Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

juz spisek :/

 

SoF sam pisał, ze ma wczesny bios, który wykrywa procka, może go podkręcać ale w cpuz pisze to co pisze, ja mam podobnie z dfi na nf4 a znowu na nf780a wszystko widze.

 

ps

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=466047

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=465848

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=464705

 

:D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ja wiem czy takie tragiczne do intela nie porównuj bo to żadne porównanie patrząc tylko na spi

Yyy. Ale do czego mam porównać jak nie do Intela? Dlatego przecież napisałem że dobrze jak by się to nie przełożyło na użytkową wydajność. W Super PI tragedia, zakładając że te wszystkie screeny są prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32M na tych porpzednich screenach jest 11.843, a na tym zakrytym jest xx.0xxx

Popatrz uważnie ;]

 

Przy 10 jest 34.375, a na tym zakrytym xx.704 albo xx.784, troche sie nie zgadza jak na to samo taktowanie? :P

Dlaczego się nie zgadza? Na wynik pi wpływa wiele czynników, bardzo wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 jest 34.375, a na tym zakrytym xx.704 albo xx.784, troche sie nie zgadza jak na to samo taktowanie?

Lepiej porównaj drugiego loopa. Jeden screen to 1 minuta 35 sekund, na drugim jest jednak xx.5xx. Taka różnica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy. Ale do czego mam porównać jak nie do Intela? Dlatego przecież napisałem że dobrze jak by się to nie przełożyło na użytkową wydajność. W Super PI tragedia, zakładając że te wszystkie screeny są prawdziwe.

Bo w SPI intel zawsze ma niebagatelną przewagę a innych aplikacjach nie jest już tak różowo dla niego o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się IMO tak podniecać póki nie zobaczymy/zrobimy prawdziwych testów, a nie jakiś ochłapów.

 

To, że robi 4GHz jeszcze nic nie znaczy. Pentium D robił 8GHz. I [ciach!]o mu to dało...

To wygląda na prawdziwe, tak wynika z porównania wyników z dostępnych testów Opterona 45 nm:

Phenom II

http://www.ocxtreme.org/forumenus/showthread.php?t=4302

Phenom I

http://www.ocxtreme.org/forumenus/showpost...p;postcount=131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem te linki ale nie podrzucałem ich. na xs OBR ma procka i podrzuca wyniki, napisałem prośbę o spi 1/16 (Patriotycznie ;) ) oraz 32 do tego 3dmarki 05/06/vantage na def i 4200 ;)

 

pozdr dla mato22 [;

A dzięki dzięki :lol2:

Mam nadzieje, że orb znajdzie troszkę czasu na przesłanie wyników.

To by były pierwsze (bardzo) wiarygodne testy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje mnie NDA więc za wiele nie mogę powiedzieć.

 

Co mogę jednak powiedzieć... uprzedzę jedynie, żebyście się przypadkiem nie rozczarowali (pozytywnie/negatywnie - to jest zagadka dla NDA :)) jak pokażemy Wam wyniki.

Podkręca sie lepiej, ale nie tak jak to pokazują na screenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam spory szacunek do metodologii testów eg, wszystko jest należycie opisane co z czego wynika i dlaczego jest tak a nie innaczej. No ale przykro mi słyszeć, że sztuka którą macie się słabiej podręca, wy testujecie towar detaliczny czy sampla, którego AMD przeznaczyło do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem te linki ale nie podrzucałem ich. na xs OBR ma procka i podrzuca wyniki, napisałem prośbę o spi 1/16 (Patriotycznie ;) ) oraz 32 do tego 3dmarki 05/06/vantage na def i 4200 ;)

 

pozdr dla mato22 [;

Chętnie zobaczę weryfikację tego wyniku dla Phenom I:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5887ab4b973c8092

Weryfikację bo wynik jest zaskakująco dobry.

Oczywiście wynik porównawczy Phenom II też by się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eg zawsze podkręca się inaczej dziwnym trafem ;]

Cóż, może wynika to z tego, że my nie uznajemy stabilności tylko po tym, że zrobimy sobie screena z CPU-Z jak to niektóre portale polskie robią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie weryfikacji to nie do mnie bo ja nie mam phenoma ale zapytam czy zrobi dla mnie porównanie na pii

Wynik X4 940 @ 3GHz może okazać się lepszy w AiBench niż wynik Q9650 @ 3GHz bo już stary Phenom ma

IPC w AiBench zbliżone do Q6600. Dużo czasu mu to nie zajmie bo wystarczy rozpakować niewielki katalog.

