Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Niby czemu dobre x4 sprzedawac jako x3? lepiej obnizyc troche cene x4, cos nie wydaje mi sie, by x3 dalo sie na x4 zroibc.

Dlatego, aby ci, których stać na x4 zapłacili więcej, a ci którzy muszą kombinować mieli dobrą ścieżkę kombinowania. Polacy lubią kombinować. Ja sobie chętnie kupie x3 z odblokowanym czwartym jajkiem.

Edit: no i jeszcze dlatego, że jak za dużo pokombinują to mogą wykombinować coś na s775 a nie AM2+. A taka "oferta specjalna dla kombinatorów ;)" celnie może ich zatrzymać.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale ja i tak zbieram na PII 945 ;P czytalem ze czwarty rdzen często jest padaką - więc sobie odpuszczę.

No a gdyby dali po prostu 4 rdzenie w cenie 600zł (710x3) to wielu klientów w tym firmy nie miały by możliwości i nie widziały by sensu kupować procesor za 900zł. No i dlatego taki podział zrobili, ja się jednak w stronę 3 rdzeni skieruję bo nie mam jakiejś wielkiej potrzeby wydajnościowej w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy rdzenie można podkręcić dość wysoko, ja widziałem X3 z czterema rdzeniami pracujące na 3.1GHz, domyslam sie, ze jak odblokuje sie 4 rdzeń i jest on sprawny, to potencial O/C spada, bo AMD sprawdza ktory rdzen jest najgorszy i go wycina - wiadomo, jak jest w stanie pracować stabilnie na niskim zegarze to da sie podkrecic, jednak bedzie ograniczał 3 pozostale rdzenie - ja tak to przynajmniej widzę.

 

(...) No i dlatego taki podział zrobili, ja się jednak w stronę 3 rdzeni skieruję bo nie mam jakiejś wielkiej potrzeby wydajnościowej w domu.

Czyli grać nie będziesz? egiełda pisała, że tri-core to specjalnie się z grami nie lubi - a ich testy są w miare wiarygodne. Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy rdzenie można podkręcić dość wysoko, ja widziałem X3 z czterema rdzeniami pracujące na 3.1GHz, domyslam sie, ze jak odblokuje sie 4 rdzeń i jest on sprawny, to potencial O/C spada, bo AMD sprawdza ktory rdzen jest najgorszy i go wycina - wiadomo, jak jest w stanie pracować stabilnie na niskim zegarze to da sie podkrecic, jednak bedzie ograniczał 3 pozostale rdzenie - ja tak to przynajmniej widzę.

 

 

Czyli grać nie będziesz? egiełda pisała, że tri-core to specjalnie się z grami nie lubi - a ich testy są w miare wiarygodne.

Gram trochę, ale nie muszę mieć 92 klatek w full HD ;)

98% z gier które gram to darmowy spring. Wymaga sporo od proca ale bez przesady płynnie działa na E2xxx i 8600GT. Na moim kompie obecnym trochę tnie jak zaczną latać samoloty w dużej liczbie kilkuset do kilku tysięcy. Chyba właśnie proc mi nie wyrabia, ale x3 spokojnie sobie poradzi. Tak na prawdę płynność jest niezbędna z grach multiplayer jak Spring. Kiedy gram sam ze sobą nie irytują mnie małe wcięcia czy zmniejszone detale.

Co do egieldy. Jeżeli w jej testach 35 klatek to dobrze a 30 to już nie da się grać, to dla mnie zbyt twarde kryteria. Bardziej liczy się dla mnie oszczędność. Zresztą chciał bym tez kupić żonie lapka a kasy nie mam za wiele.

Właściwie to dopiero muszę ją zebrać bo się rozeszła na brykę ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze nikt nie testuje kazdego chipa przy jego produkcji , a tylko co ktorys wyrywkowo i na tej podstawie odpowiednie partie ida do roznych prockow, wiec dostanie w sprawnego X4 jako X3 jest mozliwe.

 

Natomiast z tego co poczytalem to OC mocno siada na takim procku :( A po prawdzie to jesli taki X3/X4 nie jest w stanie wycisnac tych 3.5-3.6 Ghz 24/7 to jego zakup mija sie z celem.

 

Zreszta przy tych cenach to do 4 liter to wszystko :( liczylem ze 920 + tanie mobo na 790gx zejdzie na 1k zeta wraz ze spadkiem dolara, a teraz sam proc z 900 zeta stoi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta przy tych cenach to do 4 liter to wszystko :( liczylem ze 920 + tanie mobo na 790gx zejdzie na 1k zeta wraz ze spadkiem dolara, a teraz sam proc z 900 zeta stoi :mur:

A było trzeba kupić te dolary w lato <_<

 

Też chciałem kupić teraz, ale chyba będę celował w X4 810 (~830zł) i jakąś płytę pod AM3, żeby potem już nie wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze nikt nie testuje kazdego chipa przy jego produkcji , a tylko co ktorys wyrywkowo i na tej podstawie odpowiednie partie ida do roznych prockow, wiec dostanie w sprawnego X4 jako X3 jest mozliwe.

