Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel kupił 545 i odblokował. Zero przebierania w prockach czy coś. Ot przypadek. % nikt Ci nie powie, ale zależy od serii na jaka trafisz. Może być że prawie każdy, a może być znacznie poniżej tych 50% da się odblokować. Jak się dobrze odblokuje to często źle się kręci. Niestety tak jest.

Ja kupiłem używanego X3 i przerobił się na pełny X4. To dopiero fart, a gość sprzedawał również płytę z ACC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast x2 lepiej zakupić x4 620,szansa na odblokowanie L3 taka sama jak w x2 4 rdzeni.Praktycznie każdy idzie podkręcić do 3,4-3,6,a to już jest wystarczające do wszystkich zastosowań.

Ale w grach lepiej mieć dwa rdzenie mocniejsze niż cztery słabsze. Poza tym nowy athlon ii 635 będzie ze starej rewizji c2 a nowy phenom II x2 555 będzie z rewizji c3 a to wg mnie ma duże znaczenie. dla mnie to decydujące. Poza tym cena 635 w zapowiedziach jest 100zł wyższa, niż 555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w grach lepiej mieć dwa rdzenie mocniejsze niż cztery słabsze. Poza tym nowy athlon ii 635 będzie ze starej rewizji c2 a nowy phenom II x2 555 będzie z rewizji c3 a to wg mnie ma duże znaczenie. dla mnie to decydujące. Poza tym cena 635 w zapowiedziach jest 100zł wyższa, niż 555.

Tylko że Regor i Propus (C2) mają usprawnienia z rewizji C3 Denebów :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ściągnałem CPU-z i mam pytanie, co do tego programu, a mianowicie.. procesora. Czy z tego testów, wszystko dobrze wynika? Nic nie jest źle ustawione etc? Bo patrzyłem inne screeny CPU-Z, to w "Core Speed" ludzie mieli po 3 tysiące, a ja mam 803, czy to nie jest dziwne?

 

Screen: http://i49.tinypic.com/311qcz6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ściągnałem CPU-z i mam pytanie, co do tego programu, a mianowicie.. procesora. Czy z tego testów, wszystko dobrze wynika? Nic nie jest źle ustawione etc? Bo patrzyłem inne screeny CPU-Z, to w "Core Speed" ludzie mieli po 3 tysiące, a ja mam 803, czy to nie jest dziwne?

 

Screen: 3450724[/snapback]

Tylko że Regor i Propus (C2) mają usprawnienia z rewizji C3 Denebów :ph34r:
Czyli de facto jest to revizja C3? A dokładnie których procesorów to dotyczy? Wszystkich 4 rdzeniowych athlonów II?

 

Edit: sklejanie postów.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast x2 lepiej zakupić x4 620,szansa na odblokowanie L3 taka sama jak w x2 4 rdzeni.Praktycznie każdy idzie podkręcić do 3,4-3,6,a to już jest wystarczające do wszystkich zastosowań.

Nie wiem jak z AII x4, ale AII x3 już się trafiają (ja trafiłem :sad:) prawdziwe Athlony, a nie blokowane Deneby i wówczas nie ma szans na L3. Sądzę, że niedługo to będzie norma i z AII już nie zrobimy PII, a jedynie będzie szansa na odblokowanie rdzeni.

 

Pro po usprawnień to nie jest przypadkiem tak, że tylko "prawdziwe" Regory i Propusy mają te usprawnienia? AII x3 i x4 powstawały chyba z blokowanych Denebów z c2

 

Edit.

Chodziło mi oczywiście o Rana i Propus :oops:

Edytowane przez cerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro po usprawnień to nie jest przypadkiem tak, że tylko "prawdziwe" Regory i Propusy mają te usprawnienia? AII x3 i x4 powstawały chyba z blokowanych Denebów z c2

No to wiadomo. A Regor to zawsze Regor.

 

A czy te nowe modele np. X3 440 to nie są już zawsze Propusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Puściłem test w Super PI, i zauważyłem na wykresach menedżera zadań że rdzeń nr 1 jest prawie w ogóle nie używany w obliczeniach. przy kolejnych testach różnice były znaczące (obciążenie rdzeni 2,3,4 dochodziło do 70% a 1 rdzeń nie skakał powyżej 20%)

 

załączam obrazek:

 

Dołączona grafika

 

czy to jest normalne? jeżeli nie, jak temu zaradzić :)

 

jeżeli to coś pomoże: mam płytę główną GA-MA770T-UD3P, biosa F4, zasilacz OCZ 500W, 2GB RAM 1333 A-data i grafikę radeon 4890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo. A Regor to zawsze Regor.

