Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

A procesor ma TDP 125W czy 140W Płyta pociągnie max 125 a i to na wyrost bym powiedział. Jeśli prc jest 140W może w Biosie mieć problemy z napięciem dla niej w trybie auto.

Freezer powinien sobie poradzić z TDP na poziomie 125W Kiedyś dawał u mnie radę z Windsorem 90nm na 3,2Ghz

 

Takie napięcia to mi ustawiał AsRock A770DE+ dla 1055T jak Bios nie znał procesora.

Edytowane przez stasio1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe

ustaw na 1.35v recznie i potestuj [im mniejsze tym lepiej i sprawdzaj stabilność]

trochę dziwne ze az takie napięcie płyta ustawiła

nie masz jakiegos automatycznego oc czasem właczonego?

może nowszy bios coś pomoże [widze ze są tylko 2]

 

 

Zmniejszyłem wczoraj napięcie tak jak radziłeś, ustawiłem na sztywno 1.3250 i póki co jest stabilnie. Jeśli chodzi o temperatury to w Idle niewielka poprawa, jednak w stresie jest już znacznie lepiej - ok. 52 st.

 

BIOS jest w wersji F3 czyli nic nowszego w tej chwili nie ma.

 

 

A procesor ma TDP 125W czy 140W Płyta pociągnie max 125 a i to na wyrost bym powiedział. Jeśli prc jest 140W może w Biosie mieć problemy z napięciem dla niej w trybie auto.

Freezer powinien sobie poradzić z TDP na poziomie 125W Kiedyś dawał u mnie radę z Windsorem 90nm na 3,2Ghz

 

Takie napięcia to mi ustawiał AsRock A770DE+ dla 1055T jak Bios nie znał procesora.

 

Procesor ma TDP 125W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Freezerku nie uzyska już dużo niższych temperatur. Procesor też pewnie z tym taktowaniem będzie miał ciężko zejść z napięciem poniżej 1,3V może 1,28V mu wystarczy, ale nic pewnego. C&Q powinno obniżać napięcia w idle, jeśli masz aktywne(to da 30 stopni i mniej). Ale przy ustawieniu z palca zależy to już od płyty głównej.

Edytowane przez stasio1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze trochę zejść z napięciem jak radzicie, ale póki co nie zauważyłem już żadnych problemów, mam nadzieję, że ten stan się utrzyma.

 

Z drugiej strony może warto też pomyśleć o wymianie chłodzenia na coś lepszego ? Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od funduszy. Z tańszych http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/, ale w stresie za cichy ten spartan nie będzie. Jak już wymieniać Freezera na coś wyraźnie lepszego to http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-517031/, tyle, że o 20zł podrożało mu się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem na płycie Gigabyte. MA785-UD3H. Tyle że z 955. Też mi płyta ustawiła z automatu po wymianie procesora za wysokie napięcie 1,5V . Później jak obniżyłem do 1,25V to już pokazała domyślnie 1,4V. I działa wyśmienicie przy tym napięciu. Poniżej 1,2V już komp był niestabilny.

 

Tu masz specyfikacje procesorów z częstotliwościami, napięciami i dopuszczalnymi temperaturami. Zawsze trzeba do konkretnej rewizji sprawdzać.

