Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos twierdzi tak samo jak memel, ze widzial tak podkrecone TWKRy jak ten to prosze, wklejcie tutaj wyniki. Napiecie jest takie jak podaje CPU-z, VID 1.3V bez zadnego offsetu. Chlodzenie calkiem zwykle, nic szczegolnego.

 

Procek pochodzi z prywatnego zrodla i jest moja wlasnoscia. Ten leci na sprzedaz... mam lepszego ;] WR na nim jest zrobiony, takze swoja misje juz spelnil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PcCI2iminal jak zwykle nie zawodzi jeśli chodzi o biostary i nowe procki amd.

 

Phenom2 X2 550 & 555 C3 Stepping - unlocking cores with Biostar and 6665MHz

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

prime

 

Dołączona grafika

 

zrodlo, tradycyjnie xs

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=236120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu:

 

Dołączona grafika

 

 

Z takim rezultatem procek w przyszlym tygodniu leci na alledrogo i poszuka nowego wlasciciela. Memel na jakis czas moze przestanie pisac bzdury na forum ;)

 

Z checia bym C3 pokazal, ale nie moge <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszę trochę temat. Dobra informacja dla wszystkich co maja nadzieje odblokować Phenoma. Asus wprowadza funkcje wyboru rdzeni w biosie. Proste i logiczne, sam się od pewnego czasu zastanawiałem dla czego nikt tego nie wprowadził do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszę trochę temat. Dobra informacja dla wszystkich co maja nadzieje odblokować Phenoma. Asus wprowadza funkcje wyboru rdzeni w biosie. Proste i logiczne, sam się od pewnego czasu zastanawiałem dla czego nikt tego nie wprowadził do tej pory.

żadna nowość dla mojej płyty dostępna 3 biosy temu, doskonale widać za co się płaci kupując asusa, nie tylko za doskonałą platformę ale też za wsparcie techniczne, o którym niektórzy producenci zapominają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dziś nad kupnem Athlona II X4 620 ale że w sklepie był ostatni Phenom II X2 550 a mając przy okazji przy sobie karteczke z seriami, zgadzało mi się że powinien się odblokować, no i udało się, 4 rdzenie jak narazie działają, 4x Orthos na priorytecie 7 i czekałem 10 minut bo nie chciało mi się więcej. Wszystko działa z Gigabytem MA 770T UD3P i Kingstonami 1333mhz ;] Niema niestety jak monitorować temperatur. Huntkey jeszcze jakoś ciągnie ale jest już ciepły co nigdy mu sie nie zdarzało ;)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna nowość dla mojej płyty dostępna 3 biosy temu, doskonale widać za co się płaci kupując asusa, nie tylko za doskonałą platformę ale też za wsparcie techniczne, o którym niektórzy producenci zapominają

Hehe tym to akurat mnie rozbawiles,zobaczysz za jakis czas jakie wsparcie bedziesz mial.Mialem w zyciu sporo Asusow a ostatnim jaki byl,to deluxe pod am2 i niestety ale olali cieplym moczem,nie wydajac zadnego biosa pod nowe cpu,a konkurencyjne mobasy do dzis dzien dostaja cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dziś nad kupnem Athlona II X4 620 ale że w sklepie był ostatni Phenom II X2 550 a mając przy okazji przy sobie karteczke z seriami, zgadzało mi się że powinien się odblokować, no i udało się, 4 rdzenie jak narazie działają, 4x Orthos na priorytecie 7 i czekałem 10 minut bo nie chciało mi się więcej. Wszystko działa z Gigabytem MA 770T UD3P i Kingstonami 1333mhz ;] Niema niestety jak monitorować temperatur. Huntkey jeszcze jakoś ciągnie ale jest już ciepły co nigdy mu sie nie zdarzało ;)

