Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prockiem z opisu, kupiłem go już jakiś czas temu i nie dał się odblokować, wczoraj zmieniłem bios na najnowszy, ale to też nic nie dało.

Niby w biosie b50, ale przy ładowaniu czy to linuxa czy windowsa niestety stoi. Próbowałem wyłączać rdzenie 2 i 3, ale to niczego nie zmieniło, pojawia się ekran ładowania i zwis.

Jakieś pomysły? czy jednak trafiła się sztuka z całkiem uwalonymi rdzeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nawet nie uruchamia to nic nie zrobisz. Możesz go dovoltować trochę ale wątpie by to coś pomogło. na 90% nic juz nie zrobisz. Chociaż zdazaly sie przypadki gdy proc na jednej plycie nie chcial sie odblokowac a na innej smigal az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały szok

zacznijmy od tego, że zmieniłem płytę, ale myślałem, że się jednak nie da odblokować, bo nie działały 4 rdzenie, ale już nie chciałem się bawić dalej.

Dziś z nudów odpaliłem jeszcze raz bios i zrobiłem dwie rzeczy: zmniejszyłem mnożnik i podniosłem napięcie. Jestem szczęśliwym posiadaczem 3 rdzeni. Zobaczymy jak będzie ze stabilnością :)

edit:

komp śmiga już od kilku godzin ustawiłem go na 3000MHz i 1.4v w sumie nie potrzebuje więcej. jedyne na czym mi zależało to dodatkowy rdzeń. jak się okazało nie działał rdzeń oznaczony jako 1, a ja byłem przekonany, że 0 i 1 to te działające właśnie. Tak czy inaczej buja się ;)

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/155/fpsdrops.png/

 

Tak to wygląda. Temperatury sięgają do 70 stopni podczas gry więc być może to jest problemem jak w przypadku tym gdzie dałeś link. Tylko nie mam możliwości tego sprawdzić za bardzo. Ew. po prostu kupić nowe chłodzenie, te które mam kupiłem bardziej na próbę, używane za 50 zł. Pasta to Zalman stg-1 .

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ta płyta to ten model to nie ma się co dziwić, że nie chce dobrze działać. Wygląda jak zestaw z allegro 4 rdzenie i płyta, która raczej kiepsko sobie radzi, ale jest od asusa, więc jest świetna.

nie wiem jak to się robi w windowsie, ale pod [brzydkie określenie na linuksa]em można na sztywno ustawić takty zegara.

Pytanie jeszcze, czy spadki taktowania powodują spadki klatek w grze? jeżeli nie to nie ma się co przejmować.

Pokaż jeszcze jak masz przepływ powietrza w budzie zorganizowany, może wystarczy poprawić nawiew i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Zwracam się do was z potężną pomocą w rozwiązaniu problemu mojego komputera, a w tym przypadku chyba procesora. Od jakiegoś dłuższego czasu mój komputer oszalał. W stanie bezstresowym temperatura procesora to około 65*C O.o Komputer gdy odpalę jakąś gierkę ta temperatura skaczę w kilka sekund do około 72*C i po jakimś czasie zdarza się, że obraz znika, w głośnikach burczy, słychać piknięcie resetowania komputera i dalej nic. Doprowadza mnie to do szału. Myślałem, że problem leży w paście termoprzewodzącej, ale kiedy nałożyłem ją w ilościach śladowych temperatura spadła może o 2*C.

 

Bardzo was proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Być może będziecie w stanie mi pomóc.

 

Oto procesor jakiego używam:

AMD Phenom™ II X4 B55

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie? Jaka pasta?

Jaka obudowa, czy ma jakieś wiatraki jeśli tak to jak są rozmieszczone?

Komputer nie jest za bardzo osłonięty?

 

Sprawdziłeś stabilność rdzeni po odblokowaniu?

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafilem chyba na jakas niezla sztuke PII 965 C3 - CPU-Z Validator 3.1

4.0Ghz przy 1.4000V! (cpu-z pokazuje troche wyzsze bo cos napiecie skacze na tym mobasie) defaultowo bylo bodajze 3.4Ghz przy 1.4250V, puscilem linxa jak sie zaczynal mecz wiec juz leci ponad godzine i poki co bez bledow, :lol: temp. 39-60C.

 

Jutro sie chyba wezme za NB ale na tym mobasie licze na te 2400Mhz najwyzej.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ta płyta to ten model to nie ma się co dziwić, że nie chce dobrze działać. Wygląda jak zestaw z allegro 4 rdzenie i płyta, która raczej kiepsko sobie radzi, ale jest od asusa, więc jest świetna.

nie wiem jak to się robi w windowsie, ale pod [brzydkie określenie na linuksa]em można na sztywno ustawić takty zegara.

Pytanie jeszcze, czy spadki taktowania powodują spadki klatek w grze? jeżeli nie to nie ma się co przejmować.

Pokaż jeszcze jak masz przepływ powietrza w budzie zorganizowany, może wystarczy poprawić nawiew i będzie dobrze.

