Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy temp 61 na odblokowanych rdzeniach oraz podkreconym procku z 3.1 do 3.7 jest dobrze ??

 

Procek to phenom x2 550 BE @ X4 B50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej, 550 nonBE za 300, czy 555be za 335? Nie bedzie podkrecania, tylko conajwyzej unlock ja sie uda, bo plyta poki co najtansza asrock n68c-s am3/ddr3. Przejsciowa, by za jakis czas podmienic juz na am3+ i nie bylo szkoda :D. Wiekszy wydatek na 555 zwiekszy jakos szanse unlocku? Bo tak 3.1 czy 3.2 nie robi mi roznicy a lepiej jak kilkadziesiat zeta w kieszeni zostanie :) Oba niby c3, ale spotkalem sie ze stwierdzeniem ze 550 c3 kiepsko sie unlockuje, wrecz wcale ale strone wczesniej mozna przeczytac cos innego. Glupieje.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś proporcje otwartych do nie odblokowanych w seriach 555x2?

 

Powiedzcie mi czy temp 61 na odblokowanych rdzeniach oraz podkreconym procku z 3.1 do 3.7 jest dobrze ??

 

Procek to phenom x2 550 BE @ X4 B50

Temperatura nie powinna przekraczać 65°. Jeżeli pod pełnym obciążeniem po dłuższym czasie masz 61° to ok, ale jeżeli po krótszym czasie lub bez pełnego obciążenia to później będziesz miał resety w trakcie pracy lub dłuższej gry.

 

Obecnie staram się utrzymywać temperaturę na poziomie do 55° i z obecnym chłodzeniem nie mam z tym żadnych problemów. Bywa i tak, że w idle przy odkręconych wentylatorach do max, temp spada poniżej 20° :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś proporcje otwartych do nie odblokowanych w seriach 555x2?

 

 

Temperatura nie powinna przekraczać 65°. Jeżeli pod pełnym obciążeniem po dłuższym czasie masz 61° to ok, ale jeżeli po krótszym czasie lub bez pełnego obciążenia to później będziesz miał resety w trakcie pracy lub dłuższej gry.

 

Obecnie staram się utrzymywać temperaturę na poziomie do 55° i z obecnym chłodzeniem nie mam z tym żadnych problemów. Bywa i tak, że w idle przy odkręconych wentylatorach do max, temp spada poniżej 20° :D

 

 

 

Tyle mam przy stresie w everescie w sensie te 61 st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Bywa i tak, że w idle przy odkręconych wentylatorach do max, temp spada poniżej 20° :D

 

To ile ty masz stopni w pokoju, 10? Temperatura nie może spaść poniżej temperatury powietrza. Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawiłem sobie selekta 555 BE o niezłych osiągach, i mam pytanie. Te temperatury o których mówicie to ogólna temperatura procesora czy na rdzeniach? Bez unlocka sprawdzałem zależność i gdy ogólna oscylowała ~50*C to na rdzeniach było raptem 40*C :razz: To normalne czy coś kłamie? Z tego względu, że sztuka powiem zacna i idzie kręcić to która temp jest ważniejsza? Nie polecane 55 przekraczać na ogólnej czy na rdzeniach? Bo mam aktualnie w strasie 56 - 57*C na ogólnej przy X4 i szacuję że na rdzeniach by pokazywało ~50*C, może ciut więcej. A to mój wynik :lol:

 

post-164893-066581400 1286635358_thumb.jpg

 

btw, skubańce sie o bardziej grzeją od Quadów Intela, w sumie nie ma się co dziwić patrząc na napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II X2 550 i Asus M4A79XTD EVO chyba dobrze trafiłem pytając tutaj

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dziś złożyłem kompa i od razu z ciekawości sprawdziłem, ustawiłem 4 core w biosie, komp uruchomił sie i od razu pisało, że są 3 rdzenie

próbowałem kilka razyz wyłączonym i włączonym C1E SUPPORT, za każdym razem 3 rdzenie

1.to znaczy, że 1 rdzeń jest uszkodzony?

2.ta rewizja ze screena coś wam mówi?

 

3.Aha pamięci to kingston hyper X 1600mhz, dobrze są ustawione wdg. screena czy coś przestawić?

4.I jeszcze na przyszłość, lepiej zostawić procek aby pochodził kilka dni ( żeby sie wygrzał) i dopiero brać sie za rdzenie czy nic to nie przeszkadza?

