Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaZanim producenci procesorów wydadzą na świat swoje nowe procesory, za wszelką cenę starają się przedłużyć życie i atrakcyjność współczesnych produktów. Aby to uczynić wypuszczają na rynek te same procesory w nowej wersji, popularnie zwanej steppingiem. W przypadku AMD, RB-C2 zostaje zastąpione przez RB-C3. Jednak nie będzie tutaj nic odkrywczego, otrzymujemy ten sam kawałek krzemu o tych samych możliwościach, lecz obniżono TDP oraz poprawiono możliwości podkręcania. Na ile te zmiany przysłużą się architekturze Phenoma II? Sprawdziliśmy to dla Was, w naszym dzisiejszym teście. Zapraszamy.



Czytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszczekuje to co powiedziałem, nie działa stabilnie :/

 

- Phenom II 955 BE + AC Freezer PRO Rev.2

- ASUS M4A785D-M PRO

- 2x2GB Kingston Hyper-X 1066Mhz

- OCZ 600W

 

no i robię tak: napięcie na dzieńdobry na 1.5v bo już sprawdzałem, że niżej to najwyzej na 3,6 dziala. Dajem nożnik na x19 co daje 3,8Ghz. W stresie komputer pokazuje temperature w granicach 55C (na max obrotach coolera) wiec OK.

Wszystko dziala super, wczoraj wlaczylem dzialajacego Crysisa na 5h i wyszedlem z domu, po powrocie ani nie bylo BSa ani nic.

 

No ale niestety Arma2 daje sie we znaki, BS'y bez ostrzezenia, a to po 10 minutach a to po 2 godzinach :| Nie wiem co robic, liczylem kupujac tego proca na 3,8Ghz minimum tak szczerze mowiac, teraz testuje na 1,5v i 3,7Ghz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odszczekuje to co powiedziałem, nie działa stabilnie :/

 

- Phenom II 955 BE + AC Freezer PRO Rev.2

- ASUS M4A785D-M PRO

- 2x2GB Kingston Hyper-X 1066Mhz

- OCZ 600W

 

no i robię tak: napięcie na dzieńdobry na 1.5v bo już sprawdzałem, że niżej to najwyzej na 3,6 dziala. Dajem nożnik na x19 co daje 3,8Ghz. W stresie komputer pokazuje temperature w granicach 55C (na max obrotach coolera) wiec OK.

Wszystko dziala super, wczoraj wlaczylem dzialajacego Crysisa na 5h i wyszedlem z domu, po powrocie ani nie bylo BSa ani nic.

 

No ale niestety Arma2 daje sie we znaki, BS'y bez ostrzezenia, a to po 10 minutach a to po 2 godzinach :| Nie wiem co robic, liczylem kupujac tego proca na 3,8Ghz minimum tak szczerze mowiac, teraz testuje na 1,5v i 3,7Ghz :/

Wieksz moze napiecie NB, CPU-NB, zwieksz moze NB Freq do 2400Mhz (mnoznik NB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksz moze napiecie NB, CPU-NB, zwieksz moze NB Freq do 2400Mhz (mnoznik NB)

Teraz zabrzmi to trochę n00bowato, ale pojęcia nie mam jakie napięcie na NB i to wszystko o czym piszesz, co to może zmienić, w czym pomóc i jak obciąży kompa itp.

AMD nie kręciłem od lat, wcześniej miałem C2D :(

 

Jak na razie 3,7Ghz idzie ok w Arma2...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,7ghz to nie jest źle,kupując amd musiałes sie z tym liczyć, dopiero rewizja c3 daje szanse na 4ghz, ale jak ci sie uda zwiekszyć nb freq na 2500-2600mhz i bedzie działał stabilnie przy 3,7ghz to wydajnościowo nie bedzie odstawał od procka na 3,9 ghz, jakbys podał model płyty głownej to łatwiej by było powiedzieć co masz przestawić w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta rewizja C3. Zdaje się że poprawili C'n'Q buga który w C2 jest Klik. Walczyłem z tym trochę, co prawda C'n'Q działało ale procesor po przejściu w stress działał jakby na 50% mocy, program K10 stat poprzez tryb Ganged omija ten bug i procesor wskakuje na 100% możliwości, lepiej jednak gdyby procesory AMD seryjnie już działały jak należy. Skoro liftingowi ma być poddana też wersja PII X2, ciekawe czego można będzie sie spodziewać po nich jeśli chodzi o @X4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmh, pomoże ktoś z moim problemem?

 

PS. czy to normalne, że w orthosie procek spada co jakis czas na chwile na 800Mhz? mam wylaczone Cn'Q i inne takie, caly czas normalnie działa na 3,7ghz a podczas testu spada co jaksi czas na sekunde-dwie na 800Mhz -_- A do tego wywala mi jaks Warning o affinity mask -_-

 

Do tego NFS Shift jak podkrece go choćby o 10Mhz to sie juz nie wlacza tylko sie wiesza -_- to samo jak zejde poniżej taktów fabrycznych -_-

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. czy to normalne, że w orthosie procek spada co jakis czas na chwile na 800Mhz? mam wylaczone Cn'Q i inne takie, caly czas normalnie działa na 3,7ghz a podczas testu spada co jaksi czas na sekunde-dwie na 800Mhz -_- A do tego wywala mi jaks Warning o affinity mask -_-

