Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie teraz mam go ustawionego na 3800mhz 1,375v z biosu cpu pokazuje 1,4v. Regulowałem tylko mnoznikiem , na 3900 nie jest stabilny pomimo podnoszenia napiecia , na mostku nb mam 1.3v czy podniesienie tego na 1.35v coś zmieni? szyna na 1800. tempy 37* a stres 45*.

Co dziwne jak zmieniam fsb z 200 na inną liczbę to płyta nie uruchamia się , c1e i Cool'n'Quiet tez disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnosiłem od 3800mhz-1,4v do 3900mhz -1,55v nic nie dawało więc nie voltowałem wiecej.

Masz procka C2 i "sciana" w Twoim wypadku to 3.8GHz, mozliwe ze jak zmienisz plyte to bedzie troche lepiej. Ale o 4GHz na C2 ciezko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na tym aby procek chodził na 3900 kosztem nizszej wydajnosci pamieci , 3800 w zupełnosci wystarczy na co dzień, cpuz pokazuje wtedy 1,44v i tempy poniżej 40*

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki maly dylemat. Mam do dyspozycji 2 procki phenom II x2 550BE. Jeden z nich smiga ladnie tylko na x2 na 3,7GHz na domyslnym vol. Da sie go wbic na 3,9 przy podbiciu do 1,4V. W tym mam zamontowane chlodzenie pentagram karakorum. (to jest komp na ktorym gram)

 

Drugiego da sie odblokowac na x4 b50. Smiga stabilnie na 4 rdzeniach na 3,1GHz. Na x2 nie da sie go wbic nawet na 3,6GHz, przy domyslnym vol. Tu chlodzenie mam boxowe. (inny komp)

 

Mam pytanko. Co bedzie najlepszym rozwiazaniem?? zostawic tego x2 z tym karakorum czy przelozyc tego drugiego i na x4 sprobowac go pokrecic z lepszym chlodzeniem?? a jak tak do do ilu mozna probowac go wcisnac?

 

MOBO: Gigabyte MA770T-UD3P

ZASILACZ: Modecom Feel 500W

DDR3: Corsair XMS3 DHX 1333MHz cl9

VGA: HIS Radeon HD 4890

 

Liczac ze komp ma sluzyc do gier i chcailbym tez krecic ramy: lepiej zostawic tego pierwszego? czy przelozyc tego x4?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuje aktywowac 4 rdzen na procku phenom ii x3 710.

Wszystko mam ustawione tak jak trzeba i niestety winda sie nie laduje.

Problem lezy w opcji: Advance Clock Calbration kiedy daje z Disabled na Enabled.

Bios wykrywa mi X4 czyli trzeba by bylo zainstalowac od nowa Windowsa i po problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probuje aktywowac 4 rdzen na procku phenom ii x3 710.

Wszystko mam ustawione tak jak trzeba i niestety winda sie nie laduje.

Problem lezy w opcji: Advance Clock Calbration kiedy daje z Disabled na Enabled.

Bios wykrywa mi X4 czyli trzeba by bylo zainstalowac od nowa Windowsa i po problemie ?

To znaczy, że rdzeń nie jest sprawny z tym napięciem / taktowaniem jakie masz ustalone. Możesz albo podbić napięcie albo obniżyć taktowanie (akurat to ma dyskusyjny sens)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki maly dylemat. Mam do dyspozycji 2 procki phenom II x2 550BE. Jeden z nich smiga ladnie tylko na x2 na 3,7GHz na domyslnym vol. Da sie go wbic na 3,9 przy podbiciu do 1,4V. W tym mam zamontowane chlodzenie pentagram karakorum. (to jest komp na ktorym gram)

 

Drugiego da sie odblokowac na x4 b50. Smiga stabilnie na 4 rdzeniach na 3,1GHz. Na x2 nie da sie go wbic nawet na 3,6GHz, przy domyslnym vol. Tu chlodzenie mam boxowe. (inny komp)

 

Mam pytanko. Co bedzie najlepszym rozwiazaniem?? zostawic tego x2 z tym karakorum czy przelozyc tego drugiego i na x4 sprobowac go pokrecic z lepszym chlodzeniem?? a jak tak do do ilu mozna probowac go wcisnac?

 

MOBO: Gigabyte MA770T-UD3P

ZASILACZ: Modecom Feel 500W

DDR3: Corsair XMS3 DHX 1333MHz cl9

VGA: HIS Radeon HD 4890

 

Liczac ze komp ma sluzyc do gier i chcailbym tez krecic ramy: lepiej zostawic tego pierwszego? czy przelozyc tego x4?

