Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj taki jest, wiec chyba istnieje:)

 

AMD Phenom II X4 microprocessor

 

dokladnie to: http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20955%20Black%20Edition%20-%20HDZ955FBK4DGM%20%28HDZ955FBGMBOX%29.html

 

"Notes on AMD HDZ955FBK4DGM

 

* The processor has unlocked clock multiplier"

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest, ale nie widziałem takiego w polskich sklepach do tej pory. Ostatnio nie patrzyłem, bo już zakupiłem proca.

 

Na www.esc.pl jak wejdziesz w zakladke procesory i go znajdziesz to ma podany ten wlasnie kod. Byc moze tego nie widac bo podaja kod wersji box, a wkladaja jako oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.esc.pl jak wejdziesz w zakladke procesory i go znajdziesz to ma podany ten wlasnie kod. Byc moze tego nie widac bo podaja kod wersji box, a wkladaja jako oem.

 

Zastanawia mnie ten 955 z esc, niby jest to 955 BE C3, ale ma 125W TDP. A C3 955 miał mieć 95W. No chyba, że dlatego, że to BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszkę się bawię moim Phenomkiem 955BE (C3) i dziś zbiłem nieco napięcie i chodzi 225x17@1.4125V. Widać nie jakiś gigant, ale tragedii nie ma. Martwią mnie temperatury jednak. Mieszkam w akademiku i temperaturki w pokoju mamy wysokie, wszak przed zmianą platformy czytałem, że Phenomy należą do chłodnych procesorków. U mnie przy takim taktowaniu i napięciu mam w stress 60*C (temp w pokoju w okolicy 25*C). Obudowa nie jest w sumie jakoś świetnie wentylowana, ale do piekarników też nie należy. Moje chłodzenie to SilentiumPC Fortis z wentylem NoiseBlocker@1300RPM, zmieniałem dziś pastę żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie wina złego nałożenia, ale temperaturki spadły nieznacznie tylko. Z tego co czytałem na stronie AMD max temp. dla Phenoma to 62*C, więc niebezpiecznie blisko (chodził w sumie na 67*C jakiś czas ale to już chyba przesada). Jakie są temperaturki Phenoma u was?

Jeszcze pytanko o napięcie NB mostka AMD785 - standardowe to wg mojego BIOSu 1.1, obecnie mam 1.225 - płytka jak w podpisie - jakie są bezpieczne wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PII 955 C3 co się ostatio trafiają, to takie średnio podkrecalne są. Dużo osób teraz czeka, co pokażę Zosma, ale z tego co widziałem, tylko się Turbo różnią, a to całe Turbo średnio w parze idzie z oc.

 

Ktoś jeszcze się pochwali swoimi osiągnięciami na PII 9xx c3? Najlepiej na wodzie. Ja mam podobnego proca do tego Kfazzi'ego, całość z Asrock'iem 890gx i Adata 2000Mhz śmiga. Średnio zadowolony jestem, liczyłem na więcej. Ja mogę sobie oczywiście na sporo więcej pozwolić od kolegi wyżej, bo mam mocne WC, ale możliwości się podobnie skalują do napięć, a jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem, bo ponoć coś tam z biosami jeszcze nie halo na tej mobo i mają być update'y.

 

Na razie sobie darowałem i proc chodzi na 3200 przy niższym napięciu @1,175V, ale płyta ma tak, że podbija o około 20-25mV, trzeba by było zmierzyć miernikiem, ale najpierw by pkt. trzeba znaleźć. Może sekcja tej płyty jest taka biedna, że muszą ustawiać zapobiegawczo więcej, żeby z niczym nie mieli problemów ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

Witam mam takie pytanie w jaki sposób ja mam podkrecic swój procesor ?? Proc to amd x2 550 płyta gigabyte ga ma790x ud3p ram patriot viper cl4 800mhz 4 giba

 

oczywiscie procka chciałem krecic na odblokowanych rdzeniach ale udało mi sie dojsc do niecałych 4 ghz i nic wiecej na 2 jajowcu to samo max 3.9 a chciałbym tak przynajmniej 4.5 ghz wejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

na chłodzeniu powietrzem tez da rade :D no to chociaz zeby wyjsc poza te 4 ghz bo mecze sie z tym juz tyle czasu i nie mam pomysłów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...