Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to info o 6.3? a Te 3.6 to co w nim takiego fajnego?

człowieku raz na x postów podniecasz się co kupisz i jakie amd jest fajne, a jak Ci ktoś poda na tacy ustawienia 24/7 (rozsądne napięcie, dość wysoki zegar) to pytasz co w nim takiego fajnego.

 

jeszcze coś ?

 

info o 6.3 z xs, tam jest kilka wątków gdzie, jak mi się wydaje, czasem NDA jest naginane do granic

 

Dołączona grafika

 

:D

 

Valid byłby bardziej wiarygodny :razz: i fajna? granica 2v.

ponoć po 20.12 mają być opublikowane wszelakie wyniki oc, więc musimy się wstrzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku raz na x postów podniecasz się co kupisz i jakie amd jest fajne, a jak Ci ktoś poda na tacy ustawienia 24/7 (rozsądne napięcie, dość wysoki zegar) to pytasz co w nim takiego fajnego. (...)

Hm, jeżeli to 24/7 i na powietrzu, (tak mniemam - jakie to było właściwie chłodzenie?) to rzeczywiście wynik dobry - coś takiego by mi do szczęscia wystarczyło, no i napięcie faktycznie ludzkie.

 

Edit: Przejrzałem tematy o nowym Phenom na XS, rzeczywiście u nich się dużo dzieje, chyba zacznę tam częściej zaglądać.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bedzie dobrze??

 

Za 700zł mozna byloby dyskutowac imo...

czy będzie dobrze nie wiem ale gdyby taka cena była (ponad 1k za 940) to P2 musiałby być naprawdę, naaaaprawdę dobry.

 

ja moge dać 750-800 ale to już absolutna granica nie do przekroczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakby za darmo rozdawali. O! Albo niechby dopłacili.

 

Jak nie się nie podoba to zawsze można kupić Q9300. Może nawet podobnie wam się podkręci. I będziecie mieli intela.

 

Moim zdaniem nawet jeśli 940 będzie powyżej tysiaka to jakieś pojedyncze złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że ten dolar taki wysoki - może do lutego spadnie - bo zapewne dopiero wtedy będzie dobra dostępność tych proców. Ja bym nie liczył na dostępność w cenie "bez dzikiej marży" w styczniu, szczególnie w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakby za darmo rozdawali. O! Albo niechby dopłacili.

 

Jak nie się nie podoba to zawsze można kupić Q9300. Może nawet podobnie wam się podkręci. I będziecie mieli intela.

 

Moim zdaniem nawet jeśli 940 będzie powyżej tysiaka to jakieś pojedyncze złotówki.

Q6600 jest <700 ponizej kafla mozna dostac q9400 czy nowy phenom bedzie w stanie pokonac tego drugiego to sie jeszcze okaze.

 

Jakoś od momentu jak zapowiedzieli cene to znacznie ciekawszy dla mnie zrobił się ten model X3 Black Edition startujac z 2.7 moze nie bedzie tak koszmarnie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS ludzie mają takie same obowiązki przestrzegania NDA. Jeśli dostali procesor od AMD.

Jesli mają z własnego źródła - mogą robić z wynikami co im się żywnie podoba.

ale czy wtedy nie zahaczało by to o zdradzanie tajemnicy handlowej czy coś w ten deseń ? Fakt, po premierze będzie wiadomo wsio ale przed premierą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niby jak zdobyć procek bez NDA, od kogoś kto NDA podpisał pożyczyć i zamazywać na fotkach cyferki na obudowie CPU? Bo w sumie: wszystkie sample są od AMD.

I na to są sposoby.

 

@aligatorek, jak płyta obsłuży 45nm to czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty AM3 pojawią się w sklepach wraz z premierą tych procków zapewne, ale sam AMD oficjalnie przyznaje, że DDR3 da tylko +5% do całościowej wydajności. Dlatego ja nie zamierzam się z DDR3 bawić i jak tylko zrobią testy MOBO AM2+ pod Phenom II to coś kupie :D Jak ktoś ma jakieś zdroworozsądkowe argumenty za czekaniem na płyty AM3 to niech pisze :P może coś przeoczyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a boost z ddr3 to wg mojego źródła, mniej niż 5% (ile nie powiem [;), no chyba, że 5% to maks. jaki odnotowano.

Masz fajnych znajomych :D kurcze ale sie nie moge doczekac kiedy już 940 bedzie dostepna :P czytalem juz w necie kilka info (poza tym podanym przec Ciebie) ze te procki faktycznie robią 4 GHz na powietrzu w sposob bardzo lajtowy - jeżeli to będzie wydatek 1kzł lub mniej to biore z miejsca :D

 

A co do DDR3 to myslisz ze takie estremalne pamięci (np. 2000 MHz z CL9 czy cos w ten deseń) już by dały jakiegos odczuwalnego kopa platformie? Porownując do DDR2 1066 MHz na CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się IMO tak podniecać póki nie zobaczymy/zrobimy prawdziwych testów, a nie jakiś ochłapów.

 

To, że robi 4GHz jeszcze nic nie znaczy. Pentium D robił 8GHz. I ciach!o mu to dało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no po prostu zapytałem, pewne rzeczy można wyczytać, niemal większość info jest w necie a nielicznie tylko na pw ;)

 

czy ddr3 2000 @ cl9 jest extremalne ? od tego zacznijmy, najwyższy dzielnik to 1333, gdybym umiał policzyć jakie htt jest potrzebne do uzyskania tego to można będzie coś powiedzieć ale pewnie nie obejdzie się bez napięcia v2 i do tego 8-8-8-x albo i niżej, żeby było bardzo elo. amd miało kłopoty z kontrolerem (65nm/k10), ciekawe czy teraz bedę mógł ddr2 wysoko pocisnąć z dzielnikiem 1066 (dotąd 1066 cl4-5-5-12 bodaj najniżej).

 

wbrew pozorom 4ghz @ 24/7 to nie będzie na niskim napięciu, moze co lepsze zrobią ale ogólnie 1.440 to 3.8 - SoF zapodał co nieco i nie ocenzurował napięcia jak na oktabit.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=210814

 

DaRoN, a tu się ktoś podnieca ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...