Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo PurePC opublikował testy 810 i 720BE. Z tych testów nic takiego o czym focus pisał, że nowy x3 ma problemy z grami nie wynika. Chciał bym więc dowiedzieć się co jest powodem takiego zachowania 720BE w redakcji egieldy? Nie zakładam z góry, że Focus sie myli, po prostu pytam, bo byłem zainteresowany zakupem 710 a teraz mam dylemat.

Mnie najbardziej zmartwił rzeczywisty pobór energii w idle. 720BE potrzebuje więcej prądu wg testów na purepc niż 940BE. Szok, szok, szok. Coś tu sknocili chyba, ze test jakiś wadliwy? Też jestem ciekaw porównania z testami na egieldzie.

No i weź tu bądź mądry, na eghmmm Pclabie też opublikowali testy i tam 720BE w idle jest najoszczędniejszym procesorem, wypadł nawet lepiej niż E8400. Chyba jednak testy na purepc są wadliwe w tym względzie.

Wypraszam sobie jakiekolwiek domniemania o bledzie w pomiarach -> wyjasnienie masz w temacie artykulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie jakiekolwiek domniemania o bledzie w pomiarach -> wyjasnienie masz w temacie artykulu.

Nie chcę Ci zarzucać błędu. Powiedz tylko bo zapewne wiesz a z tematu jak i z treści nie znalazłem wyjaśnienia.

Dlaczego na purepc w twoim teście:

pobór prądu idle cały system:

E8300 - 134

PII 810 - 123

PII 920 - 110

PII 940BE - 115

PII 720BE - 131

Q9450 - 139

PI 9850 - 178

A na PClabie inaczej:

I na pclab idle cały system:

E8400 - 68

PII 810 - 75

Q8200 - 84

PII 940BE - 73

PII 720BE - 64

Q9400 - 82

Q9650 - 87

PI 8750BE - 99

 

Może inna metodologia pomiaru wyjaśnia dlaczego ogólne różnice o ok 40% ale chodzi mi o proporcję. W teście pclabu 720BE jest najoszczędniejszy z badanych procesorów w idle a u Ciebie jest jednym z bardziej energochłonnych. Co więc powoduje taką sytuację?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci zarzucać błędu. Powiedz tylko bo zapewne wiesz a z tematu jak i z treści nie znalazłem wyjaśnienia.

Dlaczego na purepc w twoim teście:

pobór prądu idle cały system:

E8300 - 134

PII 810 - 123

PII 920 - 110

PII 940BE - 115

PII 720BE - 131

Q9450 - 139

PI 9850 - 178

A na PClabie inaczej:

I na pclab idle cały system:

E8400 - 68

PII 810 - 75

Q8200 - 84

PII 940BE - 73

PII 720BE - 64

Q9400 - 82

Q9650 - 87

PI 8750BE - 99

 

Może inna metodologia pomiaru wyjaśnia dlaczego ogólne różnice o ok 40% ale chodzi mi o proporcję. W teście pclabu 720BE jest najoszczędniejszy z badanych procesorów w idle a u Ciebie jest jednym z bardziej energochłonnych. Co więc powoduje taką sytuację?

Nakieruje Ciebie: oszczedzanie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosci z Labu wygladaja na nierealne, nawet jak policzyli sprawnosc zasilacza do tego.

Moc była mierzona przed zasilaczem, po 15 minutach obciążenia procesora programem OCCT oraz po 15 minutach wyświetlania pulpitu Windows po wyłączeniu OCCT.

Wartości z pcl także wydają mi się niskie. Ale mi chodzi głównie o proporcję. Tam 720be jest najbardziej oszczędny a w teście Ryby jest jednym z bardziej prądożernych. No i jak tu wyciągnąć jakieś poważne wnioski :D

Edit:

Nakieruje Ciebie: oszczedzanie energii.

No dobra i jak wpływa na te różnice w wynikach 720be u Ciebie? Dlaczego taki 940BE ma 115W w idle a ten 720BE z wyłączonym rdzeniem ma 131W? Dlaczego w twoim teście tak to wyszło?

Nie zarzucam Ci błędu, chcę tylko zrozumieć.

