Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

@Memel, procka kupiłem na tej aukcji.

http://www.allegro.pl/item875606046_phenom...msc_okazja.html

 

Muszę przyznać że zerkałem sobie na aukcje w ktorej sprzedałeś tego "kozaka" z xtremesystems - to jest naprawde ciekawy procek :)

 

A co do tych Asrocków to tak je ludziska wychwalają i polecają a tu takie kwiatki że kolega niemoże odblokowac selektaxD!

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

@Memel, procka kupiłem na tej aukcji.

http://www.allegro.pl/item875606046_phenom...msc_okazja.html

 

Muszę przyznać że zerkałem sobie na aukcje w ktorej sprzedałeś tego "kozaka" z xtremesystems - to jest naprawde ciekawy procek :)

 

A co do tych Asrocków to tak je ludziska wychwalają i polecają a tu takie kwiatki xD!

ja zawsze mialem odmienne zdanie o asrocku to nikt nie chcial mnie sluchac ;)

 

ten proc w aukcji to byl cienki, mam lepsze ;) te same zegary ale z jeszcze mniejszym V to wszystko powtorzą.

mimo to i tak zawyzylem V do prime95, faktycznie proc dzialał stabilnie na o wiele nizszym V. ( mowa o 3.8ghz)

aha. V podane w moich aukcjach sa zawsze zawyzone przeze mnie... wiadomo...

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może te asrocki na SB710 coś mają nie tego, że nie wszystkie selekty odblokowują. Mój Aszrot ma SB750 i łyka bez problemów wszystko co na niego wrzucę. Ciekawe czy ktoś ma może Asrocka na 790GX i tego 770DE i oblukać jeden procek czy identycznie się odblokowuje bo jak nie to trochę kicha polecać tego 770DE jako płyta do unlocku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

ja mam m.in AOD790GX. mam bardzo duzo plyt

wczoraj testowalem M3A770DE i nie dalo rady z X4, gdzie pisalem wczesniej ze na innych plytach chodzą ok

na dniach bede mial A770de+ wiec zrobie testy i dam znac.

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W M3A770DE moze wgrajcie bios 1.40a

 

Kolega ma A770DE+ to ddr2. Jak juz bedziesz zdesperowany to podbji napiecia na nb 1.25v a na cpu 1.45v. Wylacz zintegrowany dzwiek i sieciowke.

 

A tak w ogole to jak odblokowujesz proca to ustaw pamieci recznie, nie na auto, moze na auto cos sie wali i to przez pamieci nie wstaje system.

 

CPUZ pokazuje SB750, ale to pewnie blad?

 

Jest jeszcze model A770DE ktory ma SB700.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU-Z nie rozróżnia SB710 i SB750 i niema znaczenia jaki to producent.

 

Na moim ASRocku nie ma problemu z unlockiem i z tego co wiem to na ogół to działa dobrze. Problemy opisane tutaj to wyjątki imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

przespalem sie z tym problemem i dzis powiem tak.....

1.wylacz Flopa w biosie :)

2. i jeszcze zapytam jaki sys. operacyjny?

3. ustaw recznie timingi pamieci

 

mimo to proc bedzie odeslant do mnie.

 

wracajac do m3a770de nie dawal rady z biosami od 1.20 do 140a wlacznie.

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta NeoMagneta to troche drozszy Asrock ale rowniez ma SB710. Moze M3A770DE sa jakies walniete mimo tego samego mostka. Tak samo M770DE+ (tutaj roznica ze ta plyta obsluguje ddr2). Kojot26 na jakich pamieciach to testuje 1333mhz czy 1666mhz? Nie ukrywam ze sam bede chcial za jakis czas kupic PII x2-->x4. Chociaz za jakis czas moze kupie x4 bo beda o wiele tansze:D ALe dziwi mnie to nie daje rady z ta plyta. Sadze ze nie jest to jakas tendencja stala tylko wyjatki jak napisal Neo. Chociaz w podpisach widzialem duzo odblokowan z serii A780/785, a z M3770DE jeszcze zadnego.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

pamieci nie maja tutaj nic do tego.

wyboraz sobie ze mam juz za sobą ok80szt odblokowujacych sie procesorow, zaden nie byl wybredny co do pamieci.

praktyka czyni mistrza ;)

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1,2V na nb komp nie wstaje. Wentyle kręcą, ale ekran czarny. Przy 1,185 komp odpala i testy procowi nie straszne. Może przez godzinę chodzić na wszystkich rdzeniach obciążonych na 100%. Kiedy jednak odpalam np. BF bad company 2 nie miną 2 min a komp już stoi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testuj na tym, to jest beta. Powodow ze tak sie dzieje moze byc sporo, niekoniecznie proc. Ja majac x1950 tez mialem sporo problemow zeby gra ruszyla. Defaultowe napiecie na nb to bodajze 1.175. 1.2v to nic:D Dziwne ze nawet nie startuje. Najlepiej jakbys zapodal tutaj ustawienia z biosu - wszystko nb freq, v, multiplier, ustawienia procka itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

to moze byc zasilacz, timingi, temperatura proca?

odpowiedz na w/w moje zapytania

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka firmowa z którą nigdy nie było żadnych problemów (Thermaltake 480W).