http://products.amd....pCPUResult.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam odblokowanego na 4 rdzenie Phenoma X2 555BE i mam taki problem, że po odblokowaniu rdzeni zmiana mnożnika w biosie nic nie daje, tj. w biosie widnieje, że mnożnik jest zmieniony, ale przy starcie komputera i w systemie zawsze jest 12.5. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić? Płyta główna: ASUS M4A89GTD PRO. Spotkaliście się z takim czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o poradę w pewnej kwestii, mianowicie niedawno spojrzałem na temperature mojego CPU oraz na temp innych uzytkownikow. Okazało się że moja x3 (c2 stepping) na 1.4V przy 3,4 ghz w IDLE ma 45 stopni na chlodzeniu Mugen 2 i w obudowie Antec 300. Pomyślałem sobie że być może pasta już sie zużyła, wiec po wyczyszczeniu procesora i radiatora nałożyłem nową ale bez poprawy . Próbowałem kilka razy: zmieniłem pastę na inna ,inne sposoby nakładania (ziarenko po środku,rozsmarowanie karta) 1 do 2 stopni różnicy maks. Co dziwne komputer w IDLE nie nagrzewa za bardzo Mugena(chociaz ma ponad 40 stopni) dopiero przy 2-3 godzinach pod OCCT gdy temp CPU(nie core'ow) oscyluja przy 59 stopniach radiator jest bardzo cieply ale nie tak abym nie mogl go trzymać(ani rurki heatpipe). Te wyniki nijak nie maja się do tych w internecie gdzie ludzie maja po 30 stopni w IDLE.

 

Próbowałem zmniejszyć napięcie do 1,32V i temperatura spadła o 3 stopnie. Nie bardzo wiem co dalej z tym fantem tak wiec wszelkie podpowiedzi będa bardzo mile widziane;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest jak najbardziej w porządku, nie ma powodu się martwić.

Ale jeśli ta temp. cię nie zachwyca, to sprawdź czy radiator nie odstaje w żadnym miejscu. Ile masz wentylatorów w obudowie ? Czy obudowa nie stoi w miejscu gdzie nie ma dostępu powietrza ( np. ciasno upakowana pod biurkiem) ?

 

Możliwe, że ci goście z netu mają świetnie chłodzone obudowy i jakieś super chłodzenie na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 Wentylatory - tak więc przewiew jest okej. Mugen 2 to chyba dość dobre chłodzenie, i jest zamontowane poprawnie...Po prostu dziwne ze mam temp jak niejedna osoba na stockowym coolerze z takim radiatorem w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość CrisPL

Mam pytanie odnośnie napięć jakie mam ustawić do Phenom x2 545 przy OC do 3.6-3.7Ghz, aby poprawnie wszystko działało? Bo póki co mam wszystko automatycznie regulowane. A płyta główna to Gigabyte GA-970A-UD3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie i jego montaż jest ok, świadczą o tym temp. w stresie.

Pewnie w idle procesor lata ci cały czas na full przy 1,4V. Włącz oszczędzanie energii dla procesora. Ja mam np. w idle 1,2Gz @ 0.8V.

Inna temp mają też ludzie w pokoju, jedni mają 18 st. C, inni 26 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to gdybym miał brać teraz proca pod AM3, to raczej Phenoma II X4 965 BE. Oczywiście możesz oszczędzać i wziąć Athlona II X4, ale raz, że stracisz parę % na samym braku cache, dwa - podkręcalność jest gorsza. A na chwilę obecną nawet ten Phenom II to nie jest jakaś superwydajna rakieta.

X6 na takiej starej płycie nie będzie się za dobrze podkręcał. Gdybyś się na niego jednak zdecydował, poszukaj wcześniej info n.t. współpracy z tą płytą. W praktyce na starych płytach mogą się zdarzyć jaja z Turbo Core (zwiechy, ustawianie zbyt wysokiego napięcia itp.).

 