Edit2:

Na fraz PC wyniki są dla odmiany ogólnie wyższe ale proporcje pozostają takie jak na pcl. w Idle 720BE jest najbardziej oszczędny z testowanych. W teście Focusa już pobiera więcej niż intelowskie dwórdzeniówki ale nadal mniej niż PII 940.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne wytłumaczenie tak dużych różnic jakie dostrzegam to zastosowanie innych płyt głównych. Możliwe? Pcl zastosował także 64bit Viste do testów, ale to nie powinno mieć chyba wpływu?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne wytłumaczenie tak dużych różnic jakie dostrzegam to zastosowanie innych płyt głównych. Możliwe? Pcl zastosował także 64bit Viste do testów, ale to nie powinno mieć chyba wpływu?

Proponuje udac sie na egielde, tam szukanie dziury w calym jest w modzie. Tutaj jezeli nie potrafisz przyjac do wiadomosci, ze tak wyszlo i rozsadnej argumentacji, to przynajmniej nie zadawac co chwile tego samego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje udac sie na egielde, tam szukanie dziury w calym jest w modzie. Tutaj jezeli nie potrafisz przyjac do wiadomosci, ze tak wyszlo i rozsadnej argumentacji, to przynajmniej nie zadawac co chwile tego samego pytania.

Nie kwestionuję, że tak wyszło. Pytam co spowodowało taki wynik.

Jest to ciekawe pytanie wg mnie i odpowiedź wpływa w znacznym stopniu na decyzje o zakupie tego czy innego procesora. Wpływa na ocenę jednej z ważniejszych cech nowoczesnego procesora jaką jest energooszczędność w trybie idle, w którym większość procesorów pracuje 90 i więcej % czasu.

Pytam nie tylko Ciebie więc jeżeli nie wiesz to poczekajmy na inne wypowiedzi, z całym szacunkiem.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuję, że tak wyszło. Pytam co spowodowało taki wynik.

Jest to ciekawe pytanie wg mnie i odpowiedź wpływa w znacznym stopniu na decyzje o zakupie tego czy innego procesora. Wpływa na ocenę jednej z ważniejszych cech nowoczesnego procesora jaką jest energooszczędność w trybie idle, w którym większość procesorów pracuje 90 i więcej % czasu.

Pytam nie tylko Ciebie więc jeżeli nie wiesz to poczekajmy na inne wypowiedzi, z całym szacunkiem.

Z calym szacunkiem, ale odpowiedz podalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to launch in Q1 ... Phenom II X4 910 that works at 2.6GHz and has 8MB of cache

To może być interesujący procesor. Ważne jak się będzie miało jego TDP i OC do obecnych.

8 megs total cache = 4x512 kB L2 + 6 MB L3 = obecnie dostepny procek.

925/945 to wersja AM3 do obecnej 920/940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podsumowanie testów na nVision

Bardzo mi się podoba pogrupowanie wyników i ich odpowienie przeskalowanie na średnie wyniki dl aprocesora.

W sumie jednak nowe PII nie wypadły źle jeżeli uwzględnimy, że cena PII 720 to 590zł i powinna szybko spaść a Q8200 to co najmniej 700zł. Do tego tanie płyty pod q intela zaczynają się ok 400zł (P5Q-L) a w tej cenie mamy już wysoki standard dla AMD z najnowszym chipsetem. Mamy tez możliwość płynnego przechodzenia na AM3, dzięki kompatybilności. U intela od razu do wymiana cała platforma.

Podsumowując, mamy za 590zł procesor w niektórych zastosowaniach lepszy od intelowskich jajek za 700zł i proporcja ta się utrzymuje, Q9300 cenowo jest prawie równy PII 940, doliczając różnice w cenach płyt na jedno wychodzi. Wydajnościowo to AMD będzie lepszy.

Tak więc jeżeli zamierzamy wydać na procesor od 600 do 900zł to AMD jest godne rozważenia. Z testów na purePC, PCL, eGiełdzie i FrazPC nie potrafiłem jednoznacznie wywnioskować co się bardziej opłaca. Dlatego polecam wszystkim testującym lekturę metodologii nVision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podsumowanie testów na nVision

Bardzo mi się podoba pogrupowanie wyników i ich odpowienie przeskalowanie na średnie wyniki dl aprocesora.