AiBench nie wymaga instalacji a test będzie trwał około pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może wynika to z tego, że my nie uznajemy stabilności tylko po tym, że zrobimy sobie screena z CPU-Z jak to niektóre portale polskie robią :lol:

A może macie odgórne polecenia od szefostwa, że AMD ma wyjść gorzej niż wychodzi wszędzie indziej. ;]

Poza tym, kto tu pisze o Polskich portalach? Ja pisałem o ogóle portali i testów.

 

Eniłej - co sugerujesz mówiąc "szefostwo" ?.

Sugeruje pewne osoby o pewnym podejściu do AMD. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci hary lekturę ostatniego z testów procesorów stajni AMD, gdzie NASI użytkownicy zauważyli, że chcemy aby AMD wypadało dobrze (komentarze do artykułów są otwarte). Cóż z tego jeśli X2 to kupa i nie da się nic z niego za pozytywnego wyciągnąć.

 

 

Eniłej - co sugerujesz mówiąc "szefostwo" ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może macie odgórne polecenia od szefostwa, że AMD ma wyjść gorzej niż wychodzi wszędzie indziej. ;]

Zapraszam do redakcji - każdy wynik będziesz mógł sam zobaczyć, sam przetestować każdego procka - kiedy chcesz. Szefem jestem ja i testy wykonuję ja.

 

Inna sprawa, że pokaż mi test, w którym są wyniki przeczące naszym - w dokładnie tej samej aplikacji / sposobie testu.

 

 

 

Overclocking procesora jest kolosalnie zależny od temperatury otoczenia. Testuję bez obudowy z jednym z najlepszych xigmateców - przy 13-15 stopniach otoczenia mogę mieć 200-250 MHz więcej niż w przypadku temperatury rzędu 22-23 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje pewne osoby o pewnym podejściu do AMD.

No powiedz, przecież Cię nie pobijemy :lol:

 

Chyba, że nie masz zamiaru podawać nazwisk - więc wiesz... na tej zasadzie ja obalam wszystkie testy wszystkich... podkładek pod myszy.

Bo przecież oni mieli zasugerowane od szefostwa, żeby lepszy wypadł gorzej nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedz, przecież Cię nie pobijemy :lol:

Coś ty. Mnie bardziej chodzi o to, że się zbiegniecie i będziecie flejmować. Więc pozostawię wam domysły.

 

Bo przecież oni mieli zasugerowane od szefostwa, żeby lepszy wypadł gorzej nieprawdaż?

Nikt nie mówi o tym, żeby lepszy wypadł gorzej, tylko żeby ten a ni inny wypadł gorzej niż jest w rzeczywistości i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ty. Mnie bardziej chodzi o to, że się zbiegniecie i będziecie flejmować. Więc pozostawię wam domysły.

 

 

Nikt nie mówi o tym, żeby lepszy wypadł gorzej, tylko żeby ten a ni inny wypadł gorzej niż jest w rzeczywistości i tyle.

Procesory wypadają tak jak wypadają w rzeczywistości - chcesz, to przyjdź i sprawdź, będziesz miał okazje Phenoma II zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, między nami, a Tobą jest ta znacząca różnica, że my ten procesor mamy, a Ty nie.

I wiesz - wcale nie chodzi mi o to (bo to naturalna reakcja osoby myslącej), żeby Ci się pochwalić - bo istotnie nie ma czym.

 

Chodzi o to, że ilekroć zapraszamy do biura po to, żeby sobie wyniki ludzie namacalnie obczaili... nikt nie przychodzi.

Z prostego, psychologicznego punktu widzenia mówi nam to jedno: nikt się nie odważy, bo przecież jego internetowa twarz by została tym samym ubrudzona dowodami sprzecznymi z ich teoriami i wnioskami.

 

Ale co mi tam... ja sobie mogę mówić, przecież wnioski z testów (raz lepszych, raz gorszych) są bardziej wartościowe niż same testy... :lol:

 

EDIT: hary ja nie potrzbeuję domysłów. Ja mam dowody :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...