Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe na ile ten czwarty rdzeń pójdzie :D AMD wzrosła sprzedawalność X3 po tym bardzo :D

PS: Jaka płyta? Niedługo (jak dolar stanieje - kwiecien/maj) sam kupuje i ciekaw jestem czego uzywasz.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś zrobić 2400 MHz na mostku NB na którymkolwiek Phenomie II? Dawałem nawet 1,5V i więcej - nie ma mowy o stabilności nawet w HyperPi 1M. Częstotliwość z zakresu 2200 - 2300 Mhz bez problemu jest osiągalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś zrobić 2400 MHz na mostku NB na którymkolwiek Phenomie II? Dawałem nawet 1,5V i więcej - nie ma mowy o stabilności nawet w HyperPi 1M. Częstotliwość z zakresu 2200 - 2300 Mhz bez problemu jest osiągalna.

Na powietrzu bez problemu 3GHz i 4GHz na kaskadzie. Nie umiesz? Nie tykaj! Potem puszczasz w eter stek bzdur i kazdy to powtarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ryba. focus najpierw woli zapytać, a Ty? Powiedziałeś, że sie nie da i ktoś Ci udowodnił, że się da.

Nie umiesz? Nie tykaj! To działa w dwie strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś zrobić 2400 MHz na mostku NB na którymkolwiek Phenomie II? Dawałem nawet 1,5V i więcej - nie ma mowy o stabilności nawet w HyperPi 1M. Częstotliwość z zakresu 2200 - 2300 Mhz bez problemu jest osiągalna.

Szczerze mówiąc, to zaraz na samym początku, jak kupiłem proca, dałem na pałę mnożnik NB 13x przy chyba 1,4V i przejechałem z 15 minut OCCT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu bez problemu 3GHz i 4GHz na kaskadzie. Nie umiesz? Nie tykaj! Potem puszczasz w eter stek bzdur i kazdy to powtarza.

Z jakiegoś powodu "wolałeś" tak wysokich rezultatów o/c mostka nie pokazywać przy okazji podkrecania phenomów. Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu "wolałeś" tak wysokich rezultatów o/c mostka nie pokazywać przy okazji podkrecania phenomów. Czemu?

Powod akurat mialem, mam i miec bede. A dlaczego? To juz malo Ciebie powinno obchodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powietrzu bez problemu 3GHz i 4GHz na kaskadzie. Nie umiesz? Nie tykaj! Potem puszczasz w eter stek bzdur i kazdy to powtarza.

 

Powod akurat mialem, mam i miec bede. A dlaczego? To juz malo Ciebie powinno obchodzic.

Wyluzuj rybek...

 

Jako ze mam okazje sie pobawic PII X3 710 to sprobuje cos potestowac na plytce MSI K9A2 CF (790x)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Jako ze mam okazje sie pobawic PII X3 710 to sprobuje cos potestowac na plytce MSI K9A2 CF (790x)...

to jest ta taka czerwona ?

 

jeśli tak to zadbaj o sekcje zasilania :) zeby padając nie ubiłając procka :D

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta taka czerwona ?

 

jeśli tak to zadbaj o sekcje zasilania :) zeby padając nie ubiłając procka :D

 

Tja, to ten mobas, o którym myślisz. Najgorsze, że nie ma regulacji mnożnika NB, więc pewnie trzeba będzie się bawić wpcre, żeby pojechać z HTT wyżej.

Wgram jakis najnowszy bios i sie pobawie :) powalcze tylko o max HTT na tej plytce i pobawie sie kolejna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgram jakis najnowszy bios i sie pobawie :) powalcze tylko o max HTT na tej plytce i pobawie sie kolejna :)

 

Nie wiem jak z Phenomami, ale na zwykłym X2 płyta spokojnie robi HTT ponad 400 (przy obniżonym mnożniku rzecz jasna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTT 380-400 MHz na Athlonie to nie jest większy problem na większości płyt na AMD 7x0... o ile proc i pamięci nie są jakieś słabe.

Na Phenomie wszystko rozbija się o możliwość regulacji mnożnika NB w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym myślał o czymś lepszym od Frezera, miałem to cudo i było dobre, ale bez rewelacji - jednak oczywiście stosunek cena / wydajność jest bardzo dobry - więc kwestia ile kasy się chce wydać. Czytając testy wywnioskować można, że jedynie topowe coolery mogą dać radę - albo delta zamiast fabrycznego wentylka na coolerze - ale to jest zbrodnia na uszach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...