Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Racja - jest dokładnie tak jak piszesz - patrzyłem dla ciekawości ceny quadów intela na ebay.com i wyszło że za 300 $ można już kupic fajnego proca np. Q9550 2.83GHz 1333 FSB 12MB (320 dolarów) więc faktycznie ten AMD troche drogi.

 

Edyta: Może oni sobie tak słono liczą za ten odblokowany mnożnik? Jeżeli wydajność będzie wyraźnie niższa niż C2Q to musi robić 4 GHz na powietrzu lajtowo przy tych 300 $ z hakiem.

Q9550 kupisz dokładnie dzisiaj za 310$ w styczniu będzie jeszcze taniej

I dlatego jakoś tego kolorowo nie widzę cena platformy vs cena platformy w styczniowych kryteriach,ala powtórka z rozrywki jak ktoś pamięta.

Dla ciekawostki jak ktoś podkeca to 269 kupisz I7 920

http://www.tigerdirect.com/applications/se...;sku=CP1-I7-920

jak toś planuje tą platformę tylko płyta najtańsza 198$ +DDR3

No ale PR uświadamiają że 775 to już koniec platformy a AM2+/3 nadal będą kompatybilne z przyszłymi ale coś to zmienia.

 

Nawet na PR były niższe ceny niż w tym news 940BL 267$.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny pewnie są takie, żeby nałapać tych, co nie mają robić co z kasą. A po miesiącu-dwóch zapewne sytuacja ulegnie zmianie - tak jak zresztą było rok temu. 3178494[/snapback]

Ja kupuje nowy sprzęt po sesji, również czekam, a czasem dobra płyta pod C2Q nie jest droższa od AM2+? Zawsze tak było - chyba, że nagle ceny mobo z Intelem poszły w dół i przegapiłem.

To zobacz sobie ceny płyt na 790GX. Nic przyzwoitego poniżej 400zł nie kupisz. Ale to akurat wina polskich dystrybutorów, którzy właściwie sprowadzają tylko sprzęt od świętej trójcy...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale PR uświadamiają że 775 to już koniec platformy a AM2+/3 nadal będą kompatybilne z przyszłymi ale coś to zmienia.

 

Nawet na PR były niższe ceny niż w tym news 940BL 267$.

AM3 to może i będzie kompatybilne , ale czy AMD będzie wpychać na siłę kontroler pamięci DDR2 do procków następnej generacji po Phenomie II to ciężko powiedzieć.

 

A cena za procki jest imho o 50$ przesadzona jesli te wyniki sa prawdziwe:

 

http://translate.google.com/translate?hl=e....php%3Ft%3D3189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM3 to może i będzie kompatybilne , ale czy AMD będzie wpychać na siłę kontroler pamięci DDR2 do procków następnej generacji po Phenomie II to ciężko powiedzieć. (...)

Szczerze wątpie, żeby kolejna była wyposażona w kontroler DDR2, przecież AM3 = DDR3, więc pewnie AM4 [czy co tam bedzie] bedzie miallo wsparcie dla AM3, ale mysle ze juz na pewno nie dla am2.

 

Ten test pokazuje, że 3 GHz AMD = 2.6 GHz Intel, jeżeli to prawda to ja liczyłem na więcej, zdecydowanie więcej.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ten test pokazuje, że 3 GHz AMD = 2.6 GHz Intel, jeżeli to prawda to ja liczyłem na więcej, zdecydowanie więcej.

Nie oglądałem wyników syntetyków typu Everest,Sandra bo uważam to za stratę czasu.

Pozostałe wyniki wyglądają na prawdziwe.

Na nieco zawyżony wygląda wynik Q6600 (autor testu ma chyba do opchnięcia Q6600 :) )

Tu jest porównanie z Q6700 w Far Cry 2 1680x1050 i kartą graficzną o podobnej architekturze.

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/11/0...45-965-review/5

 

Na razie za mało aplikacji, wersji CPU i brak porównania Q9400,Q8300 aby wyrobić sobie

stabilniejszy pogląd na relację wydajności. Nie ma też porównania poboru prądu w Idle na najpopularniejszych

płytach czyli opartych o P45 i 790GX.

Warte uwagi są wyniki w 3Dmark05 i 06 które przeczą tezie 3.0 AMD = 2.66 Intel nawet w przypadku CPU z 12 MB L2.

Takiego uniwersalnego przelicznika nie da się zrobić bo w każdej grze i aplikacji będzie trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na te filmiki, które pokazują Phenoma II wykręconego na 3.9Ghz@1,5V i zastanawia mnie kwestia chłodzenia.

Air cooling w przypadku P2 to jakaś krowa od Coolermaster z dwoma 120mm wentylami puszczonym zapewne na 1500obr./min.

Obstawiam max. 3,5ghz na normalnym chłodzeniu, także jestem coraz bliższy lga775, ale nadal mam nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mówione, że na BOX-owym chłodzeniu robi jakoś 3.7 czy 3.8, więc domyślam się, że dobry cooler zapewni cisze przy tym zegarze, skoro BOX się wyrabia.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Obstawiam max. 3,5ghz na normalnym chłodzeniu, ...