Pamięci ustawione na sztywno na 4-4-4-12 albo 5-5-5-15 (na zmianę) i 400MHz.

O temp proca nie ma co się martwić, mam WC.. (40-50 w stresie na x4)

Flop jak i inne niepotrzebne opcje (które ogarniam) wyłączone cały czas.

Tylko temperatura NB mi przeszkadza. Po 5-10 min radiator jest tak gorący, że dotknąć go nie można. Ale to raczej nie jego wina bo dostawienie wentyla nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

CR na 2?

to jest juz ok na tych X4 czy nie?

mogłbys łaskawie odpowiedziec :/

 

rozumiem ze na X2 gry chodza ok a na X4 nie?

stres test np prime95, linx na X4 jest ok?

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR? A to co? :D

Nie jest okej. Raz mi się udało odpalić kompa (1,185 na nb) tak, że przeszedł pół godziny testu orthosem na 4 rdzeniach na sam proc (bez ramu). Po wyłączeniu komp nie wstał. Był clr cmos, ustawienie od nowa i znowu wstał tak tylko raz, ale teraz nawet orthosa nie zdążyłem odpalić.

 

Na x2 chodzi wszystko a na x4 o grach nie ma mowy, a system zawiesza się w ~10min.

Mam win7.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

Cr. Comand Rate w timingach. powinno byc 2T

asrocki to dziadoctwo a zwlaszcza z tej rodziny co masz i 780gxh itp nie odpalaja z wlaczonym ACC, trzeba restem portaktowac je.

no to czekam na proca by zrobic testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

Ja jakos wlaczam ACC i jakims cudem sie odpala :blink: Hejger skad jestes? Daj proca na testy do mnie i wyjasnimy czy problemem jest mobo, proc czy co innego.

a ty skad wiesz ze m3a770de do tego sie nadaje?

mnie akurat nie udalo sie na tej plycie odblokowac cokolwiek... w sumie to byly C3 a nei C2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejger, a probowales w CPU Core Control uruchomic jako x3? Po prostu ustaw tylko 3 potem oddzielnie 4 rdzen i testuj. Moze x3 zrobi.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

mnie na M3A770de za groma nie udało sie uruchomic 555 C3 na X4 (uzyte biosy od 1.20 do 1.40A) System po prostu sie zawieszal w momencie uruchamiania Prime95. Procesor na X2 pracował stabilnie w prime wiec wszelką niekompatybilnosc ze strony sprzętu mozna wyeliminować ( nie bede pisał ze na pięciu innych pl.glownych procesor dziala stabilnie na X4 a nawet na 4.0Ghz)

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to jest szerszy problem, a byc moze tylko tobie kojot trafila sie jaka plyta niemrawa. Przekonamy sie jezeli Phenom wyladuje u mnie. Bedzie to wazna wiedza dla ogolu.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

U mnie x2@x4 555 3.2GHz 1.2V i OCCT godzinę bez problemu.

 

sie lepiej pochwal od kogo masz takiego cpu ;)

 

z powodu iz pochodzimy z tego samego Forum wybralem ci z najlepszym OC

czekamy teraz na zmiane chlodzenia i testy

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego procka.. Jest progress. Po zmianie biosu komp wstaje przy 1,2V na NB i wchodzi do widowsa, ale i tak potem staje. Chciałem sprawdzić który rdzeń nawala (jeśli nawala), więc wyłączyłem najpierw czwarty i puściłem 3 pozostałe na 1h w OCCT. Przeszły bez problemu. Potem wyłączyłem trzeci i pozostałe puściłem pod OCCT i tu ku mojemu zaskoczeniu procek też przeszedł. Aktualnie działam na x3.

I teraz pozostaje pytanie. Dlaczego Wszystkie rdzenie razem nie chcą działać, jak oddzielnie działają dobrze?

 

Edit: Stestowałem przed chwilą x4 przy 1,41V na CPU i 1,22 na NB i komp wysiadł po 47 sekundach...

Edit2: x3 nagle zaczęło działać na napięciach niższych od domyślnych, a wcześniej na domyślnych nawet winda nie ruszała...

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

mialem dokladnie to samo na m3a770de. na X3 dzial na kazdym rdzeniu. Na X4 nie. Powtorze sie poraz kolejny ze proc dziala/dzialał na pieciu innych plytach ok

a nawet powiem ze procesor ten ma teraz Andrew777 na asrocku A780GXH i dziala mu jak wiadac ok.

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...