Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Phenom II da się podkręcić i teraz na 4 GHz przy dobrych wiatrach... więc zamiast podkręcać to co ma, może kupić Phenom II i też go ostro poddać O/C. Przecież Phenom II nie jest drogi - 945 kosztuje obecnie 560 zł. Jak dolar trochę spadnie to i za 500 zł się kupi (najtaniej było 489 zł). Sprzeda to co ma i tyle. I za kilka lat się okaże, że Phenom II to najszybszy procesor dla AM2+, więc jego cena (może) podskoczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee przecież Kuma to pół phenoma I z większym zegarem jak kumplowi chodzi to i tobie powinno a najwyżej chociaż pogoń procka na 2,6 ghz

 

A po polsku, bo przepraszam, bo nic z tego nie kumam...

 

hmm.

Ja bym nie zmieniał - zainwestowałbym w porządne chłodzenie i OC do 3,0 ghz. - chłodzenie się przyda na kolejnym procesorze.

Co do wydajności - phenom II jest 5-10% wydajniejszy zegar w zegar w porównaniu z ph I, co do prądożerności - zgoda, ale jeśli stary ma zegar 2,3, a nowy będzie miał 3,0 - to będzie tylko minimalnie bardziej oszczędny. Choć po podkręceniu na 3,0ghz różnica urośnie do dobrych 50-60w pod obciążeniem. - przebolałbym tą największą wadę.

 

Ph I jest starym prockiem, co jest zaletą przy ... odsprzedaży. Tak, tak - cała góra stareńkich płyt AM2 poprawnie obsłuży ph I, natomiast nie daje rady z ph II. To jest jeden z najszybszych procesorów współpracujących z AM2. Za jakiś czas może być taka sytuacja, że stareńki phenom jest droższy od nowej 945 - IMO jest to bardzo prawdopodobne w okresie najbliższego roku - półtorej. Przesiądziesz się wtedy tanio na coś nowszego i 4,0 ghz będą stały otworem - chłodzenie, itp zostanie.

Pozdrawiam

 

Na mobo które posiadam nie da się podkręcać...Niestety, bo to mobo od HP chyba że Ktoś umie zmodować BIOS...Jedyne co moge zrobic to zmienić CPU lub mobo i CPU...A opis mobo:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=pl&dlc=pl&cc=pl&docname=c01357135

A temat OC:

HP M2N68-LA Narra (better than Athlon 64 X2 5600+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać oryginalny Bios od Asusa.

 

A tego nie próbowałem...Szczerze, to płyta OEM ASUS'a zrobiona dla HP, z forum BIOS-MODS wyczytałem że nic z tym BIOS'em nie zrobie, chyba że mam "spare chip":P To coś moge, ale dla Mnie to jakiś nie pojęte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicolass - fakt, ale płyt AM2+ jest ułamek w porównaniu do tego, co jest AM2 - platforma była dosyć krótko na rynku, poza tym mało kto kupował AM2+ - bo procki z tamtych czasów wchodziły na AM2 - jak nie trzeba zmieniać płyty, to nie zmieniano w większości (żeby nie było, to sam mam AM2+, ale to przesiadka z s.939)

Wracając do sprzętu @Deacon_Frost - jesli wykluczasz OC (z powodu płyty) to rzeczywiście phII 945 (i 925) będą niezłym wyborem. Umożliwia to spokojną przesiadkę na AM3 - którą gorąco polecam, jak tylko ceny pamięci spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche odmienne pytanie.

 

Czy da się wyłączyć 2 rdzenie w Phenomie x4 955. Czy coś się może stać jakw biosie wyłacze 2 rdzenie. Mogę sobie w ten sposób narobic problemów.

 

Pytam bo jade na box chłodzeniu , teraz za oknem wielkie upały to wiatrak lata na 5000 obrotów. No i tak pomyslałem czy by nie wyłaczyć 2 rdzeni. Wydajnośc do filmów i internetu powinna być wystarczając.

