Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie: jak wyjdą płyty i procki pod AM3 to będą tylko obsługiwały DDR3 ?

Tyle razy było mówione nie tylko w tym temacie o tym, ale i w artykułach. Płyta główna AM3 będzie pod DDR3, ale procesor będzie można wsadzić zarówno do AM3 jak i AM2+ - a zatem będzie kompatybilny zarówno z DDR2 jak i DDR3 - ale nie równocześnie.

 

Nie zdziwiłbym się jednak gdyby jakiś producent zrobił płytę główną pod DDR2 i DDR3 - tak jak ma to miejsce czasem w płytach głównych pod Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo AMD podało datę dzienną premiery pierwszych CPU PII AM3?

Jeśli nic się nie zmieniło w planach AMD to premiera nastąpi 9 lutego b.r.

 

EDIT:

Jestem bardzo zainteresowany modelem X3 720, tylko czy u nas "zmieści" sie w 600zł?

Zresztą cennika jeszcze nie znamy.

Edytowane przez irmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło w planach AMD to premiera nastąpi 9 lutego b.r.

 

EDIT:

Jestem bardzo zainteresowany modelem X3 720, tylko czy u nas "zmieści" sie w 600zł?

Zresztą cennika jeszcze nie znamy.

Też jestem zainteresowany tym konkretnym modelem lub PII X3 710 ale obawiam się, że 600 zł to jak na trójrdzeniowca dość sporo. PI X3 miał przeszacowaną cenę, a co dopiero PII X3 i 600 zł.

 

Biorąc od uwagę jeszcze modele pośrednie:

 

•Phenom II X4 925, Deneb, 2.8GHz, 6MB L3

•Phenom II X4 910, Deneb, 2.6GHz, 6MB L3

•Phenom II X4 810, Deneb, 2.6GHz, 4MB L3

•Phenom II X4 805, Denen, 2.5GHz, 4MB L3

•Phenom II X3 720, Heka, 2.8GHz, 6MB L3

•Phenom II X3 710, Heka, 2.6GHz, 6MB L3

 

Na dodatek za kilka miesięcy wychodzą jeszcze szybsze modele:

 

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/n..._w_polowie_roku

 

Złotówka jest słaba ale uważam że 400-450 zł za PII X3 710 po ustabilizowaniu się cen to byłaby rozsądna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany tym konkretnym modelem lub PII X3 710 ale obawiam się, że 600 zł to jak na trójrdzeniowca dość sporo. PI X3 miał przeszacowaną cenę, a co dopiero PII X3 i 600 zł.

 

Złotówka jest słaba ale uważam że 400-450 zł za PII X3 710 po ustabilizowaniu się cen to byłaby rozsądna propozycja.

Oby Twoje prognozy się sprawdziły.

 

PS. Na innym portalu jest wiadomość o jutrzejszej obniżce modeli PII 920 i 940, więc jest szansa na ceny jak pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się kilka dni temu w DFI JR 790GX-M2RS za 536 zł, a teraz ta sama płyta w Komputroniku kosztuje ponad 600 zł :lol2:

 

Owszem nowość i słaba złotówka - ale bez przesady :damage_wall:

 

Oby tak nie było z PII - nie mam procka na AM2 i nie chcę kupować czegoś w stylu A64 X2 na kilka tygodni :sad:

 

 

Ryba zaszalał - http://www.purepc.pl/podkrecanie/phenom_ii_dfi_ryba_5800_mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwrociliscie uwage , ale w recenzji ananda jest bardzo ciekawe zdjecie:

 

http://images.anandtech.com/reviews/cpu/am.../phenom2die.jpg

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=3492&p=3

 

Na ktorym widac , ze cache L3 zajmuje ok 40% powierzchni jadra, a wiec propusy jesli beda schodzic z osobnej linii produkcyjnej beda o tyle mniejsze pod wzgledem kosci, a wiec beda o wiele tansze w produkcji ( wieksze upakowanie na plytce podlozowej i o wiele wiekszy uzysk).

 

Do tego co uprawdopodobnia teorie o osobnej produkcji to obecnosc procesorow z cachem 4 mb , ktore najprawdopodobniej beda odpadami po produkcji normalnego phenoma (x3 to odpady z jednym niedzialajacym jadrem, x4 8xx to moga byc odpady z uszkodzonym czesciowo cachem).

 

 

Wiec mam nadzieje, ze najnizszy model propusa zejdzie ponizej 100$

 

No i kolejny ciekawy fragment:

 

This unique flexibility is largely due to the work that was done on the DDR2 and DDR3 specs at JEDEC. The number of signaling pins and the signaling pins themselves between DDR2 and DDR3 don’t actually change on the memory controller side; the main differences are routing and termination at the memory socket side. AMD just needed a physical memory interface on Phenom II that could operate at both 1.8V (DDR2) and 1.5V (DDR3) as well as work with timings for either memory technology. The potential was there to do this on the first Phenom, it just wasn’t ready in time, but with the Socket-AM3 Phenom II processors you’ll be able to do it.

Co oznacza, ze obsluga pamieci ddr2 moze zostac w prockach am3 nawet w kolejnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie mam:

Moja płyta Gigabyte GA-MA69G-S3H jest na 690G i AM2. Na stronie gigabyte.pl pisze, że ta płyta obsługuje Phenom'y II 920 i 940. Czy jest szansa, że obsłuży też procki na AM3 (te z dwoma kontrolerami) :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe ile jest prawdy w stwierdzeniu, że inwestycja w AM3 opłaca sie o tyle, że kolejna generacja procesorów będzie mogła działać z AM3 tak jak obecne Phenom II działa na AM2/AM2+. Przyznam, że ta kompatybilność to duży plus AMD i to ich rozni od Intela ktory teraz na calego po bandzie jedzie z Core i7 oraz i5 robiąc dwie podstawki, jedną dla Hi-End a jedną dla rynku średniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...