No właśnie, że nie do końca, bo rozmowa o tych usprawnieniach była w kontekście kupna nowego procka. Obecnie kupując AII nie wiesz czy kupiłeś Regora/Propusa, czy Deneba do puki nie pobawisz się ACC. No chyba, że już ktoś wie jak po serii je rozpoznać?

 

Edit.

Chodziło mi oczywiście o Rana i Propus :oops:

Edytowane przez cerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie do końca, bo rozmowa o tych usprawnieniach była w kontekście kupna nowego procka. Obecnie kupując AII nie wiesz czy kupiłeś Regora/Propusa, czy Deneba do puki nie pobawisz się ACC. No chyba, że już ktoś wie jak po serii je rozpoznać?

Regor to rdzeń dla Athlonów II X2, a tam z pewnością nie trafisz na żadnego Deneba bo to fizyczne X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie do końca, bo rozmowa o tych usprawnieniach była w kontekście kupna nowego procka. Obecnie kupując AII nie wiesz czy kupiłeś Regora/Propusa, czy Deneba do puki nie pobawisz się ACC. No chyba, że już ktoś wie jak po serii je rozpoznać?

W AII X3 da się odblokować rdzeń dodatkowy. Wg. PClab nowy X3 440 jest dalej na C2 lecz ma usprawnienia procesorów Deneb C3. Nie napisali nic o cache'u, czyżby brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regor to rdzeń dla Athlonów II X2, a tam z pewnością nie trafisz na żadnego Deneba bo to fizyczne X2.

Sorki masz racje chodziło mi o Rana/Propus bo tak jak piszesz wszystkie AII x2 (Regor) to osobna linia produkcyjna i ja to wiem tylko pomieszały mi się nazwy rdzeni :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może jakieś informacje odnośnie tego kiedy i gdzie będzie można w naszym pięknym kraju kupić pII 925 c3? Szukam po forach, pytałem googla i nic.

Powinieneś się pytać konkretnego sklepu a nie googla . Albo idź do pierwszego lepszego sklepu gdzie mają 925 i sam sprawdź czy to C2 czy C3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się pytać konkretnego sklepu a nie googla . Albo idź do pierwszego lepszego sklepu gdzie mają 925 i sam sprawdź czy to C2 czy C3.

Wchodziłem na kilka stronek zarówno polskich sklepów jak i zagranicznych i wszędzie mają rewizje C2, dlatego pytam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie byłoby 1MB L2 vs 6MB L3 tylko 4MB L2 vs 6MB L3 tylko że te z L3 też mają 2MB L2 więc bez sensu tak porównywać też, ale i tak twoje porównanie jest bardziej błędne bo to nie jest 512 KB L2 całkiem tylko na rdzeń a 6MB L3 jest współdzielone czyli na wszystkie rdzenie więc jak już porównujesz do 512 KB L2 to podziel 6MB przez 4 ale to i tak bez sensu bo to pamęci różnych poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Rana i Propusie? Regor ma 2MB L2.

To ja wiem, miałem nawet Regora przez jakiś tydzień.

 

To nie byłoby 1MB L2 vs 6MB L3 tylko 4MB L2 vs 6MB L3 tylko że te z L3 też mają 2MB L2 więc bez sensu tak porównywać też, ale i tak twoje porównanie jest bardziej błędne bo to nie jest 512 KB L2 całkiem tylko na rdzeń a 6MB L3 jest współdzielone czyli na wszystkie rdzenie więc jak już porównujesz do 512 KB L2 to podziel 6MB przez 4 ale to i tak bez sensu bo to pamęci różnych poziomów.

A czy czasem nie jest tak, że każdy rdzeń musi przechowywać w swojej pamięci to samo? W efekcie wychodziłoby, że to jest 512 kB bo każdy rdzeń miałby te same dane. Gdzieś tak czytałem o Athlonach64 X2 ale w K10 się to raczej nie zmieniło. No chyba, że pisali bzdury ale w sumie to jest to dość logiczne poniekąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...