Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz jeszcze sprobowac obnizyc V. Moja 545-la na X4 3.0Ghz do stabilnej pracy prime chce tylko 1,16V

Ja osobiscie nie przekraczam 58C w prime (temp ogolna cpu) i 1,50V podczas OC! A V na codzien to max1,40V ale to jest tylko moja teoria ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i otoz to. TO jest tylko moja teoria ktorej ja osobiscie sie trzymam i nikt jej nie musi szanowc... Inni lubią katowac cpu 1,60V inni juz sie srają jak jest 1,40V a inni... wole nie myslec co jeszcze z swoimi procesorami robią ;)

Koniec tematu.. nie komentowac jak w poscie wyzej

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam gwarancje to moge jechac 1,9v na di co by pcb sie wizualnie nie przypalilo z temp ;) tylko ze tu gwarancji nie mam, ktos sie orientuje czy mozna z proline zalatwic duplikat dowodu zakupu ? zakup byl z lipca br (poprzedni wlasciciel, ale zgubil rachunek)

z drugiej strony szkoda byloby procka nawet jakby gwara byla - nie kazdy moduje sie na 4 rdzenie ;]

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pytac sie na forum o duplikat napisal bys maila do proline

Kazdy sklep ma inną polityke sprzedazy

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasow jak pracowalem w esc dalo rade to "jakoś" zalatwic, grzebanie w FV, ewentualnie zapytanie do dostawcy. Troche z tym fatygi jest, nie kazdy sklep posiada baze danych S/N sprzedanych prockow, w sklepie liczy sie tylko "sztuka"

Ale tak jak mowie.. kazdy sklep ma swoją polityke

 

Proline nie wydaje oddzielnej k.gwarancyjnej z S/N podzespołu?

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz do jednego pracownika ale widocznie mnie zlal, dlatego pytam was - moze macie jakies doswiadczenia w tej dziedzinie

Każdy sklep ma obowiązek trzymać dokument zakupu przez 2 lata i udostępnić duplikat na życzenie klienta.

Ale to dużo zależy od tego czy komuś chce się go poszukać. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)

o co chodzi, ze jak ustawie w moim 550be @ x4 mnoznik 19, wykrywany jest jako wersja es plyta mu daje napiecia auto 1,55v, i jak zobaczylem tempy to malo z krzesla nie spadlem?

na 15,5 wszystko wraca do normy..

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblkowałem phenom II x2 550 BE. Podkręciłem procesor do 3,3 GHz. Testowałem 1h, na koniec testów temp 59C.

Tak imo to GTA IV lepiej zaczęła chodzić :) Kręcić dalej? Jest jakiś program, który zapisałby temperaturę z każdej sekundy do pliku czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak: doszedłem do 3,5 GHz i co? Reset na samym początku testu..

W podglądzie zdarzeń jest taki błąd:

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: System Error

Kategoria zdarzenia: (102)

Identyfikator zdarzenia: 1003

Data: 2009-09-21

Godzina: 19:15:29

Użytkownik: Brak

Komputer: KONRAD-OSHNCV43

Opis:

Kod błędu 0000009c, parametr 1 00000000, parametr 2 ba354050, parametr 3 b2074000, parametr 4 00000175.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Dane:

0000: 53 79 73 74 65 6d 20 45 System E

0008: 72 72 6f 72 20 20 45 72 rror Er

0010: 72 6f 72 20 63 6f 64 65 ror code

0018: 20 30 30 30 30 30 30 39 0000009

0020: 63 20 20 50 61 72 61 6d c Param

0028: 65 74 65 72 73 20 30 30 eters 00

0030: 30 30 30 30 30 30 2c 20 000000,

0038: 62 61 33 35 34 30 35 30 ba354050

0040: 2c 20 62 32 30 37 34 30 , b20740

0048: 30 30 2c 20 30 30 30 30 00, 0000

0050: 30 31 37 35 0175

Podbiłem napięcie na procu o najniższą wartość, trochę pochodził i znowu reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja padaka lapie podobne objawy przy 3,7ghz - 3,8 ghz na x4, podwyzszanie napiecia nie pomaga - pomaga zmniejszanie go

obawiam sie ze nie wyrabia zailacz - 96watt na linie 3,3v to chyba za malo na kreconego x4 - wypowie sie ktos?

zreszta... ten moj x4 jednej zasilce zrobil juz niezlego moda- z lini 3,3v zrobila sie 3,8 w porywach do 4,0 :D cale szczescie DFI nie dala sie zepsuc, ani zrobic krzywdy procku

mierzone oczywiscie miernikiem, chyba odpuszcze krecenie bo druga zasile fajna udupce, poczekam na lepszy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sie bawic

moja dfi to pierwsza plyta jak dla mnie na am3 - wczesniej bytlem userem 775

amdki 45nm rządzą się innymi prawami niz intele, nie wiem jak sie kreci twoja plyta - co oferuje z ustawien w biosie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62* to wystarczająco, jak uda ci się zbić temperature do 55* mozesz znowu siasc do dalszego podkrecania

no chyba ze robisz to dla frajdy - ale z tego co widze zdaje mi sie ze robisz to do pracy na codzien, a tu wyzsza temperatura moze mu zaszkodzic