 

Tak, ta płyta :/ . zmieniłem taktowanie na 2,8 ghz i chłodzenie na SGKC i już jest rzadziej ale nadal występują spadki klatek :( , czyli musi to być płyta ehh... już wymieniłem zasilacz i chłodzenie żeby działało :P a tu d**a . Jutro spróbuję zmienić to napięcie na sztywno i zobaczę jak działa.

 

@Jaki zamiennik dla tej płyty którą mam aktualnie ?

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem do serwisu kompa w celu generalnego czyszczenia i zmiany pasty na procu, gdyż temperatura była średnio o 10 stopni za wysoka w idle i stresie odpowiednio 46 i 77 w grze, zlamiłem przy jego smarowaniu jakiś czas temu. Sprawdzałem ją przez CPUID Hardware Monitor.

 

Dostałem go z powrotem i przestały mi się w tym programie wyświetlać temperatury procka, cąły czas pokazuje 0 stopni na każdym z rdzeni. W Speedfan to samo.

 

W biosie wszystko wygląda ok, CPU temperature jest 38-39 stopni.

 

Co jest nie tak?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moja mobo nie ma tej opcji, ale pogooglowałem i wyszło że kryła się pod nazwą CPU Unlock, która była Enabled. Nie rozumiem tylko po co oni ją włączali.

 

Dzięki wielki za naprowadzenie, myślałem że mi czujkę zwalili czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą Phenom'a X3 8450 65nm (tylko sam procesor) na coś wydajniejszego i bardziej energooszczędnego. Czy jest sens wymiany na używanego Phenom'a II X3 710/720 lub X4, a może coś z Athlonów II X3/X4? Patrzę na wyniki benchmarków, ale interesuje mnie czy w codziennym użytkowaniu odczuję różnicę? Nie chcę wydać dużo, im mniej tym lepiej. L3 jednak przydałoby się, pracuję dużo z wirtualizacją + typowa "biurowo-codzienna" robota. X6 nie rozważam, nie chcę usmażyć sekcji zasilania Dołączona grafika

 

Płyta: DFI 790GX M2RS - http://www.cpu-upgrade.com/mb-DFI/LANPARTY_JR_790GX-M2RS.html

 

PS. Rozważam też używane, nie zakatowane procki :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to gdybym miał brać teraz proca pod AM3, to raczej Phenoma II X4 965 BE. Oczywiście możesz oszczędzać i wziąć Athlona II X4, ale raz, że stracisz parę % na samym braku cache, dwa - podkręcalność jest gorsza. A na chwilę obecną nawet ten Phenom II to nie jest jakaś superwydajna rakieta.

X6 na takiej starej płycie nie będzie się za dobrze podkręcał. Gdybyś się na niego jednak zdecydował, poszukaj wcześniej info n.t. współpracy z tą płytą. W praktyce na starych płytach mogą się zdarzyć jaja z Turbo Core (zwiechy, ustawianie zbyt wysokiego napięcia itp.).

Edytowane przez luk1999
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC raczej zrezygnuję z powodu obudowy - jest niska (niskoprofilowa) i na obecnym etapie temperatury do niskich nie należą. Chociaż Scythe Big Shuriken radzi sobie bardzo dobrze. Luk1999 - po przemyśleniu i przeczesaniu sieci też jestem za Phenomem II X4 945 lub 965 - ceny są w miarę atrakcyjne. Za nowy CPU na gwarancji trzeba zapłacić od 320 do 380 zł. Cztery fizyczne jądra + duża ilość L3 oraz 45nm proces powinny się opłacić. Mam też na oku używane PII X3 710/720 (ze sprawnym czwartym rdzeniem).

 

Problem w tym, że obecny konfig nie jest za wolny na moje potrzeby, choć trochę mocy więcej przydałoby się przy jednoczesnym zbiciu apetytu na prąd. Obecnie maksymalny apetyt jest na poziomie 100W, na PII X3 720 miałem około 70-80W. Poza tym mam 8GB RAM'u (DDR2) oraz dwa SSD więc pracuje się w miarę komfortowo.

 

Myślałem o gruntownym upgradzie do Core i5/i7 i 16GB RAM, ale wydatek będzie spory (nie wszystkie i5 i i7 obsługują wszystkie ficzersy do sprzętowej wirtualizacji, modele z pełnym wsparciem są zwykle tymi droższymi). A wydajności Core i5/i7 i tak nie spożytkuję w pełni. Dlatego bardziej opłacalna będzie wymiana obecnego procka na PII X4 945/965 :)

 

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafilem chyba na jakas niezla sztuke PII 965 C3 - CPU-Z Validator 3.1

4.0Ghz przy 1.4000V! (cpu-z pokazuje troche wyzsze bo cos napiecie skacze na tym mobasie) defaultowo bylo bodajze 3.4Ghz przy 1.4250V, puscilem linxa jak sie zaczynal mecz wiec juz leci ponad godzine i poki co bez bledow, :lol: temp. 39-60C.

 

Jutro sie chyba wezme za NB ale na tym mobasie licze na te 2400Mhz najwyzej.