W sumie jednak nowe PII nie wypadły źle jeżeli uwzględnimy, że cena PII 720 to 590zł i powinna szybko spaść a Q8200 to co najmniej 700zł. Do tego tanie płyty pod q intela zaczynają się ok 400zł (P5Q-L) a w tej cenie mamy już wysoki standard dla AMD z najnowszym chipsetem. Mamy tez możliwość płynnego przechodzenia na AM3, dzięki kompatybilności. U intela od razu do wymiana cała platforma.

Podsumowując, mamy za 590zł procesor w niektórych zastosowaniach lepszy od intelowskich jajek za 700zł i proporcja ta się utrzymuje, Q9300 cenowo jest prawie równy PII 940, doliczając różnice w cenach płyt na jedno wychodzi. Wydajnościowo to AMD będzie lepszy.

Tak więc jeżeli zamierzamy wydać na procesor od 600 do 900zł to AMD jest godne rozważenia. Z testów na purePC, PCL, eGiełdzie i FrazPC nie potrafiłem jednoznacznie wywnioskować co się bardziej opłaca. Dlatego polecam wszystkim testującym lekturę metodologii nVision.

Chciałem Cię zapytać o jedną rzecz - do reszty ustosunkuje sie później - skąd cena 590 złotych na Phenoma II X3 720? Koszać ma 145$, czyli dokładnie tyle samo co E7500, który u nas kosztuje 650 złotych. Pomijam zupełnie kwestię tego, że Phenom II X4 810 kosztuje tyle ile deklarowało AMD, że ma kosztować 920. Mówię o cenach na zachodzie, nie Polskich, bo te urosły z wiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Cię zapytać o jedną rzecz - do reszty ustosunkuje sie później - skąd cena 590 złotych na Phenoma II X3 720? Koszać ma 145$, czyli dokładnie tyle samo co E7500, który u nas kosztuje 650 złotych. Pomijam zupełnie kwestię tego, że Phenom II X4 810 kosztuje tyle ile deklarowało AMD, że ma kosztować 920. Mówię o cenach na zachodzie, nie Polskich, bo te urosły z wiadomych przyczyn.

X3 720 jest w sprzedaży na dzisiaj za 155$

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103649

X3 710 za 135$

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103648

E7500 jest za 140$

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819115056

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem X3 720 nie może kosztować mniej niż E7500 w Polsce. Mówię "nie może" bo go jeszcze w Polsce nie ma. To, że jest 10 dolców więcejn iż zapowiadano to powiedzmy jest kwestia tego, że jest to nowość, ale mimo wszystko na 590 złotych to tutaj nie ma szans.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe podsumowanie 3218977[/snapback]
W sumie jednak nowe PII nie wypadły źle jeżeli uwzględnimy, że cena PII 720 to 590zł i powinna szybko spaść a Q8200 to co najmniej 700zł.

Pomijając już tą błedną cenę 590 złotych, o których wspominasz to co Ty porównujesz X3 720 do Q8200? Q8200 jest rywalem X4 810 i te procesory są bardzo porównywalne wydajnościowo - X3 720 jest niestety dużo wolniejszy no i sprawia problemy w grach.

 

Do tego tanie płyty pod q intela zaczynają się ok 400zł (P5Q-L) a w tej cenie mamy już wysoki standard dla AMD z najnowszym chipsetem.

A to ciekawe? 3218977[/snapback]

Mamy tez możliwość płynnego przechodzenia na AM3, dzięki kompatybilności. U intela od razu do wymiana cała platforma.

Dobrze, że nie napisałeś, że zaletą Phenomów AM3 jest ich zgodność z DDR2 oraz DDR3, bo bym Cię wyśmiał. Tak jakby procki Intela LGA775 nie były zgodne z obydwoma standardami pamięci.

 

Podsumowując, mamy za 590zł procesor w niektórych zastosowaniach lepszy od intelowskich jajek za 700zł i proporcja ta się utrzymuje, Q9300 cenowo jest prawie równy PII 940, doliczając różnice w cenach płyt na jedno wychodzi. Wydajnościowo to AMD będzie lepszy.

