Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj zmontowałem taki komputerek. Niestety nie udało mi się odblokowac ani jednego rdzenia, tj próbowałem na napięciu 1,5V nawet ale na darmo. Obniżyłem też taktowania do 2,6, też nic nie pomogło. Więc pewnie rdzenie faktycznie wadliwe :) (jeśli coś jescze mogę zrobić to napiszcie!) Najwyższe taktowania jakie osiągnąłem na tych 2 rdzeniach, stabilne to:

CPU 3.75 na 1.38V

Bus speed 250MHz

HT link 2500 (aczkolwiek malutki wpływ na wydajność)

NB frequency 2500MHz

Reszta bez zmian (pamięci np bez zmian 1333MHz)

 

W takim super pi mam wynik 18,5s, czyli nisko ale nie tragicznie znowu. Czy coś jeszcze mogę zrobić, żeby odblokować rdzenie albo chociaż zwiększyć troszkę wydajność? Pozdrawiam!

 

I jeszcze jedno! Mam podpięte normalnie 2 dyski pod PATA. Nie wykrywa ich a w biosie nie ma żadnej opcji z nimi związanej! Co robić? Jest jakaś zworka czy co? Nie mogę znaleźć....

Edytowane przez kbzium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam tą płyte i procka selekta który sie powinien odblokować w pełni, a u mnie tylko trzy rdzenie działają. Niestety nie ma ACC na serii 800, więc sa problemy.

 

Od PATA jest kontroler który trzeba włączyć, JMicron albo Marvell, nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jakie masz inne napięcia...? Najważniejsze to CPU/NB (zaraz pod CPU jest) Bo mi na takim napięciu właśnie 1.38 a nawet 1.4 nawet 3.85 się sypie... i takie rzeczy jak HT link i to od pamięci :)

 

co do dysków - muszę coś dokupić? Po co jest wejście PATA na płycie?

Edytowane przez kbzium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W BIOS-ie się włącza kontroler PATA, choć dziwne jeśli domyślnie jest wyłączony. Sam jednak nie używam PATA od lat, więc nie powiem o co chodzi.

 

 

Napięcia mam - oba NB na 1.2 V, HT 1.2 V (obie rzeczy na 2 GHz), RAM 1.5 V, reszta wszystko na minimum. Proca nawet nie sprawdzałem na niższym napięciu, szkoda mi czasu na taką zabawę, wolę pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phenom x2 3.2ghz black edition pod odblokowaniu na x4 czasami sypie blue screenami, co ciekawe blu screen wyskoczy czasami tylko gdy komputer sie włacza, w grach przy filmach nigdy, płyta asus

jeden z rdzeni jest walniety czy da sie z tym coć zrobić ? znacie takie przypadki ?

napiecie nic nie podnoszone

komputer kolegi.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U mnie czwarty rdzeń powoduje BSoD przy ładowaniu Windowsa, zawsze w tym samym momencie. Podbijałem ostro napiecia i nic nie dało, odpuściłem. Na SB750 z ACC ponoć łatwiej jest odblokowywać niż na SB8xx z autorskimi ficzerami producentów płyt, ja niestety tego nie wiedziałem przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te temperatury nie są za wysokie:

Deneb @3625 MHz (250*14.5), 1.425V

Chłodzę leciwym już, ale potężnym Scythe infinity. Scythe "INFINITY" 5HeatPipes CPU Cooler

 

W idle 38-42 *C (Cool and quiet włączone) odczytane przez CPUZ, OCCT. Zgadza się z odczytem w BIOSie.

W stresie >65*C (OCCT)

 

post-259-0-14697200-1306586864_thumb.png

 

Czytałem, że ponoć max bezpieczna temperatura to 62*C :(

 

Buda otwarta, radiator niezakurzony, wiatrak wyraźnie dmucha, pasta to bodajże Arctic Silver V (albo ceramique)

Czy to może być wina starych heatpipów czy coś w tym rodzaju?

Edytowane przez Met

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp stanowczo za wysokie, ja bym spróbował zwiększyć obroty wentylatora, lub zdjąć i założyć poprawnie radiator bo może nie przylegać dobrze. Ewentualnie stara pasta wyschła. Żeby sprawdzić działanie heatpipe zdejmij radiator i umocz stopę w gorącej wodzie, ale na 90% to nie to jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów postanowiłem pobawić się w OC posiadam mobo GA-MA770-UD3 rev 2.1 am2+ ;/ aktualnie procek z opisu idzie na 200*19 (3800) napięcia standardowe cpu na 1,425 na sztywno max temp w LINX 52 stopnie chłodzenie GAIA czy taka temp jest bezpieczna czy to napięcie nie jest za wysokie? słyszałem ze takie napięcia i mobo bez chłodzonej sekcji zasilania to tragedia a nie chce nic spalić :)