 

Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche odmienne pytanie.

 

Czy da się wyłączyć 2 rdzenie w Phenomie x4 955. Czy coś się może stać jakw biosie wyłacze 2 rdzenie. Mogę sobie w ten sposób narobic problemów.

 

Pytam bo jade na box chłodzeniu , teraz za oknem wielkie upały to wiatrak lata na 5000 obrotów. No i tak pomyslałem czy by nie wyłaczyć 2 rdzeni. Wydajnośc do filmów i internetu powinna być wystarczając.

 

Sprzęt jak w podpisie.

 

AMD Overdrive powinno mieć taką opcję - zainstaluj i się pobaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass tylko ze ty mieszkasz w Szczecinie a ja w Krakowie gdzie w dzień jest 35 stopni. Teraz o 22:00 termometr za oknem pokazuje mi 25 stopnie a procek ma 43 stopnie.

Wykorzystanie procesora 13-15%

 

http://img62.imageshack.us/img62/5448/beztytuucar.jpg

 

Sam byłem zdziwiony bo przez cały tydzień nie miałem problemów, a dziś duszno, gorąco no i chyba trzeba będzie zainwestować w lepsze chłodzenie.

 

Na dyski wieje mi 140 i tutaj jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ustawiłem w biosie regulacje obrotów według temperatury i dałem cel na 50*C. Więc BOX przyspiesza tylko jak odpalę coś wymagającego, normalnie go nie słychać - zagłuszają go odkręcone z powodu upałów wentylatory obudowy. Dla formalności - jak proc się nudzi, to box sie kreci 3375 RPM i jest 48*C

 

Wczoraj było u nas chyba 30*C albo i więcej - komputer błagał o litość ale i tak go męczyłem cały dzień ;-) W przyszłości będzie trzeba kupić dobrze wentylowaną obudowę. Póki co odkurzyłem wszystkie filtry by więcej powietrza szło.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś nowego nt. Phenom II 955 95W ? Czy ten procesor w ogóle jest/będzie sprzedawany? Miał być ... a w sklepach go nie widzę ... na stronie AMD też go nie ma.

 

Niby ktoś sprzedaje Phenom II 955 95W ( HDX955WFK4DGM ) na e-bay :

 

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110504584181

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen bedzie ok, ew. Zalman CNPS 10X Flex + jakies 2 ciche wentyle.

Z tanszych to np. Karakorum, tylko Karaka musialbys przeszlifowac (w moim przypadku to bylo ok -10C w stresie po flappingu wiec warto)

U mnie na Karakorum aktualnie w idlu 41C, w p95 po ok 20min 59-60C z tym ze ten moj phenom to staruszek, rewizja C2 + wysokie napiecia wiec u ciebie powinno byc chlodniej (sprzet jak w podpisie, temp w pokoju ok 30C)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko przy OC mnoznikiem nie dziala CnQ czy to tylko przypadlosc Phenomow ?na Athlonie dzialalo normalnie jak krecilem przez FSB (tak wiem jest K10stat ale jakos nie trawie tego :P) i drugie pytanko czy na mksymalne OC jakie moge uzyskac na Phenomie 955 moze miec wplyw to czy krece mnoznikiem czy fsb czy to juz raczej zalezy od proca lub plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy OC mnożnikiem. Jak kręcisz FSB to zależy od płyty, jak mnożnikiem - od procka. Jak kupiłeś crap to niczym nie pokręcisz :P

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 55*C na 24/7 osobiscie bym nie przekraczal. Sprawdz docisk bo temperatury sa zdecydowanie za wysokie nawet przy napieciu 1,45v.

 

Jakie masz temp. na tym Xigmatek ~900RPM przy 4 rdzeniach, w stresie i taktowaniu 3 Ghz + napięciu 1,35-1,4V ? Myślę nad zakupem tego chłodzenia i Phenom II 945, ale zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowane dwa rdzenie w procesorze AMD Phenom II X2 550 CACYC AC 1004DPMW.