A to nowość - z tego co widzę, to Phenom II X4 920 kosztuje jakieś 20-30 złotych mniej niż Core 2 Quad Q9400 (około 900-930 złotych). Zas Phenom II X4 940 to wydatek rzędu 100 złotych więcej - poniżej tysiąca nie ma szans go praktycznie kupić, a ceny są bliższe 1050 niż 1000 złotych.

Poprawka:

Więcej info na temat cen w następnym poim poście.

 

 

Tak więc jeżeli zamierzamy wydać na procesor od 600 do 900zł to AMD jest godne rozważenia. Z testów na purePC, PCL, eGiełdzie i FrazPC nie potrafiłem jednoznacznie wywnioskować co się bardziej opłaca. Dlatego polecam wszystkim testującym lekturę metodologii nVision.

Tylko dlatego, że ślepo patrzysz na wykresy i czytasz je na zasadzie "o tutaj AMD wygrało, o a tutaj już nie...".

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nowość - z tego co widzę, to Phenom II X4 920 kosztuje jakieś 20-30 złotych mniej niż Core 2 Quad Q9400 (około 900-930 złotych). Zas Phenom II X4 940 to wydatek rzędu 100 złotych więcej - poniżej tysiąca nie ma szans go praktycznie kupić, a ceny są bliższe 1050 niż 1000 złotych.

Intel Core 2 QUAD Q9400 kosztuje 1019 PLN , Phenom II 940 kosztuje 949 PLN a Phenom II 920 kosztuje 855 PLN

 

... więc Phenom II 940 jest tańszy nie o 20-30 złotych tylko o ponad 160 złotych od Intel Q9400

 

Konkurencją (wg. ceny) dla Intel Q8300 {870PLN} jest AMD 920 {855PLN}

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 QUAD Q9400 kosztuje 1019 PLN , Phenom II 940 kosztuje 949 PLN a Phenom II 920 kosztuje 855 PLN

 

... więc Phenom II 940 jest tańszy nie o 20-30 złotych tylko o ponad 160 złotych od Intel Q9400

 

Konkurencją (wg. ceny) dla Intel Q8300 {870PLN} jest AMD 920 {855PLN}

Ja sugeruję się tym, co jest na allegro - przynajmniej wiem, że to jest rzeczywiście na stanie, a nie tylko cena na zachętę a "towar w dostawie". A więc:

Q9400 - no 1 - 929

Q9400 - no 2 - 929

!9400 - no 3 - 899

Q9400 w PCProjekt - 900 (średnia ilość)

 

Zatem z całą pewnością Q9400 idzie kupić za nie więcej jak 950 złotych - do kupienia jestprzynajmniej 100 egzemplarzy tego procesora na tą chwilę w tej cenie. Skąd cena 1019?

 

 

W przypadku Phenoma II X4 920:

Lista Phenomów II 920 - jedna oferta za 819 złotych, ale coś się procki nie sprzedają - nie wiem czy coś z nią jest nie tak czy co. Jedna za 860, a reszta za 900 złotych.

PC Projekt - 880 złotych "mała ilość".

No i Proline (aktualnie końcówka stanu): 855 złotych

To co jest na skąpcu czy ceneo należy traktować bardzo luźno, bo przy dzisiejszym kursie dolara bez upewnienia się czy jest coś na stanie nie ma żadnej gwarancji, że w tej cenie kupimy.

 

No i PHenom II X4 940:

Lista Phenomów 940 - najmniej 1001 zlotych - za powiedzmy 1010 - 1020 realnie można kupić tego procka.

PC Projekt - 980 złotych i "średnia ilość".

No i Proline za 949 złotych: LINK

 

To, że znalazłeś jakiś sklep, w którym procki AMD mają niskie ceny, a procki Intela jakieś wysokie o niczym nie świadczy. Widzisz przecież, że Q9400 można kupić znacznie taniej, niż sugerujesz i TOWAR JEST NA STANIE - do kupienia, już teraz.

 

 

EDIT - poprawki dotyczące cen Phenomów II X4.

Edytowane przez focus_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus

Co mnie obchodzi, że na allegro jest za >1000 skoro w p[......] mają za 949zł??