 

zbij ciut napiecia i daj 3,5, albo sprobuj to 1,4v i 3,6ghz ale wczesniej zbij napiecie cpu-nb do 1,2 a nawet mniej jak ci stabilnosci pozwoli - badaj prime95 cpu test oraz blendem, albo gta4 zamiast blenda - napiecie cpu-nb znacząco wpływa na temperature procesora, a często można go zbijać i to niemało ;)

pozdr

Edytowane przez enebene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB mam na standardową wartość: 1,1 V. Sorry za pomyłę, pomerdało mi się: zamiast napisać, że ustawiłem 3,5 GHz napisałem 3,6 GHz, nie ma co voltować mu? Lepiej dać na 3,4 GHz + standardowe napięcie? A co do samego celu? Chce uzysakć wyższą wydajność w GTA IV, bo na 3,5 GHz jest całkiem porządnie :) A powiedzcie mi czy w GTA IV lepiej byłoby mieć dwa rdzenie przy np. 3.8 GHz czy 4 x 3,4 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - podkręciłem mojego Phenoma II X3 720 BE do 3,4 /napięcie 1,45V, 17x200/ - poprzez podnoszenie mnożnika dalej już nie chce ruszyć - ustawienie 17,5 x 200 skutkuje resetem po chwili katowania OCCT. Podniesienie napięcia nic nie pomaga - próbowałem na 1,55 V i to samo. Jedyne co udało mi się wywalczyć to podniesienie CPU frequency na 213 przy mnożniku 16,5 co dało 3514 mhz przy napięciu 1,475V/. Temperatury w stresie nie przekraczają 37 C (chłodzenie Xigmatek HDT-1283).

W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. Czy dalsze kręcenie powyżej 3,4 da jakiś zauważalny przyrost mocy? (czy duża jest różnica w osiągach pomiędzy 3,4 a np 3,6 czy 3,7 mhz?

2. Jeżeli jest sens jeszcze walczyć to może ktoś podpowie co i i gdzie jeszcze można poustawiać?

 

Z góry Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - podkręciłem mojego Phenoma II X3 720 BE do 3,4 /napięcie 1,45V, 17x200/ - poprzez podnoszenie mnożnika dalej już nie chce ruszyć - ustawienie 17,5 x 200 skutkuje resetem po chwili katowania OCCT. Podniesienie napięcia nic nie pomaga - próbowałem na 1,55 V i to samo. Jedyne co udało mi się wywalczyć to podniesienie CPU frequency na 213 przy mnożniku 16,5 co dało 3514 mhz przy napięciu 1,475V/. Temperatury w stresie nie przekraczają 37 C (chłodzenie Xigmatek HDT-1283).

W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. Czy dalsze kręcenie powyżej 3,4 da jakiś zauważalny przyrost mocy? (czy duża jest różnica w osiągach pomiędzy 3,4 a np 3,6 czy 3,7 mhz?

2. Jeżeli jest sens jeszcze walczyć to może ktoś podpowie co i i gdzie jeszcze można poustawiać?

 

Z góry Dzięki za pomoc

37c stopni w stresie przy tym napięciu nie chce mi się wierzyć, tyle to ja mam w ide na wentylu z siga, w stresie robiłem testy na 1,525v i 3,6ghz i wyszło mi 58c a powierzchnia oddawania ciepła w i-fx 14 jest dwa razy taka w w twoim xigmatek, wracając do tematu z phenomami tak jest dochodzisz do pewnego momentu i dalej nic nie pomaga, z tym że możesz zwiększyć wydajność procka kręcąc fsb dzieki temu zwiększasz częstotliwość kontrolera pamięci w procku, najlepiej żeby pracował w okolicy 2600mhz (ale nie więcej bo system zrobi się niestabilny) zyskasz na tym jakieś 150-200mhz więcej jak proc kręcony tylko mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatur to po 2,5 h katowaniu OCCT (albo graniu w Resident Evil 5 :)) temperatura nigdy nie przekroczyła 37 C - przy napięciu 1,45 V - sprawdzane programem Core Temp oraz w OCCT. Jeżeli podawane przez nie temperatury są nieprawdziwe to znaczy żę chyba czujnik temp w procku jest uwalony. Ale jeszcze wieczorkiem sprawdzę innymi programami - Everestem czy czymś podobnym. Aha - temperatura w spoczynku to bodajże 28-29 C

 

Próbowałem zwiększyć NB freq. ale komputer miał problemy i przy starcie wywalał komunikat w którym dawał możliwość startu z biosem na deafult oraz ostatnimi dobrymi ustawieniami. Ale będę próbował jeszcze ustawić wyższe NB freq. - tylko czy podnosić też napięcie NB? Jeżeli tak to o ile? i czy jeszcze jakieś inne parametry w Biosie ruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...