Edytowane przez RozQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem z moim Phenomem 955. Podkręciłem go do 3,8Ghz przy napięciu ustawionym na sztywno 1.392. No i ogólnie wszystko dobrze, w prime95 daje rade i jest w stabilny. Tylko, że podczas testu, właśnie w prim95 raz na jakiś czas procek zwalnia do 800mhz i zmienia napięcie na 1.120, utrzymuje się to gdzieś tak kilka sekund. Z tego co kojarzę to tak działa Cool And Quiet. A ja w biosie wyłączyłem tę funkcję :|

W Windowsie nie mam żadnych programów producenta, które robiły bo takie coś ( poza tym przy podkręconym procku chyba nie działają ).

Opcja C1E w biosie też wyłączona, a zarządzanie energią w windowsie jest ustawione na high performance.

Temperatura w stressie to około 59-60 stopni.

Bios najnowszy.

Płyta głowna - Asus m4a785td-v

Miał ktoś może taki problem? Jak zapobiec takiemu przestawianiu taktów?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napiecie jest tylko lekko wieksze niz standardowe, z 1.32 do 1.39 :|

Nie po to kupowalem chlodzenie , zeby teraz nie moc podkrecic nawet do 3800. :(

A chyba AMD podaje ze 62 stopnie to max dla tego proca wiec 59-60 powinno byc ok, przynajmniej tak mi sie wydaje.

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za duże temp na fortisa, weź się zlituj i podkręć mu obroty wentylatora. A bariera tych 62 stopni to już taka temp ostateczna. I lepiej poniżej 60 nie przekraczać, bo powyżej dzieją się nieciekawe rzeczy bsody itp. A to że pomiar pokazuje 59-60 nie znaczy że temp nie podskakuje wyżej, wystarczy obciążyć grafike żeby odrobine podgrzała powietrze w obudowie i temp mogą o pare stopni skoczyć.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze troche za duze. Niestety obroty wentylatora mam na max , 1560 RPM :|

Podczas grania w gry kontroluje temperatury a bsodów nie ma. Nawet gry grafa ma 80C podczas grania to procek ma 60C.

Chlodzenie dzień albo dwa temu odkurzane. Katowałem go całą noc ( 9 godzin ) torture testem w prime 95 i temperatura utrzymywała się na poziomie 58-59 stopni. No ale to w nocy, kiedy temperatura otoczenia była niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Fortis jest takim cieniasem? To dobrze że go nie kupiłem. Może masz lichą pastę? Nie wiem jaka jest dołączana do Fortisa ale ja bym zainwestował w MX-2 lub lepszą i dał maksymalną ilość wentyli do budy, chociaż pewnie więcej jak dwa nie wejdzie do CME 333. Toć ja mogę mojego w pasywie ganiać na 3,6ghz @ 1,35v. Tyle że obudowa b. dobrze wentylowana ale nadal w względnej ciszy, nawet przy takiej temperaturze na zewnątrz jak mamy od paru dni :lol: Jednak na codzień z wentylkiem ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy były normalne temperatury to i nawet przy 1.488 dawał rade.

Jak na razie zamówiłem drugi wentylator 120mm i wsadze go na przod obudowy. Zastanawiam sie tez nad nowa , bardziej przewiewna obudowa , niestety jakakolwiek kase bede mial za poltora miesiaca i wtedy dopiero bede cos wybieral :( No nic , musze poczekac, jak zamontuje drugi wentylator to napisze czy cos sie poprawilo :)

 

 

EDIT: No i jest pięknie. Zamontowany nowy wentylator Scythe Slip Stream 1900rpm, cholernie glosny ale za to temperatury spadły. GPU o kilka stopni a CPU podczas gry 49-50C a wczesniej bylo nawet 60. A prime95 nagrzewa go do 54-55C :]

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z procesorem 955 BE który zaraz po wejściu karty w tryb 3d (tak mniemam) obciąża permanentnie drugi rdzeń. Dzięki temu błędowi po pięciu minutach wywala mnie z każdej gry... W normalnym trybie pracy wszystko jest w miarę równo rozdzielane między rdzenie. Zastanawiam się czy wina jest po stronie procesora, systemu, może jakiś błąd sterowników karty graficznej (najnowsze oficjalne)? Sprzęt jak w sygnaturce.

 

screen chwile po odpaleniu benchamrka msi dla karty graficznej:

 

Dołączona grafika

 

drugi rdzeń zostaje na 100% dopóki nie wyłączę testu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury chyba w miarę normalne. przy 3.8 na karakorum osiągał maksymalnie 59 stopni po godzinie stresowania. ale teraz chodzi cały czas na 3.6 i po wywaleniu z gry coretemp pokazuje ze maksymalna temperatura była w okolicach 55 stopni... może to w takim razie wina karty graficznej? już sam nie wiem jak to ugryźć. jak wywala z gry to słychać też jakieś przestery na karcie muzycznej (niezintegrowanej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestery? Nie wiem. To może być wina praktycznie wszystkiego.