 

Moja C3ka jak narazie 3.8 asekuracyjnie na 1.45V Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, noszę się z zamiarem odblokowania rdzeni w swoim phenomie x2 550@3.1 BE Płyta: gigabyte ma790xt-ud4p bios f8. Chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225. Zasiłka: PENTAGRAM Silent Force 550 Total (80+)

 

Z tego co widzę u ludzi po screenach z cpu-z po odblokowaniu ich napięcia wynoszą w granicach 1.3-1.4V. U mnie wskazuje póki co 1.088(tyle podnosiłem stopniowo)

w biosie - cpu voltage i nb voltage po +0.1v Efekt taki, że winda wstaje odpala się, ale np. pasek jest w innym kolorze niż normalnie i wywala błędy od panelu grafiki + programy się nie odpalają nawet cpu-z czy aida64 - zakładam, że chodzi niestabilnie ;] Albo ma uszkodzony 1 rdzeń. We właściwościach "mojego komputera widać, że zmieniła się nazwa na x4 B50. Standardowe napięcie wynosiło 0.992V

 

Wracając jeszcze do napięcia niekiedy skacze mi do 1.3-1.4 i po chwili wraca do 1.088 ale zakładam, że to normalne...

 

Moje pytanie jest następujące czy dalej próbować w biosie podnosić napięcia stopniowo po 0.025 do wartości bliskich 1.4v w cpu-z czy..? No właśnie?;>

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu 1.4 winda odpala się ale dalej są problemy jak były, wyłączyłem jeden rdzeń i teraz wydaje się, że chodzi w porządku aczkolwiek nie testowałem go jeszcze occt czy orthosem. Seria procka to 0924BPMW, niestety nie doszukałem się czy na mojej płycie komuś się to udało aczkolwiek na MA790X-UD4P tak. Zaś inne serie na tejże płycie dały się odblokować - zatem czy wina tkwi w płycie? Ew. spróbuję jeszcze z biosem f4 bo w każdym przypadku przynosiło to porządny efekt. Dziwne jest jeszcze dla mnie, że mimo ustawień z biosu w cpu-z wyświetla mi 1.040v...

 

Teraz kwestia czy zostawić jak jest i próbować coś jeszcze podkręcać czy lepiej będzie wrócić do x2 i śmielej podkręcać jak - że taki to był ori procek.

Edytowane przez Ganimadeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następującą konfigurację :

CPU - amd phenom 955Be + boxowe chłodzenie

Mobo - MSI 870 C45

Ram - Kingston HyperX 2x4gb 1600Mhz

GPU - radeon gigabyte hd 4350

zasilacz - Xfx Pro 650W

obudowa- SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

dysk SEAGATE Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 500GB

 

System Win 7 64 bity. Office 2010.

 

I moje zastrzeżenia budzi praca w wordzie czy przeglądanie pdf-ów, gdy mam dokument w wordzie powiedzmy 10 stron z grafiką(zdjęcia wykresy, przewaga nad tekstem) oraz tekst jak przewijam strony na rolce myszki to skoki jak nie wiem, nie mam pojęcia co może być przyczyną czy to coś z oprogramowaniem? czy procesor nie daje rady nie mam pojęcia? Tak samo ja mam pdf otwarty powiększe i przewijam to strasznie powoli. Dodam że to samo tyczy się otwartych stron internetowych jak mam w zakładach więcej niż 10 na pewno to przewijając stronę nie jest to płynne, ale czy ten komputer/procesor nie powinien sobie dać z tym radę?

Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem ten sam plik w wordzie na innym kompie gdzie jest 2500K procesor i dysk też seagate ale model awaryjny i np w Crystal Dysk info tamten dysk pokazuje że ma jakieś błedy, a u mnie ok i na tamtym komputerze przewija strony bez skoków, czy to nie wina graficznej karty?

a to z hd tune:

Dołączona grafika[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od 3 dni testuję nowy procesor Phenom II X4 965 BE. W tym czasie już 2 razy zwiesił mi się system, w jednym przypadku był też BSOD. Z kolei 1h test w OCCT przeszedł bez problemów.

 

Temperatury w Idle ok. 36-38 st (przy uruchamianiu czegokolwiek podskakuje do ponad 40), podczas testu OCCT - 60-62 st. przy chłodzeniu Freezer 64 PRO + pasta Revoltec Thermal Grease.

 

Reszta podzespołów:

 

Gigabyte GA-780T-D3L Rev. 3.1 (nowy BIOS)

GoodRAM DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X 1GB

OCZ StealthXStream 2 400W

 

Czy z procesorem może być coś nie tak ? Temperatury w porządku czy może lepiej zainwestować w jakiś lepszy cooler ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez j2com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj więcej szczegółów

procek podkrecony? jak napięcie, masz dobry przewiew w budzie? pasty za duzo nie nakładłeś? ona to chyba nie jest jakaś topowa

bo temp trochę za duża

 

Procesor nie kręcony, nówka ze sklepu. Napięcie domyślnie ustawione na 1.4750. Obudowa to SPC Brutus 410 (2x120 mm przód i tył). Ilość pasty powinna być odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...