Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

życie :) hehe

 

Ja sie nie slinie przy screenach 4,5Ghz i pkt na hwboot. Bylbym chyba nienormalny by jeszcze w zwiazku z tym ponosic dodatkowe koszty by cieszyc oczy przez 5min. he

Wykorzystuje mozliwosci jakie mi daje obecny sprzet i starczy.

Buduje drugie stanowisko do testowania cpu i stwierdzilem ze Alpaya starczy.

Moje porocki idą na odsprzedaz gdzie lądują u zwyklego usera, ktory bedzie mial AC i gora 3,6Ghz X4 na codzien.

 

EDIT: by nie bylo. Ja sie slinie tylko wtedy kiedy kazdy nastepny proc idzie na X4 przy jak najwiekszym mozliwym zegarze na AC bo z tego trzepię kokosy ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc obliczeniową w Teraflopach ma Phenom 2 x4 po OC?

 

Ok, już znalazłem odpowiedź:

Phenom II 955@3,2Ghz - 33,1Gflops

Czy po OC o 0,8GHz moc wzrośnie proporcjonalnie o 1/4 do 0,041375 teraflopsa?

 

Panowie skonczcie juz te glupie gadki i bierzcie sie za oc swoich prockow,bo ostatni malo sie dzieje i wieje nuda.A co do kolegi MILANS ma poniekad racje,w koncu jestesmy na pure,a tu sie kreci w gore a nie w dol.

Hasłem portalu jest "wiemy co się kręci", a nie "wiemy co się kręci w górę", więc? ;) Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem przewodnim calego forum generalnie jest, byl i bedzie overclocking. Mniejszy czy wiekszy, co za roznica. Dobrym taktem ze strony niszy fanow niskich napiec bylo tworzenie wlasnych tematow o tym, zeby nie przeszkadzac w dyskusji w normalnych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Powiedzcie mi bo nie wiem ;/ Czy to normalne aby moj procek po odblokowaniu juz, na 3.6 ghz musial miec ustawione az 1.5V aby stabilnie pracowal ? Przy tym do tego sa pamiatki 2x2 pgs amd 1600 7x7x7x25 /1.9V. Na prime przy obciazeniu 4 rdzeni dochodzi do temperatury 70 stopni. dodam e mam chlodzenie arctic freezone 7 rev.2 i pasta arctic silver ceramique :) w spoczynku procek ma nieco ponad 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale prędzej czy później trafia :]

Na XS coś tam pisali o x2 550 i 555 C3.

Całkiem miło się kręci pod odblokowaniu ta nowa rewizja.

 

Wystarczy poszukać :)

 

No dobra dla leniuchów - KLYK :P

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś się orientuje do czego jest opcja w biosie "Load Line Calibration" i "VDDNB Over Voltage" ?

Kupiłem nową płytkę i do końca jej jeszcze nie rozgryzłem :] A dokładnie za co odpowiadają te opcje nie mogoe znaleźć, płytka to M4a785d-m Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar zmodernizować swój sprzęt (wszystko w sigu)... Myślałem nad Gigabyte GA-MA790XT-UD4P, PhenomII X4 925, Corsair 2x2GB 1600MHZ XMS3 DHX. Co myślicie?? Kasę zdobędę głównie ze sprzedaży posiadanego sprzętu + lekko dołożę ok 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszlo 400zl to niby droga plyta? zobacz na plyty pod 1366 - to sa drogie plyty

ta gigabyte nie jest zla, ale do odblokowywania prockow i l3 sie nie nadaje, choc w przypadku Twoim nie powinno to stanowic problemu skoro bierzesz x4 w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem także nad X3 720 ale to jakąś używkę żebym miał gwarancje że 4 rdzeń będzie stabilny + dobre oc. Jakobyście polecili płytę do odblokowania tego rdzenia? I czy to naprawdę nie ma żadnej różnicy miedzy X3 + odblokowany rdzeń a X4?? Czy mój Mugen schłodzi to cacko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schlodzi elegancko

hm plyte do odblokowania to Gigabyte MA770T-UD3P wydaje sie byc ok, chyba ze lubisz pokazne cacka to ta mobo nie zda egzaminu i bedzie trzeba poszukac czegos innego, jakas dfi ale tutaj w gre wchodza powazniejsze kwoty 500-600zl

jak kompa trzymasz w obudowie pod biurkiem, i nie interesuje Cie zeby to fajnie wygladalo to ten gigabyte styknie

nie ma zadnej roznicy jak jest odblokowany i stabilny procek, bowiem to to samo pod inna nazwą

bycmoze bede mial na sprzedaz Phenoma II 550be @ x4 3,8ghz ~1,44v na codzien, wiec sztuka niezla jakby cos pisz pm, aczkolwiek nie jestem pewien sprzedazy jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to bym sie nie martwil, mysle ze inzynierowie przemysleli sprawe na tyle, zeby nie dostawac za duzo padak na gwarancji

no chyba ze jestes "hardkorem" i bedziesz cisnął 1,55v na codzien, chociaz dla wlasnej swobody zawsze mozesz przyciac badz dokleic pare radiatorkow na wymiar, z tego co widze z tym nie powinno byc problemow na tej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...