 

5. Core Temp pokazuje mi tylko jeden rdzeń, i zaniża temperature wzgledem PC Asus, też tak macie na tych phenomach?

czym mierzycie temperatury rdzeni?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Możliwe, że jest uszkodzony, choć nie na 100%. Na ASUS-ach z Core Unlockerem zdarzało się, że BIOS wymuszał po unlocku pracę tylko 3 rdzeni, nawet gdy wszystkie 4 były sprawne.
  • Rewizja C3. Co ma niby mówić?
  • Kingston produkuje pierdylion modeli HyperX-ów. Nikt nie zgadnie które z nich masz. Sprawdź na stickerze albo stronie producenta.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX 4GB (2x2GB) 1600 MHz CL9 PC3-12800 KHX1600C9D3K2/4G

9-9-9-27

Kingston HyperX 4GB (2x2GB) DDR3 1600 MHz CL9 gwar (1262109545) - Aukcje internetowe Allegro takie jak te.

 

wdg screena wyżej dobrze one chodzą czy lepiej by było przestawić ręcznie taimingi w biosie?

sorry za lame questions, ale mój ostantim komp taki jak w podpisie i tyle mojej wiedzy :)

 

 

troche poczytałem o odblokowywaniu rdzeni na Asusach

wyłączyć cool and quite, spróbować troche podnieść napięcie na cpu

płyta to Asus M4A79XTD EVO usb 3 i Phenom II X2 550 , uruchamia sie na 3 rdzeniach, gdy biore 4 przeskakuje na 3.

 

ADVANCED CLOCK CALIBRATION ustawiać na AUTO czy ALL CORES?

C1E CONFIGURATION daje DISABLE

UNLEASHING MODE ENABLED

ACTIVE CPU CORES daje 4 CORE

COOL AND QUITE DISABLED

 

DDR3 ręcznie ustawiam na 1600

 

 

co jeszcze można spróbować?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu rdzeniowy procesor wykrywa Ci w biosie/podczas włączania komputera gdy dasz CPU Active Core 4?

 

ustawiam

ADVANCED CLOCK CALIBRATION ALL CORES

ACTIVE CPU CORES 4 CORE

 

i w biosie wykrywa wtedy Phenom x4

gdy uruchamiam kompa pisze mi, że są 3 rdzenie, wchodze później do biosu i wybrana jest opcja 3cores (0,1,2)

 

ale te ADVANCED CLOCK CALIBRATION powinno być AUTO czy ALL CORES?

 

edit:

 

patrzyłem teraz auto i all cores i to samo, startuje tylko na 3 rdzeniach,

patrzyłem jeszcze inne opcje od oszczedności energii i nic nie znalazłem wiecej.

 

podbiłem tez troche napiecie na 1.3v nic to nie dało.

bios mam ver 2001 03/19/2010 najnowszy jest z tego co widze 2012 z 30/07/2010 , ale na extreme forum widziałem, że ktoś odblokował na 0605 z 2009 4 rdzenie.

 

wiec chyba wychodzi na to, że mam dobre 3 rdzenie, a 4rty uwalony jest. chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby na tym nowym też nie wyszło ze tylko 3 chodzą skoro płyta podejrzana z unlockiem. Mi się wydaje, że gdyby 4 rdzeń był uwalony to by:

a) komp nie wstał na X4

b) był niestabilny z prime itp.

Skoro przy all cores masz tylko 3 rdzenie to coś na moje płyta nie ogarnia. Bo gdy weźmiesz all cores to jest wymuszenie uruchomienia wszystkich fizycznych rdzeni a masz ich 4 a nie 3.

 

A co do chłodzenia to wydaje mi się że i Twój Freezer by styknął z dobrą pastą i dobrym obiegiem powietrza z obudowie.

Generalnie wszystko powyżej 70 - 80zł będzie odpowiednie, a im drożej tym ciszej ;) Mój Auras bez problemu daje rade przy 3800mhz @ 1,45v tylko wtedy jest właśnie głośny.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem screeny na xtremesystem z tej płyty z phenomem x2 odblokowany na x4 nawet na starszym biosie.

na forum pclaba ktoś pisał też, że jego cpu też odblokował sie na 3 rdzenie, że na 4 nie startuje komp.

są także w sprzedaży phenomy x3 które da sie zrobić na x4.

 

wgram jeszcze profilaktycznie najnowszy bios, ale wątpie żeby to coś zmieniło.

po mojemu to 4rty rdzeń jest niesprawny, bo komp startuje tylko z 0,1,2 gdy dam 0,1,3 nie włacza sie.

bude mam dobrze wentylowaną Centurion II 5.