Widzę, że lubisz ryzykować. Jeżeli masz możliwość to przetestuj tego procka który się odblokowuje na lepszym chłodzeniu, może poleci wyżej.

 

Ja bym w sumie wolał X4@3,4GHz niż X2@4GHz, bo raz że 4 rdzenie zaczynają się przydawać, to 2 że teraz własnie mam X4 na 3,4GHz i zamieniłbym go jedynie na X4 taktowanego jeszcze wyżej (co mogę osiągnąć sam).

 

Jak pisałem sprawdź tego X4 i sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co robic. Chyba ten 4 rdzen u mnie to padaka.

Zwiekszylem napiecie i to samo.

TO mowie sobie, dam wszystko na auto tylko, wlaczylem to Advanced Clock Calibration i podnosilem napiecie co 0,025 az do 1.55 i nic :(

Jest moze jakas inna metoda ? Zastanawialem sie tez nad opcja All cores zamiast auto, co myslicie o tym? Probowalem ale tez nie poszlo.

Mozna tam napiecia ustawic od -12% do +12%

 

Jak wogole podkrecacie procka ? NB i RAMY na auto i tylko szyne procka zwiekszamy ?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co robic. Chyba ten 4 rdzen u mnie to padaka.

Zwiekszylem napiecie i to samo.

TO mowie sobie, dam wszystko na auto tylko, wlaczylem to Advanced Clock Calibration i podnosilem napiecie co 0,025 az do 1.55 i nic :(

Jest moze jakas inna metoda ? Zastanawialem sie tez nad opcja All cores zamiast auto, co myslicie o tym? Probowalem ale tez nie poszlo.

Mozna tam napiecia ustawic od -12% do +12%

 

Jak wogole podkrecacie procka ? NB i RAMY na auto i tylko szyne procka zwiekszamy ?

z gory dzieki

Sprobuj ACC na Auto i ustaw recznie napiecie cpu-nb na 1,2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba wezme jednak 1sza opcje. Ten co stoi na x2 na lighcie na boxowym mi stal na 3,7 bez zmiany napiecia. Ten pada przy 3,5 po kilku sekundach obciazenia. najwyzej jak juz naprawde x4 beda sie przydawac to pewnie phenomy potanieja i moze kupie pewnego x4 z serii 900 :)

 

A tak jeszcze swoja droga co do tego x2 mam jescze 1 pytanko (kilka konfiguracji oc - ktora jest najlepsza biorac pod uwage zywotnosc sprzetu i wydajnosc):

-procka krecic mnoznikiem do 4GHz na napieciu 1,52v (chyba zywotnosc bardzo zmaleje) i na ramach dac dzielnik x8 zeby 1600mhz mialy, dovoltowac je i zmniejszyc opoznienia?

-albo do 3,72 przez sama HTT (240), wtedy NB ma wieksze taktowanie i ramy maja 1600 - napiecie procka 1,4v

-czy wbic jakies 3,8 - 3,9 zamiast tych 4 (bo te 100mhz wiecej jest okupione 2 stopniami napiecia wyzej) i tak samo ramy ustawic jak przy tych 4ghz

-czy jakies inne propozycje? bo nie chce przesadzic z napieciem zeby mi ten procek troche pozyl :P i ramki tez :P

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że opcja 2z kręceniem na 3.7 jest Ok i tak różnicy nie czuć i wszystkie gierki powinny hulać, a poco go tak katować, jak ci gdzieś braknie mocy zmieniasz na opcję 1 i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lutego w hurtowniach podobno ma być.

Panowie jaka jest szansa procentowo przy Phenome II BLACK EDITION X2 550 na odblokowanie 2 dodatkowych rdzeni ?

Jest chociaż 50/50 ?

Pytam gdyż potrzebuje złożyć tanią maszynę z 5850 poniżej 3k (zostaje więc X2 550 oraz alternatywa Athlon II X4 620)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest szansa procentowo przy Phenome II BLACK EDITION X2 550 na odblokowanie 2 dodatkowych rdzeni ?

Jest chociaż 50/50 ?

Pytam gdyż potrzebuje złożyć tanią maszynę z 5850 poniżej 3k (zostaje więc X2 550 oraz alternatywa Athlon II X4 620)

Kumpel kupił 545 i odblokował. Zero przebierania w prockach czy coś. Ot przypadek. % nikt Ci nie powie, ale zależy od serii na jaka trafisz. Może być że prawie każdy, a może być znacznie poniżej tych 50% da się odblokować. Jak się dobrze odblokuje to często źle się kręci. Niestety tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...