aktualizację bios do Phenom X4 9450 65W.

Widać tu ograniczenia wynikające z TDP X4 a 45 nm też ma być produkowane z mniejszym TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A Q9450 @ 2.66 GHz jest szybszy od Q6600 @ 3 GHz? Nie wydaje mi się żeby była aż taka różnica, na ten wynik raczej mają wpływ jeszcze inne czynniki związane z platformą.

 

Ale jeśli tak by rzeczywiście było to raczej nie za specjalnie. Fak że cenowo proce wypadną dość tanio, no ale jednak jak ktoś chce wydajności to weźmie C2Q którego spokojnie podkreci na minimum 3.6 GHz, a na Phenomie o 4 GHz na AC może nie być tak łatwo.

 

Czekamy na testy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie phenom II nie musi konkurować z nehalemem. Koszt płyt głównych LGA 1336 1000zł, koszt procesorów powala nawet przeciętnego klienta z klasy średniej, trzy kości pamięci DDR3 to niejako minimum aby wykorzystać drzemiący potencjał, jak by można więc zrezygnować. Trzeba kupić 3 a to wciąż wysoki koszt, energochłonność nehalema będzie wyższa od phenoma II.

W sumie to procki z innej bajki.

Phenom II startuje do konkurencji z prockami z LGA 775 i cenowo i wydajnościowo. Będą toczyć bój o środek rynku niech strzelę 80%? ( w sumie AMx i 775)

Ja biorę pod uwagę zakup takiego zestawu na poczatku 2010. Phenom II (lub kolejna edycja) + nowe mobo AM3 z ddr3 + ddr3. Do tego akurat powinien wyjść Windows 7 i jeżeli tak to wszystko się ładnie zamknie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Q9450 @ 2.66 GHz jest szybszy od Q6600 @ 3 GHz? Nie wydaje mi się żeby była aż taka różnica, na ten wynik raczej mają wpływ jeszcze inne czynniki związane z platformą.

 

Ale jeśli tak by rzeczywiście było to raczej nie za specjalnie. Fak że cenowo proce wypadną dość tanio, no ale jednak jak ktoś chce wydajności to weźmie C2Q którego spokojnie podkreci na minimum 3.6 GHz, a na Phenomie o 4 GHz na AC może nie być tak łatwo.

 

Czekamy na testy w grach.

lepsze sztuki robią tyle.

 

edit

 

no i pewnie okaże się czy hary i ja będziemy mogli uwierzyć w 6ghz ;) amd organizuje event na którym będzie grube oc ponieważ na imprezę zostali zaproszeni tacy overclockerzy jak SF3D oraz Sampsa. Warto śledzić wątek na xs gdyż to właśnie ludzi stamtąd, m.in., zostali zaproszeni.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=209771

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...