 

Auras http://pclab.pl/art38203-13.html , jakie temp masz na nim w idle i stress?

te 3800mhz to max z tego cpu ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że tak, to może faktycznie masz 4-ty niesprawny w takim układzie.

 

Co do Aurasa, mam tą wcześniejszą wersję z niklowaną miedzą, czyli nie miedzianym kolorem rurek i podstawy ;) Na paście AC MX-2 mam teraz w idle 32*C na 1050rpm, czyli niesłyszalny, a w OCCT dałem screena parę postów wyżej - 56*C na 3800mhz, obroty max ofc. Ale w grach zależnie od użycia procesora odpowiednio niżej, w Mafii II nawet nie przyspiesza wentylator i temp ~ 50*C. I oczywiście znaczenie ma też moja buda (otwarty bok) która jest zwykłym CM 330 z 120mm na wlocie i 120mm na wylocie. Temperatura jest ogólna rzecz jasna bo na rdzeniach po unlocku 0*C :).

 

Szczerze to nie polecam tego Aurasa bo po 1. jest drogi bo ciężko dostępny, po 2. ma 92mm który jest głośny. Jeśli masz kasę to celuj w jakiegoś Fortisa czy Mugena ;)

 

A 3800mhz tak z marszu dałem, po dovoltowaniu pewnie i by więcej poszedł ale nie chce go katować na Aurasie, gdybym miał jakies chłodzonko z wyższej półeczki to bym max wycisnął.

 

BTW. Jakie jest bezpieczne napięcie dla tych procków w ogóle?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciut z innej beczki, posiadam phenoma x4 na rdzeniu Deneb, i mam pytanko jak wygląda faktyczny pobór prądu gdy aktywne są 4 a jak gdy aktywne są 2 rdzenie. Na codzień

nie potrzebuje 4ech i jeśli to ma jakiś sens to ze względu na oszczędności bym je zdezaktywował w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym teście najlepiej chyba ten wypadł Scythe Mugen 2 :: PCLab.pl Scythe Mugen 2

tylko gabaryty ma spore i mase, ktoś miał z nim doczynienia ?

wogle z tymi masywnymi chłodzeniami nie ma ryzyka o uszkodzenie moba, jak to jestz tymi mocowaniami?

to prawie kilogram żelastwa.

 

i jeszcze odnośnie montażu 2 wentylatora na takim radiatorze, jak to w praktyce przekłada sie na temperatury?

opłaca sie dokładać drugi czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny Infinity wisi mi na procu już chyba od trzech lat i nie ma z tym problemów.

zdejmowałem wiele razy i nigdy niczego nie uszkodziłem, a z dużym wentylem jest prawie niesłyszalny i do tego nie zapycha się tak szybko kurzem.

Od siebie polecam bo wydajne, przemyślane i efektywne chłodzenia robi Scythe :)

 

Mnie dokucza wentyl w budzie pomagający utrzymać stabilność przy wyższych temp i obciążeniu proca ale niestety takie to były czasy gdy na pierwszym Brisbane robiłem tu 3GHz :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie instalacji 2 wentylatora na monstrum radiator?

jak to sie przekłada w praktyce, ktoś montuje, jest jakiś spadek temp?

 

bo w sumie gdy wiatrak na cpu wieje w tył obudowy i wiatrak na obudowie dodatkowo wyciąga te nawiewane ciepłe powietrze

to instalacja drugego wentylatora na radiaotr cpu jest bezsensowna

dobrze myśle ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najwydajniej funkcjonował wariant:

 

- duży wentyl od dołu po żebrach dmucha w górę

- wentyl w budzie wyciąga to na zewnątrz

 

oba mają wyregulowane progi i zakresy temperatur w biosie tak aby przyspieszyć kiedy trzeba bo proc ekstremalnie był wyżyłowany.

 

oprócz tego część powietrza wyciąga i wyrzuca wentyl z zasilacza, który wisi tuż nad tą konstrukcją.

warto zadbać o kable tak aby nie był zbytnio zakłócony pobór powietrza, który najczęściej idzie z dolnej przedniej części obudowy.

 

 

puścisz jakiegoś orthosa po jajach na 20 godzin i jeśli przejdzie to chyba jest ok :)

no nie wiem jak się to teraz sprawdza ale trzy lata temu to własnie tak jakoś ustalało się graniczne wartości stabilnego działania.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...