Ostatecznie zaopatrzyłem w Phenoma II X3 720 BE. Znalazłem używaną sztukę z przesyłką za około 200 zł. Z ciekawości zacząłem od ACC na "All", Bez problemu odblokowałem czwarty rdzeń. Napięcie obniżyłem do 1,20-1,25V. Po kilku godzinach "prażenia" procesor w pełni stabilny. W codziennym użytkowaniu jak na razie sprawuje się bez zarzutu. Jako, że mam niską i ciasną obudowę to na razie zadowoliłem się 2,8GHz (na codzień). W idle 30C, przy 100% obciążeniu wszystkich rdzeni 51C (cooler Scythe Big Shuriken) - w porównaniu z Phenomem X3 8450 to niezły wynik. Wydajnościowo odczułem jakościowy skok - niby 700-900MHz więcej i 4MB cache L3 ale jedank różnica jest odczuwalna.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam procka jak w sygnaturze AMD Phenom II 550 odblokowanego do 4 rdzeni Dołączona grafika B55 (3,8ghz). Napięcie mam ustawione 1.425V. Jak wiadomo żaden program nie pokazuje temperatur procesora po odblokowaniu...Jedyna temperatura wyświetlana u mnie w programie HWMonitor to CPUTIN. W Idle wynosi ona ok 38-39* a podczas testu Lin'Xem lub IntelBurnTestem dochodziła do ok. 66*. Czy ktoś mi może powiedzieć jak to się ma do temperatur procesora, abym wiedział mniej więcej jakie on może faktycznie mieć w danym momencie temperatury, bo nie wiem czy kręcić dalej. Dodam, że jak przestawiłem normalnie na 2 rdzeniowca BE 550. to robiąc te same testy Core temp. miałem ok 39-40* natomiast CPUTIN ok 47*. Czy mam rozumieć w takim razie, że pod oblokowaniu faktyczna temperatura procesora podczas testów to będzie temp. CPUTIN - ok 7* ? i tego się trzymać i nie patrzeć na CPUTIN ?

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te niewyświetlane po unlocku to temperatury poszczególnych rdzeni, a ta wyświetlana o której mówisz, to temperatura czapy i jest jak najbardziej miarodajna. Ja bym poprzestał na tym OC. 70*C i więcej może być już realnie niebezpieczne na dłuższą metę, o ile pamiętam to AMD deklarowało max 63*C. Co najśmieszniejsze na boxowym chłodzeniu X4 osiąga również ok 70*C. Ja na Phenomie starałem sie nigdy 60 nie przekraczać. Z drugiej strony piszesz, że w OCCT i LynXie masz 66*C, więc w grach napewno sporo mniej. Jak w grach będziesz miał 65*C a OCCT porzucisz to możesz jeszcze spróbować wyżej z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym podkręcić AMD Phenom II x4 965 Black Edition.

Nie bardzo wiem jak się za to zabrać Dołączona grafika. Coś tam czytałem ale chciałbym, żeby mi ktoś doradził jak zrobić to rozsądnie.

Reszta mojego zestawu to:

MOBO: Gigabyte GA-990FXA-UD3

Cooler CPU: SilentiumPC Fortis HE1225

RAM: Patriot Viper 3 DDR3 4x8GB 1600MHz CL9 XMP

Zasilacz: OCZ STEALTH X STREAM 2 600W

GPU: SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST

 

Myślę, że chyba tyle danych wystarczy:-). Próbawałem sprawdzać w AMD OverDrive i taktowanie doszło do 4.2Ghz i blue screen, czyli na moją skromną wiedzę wygląda na to, że więcej nie pójdzie. Od razu piszę, że z napięciami nic nie robiłem no chyba, że ten program zrobił to automatycznie. Póki co to jedno co zrobiłem to w UEFI CPU Unlock  zmieniłem na Enabled i na tym kończy się moja przygoda z OC, jeżeli w ogóle można to tak nazwać. Dziękuję z góry za wszystkie rady Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się kręci Phenom II x2 555?

Mój odblokowany na x4 osiąga 3.8GHz (kręcony tylko mnożnikiem) przy 1.425V (wyżej na razie nie próbowałem). Kilkanaście godzin gry w BF3 (w większości na serwerach 64-osobowych) i zero ścin/BSODów itp. ale już po minucie OCCT wywala blue screen. W sumie nie przejmuję się tym, bo próbowałem też IntelBurnTest, Far Cry 3, Assasins Creed 3, WoT, WoWp i OCCT to jedyna aplikacja która ma jakiś problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ten problem z BSOD-ami po odpaleniu aplikacji obciążającej wszystkie wątki może być związany z błędami w BIOS-ie.

