Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

X2 550BE 0921FPMW

 

Biostar TA790GX XE Bios A78CM715.CET

 

X4 działa na ACC Auto, system wstał bez zająknięcia.

 

Na razie testuje na 15,5x200 czyli stock.

 

Bym zapomniał, proc kupiony w komputroniku, pierwszy lepszy :)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś napięcie cpunb na 1.35v-1.4v i powinno działać u mnie do pełnej stabilności potrzeba 1.35v

 

zapytam sie z ciekawosci... V cpu-nb to, to samo co V NB? bo akurat cpu-nb tego chyba nie mam

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 550BE 0921FPMW

 

Biostar TA790GX XE Bios A78CM715.CET

 

X4 działa na ACC Auto, system wstał bez zająknięcia.

 

Na razie testuje na 15,5x200 czyli stock.

 

Bym zapomniał, proc kupiony w komputroniku, pierwszy lepszy :)

Jakie masz chłodzenie, napięcie na rdzeniu i temperatury w stresie, że spytam z ciekawości bo właśnie czekam na MUGENA2, a u mnie przy boxowym coolerku na 1,31V i i taktach obniżonych do 2500MHz jest po godzinie OCCT ok. 60 stopni C

 

post-143038-1254252295_thumb.jpg

Edytowane przez hill70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Alpaya, napięcie 1,35v a więc standardowe, 16x200, 43-44* przy max obrotach bynajmniej tyle pokazuj mi softy ale radiator jest prawie ze zimny.

 

Działa C'n'Q w tych Phenomach?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tekst odnośnie działania podsystemu pamięci w Phenom II BE: LINK szczególnie przy stosowaniu pamięci DDR3 1600MHz aby nie dopuścić do "zakorkowania" kontrolera pamięci warto podnieść taktowanie NB do nawet 2400MHz co daje wg. autora nawet 20% wzrost wydajności. WOW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć bobi :)

 

Podepne sie z moim x3 720 be:

 

Posiadam ten procesor z płytą Gigabyte GA-MA770T-UD3P.

 

Mam Heke ( nie deneb) - Próbuje odblokować 4 rdzeń lecz bez rezultatu. Acc wlaczone all cores system odpala, ale wciaż sa 3 rdzenie. Bios F3. Probowałem rożne kombinacje z acc i nic to nie daje. Zmieniłem tez ec firmware selection na hybrid lecz komp umarl i poratowalem sie zworką. Czy tej wersji nie da sie odblokować ? Sądziłem ze jezeli procka nie da sie odblokować nie pownien wstać komputer po włączeniu acc a ten wstaje ale nie robi róznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz przyjdzie karakorum bede krecic nic innego nie zostaje. Thx

 

Tez myslalem ze jak przyjdzie mi NinjaRevB (mocowanie na zapinke) bede krecil dalej :)

Dwie godziny walczylem z ninją z takimi wnioskami ze tempy byly wyzsze niz na AC Freezerze :)

I nie ma mowy i zlym mocowaniu, czy zlym docisku czy wina pasty.

 

Nie ma jak stary dobry AC Freezer http://img401.imageshack.us/img401/2865/freev.jpg

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37c stopni w stresie przy tym napięciu nie chce mi się wierzyć, tyle to ja mam w ide na wentylu z siga, w stresie robiłem testy na 1,525v i 3,6ghz i wyszło mi 58c a powierzchnia oddawania ciepła w i-fx 14 jest dwa razy taka w w twoim xigmatek

Po sprawdzeniu temperatury w biosie okazało się że wszystkie programy zaniżają mi temperaturę procka o 10 C w idle do 13 C w stresie.

Tylko jeden program - dołączony do płyty głównej "EasyTune" - pokazuje właściwą temperaturę procesora. Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna? (bios najnowszy, zaktualizowany, na wszelki wypadek go zresetowałem). Teraz wyszło że w stresie temperatury procesora oscylują wokół 48 - 49 C także nie jest źle .

 

Jeżeli chodzi o podniesienie NB freq to kicha - podniesienie jego mnożnika z 10 do 11 przy BUS freq 213 dało NB freq ponad 2300. (procesor ustawiony 16,5 x 213 = 3514 mhz przy 1,45V). Przy testowaniu stabilności OCCT dość szybko wywala się - podnosiłem napięcia NB od 1,3 do 1,4V i nic to nie dało - i brakło mi pomysłu co dalej...... Bez podnoszenia NB freq przy 3514 mhz procek jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ja juz mam TWKR