Nie jest to normalne, ale występuje również w innych modelach ASUS-a. Spróbuj zejść w dół z napięciem proca i pobaw się Loadline Calibration. Poza tym miałeś już pisane, że nie każdy proc musi zrobić 3,8 GHz na powietrzu. Do tego Freezer 64 to może być trochę słabe chłodzenie do X4 i 1,5 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne, ale występuje również w innych modelach ASUS-a. Spróbuj zejść w dół z napięciem proca i pobaw się Loadline Calibration. Poza tym miałeś już pisane, że nie każdy proc musi zrobić 3,8 GHz na powietrzu. Do tego Freezer 64 to może być trochę słabe chłodzenie do X4 i 1,5 V.

testuje na 3,7 a nie na 3,8 a freezer daje rade, z resztą ja mam otwartą budę, a po 5h ciupania w Arma2 wiaterek z coolera wieje leciutko ciepły (2200rpm cały czas) a sam cooler nawet u dołu jest lekko ciepły tylko, wskazania PC Probe to około 55C max. zabawa Loadline powodowała zwiechy i BS'y, zostawiłem na Auto

AMD C1 support masz może włączone? - A CO TO? :D

 

Może ktoś z Was ogarnia temat cemu NFS Shift nie działa jak procek jest OC'nięty albo nawet jak zejde z taktami poniżej 3,2? -_- Zabawa napięciami nie ma tu nic do rzeczy sprawdzałem, działa tylko na 3,2Ghz a w innych przypadkach (mniej, lub więcej Mhz) zwis od razu po pierwszym pasku ładowania...

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się dzisiaj nudziło, więc odpaliłem następujący cfg:

 

Asus Crosshair III Formula, X3 740, GOODRAM PRO 2000 CL7, Sapphire 5870 - całość zasilana Corsairem 650W

Sprawdzałeś stabilność na 4,5GHz? Czy tylko smarka walnąłeś?

Czym to chłodzisz?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przeprowadzić teścik z 3dmarkiem 06?

I jak możesz to w screenie cpu score, by był widoczny :)

Niestety nie moge zrobić marka 2k6, ponieważ nie mam juz tego proca :D

Na dniach wleci C3, więc mam nadzieję, że pokażę jakiegoś marka @ 4GHz+

 

Sprawdzałeś stabilność na 4,5GHz? Czy tylko smarka walnąłeś?

Czym to chłodzisz?

Robiłem tylko tego marka + spi 32m (wynik na hwbocie)

Chłodzone FCtem, napięcie spod BIOS-u 1.525v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pfffff

 

Ja strzelilem Valida 4,12Ghz 1,35V

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=818135

 

w marki03 przestalem sie 5 lat temu bawic

 

musze kiedys sprobowac OC na czystym zoptymalizowanym systemie i na czyms innym niz AC. tylko mi sie nie chce :/

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valid a 3D to różnica. Pokaż, pokaż jakieś SuperPi na 'zoptymalizowanym systemie'

Skoro przez ręce przewija ci sie masa sprzetu (ilu to ty proców nie mialeś) to juz dawno powinienes mieć tanie FC. Undervolting, którym spamujesz na pclolu, naprawde nikogo nie interesuje, zajmujesz sie [ciach!]lami, pokaż konkrety :)

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powazniejsze wydatki... i nie ciagnie mnie do FC LN2 itp To jak cie nie interesują wyniki z zanizonym V itp to po co tam zagladasz? No chyba ze Ludzie gadają albo obejrzales Fakty no to sorki ;)

 

Ja lepsze AC kupuje juz 2 m-ce. hehe

 

Jak myslisz ze Specjalnie dla Ciebie bede "konkrety" pokazywał to sorki... ale sie chyba z choinki zerwales. Bym ci pokazal ale...

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojego spamu nie da się nie zauważyć tam. FCta można dorwać juz za 300 zł :]

To jak, kiedy pokażesz jakiś fajny wynik :) ?

Wiesz niektórzy kochają zimno i się tym bawią a inni bawią sie w obniżane napięcie. Gdzie jest napisane że niskie napięcie jest beee. Są różne zboczenia i tyle :P 

 

 

A tak na serio to już zimna ciecz koło paru stopni pokazałaby więcej. 

 

Memel przytargaj swoje zabawki jak będzie w Gdyni to sie pobawimy na zimniejszym :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powazniejsze wydatki... i nie ciagnie mnie do FC LN2 itp To jak cie nie interesują wyniki z zanizonym V itp to po co tam zagladasz? No chyba ze Ludzie gadają albo obejrzales Fakty no to sorki ;)

Bo wchodzę do tematu o denebach, żeby poczytać o phenomach II a tam jakieś [ciach!]ły o niskich napięciach. W temacie o ekstremalnym podkrecaniu.. też [ciach!]ły o niskich napięciach. I w temacie o sempronie też [ciach!]ły o niskich napięciach.

 

Memel - załóż sobie jeden temat i wrzucaj tam wszystkie screeny. Przynajmniej bedzie jeden temat, który da sie w prosty sposób omijać.

 

Co do C3 - trafiła się mi sztuka, która za żadne skarby nie chciała zrobić tych 4 GHz na powietrzu. Wiem, że na wszystkich portalach procki osiągały 4 GHz, ale moja sztuka jest najlepszym przykładem tego, że zdarzają się też słabsze egzemplarze pośród C-trójek

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to sie dopiero zacznie, w drodze do mnie jest pare kolejnych! perełek ;) APMW

trudno. Bedziesz musial omijac szerokim lukiem moje posty.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...