Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z X4 955

 

Chciałem zacząć zabawę z podkręcaniem. Wpierw włączyłem CPU-Z i odpaliłem jakąś grę (konkretnie Battlefield 3) by zobaczyć jakie napięcie ma ten procesor przy swoim optymalnym taktowaniu 3.2 ghz. Okazało się że wyświetla mi 1.392 V a czasem nawet 1.402 V. Zdziwiłem się, bo byłem pewien że defaultowo ma mniej napięcia.

 

Wszedłem do biosa i okazuje się że normal cpu vcore wynosi 1.4 V, co jest dla mnie niezmiernie dziwne, bo np. w tym filmiku również na płycie gigabyte wskazuje 1.35 V

 

www.youtube.com/watch?v=oQWTtvn98uU

 

Nic wcześniej nie kombinowałem z prockiem, teraz dopiero pierwszy raz wszedłem do biosu. Procek to rewizja C3.

 

O co chodzi?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie mają 1,4v i to jest zupełnie normalne. Ale nie ma się czym przejmować bo chodzą i tak na dużo mniejszym napięciu, nawet 1,3v i mniej. A na defaultowym 1,4v można spokojnie dojść do 3,8ghz jak sie nie trafi skaszaniona sztuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręcaniu lepiej ofc włączyć (chyba, że nie zależy ci na poborze energii). Co do działania po podniesieniu mnożnika, to zależy to od płyty - musisz sam sprawdzić. Ostatecznie zawsze można kręcić HTT.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się K10stat zamiast Q'n'Q. Nie wiem czy nie da się w tym programie podnosić mnożnika powyżej def. Mam zablokowany mnożnik. Konfigurować oszczędzanie energii można w nim bajecznie. Q'n'Q daje chyba w idle coś ok 1V a mój procesor w idle schodzi 4x300MHz@0,8V. Domyślnie moje cpu ma 11,5x200MHz@1,4V a pracuje 11,5x300MHz@1,35V. Trzeba poświęcić trochę czasu na konfigurację ale program daje dużo satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, mianowicie kupilem wczoraj procesor Phenom II X4 965 ktory powinien miec zegar 3,4GHz. Kiedy go zamontowalem i uruchomilem na ekranie startowym jak i w biosie zegar procesora wynosi 803MHz. Czytalem ze niby wylaczenie opcj Cool'n'Quiet w biosie dziala niestety w moim wypadku nie robi to roznicy. Jak sie z tym uporac? Moja plyta glowna AsRock N68C-S UCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz windows 7 to system ustawia taktowanie procesora z technlogia qnq niezaleznie od tego co ustawisz w bios. Jesli chcesz aby procesor nawet w idle pracowal na pelnym taktowaniu musisz zmienic ustawienia planu zasilania, znajdziesz tam zakladke z minimalnym taktowaniem i maksymalnym taktowaniem procesora. qnq przestanie dzialac po recznej zmianie mnoznika. Najlepiej zostawic jak jest o ile nie ma powodow technicznych aby to zmieniac.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Mam phenoma ii 965 C2 czyli TPD 140wat. Na 3500 jest stabilny na 4 rdzeniach, 3800mhz osiąga bez core 3 które kończy się na 3600 (OCCt wywala błąd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż mam pewien problem z wentylatorem. Od pewnego czasu zauważyłem, że prędkość obrotów nawet przy obciążeniu są w okolicach 3200-3300RPM, w OverDrive pokazuje, że to połowa z tego co mogę z niego mieć, najgorsze, bo temperatura w szybkim stopniu dobiega do 80C i np. BF3 jest nie do ogrania, cały czas zrywy itp. Najbardziej boję się o sam procesor aby się nie przepalił, możecie mi poradzić co mam zrobić? Cały dzień się głowię i nic.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam, mój błąd.