Podobne problemy miały na starych BIOS-ach M3N78D i M3A770DE. Jak odpalisz np. HyperPi na 4 wątkach, to też masz ten problem, a na 3 nie występuje?

3,8 GHz @ 1,425 V to raczej przeciętny wynik, ale nie napisałeś, jakie mobo. Dołączona grafika

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem, że mój phenom II 555 x2 nie daje rady w grach. Karta graficzna pewnie też się dokłada, ale ona jeszcze powinna wystarczać.

 

No i okazuje się, że zapomniałem jak się to podkręca. Sprzęt mam przygotowany do OC, płyta GB 990XA UD3, 3 wentylatory na chłodzeniu procesora Scytche Mugen2. Japoński zasilacz też Scytche 450W, trochę słaby, ale daje radę. 

mtnCpTV.png

 

Był taki programik do OC, który umożliwiał ustawianie kilku profili automatycznie przełączających się między sobą regulując napięcia i OC. Można było nim nawet obniżać napięcia i dało się wpisywać parametry do autostartu.

 

Pamiętacie jak on się nazywał?

Ok, nie potrzeba już. Użyłem AMD overdrive i MSI afterburner.

OC stanęło na 3,7 - 3,8. Dawać napięcia na NB? da to wzrost OC i jeżeli to jakie?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanie. Mój obecny zestaw:

 

CPU: Phenom II x4 965BE@4.0 1.5V + SilentiumPC Spartan PRO

MOBO: Gigabyte 970-D3

RAM: 2x2GB DDR3 Goodram + 2x4GB Kingston

GPU: Gygabyte Radeon HD6850 WindForce

SDD: Crucial BX100 250 GB + Corsair F60 GB

HDD: Samsung F3 500GB

PSU: Thermaltake SE Smart 530W

 

4.0 na cpu to max co mi się udało. Temperatury za wysokie na tym chłodzeniu. Jak ustawię w BIOSIE na tej płycie wszystko na AUTO to procesor ma napięcie 1.45V. Została mi zwrócona uwaga że to za dużo. W stresie jest od razu prawie 70*C. Czy mam kombinować z mniejszym napięciem czy zdać się na to co sobie ustawi płyta? Procesor i płytę mam od tygodni i nie chciałbym ich od razu usmażyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70C to zdecydowanie za dużo. Na tej płycie nie przekraczałbym 1.450v. Sekcja zasilania nie jest chłodzona i do wysokiego OC przydałby się radiator.  Stopniowo schodź z napięciem w dół o 0.025v  i sprawdzaj czy komp będzie stabilny. Jak ogarniesz optymalne napięcie dla procesora możesz jeszcze spróbować zwiększyć taktowanie NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sekcja zasilania jest goła. Czy ktoś poleci jakiś radiator który dam radę tam zamontować? Czy jest sens to robić?

 

 

edit

 

Zmieniłem pastę na arctic mx-2 bo wcześniej było to co coś co dołączali w standardzie do Spartana. Zmieniłem napięcie na "manual" -0.05V. Teraz jest 1.4V. W stresie temperatura spadła do ~54*C z ~68*C [wow]

 

Musiałem zejść z megaherców do 3.7GHz

 

Od godziny go stresuję i wydaje się że jest dobrze :)

 

 

edit2

 

Zainstalowałem windowsa, occt, cpuz. W biosie mam ustawione 1.40V na cpu. OCCT i cpuz jednak pokazują 1.46V. Temperatury w normie. Po całej nocce w stresie max było 60*C. Czy takie napięcia mogą zostać?

Edytowane przez Kubeuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem nowo zalogowany na owym forum nie koniecznie pierwszy raz na nim jestem bo kręciłem już kilka razy z tego forum procesor, ale Witam Serdecznie.

 

Mam owy problem, a od razu rozpisuje mój sprzęt.