Co z tego, że mała ilość skoro bardzo dobrze wiesz, że jak zamówisz np. dzisiaj to będziesz miał po dzisiejszej cenie nawet jak zdrożeje jutro np. o 100zł

 

To, że znalazłeś jakiś sklep, w którym procki AMD mają niskie ceny, a procki Intela jakieś wysokie o niczym nie świadczy. Widzisz przecież, że Q9400 można kupić znacznie taniej, niż sugerujesz i TOWAR JEST NA STANIE - do kupienia, już teraz.

To, że znalazłeś jakiś sklep/aukcje, w którym procki AMD mają wysokie ceny, a procki Intela jakieś niskie o niczym nie świadczy. Widzisz przecież, że PII 940BE można kupić znacznie taniej, niż sugerujesz i TOWAR JEST NA STANIE - do kupienia, już teraz.

 

Tyle na temat

 

ps. wiesz co to obiektywizm??

ps2. i nie zarzucaj mi czasem jakiegoś fanboystwa, bo jeśli miałbym kupować 4 jaja to tylko q9550...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Focus

Co mnie obchodzi, że na allegro jest za >1000 skoro w p[......] mają za 949zł??

Co z tego, że mała ilość skoro bardzo dobrze wiesz, że jak zamówisz np. dzisiaj to będziesz miał po dzisiejszej cenie nawet jak zdrożeje jutro np. o 100zł

 

 

To, że znalazłeś jakiś sklep/aukcje, w którym procki AMD mają wysokie ceny, a procki Intela jakieś niskie o niczym nie świadczy. Widzisz przecież, że PII 940BE można kupić znacznie taniej, niż sugerujesz i TOWAR JEST NA STANIE - do kupienia, już teraz.

 

Tyle na temat

 

ps. wiesz co to obiektywizm??

ps2. i nie zarzucaj mi czasem jakiegoś fanboystwa, bo jeśli miałbym kupować 4 jaja to tylko q9550...

To nie jest tak, że jak Ty składasz zamówienie w sklepie to oni mają obowiązeć sprzedać Ci to w dokładnie tej cenie. Nie ma takiego prawnego obowiązku. Dopiero wprzypadku gdy sklep POTWIERDZI mailowo, że towar jest dla Ciebie zarezerwowany, to wówczas mają już taki obowiązek. Tutaj nie chodzi o to, że ktoś fanatykuje czy coś, ale po prostu ja nie widzę REALNYCH cen tych procesorów, które podał Maxymili czy Kyle. Nigdy, ale to nigdy nie sugeruję się najniższymi cenami podawanymi przez skąpca / ceneo - dopiero kilka ofert potwierdzonych przez allegro, oraz sklepy, które ten sprzęt mają na stanie dają mi pewność że sprzęt w tej cenie jest dostępny. Pracowałem w sklepie komputerowy i wiem jak to działa. Nie wiem o jaki sklep chodzi na literę "p", ale jeśli o pixmanię, to chyba możemy go pominąć. Dziwię się też, że podajecie ceny procesorów bez potwierdzenia tego linkiem w przynajmniej kilku miejscach. Wydawalo się mi też, że allegro jest w tej kwestii bezstronne, ale może się mylę.

 

Jeśli pomyliłem ceny procesora AMD, to wskażcie link, a poprawię wczesniejszego posta. Narazie to wygląda tak, ze ja podałem linki do sklepu oraz do aukcji, zaś pozostałych dwóch moich rozmówców tylko rzuca cenami bez potwierdzenia. Ja nie mogę znaleźć ceny tego procesora o jakiej Wy wspominacie tak żębym miał pewność, że mogę kupić w tej cenie.

 

Na zachodzie sprawdzałem ceny i w newegg Q9400 = X4 940.

Edytowane przez focus_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pomyliłem ceny procesora AMD, to wskażcie link, a poprawię wczesniejszego posta. Narazie to wygląda tak, ze ja podałem linki do sklepu oraz do aukcji, zaś pozostałych dwóch moich rozmówców tylko rzuca cenami bez potwierdzenia. Ja nie mogę znaleźć ceny tego procesora o jakiej Wy wspominacie tak żębym miał pewność, że mogę kupić w tej cenie.