 

Zacznij od przetestowania pamięci. Spod Windowsa najskuteczniejszy jest HyperPI, próbka 32M. Spod dosa Goldmemory.

 

Czym stresujesz procka? Ja bym radził użyć OCCT, Test CPU: OCCT, Test Mode: "Small Data Set" testuje sam procesor, a "Large Data Set" cały podsystem procesor -> chipset -> ram. Proponowałbym to drugie. Jak godzina, półtorej przejdzie bez błędu zostaje grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X4 955 rewizja C3. Czy pogonię go na 3.7-3.8ghz bez zmiany napięcia? Mówimy o podkręcaniu tylko mnożnikiem. Czytam na różnych forach że niektórzy tak mają, z kolei chociażby na tym filmiku widać, że gościu już przy 3.6 podbija napięcie o 0.125V (ze standardowego 1.35V, tak?)

 

 

Czy jest jakieś uniwersalnie napięcie na 3.7-3.8ghz, czy jednak u każdego to będzie inaczej?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest inny i inaczej się kręci, i jak sam zauważyłeś zresztą każdemu jest potrzebne inne napięcie. W dzale sprzedam jest 965, który ponoć idzie na 4,1ghz bez zmiany napięcia, a np. mój idzie tylko do 3,6ghz bez zmiany napięcia (1,30v z biosu, ~1,35v wg cpu-z). Trzeba ustawiać i testować każdą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje taka możliwośc, że na takim samim taktowaniu stabilne napięcie dwóch różnych procesorów może się różnić nawet o ponad 0.5V?

 

A czy wyższe napięcie ma wpływ na żywotność procesora? Czytałem że max dla Phenoma II to 1.5V, więc chyba nie ma większej różnicy między 1.38V załóżmy a 1.45V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 0,5v to raczej nie, nie przesadzajmy ;) A wyższe napięcie ma wpływ na żywotność. 1,38v a 1,45v to też jest jakaś różnica i mimo, że max dla Phenoma II to 1,5v to najlepiej nie używać powyżej 1,45v na codzień bo ta żywotność też może sie znacząco skrócić. Jeśli załóżmy mi chodzi stabilnie na 3600mhz przy 1,30v z biosu, a do 3800mhz potrzebuje już ponad 1,4v z biosu to nie opłaca się trzymać 200mhz więcej kosztem +0,1v czyli znacznego zwiększenia poboru prądu, temperatur, a co za tym idzie również zmniejszenia żywotności, generalnie im mniejsze napięcie tym lepiej i dłużej pociągnie procek, dlatego 3,6ghz na def mi styka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwny problem z moim Phenomem 955. Podkręciłem go do 3,8Ghz przy napięciu ustawionym na sztywno 1.392. No i ogólnie wszystko dobrze, w prime95 daje rade i jest w stabilny. Tylko, że podczas testu, właśnie w prim95 raz na jakiś czas procek zwalnia do 800mhz i zmienia napięcie na 1.120, utrzymuje się to gdzieś tak kilka sekund. Z tego co kojarzę to tak działa Cool And Quiet. A ja w biosie wyłączyłem tę funkcję :|

W Windowsie nie mam żadnych programów producenta, które robiły bo takie coś ( poza tym przy podkręconym procku chyba nie działają ).

Opcja C1E w biosie też wyłączona, a zarządzanie energią w windowsie jest ustawione na high performance.

Temperatura w stressie to około 59-60 stopni.

Bios najnowszy.

Płyta głowna - Asus m4a785td-v

Miał ktoś może taki problem? Jak zapobiec takiemu przestawianiu taktów?

 

Pozdro

 

Ja na sprzecie z syg. mam taki sam problem. Proc zachowuje sie jakby dzialalo c&c, ktore jest wylaczone w biosie. Napiecie na procu ustawione na 1.45V, krecony tylko mnoznikiem (x19=3,8GHz, x20=4.0GHz). CPU chlodzone Mugen'em 2. W stresstescie OCCT linepac dochodzi do temperatury 46st C i mnoznik spada do x4=800MHz. Zmiana Biosu na najnowszy, zmiany napiec itd. nic nie pomogly - ma ktos jakis pomysl co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 st C na rdzeniach - monitorowane w Core Temp. Chłodzenie tak jak już pisałem to Mugen 2, pasta IC Diamond więc temperatury raczej sa wiarygodne.

Edytowane przez zhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...