 

Zestaw:

Procesor: AMD Phenom II X2 550

Płyta: ASRock M3A770DE

Pamięci: 2 x GOODRAM 2GB 1600 DDR3 CL9

 

Mam mnożnik tylko do 15.5. Jaką wartość dać Bus Speed żeby procesor podkręcić i żeby najlepiej współgrał z tymi pamięciami?

post-182163-087939600 1280248172_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ochłodzeniu procesora i wymianie biosu w końcu mam swojego stabilnego podkręconego PII X4, jak w podpisie, nawet pamięci poszły w końcu na def :)

 

No więc mam takie pytanie.

Kiedy w K10stat dam na procesor 1,475 [V] CPU-Z pokazuje mi 1,456 [V]. Wtedy mam stabilne 3900[MHz]. Jest ok, temp ok 50°C. Ale czasem na CPU-Z napięci espada do 1,44 [V] i wtedy po obciążeniu mam bluescren. Od czego zależą takie wahania i czy będą się powtarzać, bo do tej pory tylko raz mi się tak stało?

 

Swoją drogą heniek 2 daje czadu. Kolega z identyczną nie kręconą kartą i q6600 ma wynik o 1000 3dm06 mniejszy :) u mnie to jest 18540, oczywiście kartę mogę jeszcze podkręcić i to całkiem sporo, ale nie widzę sensu ;)

Różnica jest niemała.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ochłodzeniu procesora i wymianie biosu w końcu mam swojego stabilnego podkręconego PII X4, jak w podpisie, nawet pamięci poszły w końcu na def :)

 

No więc mam takie pytanie.

Kiedy w K10stat dam na procesor 1,475 [V] CPU-Z pokazuje mi 1,456 [V]. Wtedy mam stabilne 3900[MHz]. Jest ok, temp ok 50°C. Ale czasem na CPU-Z napięci espada do 1,44 [V] i wtedy po obciążeniu mam bluescren. Od czego zależą takie wahania i czy będą się powtarzać, bo do tej pory tylko raz mi się tak stało?

 

------------------------------------------------

Tu chyba kłania się sekcja zasilania na płycie głównej. Ja do takiego proca nie brał bym żadnego Biostara napewno, ogólnie żadnej budżetowej konstrukcji! :/

Edytowane przez DIZEL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, teraz już jestem zadowolony z biostara. W końcu po półtora roku od zakupu ;) Z tym biosem może być i daje rade. Zmieniał już nie będę. Najwyżej jak by te spadki napięcia się utrzymywały obniżę taktowanie do 3800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odblokować swojego niedawno kupionego PII 550 C3, 3DMarki, PCMarki, wPrime 1024, gry etc wszystko chodzi stabilnie. Załączam screen z godziny pracy z OCCT. Platforma bez problem pracuje jako X4 z czterema modułami pamięci 1GB przy 4-4-4-12-2T. Ciekaw jestem ile z OC całości uda się polecieć, ale to innym razem sprawdzę. Jako X2 powyżej 3.7GHz bez zmiany jakiegokolwiek napięcia poleciał (dokładnie ile nie pamiętam, bo mało czasu się bawiłem), to ciekawe ile jako X4 zrobi. Standardowe napięcie to 1.375V.

 

Płyta na której procesor został odblokowany to AsRock A770DE+ - pomimo komentarzy, że na AsRockach ciężko odblokowywać jakoś się udało. Po za zmianą opcji na Auto nic nie robiłem, jedynie bios zmieniony na 1.60, starszych nie sprawdzałem.

 

Seria procka: CACAC AC 1026FPMW

 

Dołączona grafika

 

 

Jest jakaś strona/forum, nie koniecznie polska, gdzie prowadzony jest spis serii odblokowanych procków?

Edytowane przez N4RMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...