 

3219935[/snapback]

X3 710 za 579

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD_Ph...pelny,id,67817/

 

czyli gdzies pomiedzy e7400 a e7500.

PIIx4 mnie nie przekonały natomiast X3 wg mnie jest bardzo opłacalny.

Wolałbym x3 niż E7xxx czy E8xxx.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3219968[/snapback]

EDIT>> wiem, że nie maja obowiązku sprzedać po cenie kupna jednakże nie tak dawno kupowalem u nich kartę za 445zł po czym, po kilku godzinach cena skoczyła na ~500zł.

Zapłaciłem "starą" cenę

Ale najpewniej dostałeś potwierdzenie zamówienia to raz. Dwa zwykle szanujący się sklep nie robi tak, że cena na stronie ma niewiele wspólnego z realną - ale nie mamy takiej gwarancji w przypadku najniszych ofert na skąpcu / ceneo.

 

Finiszując - poprawiam swoje wczesniejsze posty - o ile będę mógł - oraz:

Phenom II X4 940 kosztuje mniej więcej tyle samo co Q9400, a nie "prawie tyle co Q9300"

 

 

EDIT:

Niemniej uważam, że jeśli wyszukaliśmy tak niskich cen dla Phenomów, to spokojnie możemy uznać, że Q9400 za 900 złotych jest do kupienia, no bo przecież też jest na stanie i sa przynajmniej dwa źródła tych procesorów w tej cenie - linki podałem wcześniej.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem X3 720 nie może kosztować mniej niż E7500 w Polsce. Mówię "nie może" bo go jeszcze w Polsce nie ma. To, że jest 10 dolców więcejn iż zapowiadano to powiedzmy jest kwestia tego, że jest to nowość, ale mimo wszystko na 590 złotych to tutaj nie ma szans.

Cena X3 720 wzrosła w tym sklepie do 166$ ale cena dostępna na stronie AMD jest mniejsza bo 145$

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103649

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...ml?redir=CPPR01

Co do szans na cenę w Polsce w złotówkach to trudno przewidzieć przy tak skaczących kursach jednak jakieś

szanse na 590 zł lub nawet taniej są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w komputerowym 940 stoi po 965 zł, a oni na jego sprzedaży zarabiają - mają 3 sztuki - więc pewnie w necie da się taniej kupić.

W ogóle zmiana konfiguracji teraz to głupota, lepiej poczekaj na tańszy dolar - chyba, że komuś się bardzo spieszy i nie może nawet miesiąca - dwóch poczekać.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIIx4 mnie nie przekonały natomiast X3 wg mnie jest bardzo opłacalny.

Wolałbym x3 niż E7xxx czy E8xxx.

no jak nie grasz a użyswasz programów graficznych czemu nie dla gracza to bardzo średni pomysły nie dość że Mhz /Mhz przegrywa to po oc zostaje siwy dym z niego

przykładowo cena x3 720 jest taka sama jak E8400 na newegg,dość żadko używasz kompa do obróbki grafiki a często grasz i robisz OC i wtedy co wybierasz,wiem zaraz wyjedziesz ale są gry co obsługują wielerdzeniowość ale można je policzyć na jednej ręce co daje 99.9% ogółu braku obsługi więcej niż dwóch rdzeni i większości nadrobisz to Mhz.

A teraz odnośnie cen na moim rynku tu chyba więcej się sprzedaje niż w Polsce i ten rynek jest celem i japoński

na czarno najlepszy wybór w tej cenie ogólnie jak zbierzesz wyniki bez OC

Phenom II X4 920 2.8GHz-189$>Quada Q9300-214$

Phenom II X3 720 2.8GHz -166>Intel Core 2 Quad Q8200-170$>Intel Core 2 Duo E8400 Wolfdale 3.0GHz-165$>Intel Core2 Duo E7500-140>$Intel Core 2 Duo E7300-125$

Phenom II X4 940 3.0GHz -229$>Intel Core2 Quad Q9400-229$

Po OC tłumaczyć nie muszę.

Jak by nie patrzeć różowo to nie wygląda.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...