 

Raczej to nie wina kurzu, ponieważ ten wentylator powinien chodzić na 5Tyś. RPM. To jest coś w stylu jakby go blokowało, nie może przebić 3300RPM, a jak włączyłem biosa to dwa zera ciągle mrygały (Tak jakby chciały iść w górę, ale je blokuje).

 

Zastanawiałem się aby w biosie ustawić kontrolę przez CPU, w sposób przez Voltage, ale czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to podaj pełną konfigurację komputera. Po drugie to napisz, jakie masz w ogóle chłodzenie procesora. To od AMD z heatpipe'ami raczej nie ma wentylatora 5000 obr/min. Po trzecie zrób to, o czym pisałem wcześniej. Nie zaszkodzi, a może rozwiąże problem wysokich temperatur.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMd Phenom 955

Ati RAdeon HD4890

2x2GB Ram GoodRam

Zasilacz 650watt Sweex

System Windows Vista 64bit.

Heat Pipe- Jest

 

Pytałem się kilku osób na innych forach, osiągali takie obroty, ale z tego co wiem to i tak obroty przy obciążeniu powinny mieć powyżej 4tyś., kiedyś takie miałem jak sprawdzałem, tylko teraz, takie jakby blokowanie.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się kilku osób na innych forach, osiągali takie obroty, ale z tego co wiem to i tak obroty przy obciążeniu powinny mieć powyżej 4tyś., kiedyś takie miałem jak sprawdzałem, tylko teraz, takie jakby blokowanie.

 

Spróbuj w ogóle wyłączyć regulację wentylatora w BIOS-ie i zobacz, czy wtedy będzie działał na wyższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś X4 960

 

2/2 sztuki x4 960 udalo mi sie odblokowac. Jakie konkretnie testy chcialbys zobaczyc? OC - trudno powiedziec, jeden poszedl na 4,2 ghz, drugi nie chce przekroczyc 3,7 ghz... ale dziala na slabej plycie.

 

Da sie je odpalac na dosc niskich napieciach - 1.3 V dla 3,4 - 3,6 ghz nie stanowi problemu, moze da sie zejsc nawet nizej. Mysle, ze lepszy od 955BE ale biorac pod uwage koniecznosc zakupu chlodzenia, mocnego zasilacza i odpowiedniej plyty oplacalnosc i tak jest taka sobie.

 

p.s Ten procesor do, ktorego link podajesz ma chyba zablokowany mnoznik, a jesli to nie jest BE to tdp = 125W. CPU-z po odblokowaniu pokazuje tdp 161 W (http://w89.wrzuta.pl/obraz/1AOivmNLnWt/cpu-z), w przypadku wersji o tdp 125w pewnie moze to byc prawda. Trzeba sie dopytac. Mccomp gdynia ma sprawdzony na ta chwile towar - powinny dzialac na 6 rdzeniach na sensownych napieciach i sie nie przegrzewac.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

Witam,

kupiłem sobie w piątek AMD Phenom II X2 560 BE ,wcześniej miałem AMD Athlon 64 X2 5000

Płyta główna: Gigabyte M61PME-S2

i tu moje pytanie:

Dlaczego w wlasciwosciach systemu i przy starcie windowsa (w POST biosu) pokazuje poprawną wartość taktowania (3300mhz)

a w testerach typu CPU-Z i innych pokazuje 800mhz?

zaznaczam że komputer się tnie , chodzi gorzej niż na starym procku.

Pan , tam gdzie kupiłem procka kazał mi formatnąć kompa ponownie , ale tym razem na 64 Bity, nic nie pomogło.

Bios płyty głównej mam najnowszy (F5b) , pisze że obsługuje ona tego procka bez problemu.|

Moim skromnym zdaniem myślę że to wina płyty głównej i rozważam kupno nowej ( uczę się w technikum informatycznym więc trochę już tam wiem ).

Proszę o pomoc! (jeśli da się bez kupowanie nowych części)

CoolQuite mam wyłączone

oto screen na dowód:

[url="http://imageshack.us/photo/my-images/217/97475297.jpg/"]ImageShack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...