Masz caly czas TWKR, czy jak kolega wczesniej tylko na chwile sie pojawia taka opcja?:) Moj procek to prawdziwy TWKR high-leakage, a nie retailowe X2 z mozliwoscia odblokowania na X4 i slabym o/c ;) A to jest dosc spora roznica, gdy moj procesor robi ok. 600MHz wiecej od Twojego na tym samym napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz caly czas TWKR, czy jak kolega wczesniej tylko na chwile sie pojawia taka opcja?:) Moj procek to prawdziwy TWKR high-leakage, a nie retailowe X2 z mozliwoscia odblokowania na X4 i slabym o/c ;) A to jest dosc spora roznica, gdy moj procesor robi ok. 600MHz wiecej od Twojego na tym samym napieciu.

no co ty? nie moze byc :)

Juz sie pochwaliles to teraz mozesz wracac do dzialu Intela. Wystaw na allegro BCM jak az tak ci zalezy za zbyciu

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to byl raczej typowy popis przed "kolegami" ;) Bo czego to on nie ma i czego to nie robił ;)

I niech nie mysli ze ja mu moze zazdroszcze! Broń Boże! Czego?

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popisywac sie moge, ale tego nie robie. Za to zazdosc innych widac na kazdym kroku, taki kraj niestety. Stosowne ogloszenie i aukcja niedlugo sie pojawi w odpowiednim dziale.

 

[Chwalanie sie mod]

 

A masz Phenoma RB-C3? Bo ja tak :lol2:

 

[/Chwalenie sie mod]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popisywac sie moge, ale tego nie robie. Za to zazdosc innych widac na kazdym kroku, taki kraj niestety. Stosowne ogloszenie i aukcja niedlugo sie pojawi w odpowiednim dziale.

 

[Chwalanie sie mod]

 

A masz Phenoma RB-C3? Bo ja tak :lol2:

 

[/Chwalenie sie mod]

RB-C3 to rewizja ta? Co jest w niej wspaniałego :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 to następna rewizja deneba w której (wg fudzilli) ma powstać PII X4 975 ile w tym prawdy? Nie wiem. W C3 mają być także wyższe zegary, skoro dziś na ln2 deneby sie ładnie kręca to pewnie w C3 bedą jeszcze lepiej. Tutaj również nie wiem na ile to prawda. Wiele mozna wyczytać na zagramanicznych forach w odpowiednich tematach.

 

miałem 2500 na destroyerze przy 1.3/1.35 (dawno to było) na powietrzu jak kreciłem IGP8200 na hwbota. screeny gdzieś na martwym dysku leżącym w stojaku na płyty. Wiecej sie nie dało ze względu na brak regulacji mnożnika nb, ktorego nie ma do teraz.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popisywac sie moge, ale tego nie robie. Za to zazdosc innych widac na kazdym kroku, taki kraj niestety. Stosowne ogloszenie i aukcja niedlugo sie pojawi w odpowiednim dziale.

 

[Chwalanie sie mod]

 

A masz Phenoma RB-C3? Bo ja tak :lol2:

 

[/Chwalenie sie mod]

a Masz PII550 APMW i Athlona II X4 630 AACYC bo ja tak a nawet po dwie sztuki ;)

 

eh... jak dzieci... ogolic *aja i do przedszkola

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a propop NB wiecie może dlaczego tak słabo kręci się na ud3p? Max to 2200MHz, jak ustawię 2400MHz to nawet łaskawie nie wstanie ;/

przy 1,2-1,25V NB powinno hulac 2300-2400. Ja mam 1,25V i 2350MHz NB. Moze i by dzialalo na nizszym V, nie sprawdzalem

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,25 2600mhz na codzien, wyzej ciezko nawt przy wyzszym sporo napieciu

 

X2 550BE 0921FPMW

 

Biostar TA790GX XE Bios A78CM715.CET

 

X4 działa na ACC Auto, system wstał bez zająknięcia.

 

Na razie testuje na 15,5x200 czyli stock.

 

Bym zapomniał, proc kupiony w komputroniku, pierwszy lepszy :)

widze juz drugi 0921fpmw ktory sie odblokowuje ;)

moj sie konczy w grnicy 3,9ghz, ale mysle ze pojdzie wyzej - zasila i chlodzenie

grzeje sie okropnie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych testach przy 16x200 temp na Alpaya przy 2,5rpm stabilizują się na poziomie 48-49* (prime95). Co do chłodzenia to sprzedam Alpaye i poszukam Karakorum i ewentualnie jakiś cichszy wentyl.

 

Zauważyłem też, że czasami przy starcie systemu na acc auto proc startuje jako x2. Testuje teraz all cores -6% i chyba będzie OK.

 

Wcześniej też jakimś cudem udało mi się ustawić NB freq na 2,6GHz, teraz wiesza się przy 2,4;/ A wydajność ramu bynajmniej w everescie była sporo większa.

 

Jak znajdę więcej czasu to potestuje różne ustawienia itd itd. C'n'Q już działa, przy 800MHz potrafi zatrzymac się wentyl na procku :) temp 30* ;]

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...