W takim razie kupując X4 moglibyśmy dostać X3 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kupując X4 moglibyśmy dostać X3 :mur:

zastanów sie co piszesz. X4 to X4, jeśli jajko spełnia normy oraz wymagania aby być quadem to nim jest jeśli nie out i robi się z tego x3. Poza tym rzaadko się zdarza, żeby X4 miało tylko trzy rdzenie sprawne ale przecież od tego jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze nikt nie testuje kazdego chipa przy jego produkcji , a tylko co ktorys wyrywkowo i na tej podstawie odpowiednie partie ida do roznych prockow, wiec dostanie w sprawnego X4 jako X3 jest mozliwe.

 

Natomiast z tego co poczytalem to OC mocno siada na takim procku :( A po prawdzie to jesli taki X3/X4 nie jest w stanie wycisnac tych 3.5-3.6 Ghz 24/7 to jego zakup mija sie z celem.

 

Zreszta przy tych cenach to do 4 liter to wszystko :( liczylem ze 920 + tanie mobo na 790gx zejdzie na 1k zeta wraz ze spadkiem dolara, a teraz sam proc z 900 zeta stoi :mur:

Nie jestem pewny, czy takich drogich procków nie testują po sztuce?

Co do cen, no wg mnie są wysokie i czekam jeszcze z pół roku. Wtedy to się wszystko wyklaruje a ceny zdecydowanie spadną, nawet jak $ nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Je7NQXouh7E

Macie, tak to mniej więcej wygląda. WSZYSTKIE procesory są testowane i to wcale duzo czasu nie zjamuje :3

To teraz napisz może jeszcze w którym momencie o tym mówią. Bo jak na moje to tam jest opisana linia montażowa scalaków na podstawkach i nie ma nic o weryfikacji poprawności działania danego układu samego w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja następuje po zalutowaniu nóżek. Zarównooptycznie jak i poprzez podłączenie procesoa pod obwód i wykonanie zadań (przecież nie trzeba odpalać systemu. Ten film może aż tak tego nie ukazuje, ale w internecie jest pełno na ten temat. Przeciez proces produkcji trwa więcej niż 10 minut <_<

Edytowane przez avalan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film może aż tak tego nie ukazuje, ale w internecie jest pełno na ten temat.

Ten film w ogóle tego nie ukazuje, więc nie widzę sensowności wklejania go tutaj. A zamiast gadać, że w internecie jest pełno - podaj linka który mówi że uszkodzeń w półprzewodniku szuka się po montażu. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w kupionych dla siebie i dla znajomych procesorach zawsze miałem wszystko dobrze i osobiście nie znam nikogo kto by dostał uszkodzone CPU w fabrycznie nieotwieranym / nieuszkodzonym pudełku - a co do testów to AMD musi je robić, innaczej by nie mieli z czego tych X3 robić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów sie co piszesz. X4 to X4, jeśli jajko spełnia normy oraz wymagania aby być quadem to nim jest jeśli nie out i robi się z tego x3. Poza tym rzaadko się zdarza, żeby X4 miało tylko trzy rdzenie sprawne ale przecież od tego jest gwarancja.

O to mi przecież chodzi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś kiedy można spodziewać się 925 ? Bo miał być w Q1 ale coś go nie widać :(

Pytam bo interesuje mnie 920 ale skoro mogę mieć już proca AM3 to czemu nie poczekać.

roadmap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, który z "pełnych" Phenom II AM3 będzie miał odblokowany mnożnik, 945 czy 950. Swoją drogą do końca roku ma się pokazać topowe Phenom II X4 (chyba o symbolu 990) taktowane zegarem 3.5 GHz i z TDP dalej na poziomie 125 W - AMD walczy i to ostro :P chyba im te procki schodzą bo ostatnio o cięciach cen ani widu ani słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, który z "pełnych" Phenom II AM3 będzie miał odblokowany mnożnik, 945 czy 950. Swoją drogą do końca roku ma się pokazać topowe Phenom II X4 (chyba o symbolu 990) taktowane zegarem 3.5 GHz i z TDP dalej na poziomie 125 W - AMD walczy i to ostro :P chyba im te procki schodzą bo ostatnio o cięciach cen ani widu ani słychu.

Cena juz i tak zrobila sie bardzo przystepna (zwlaszcza X3 wymiataja) (w porownaniu z konkurenyjnymi intelami to juz wogole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w kupionych dla siebie i dla znajomych procesorach zawsze miałem wszystko dobrze i osobiście nie znam nikogo kto by dostał uszkodzone CPU w fabrycznie nieotwieranym / nieuszkodzonym pudełku - a co do testów to AMD musi je robić, innaczej by nie mieli z czego tych X3 robić :P

No ale nie wiadomo jak "głęboko" testują. Czy się odpala to na pewno, ale już jak się kręci to nie na pewno, bo to zajmuje czas więc kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez z checia bym juz potestowal,ale poczekam juz te kilka dni na nowe modele,moze jakies lepsze rewizje beda :wink:

W tym miesiacu cos bedzie czy dopiero w kwietniu ?

Bo 910 bylaby kuszaca :)

 

@luk - dzieki ladny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...