Jaka seria procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale pojawiły się już aktualizacje biosów pod nowe procy i pojawia się tam HDX955, gdzie X to jest właśnie zablokowany mnożnik, a obecnie dostępny PII 955 to HDZ955, gdzie Z to odblokowany. Chyba, że ten 955 w C3 to nie będzie BE i będzie kapke tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na którymś zagranicznym forum, ale nie wiem na ile to prawda z tymi literkami Z i X, dlatego pytam i jestem ciekawa kiedy ta rewizja miałaby wejść do sprzedaży, bo coś tam jeszcze wyczytałem, że niby Q1 2010, ale nie wiem. W sumie byłoby to logiczne, że tylko najwyższy model byłby BE, w tym przypadku to 965 z obniżonym TDP do 125W. Bo w tej chwili na rynku są 2BE, 955 i 965 i wszyscy biorą ten pierwszy, bo po co dopłacać za 200mhz, skoro można samemu je sobie dodać za friko, Ale z drugiej strony straciłoby to logikę, gdyby wypuszczono tego "wyczekiwanego" 975, wtedy znów byłby 965BE i 975BE. Wiadomo jest grupa klientów, którą interesuje jak najwyższy zegar w stocku, ale jest i drug grupa klientów, którą interesuje nie tylko to, ale też OC i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na którymś zagranicznym forum, ale nie wiem na ile to prawda z tymi literkami Z i X, dlatego pytam i jestem ciekawa kiedy ta rewizja miałaby wejść do sprzedaży, bo coś tam jeszcze wyczytałem, że niby Q1 2010, ale nie wiem. W sumie byłoby to logiczne, że tylko najwyższy model byłby BE, w tym przypadku to 965 z obniżonym TDP do 125W. Bo w tej chwili na rynku są 2BE, 955 i 965 i wszyscy biorą ten pierwszy, bo po co dopłacać za 200mhz, skoro można samemu je sobie dodać za friko, Ale z drugiej strony straciłoby to logikę, gdyby wypuszczono tego "wyczekiwanego" 975, wtedy znów byłby 965BE i 975BE. Wiadomo jest grupa klientów, którą interesuje jak najwyższy zegar w stocku, ale jest i drug grupa klientów, którą interesuje nie tylko to, ale też OC i cena.

jedyna jaka moze byc zmiana taka o ktorej napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem, to:

 

The first two characters are the brand and segment.

HD = Phenom, Desktop

AD = Athlon, Desktop

 

The next four characters are the model. The Phenom I obviously had 4 numbers (9600) while the Phenom II has 3 (940). There is either a X or a Z prefix with the Phenom II for the non-energy efficient parts. Z is unlocked multiplier, while X is normal (Z940 = 940 Black Edition, X920 = 920 locked multiplier). The energy efficient parts have a letter E as suffix (905E).

 

The last four characters of the OPN are the number of cores, cache size, and part definition.

 

Example:

Phenom II

4DGI = Quad-core, 512KB L2 per core + 6MB L3 cache (900, 700, and 500 series), C2 stepping

4FGI = Quad-core, 512KB L2 per core + 4MB L3 cache (800 series), C2 stepping

4DGM = Quad-core, 512KB L2 per core + 6MB L3 cache (900 series only???), C3 stepping???

 

Athlon II

32GI = Triple-core, 512KB L2 per core NO L3 cache (600 and 400 series), C2 stepping

23GQ = Double-core, 1024KB L2 per core NO L3 cache (200 and 100 series), C2 stepping

It's not in the latest Power and Thermal Data Sheet (Public Release) yet but I guess the GM code Phenom II's are the C3 stepping.

 

X4

AMD Phenom™ II X4 965 HDZ965FBK4DGM 3400Mhz 4000Mhz 125W

AMD Phenom™ II X4 955 HDX955FBK4DGM 3200Mhz 4000Mhz 125W

AMD Phenom™ II X4 955 HDX955FBK4DGI 3200Mhz 4000Mhz 125W

AMD Phenom™ II X4 945 HDX945WFK4DGM 3000Mhz 4000Mhz 95W

AMD Phenom™ II X4 925 HDX925WFK4DGM 2800Mhz 4000Mhz 95W

AMD Phenom™ II X4 910e HD910EOCK4DGM 2600Mhz 4000Mhz 65W

 

AMD Phenom™ II X4 820 HDX820WFK4FGI 2800Mhz 4000Mhz 95W

 

X3

AMD Phenom™ II X3 720 HDX720WFK3DGI 2800Mhz 4000Mhz 95W

There is a new 965 Black Edition in the C3 stepping??? at 125W TDP.

There are two new 955 parts. Both have a locked multiplier to keep from competing with the 965 BE parts. One is still the C2 stepping, and the other is a C3 stepping???.

New 945 in the C3 stepping???.

New 925 in the C3 stepping???.

910E raises the clock speed of the energy-efficient full cache quads by 100mhz and is a C3 stepping???.

820, better than 810 and that's it.

New 720 is a locked multiplier version of our current 720 BE. This is because the new highest 700 series part will be the Z740 aka a 740 BE

Aha, ostatnio PII potaniały trochę, więc domyślam się, że odbywa się już czyszczenie magazynów i półek sklepowych. Ciekawe ile to może potrwać??

Edytowane przez pdamiank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybko ty moja... co tak cienko?!

 

Dołączona grafika

 

Cytat.... "Nasz egzemplarz zadowalał się już 1.4V aby pracować w pełni stabilnie przy 4GHz."

 

To ja na swoim rowniez mam 4,0 i rowniez załadował sie i pracuje stabilnie z napieciem mniejszym bo tylko 1,25V ;)

 

Tylko pamietaj... nie musisz tutaj klikac. Ty jestes najlepszy przeciez ;) Nie wchodz tutaj, bo po co? NO chyba ze cie to interesuje hehe

Dołączona grafika

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...