Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sopi123

Nie jest powiedziane, że da radę. Spróbuj zwiększyć też cpu nb vid +0,1~0,15v

 

 

robiłem tak jak mowiłes i robołem to juz dawno tez ... dalej to samo heh nie wiem co jest z tym ze nie potrafie wkrecic proca wiecej... napiecie proca dawałem juz powyzej 1.5 na chwile ale tez lipa :/ reset był i od nowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększanie napięcia cpu-nb zwiększa też potenciał samego procesora? Chodzi mi o to, że CPU-NB na 1,2V spokojnie na 2,6 mi chodzi, a zwiększając napięcie na CPU-NB też sprawiamy, że CPU się bardziej grzeje. Dlatego Vcpu-nb mam na te 1,2V i tylko 2,6.

 

Wydajność jeszcze mocno wzrasta pozyżej tych 2,6 na NB, im wyżej tym lepiej, czy przy tej granicy 2,6 jest już tak duża przepustowość, że wyżej nie ma co kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2300 przy 1,4V dla NB?...

no to są ekstremalne napięcia, tylko po to żeby wyeliminować ograniczenia mobo i sprawdzić czy CPU może więcej... no na 24/7 się nie nadaje bo pewnie CPU z 60C osiągnie...

 

Czy zwiększanie napięcia CPU-nb zwiększa też potencjał samego procesora?

O ile dobrze rozumiem dzięki zwiększeniu V na CPU-NB mamy możliwość zwiększenia CPU-NB-freq a co wpływa na OC CPU ... samo zwiększanie napięcia CPU-nb może mieć wpływ na OC pamięci oraz stabilność po odblokowaniu jajek lub L3...

 

w ASROCK'ach jest jakoś prościej z OC (przynajmniej w M3A770DE), w GIGSHIT'ach zamotane z CPU-NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarek_135

 

odpowiadam: tak, właśnie to sprawdziłem na ga-ma790xt-ud4p + ph2 550 be + mugen2 (męczyłem od 16:00 uff)

 

odblokowałem rdzenie &:

 

1. ustawiłem procka mnożnikiem na 3,7Ghz napięcie 1,5V, nb lekko 1,3V, reszta auto - OCCT bumm, reset po paru sekundach (sprawdzałem kilka razy)

2. CPU NB ustawiłem na 1,3V , CPU-NB freq na 2200Mhz - OCCT bumm - lepiej po paru minutach (sprawdzałem kilka razy)

3. CPU NB na 1,4V, CPU-NB freq na 2400Mhz - :damage_wall: godzinka OCCT jest OK!

 

temp. cpu ok 52C na mugenie - spisał się chłopak :D

 

wyjaśniając: CP-NB nie ma nic wspólnego z NB. Jest to kontroler w CPU, a CPU-NB freq. to taktowanie kontrolera w procku.

post-146622-1272485928,05_thumb.jpg

post-146622-1272485932,86_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, w sumie, nie wiem, czemu się dziwisz ze swoich wyników, już nie wnikając, czy są duże czy małe, dałeś wyższe napięcie, nawet przy wyższej częstotliwości był stabilny.

 

Ja mam inny problem.

C3 955 niby z łatwością robią 4,0. Wiem, że nie wszystkie, moja albo jest jakaś nierozgarnięta, albo coś jeszcze źle ustawiam, czegoś nie wiem.

 

Ogólnie 4,0 zrobię, ale napięcie jakieś chore pod 1,55 albo nawet 1,575 muszę dać, nie pamiętam teraz. Na wodzie temp są akceptowalne przy tym napięciu, w razie czego mogę jeszcze wentylatory na 12V podłączyć... Ale nie chcę tak dużo dawać, bo patrząc na to, ile trzeba dać względem tego, co się dostaje, to mnie to nie przekonuje.

 

def jest 3,2@1,375V

Jednak zrobię 3,6@1,375V

3,82@1,45

3,92@1,5

 

Ale też w drugą stronę się bawiłem i osiągam te 3,2@1,175V. Ogólnie nigdy się w UV nie bawiłem i mnie do tego nie ciągnie, ale żeby zyskać 800Mhz, czyli jakieś 25% za 400mV, to tak mało korzystne się to wydaje. Do tego jeszcze fakt, że do tego, co w biosię ustawię, trzeba dodać 30-40mV, bo tyle jeszcze mobo dodaje przy wyższych napięciach.

 

Z tym całym taktowaniem tego kontrolera cpu-nb też są jaja, robi 2,6@1,2V i niby jest fajnie, poza faktem, że mogę mu dać choćby 1,7V i nie zrobi więcej, tam można się z HTT bawić, żeby jakieś pojedyńcze Mhz zyskać, ale na 2,7 ani razu nawet się post nie pojawił.

 

Z pamięciami to też tak dziwnie, dam mu na sztywno na 1600@8-8-8-21 1T i w Windows'ie ustawi mu dzielnik na 1333 i tyle.

Przy 1333 chcę ustawić 6-6-6-18 1T i nie wstanie, napięcie nieistotne, jakie dam. Kostki niby chodzą seryjnie na 1,6-1,8V. Powyżej 1,8V, od razu jakieś dziwne zwiechy itp, kostki dość mocno się grzeją powyżej 1,6V, ( radiatory ciepłe, nie parzą ).