Raczej tak marną sztukę 940 ciężko będzie trafić.

Obstawiam 3.6 jako minimum dla X4 940 na załączonym fabrycznie chłodzeniu (to tylko 20%).

Oczywiście przy odpowiedniej płycie , zasilaczu, pamięciach i wentylacji obudowy oraz temperaturach otoczenie.

Bardziej interesujące jest ile będą średnio robiły bez podbijania napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje co innego - pewnie po premeirze Intel natychmiast ciachnie swoje ceny, a AMD zapewne odpowie tym samym [to 45 nm, więc mają z czego ciąć], więc chyba nijak w styczniu się nie oplaca 4 rdzeni brać - oczywiście jezeli ten scenariusz se sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje co innego - pewnie po premeirze Intel natychmiast ciachnie swoje ceny, a AMD zapewne odpowie tym samym [to 45 nm, więc mają z czego ciąć], więc chyba nijak w styczniu się nie oplaca 4 rdzeni brać - oczywiście jezeli ten scenariusz se sprawdzi.

I tak sie nie oplaci - w lutym wychodzi X3 z taktowaniem 2,7 w wersji AM3 BE, ktory moze byc o wiele przyjazniejszy dla portfela :)

 

No i trzeba obadac jak to z tym HTT bedzie, jesli BE nie bedzie wymagany to tez moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje co innego - pewnie po premeirze Intel natychmiast ciachnie swoje ceny, a AMD zapewne odpowie tym samym [to 45 nm, więc mają z czego ciąć], więc chyba nijak w styczniu się nie oplaca 4 rdzeni brać - oczywiście jezeli ten scenariusz se sprawdzi.

Nie ma pewności na dzisiaj jaka będzie cena X4 940, 920, jaka jest wydajność, OC i.t.p.

Ceny ukształtuje rynek (o ile ten co kupił fabryki AMD nie jest dużym udziałowcem Intela)

Naprawdę dużego spadku cen nowych X4 (nawet w okolice 70$ ) można spodziewać się dopiero w przypadku X4 Propus bo

koszty wytwarzania będą dużo mniejsze ze względu na mniejszą powierzchnię rdzenia (brak L3)

W styczniu tanio kupisz używanego X4 9950,9850.

Intel prawdopodobnie będzie musiał obniżyć cenę Q9400 i tańszych Q bo ich sprzedaż spadnie po wejściu

na rynek X4 940 i 920. Może też zamiast obniżki wprowadzić Q9500 w cenie podobnej do Q9400

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę wyprostuję pewne wypowiedzi na temat DDR3 ;). DDR3 to po pierwsze brak ograniczenia OC ( chodzi o pamięci)- proc już nie moze , a pamięci dalej mogą ;). Poza tym odczyty na DDR3 przy takim FSB 500 MHz są rzędu 13000 MB/sek a nie ledwo ponad 10K( i to często nie stabilnie). Nie wspominając o dalszych parametrach. Oczywiście mówię o X48 oraz DDR3 conajmniej 1600MHz działających w T1. Także z tymi DDR3 to tylko cena jest do [gluteus maximus] a tak poza tym to nigdy chyba nie powrócę na DDR2, a prędzej przejdę na jakieś 2x2Gb 1800MHz min lub 2000, a to nie koniec bo prawdopodomnie pojawią się jeszcze szybsze. Wszyscy psioczą na DDR3 ze względu na cenę i mają cholerną rację. Jednakże to się zmieni niebawem i jak każdy coś będzie montował nowego to z pewnością przejdzie na DDR3.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę DDR2 z CL7.

...

Za ~150 kilka zł to można kupić 2x2GB DDR2 800/CL4.

Faktycznie to DDR2 (nie przyszło mi do głowy że taki wynalazek zaczną sprzedawać :) )

Tak czy inaczej ceny DDR3 zjeżdżają dość szybko bo za 55$ można kupić 2GB Crucial DDR3 1066 cl 7 1.5 volt

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820148149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Tak czy inaczej ceny DDR3 zjeżdżają dość szybko bo za 55$ można kupić 2GB Crucial DDR3 1066 cl 7 1.5 volt (...)

Skoro DDR2 robi przy tych taktach CL5, to bez sensu kupować takie DDR3 bo to krok w tył, dopuki DDR3 nie bedzie w normalnych cenach w wersji 1800 lub nawet 2000 to nie warto sie tym interesowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro DDR2 robi przy tych taktach CL5, to bez sensu kupować takie DDR3 bo to krok w tył, dopuki DDR3 nie bedzie w normalnych cenach w wersji 1800 lub nawet 2000 to nie warto sie tym interesowac.

Różnie można to oceniać.

Dla mnie priorytet w ocenie ma standard jedec oraz OC (EPP to jakby OC zrobione fabrycznie i zapisane w SPD).

DDR2 1066 CL5 1.8v nie kupisz w przystępnej cenie (DDR2 1.8 v 1066 to zazwyczaj cl7)

a wspomniane Crucial jak im podniesiesz napięcie z 1.5v na 1.7v to

też ustawisz taktowania na zupełnie innym pułapie (tyle że producent nie podaje ile da się wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...