-Płyta Asus m4a77td pro

-Procesor AMD Phenom II X3 710 2.6Ghz Heka 

-Karta Graficzna GTX 650TI

-Ram HyperX Fury DDR3 4gb 1333mhz

-Zasilacz Logic ATX 500

 

Chodzi mianowicie o sam procesor, podkręciłem go po przez szynę (HTT) do wartości - 242 czyli mam teraz dokładnie(Podaje z CPU-Z) 3146.2Mhz czyli +/- 3,2Ghz ale to jest dla Mnie mało potrzebuje więcej, ale gdy tylko ustawiam szynę na wyższą wartość czyli na przykładowo 243 to po ponownym uruchomieniu komputera od razu wyskakuje albo Blue Screen albo się Samoczynnie Restartuje PC, Dodam że teraz tak jak jest ustawione HTT na 242 wszystko działa całkiem spoko bez jakichś niechcianych "wygibasów". Nie jestem żadnym wirtuozem komputerowym, raczej Amator łamane na Fanatyk, mimo że próbowałem kilka kombinacji nic nie pomagało nie dam rady go więcej podkręcić bez waszej pomocy mimo że sprawdziłem wiele poradników, może po prostu nie da się go więcej podkręcić tego nie wiem, ale czekam na wasze opinie.

 

Wklejam zdjęcie z BIOS'u i z CPU-Z żebyście mieli wgląd w to co Ja tam powpisywałem :)

EDIT: Sprawdzałem też programem OCCT jak tam temperatura +/- 57stopni przy maksymalnym obciążeniu przez ok 20min, wiem że to mało.

 

CPU-Z

post-236986-0-16677000-1494470699_thumb.png

 

CoreTemp

post-236986-0-89339100-1494470698_thumb.png

 

BIOS1

post-236986-0-85956000-1494471676_thumb.jpg

 

BIOS2

post-236986-0-91674500-1494471684_thumb.jpg

Edytowane przez kamyk011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał?

 

Pilnuj taktowania pamięci, podnieś Vcore, oraz

 

Bardzo ważnym elementem jest opcja TRFC, którą znajdziemy w zakładce ustawień pamięci RAM. Ustawienie wartości 160ns/300ns pozwala na uzyskanie lepszego OC w przypadku podkręcania szyną HTT.

z linkowanego artykułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus Przyjacielu czytałem to chyba z 30razy co Mi podesłałeś i tylko z tego właśnie podkręcałem ten procek,

Powiedz Mi w jaki sposób podnieść Vcore? oczywiście wiem że musi on zostać w granicy 1,3-1,4v, również taktowania pamięci pilnuje jak możesz zobaczyć na zdjęciu post wyżej. a jeśli chodzi o TRFC to Ja nie mam tego w ustawienia pamięci ram mam tylko TRFC0 i TRFC1.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć nowy temat aby był po prostu lepszy dostęp do tego posta i co za tym idzie aby więcej ludzi go widziało i żeby był większy odzew.

Pozdrawiam

P.S tekst skopiowany jest bez jakiegokolwiek formatowania czy zmieniania.

P.S2 włączyłem jeszcze raz teraz program OCCT, przy szynie 242 wyskakiwał bląd dla CPU #3(Error) zmieniłem szynę na 240 testuje teraz już około 10min i wszystko jest w porządku.

P.S3 Ważne pytanie, co to znaczy Lithography które mam wpisane w CoreTemp i mam do tego przypisaną wartość 45nm.

Edytowane przez kamyk011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to raczej nie pilnujesz bo taktowanie twoich wynosi 1333mhz, a w biosie masz ponad 1600.
Podnoszenie napięcia masz na screenie ktory wrzuciłeś - CPU Over Voltage, daj na 1.4 skoro taki niestabilny.

Spróbuj także obniżyć CPU/NB Frequency bliżej 2000, co prawda okolice 2200 powinno bez problemu działać.

Możliwe że w okolicach 250 bus speed może się kończyć już płyta, nie zdziwiłbym się.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...