 

Może ta płyta to nie wypał, chodz z drugiej strony widziałem bardzo dużo bardzo ciekawych wyników na tej płycie. Albo ten procesor jest taki padaczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem dużo różnych biosów i na kilku różne rzeczy były sprawdzane.

Na XS ciągle piszą, że nieoficjalny 1.2 jest najlepszy, ale raczej chodzi im o odblokowywanie i mało problemów z tym faktem. Fakt, ten 1.2 jest dużo lepszy od oficjalnego 1.0 ( beznadziejny ) i 1.1 ( lepszy od 1.0, ale ogólnie tez słaby ). Najlepiej mi wszystko chodziło ( mniejsze mV na cpu, przy danym taktowaniu ) na nieoficjalnym 1.51a. Na oficjalnym 1.6 jest podobnie do 1.2.

 

Pod kątem tego co pisałem wyżej, sprawdzany był bardzo dokładnie bios 1.2 i 1.51a i takie samo zachowanie jest. Niby te biosy coś tam poprawiają i niby jakieś problemy są z c3 na tej mobo, ale widziałem kilka normalnych wyników na zwykłym AC, więc nie jestem taki przekonany, że to wina płyty, czy też jej biosów.

 

Z działania samej płyty to najbardziej mnie się nie podoba, że jak się ustawi powiedzmy 1,4V na cpu, to choćby w cpu-z pokazuje 1,42 w idle, strees 1,43-1,44. Fakt, trzeba by mulitimetrem pomierzyć, żeby mieć pewność, ale nie wiem, gdzie, o ile w ogóle jest miejsce. Ale wszyscy tak mają na tych mobo, więc wątpię, aby cpu-z jakoś tam strasznie przekłamywał. Ale tak jest tylko przy wyższych napięciach, przy niższych np. 800Mhz i 0,8V się ustawi i zawsze jest te 0,8V. Może ta sekcja jest taka zryta.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiaj sie chwile pobawilem z pomoca andrewa, no i 3800MHz robi na 1.4 spokojnie, niestety wyzej zabijaja go temp, przy 66(occt) reset, tak w stresie pod grami jest sporo nizej, nawet 15stopni, wiec mysle, ze na 4.0 bez problemu do gier.Poki co nie mam za wiele czasu, to zostaje przy 3.8 na 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogos:

Powalcz z temperaturami, warto.

 

Jak próbuję coś tam wyżej ustawić, to napięcie na procku tez tam idzie w górę. Tylko jak na tych 3,2 sobie chodzi to mu daję te 1,175V.

 

Czy Timingi mogą mieć tak ogromny wpływ na to wszystko? Sam za bardzo bym na ślepo wszystko ustawiał, dlatego większość na auto, poza podstawowymi.

 

Ktoś by mógł jakieś sugestie rzucić + czego za mocno nie ustawiać, czego nie za luźno i do tego jakim programem z pod Windows'a mogę sprawdzić timingi, bo skoro dzielnik i tak sobie ustawia, tak jak chce, to timingi pewnie też przestawia. Na P35 używałem Memset, ale on tylko z kontrolerem poza cpu współpracuje.

 

CL

TRCD

TRP

TRAS

TRTP

TRRD

TWTR

TWR

TRWTWB

TRWTTO

TWRRD

TWRWR

TRDRD

TRFC0

TRFC1

MA Timing

 

I później jeszcze tego od groma alfa i beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core Temp z racji odblokowanych rdzeni w procesorze nie pokazuje ich temperatury.

Podobno trzeba dodać wartość 10 stopni do temperatury procesora jaka pokazuje everest aby dowiedzieć się jaka temp. maja rdzenie. Czy to prawda a może mit?

Czy mogę ustawić HT na np. 2000mhz natomiast NB na np. 2400mhz? Wiem ze HT nie może być wyższe niż NB i to HT wplywa na wydajność a nie NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Na napięciu NB 1.3 nie chce wstać na 2400mhz.

Przy tym napięciu CPU, 3.7ghz niestabilne. W Biosie ustawione napięcie CPU 1.5, cpuz pokazuje 1.488, zwiększyć do 1.525-1.55 w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie może jak wygląda mniej więcej prawdopodobieństwo odblokowania AMD Phenom II X2 555 Black Edition C3 na 4 rdzenie?

Przymierzam sie do zmiany calej platformy i chciałem kupić Athlona II x3 425, ale teraz nie wiem czy warto byłoby dopłacić 100zł do Phenoma II x2 555 C3. Tylko jak z prawdopodobieństwem jego odblokowania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po opini ludzi, to sa bardzo duże szanse odblokowania, z dobra do tego płytą bym powiedział, że nawet bardzo duże.

W tym przedziale cenowym nie ma się co zastanawiać, jak się nawet nie odblukuje, to na pewno łatwiej i lepiej się go podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szanse masz na 50%, bo albo się uda albo nie. Mi też ostatnio wróżono duże prawdopodobieństwo unlocka, a tu kicha.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sopi123

moze mi ktos pomoc z podkrecaniem tego proca ?? Niech ktos poda gg to sie odezwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...