Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie da rady odblokować rdzeni np na: ASRock M3A770DE to z tego co mi wiadomo jest większa szansa na odblokowanie rdzeni np na: Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3 który posiada technologie Core Unlocker..

Czy to prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3A770DE miewa czasami problemy z unlockiem choć podobno nowy bios (1.5) znacznie to poprawia. Zmiana płyty może pomóc ale nie nastawiałbym się na sukces bo możliwe że to jednak procek jest nie do odblokowania.

 

A ten Core Unlocker to nic innego jak ACC o innej nazwie.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjadacze, bardzo proszę o opinię: Thermalright Ultra 120 Extreme, czy Scythe Mugen 2? Do 955BE (będę go kręcił aż go nie urwę :) ) I jakiego wentyla (oczywiście 120) polecacie? Tylko please bez Noctua bo jeszcze nie ocipiałem dać za wentla ponad stówę! Proszę o opinie ludzi co mają osobiste doświadczenie z w/wymienionymi a nie mądrale co to jedyną odpowiedzią jest "use the google luck"!

 

- szacun panowie wyjadacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium PC Fortis. Jakieś 120-130 zł nowy. Mam co prawda Sempa 140 @ 2 rdzenie 3,7ghz 1,5v, ale nigdy nie widziałem więcej jak 45c (linx) z wentylem na 700RPM.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentium PC Fortis. Jakieś 120-130 zł nowy. Mam co prawda Sempa 140 @ 2 rdzenie 3,7ghz 1,5v, ale nigdy nie widziałem więcej jak 45c (linx) z wentylem na 700RPM.

 

To Polacy robią T A K I E R Z E C Z Y ! ! !

Sysunia jest przecudna. I za jakie pieniądze! Cudze chwalicie, swego nie znacie...(jak powiedział mądry człek kilkaset lat temu). No, to rzuciło mi zgoła inne światło na kwestię chłodzenia prosiaka. Tylko czy aby z czterema jajkami sobie poradzi (bez obrazy dla tych co mają dwa). Tudzież cena arcy odpowiednia.

Muczos gracjas, spasiba, danke szejn, fenkju wery mać, to mam się nad czym zastanawiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że przejrzałem tyle testów ile mogłem (między innymi ten) i poza olbrzymim sceptycyzmem w stosunku do niektórych testujących na łamach różnych publikacji internetowych. Wychodzi na to że w 6 - 7 testach palmę pierwszeństwa dzierżą ultra-120 i Mugen2. Sam doskonale wiem o tym, że żeby (fatalne połączenie wyrazów) dobrze przetestować jakikolwiek Cooler trzeba spędzić przy nim trochę czasu. Ja pomiary wykonuje na 2-3 dzień po przesmarowaniu pastą, (a i tak każdemu się może zdarzyć kiepskie pokrycie pastą, rozpadlina, gródka, nawet na idealnie przeszlifowanej czapce i styku radiatora) w klimatyzowanym pomieszczeniu 21,5 ºC i po co najmniej 18 godzinach gotowania procesora SP2004 (na wszystkie jajka z osobna). A i tak czasem jak wracam do ulubionego Cooler'ka to coś zwalę w tej misternej robocie i po ponownym zamontowaniu różnice sięgają 1-2 stopni. Każdemu się może zdarzyć! A zwłaszcza, dwudziestokilkuletnim testerom którzy w tydzień mają do testnięcia kilkanaście zestawów chłodzących i szybko trzeba jeszcze naklikać kilka mądrych (???) wyrazów żeby dało się z tego zrobić artykół! Dlatego jako stary miś nie daję szybko nabrać się na sztuczny miód i wolę opinię od kilku ludzisków co każdy z nich spędził nad danym produktem kilka kilowatów czsu. A nie na gości którzy muszą być najszybsi żeby znaleźć jakikolwiek poklask!

Dlatego bardzo dziękuję za każda opinię ludzi z tego forum. Jakkolwiek rzeczywiście ten tani cooler'ek po kilku trick'ach może okazać się pogromcą bardzo renomowanych produktów (nawet jeśli pochodzi z Chin i każda firma może zamówić go sobie pod inną nazwą), zwłaszcza jak się mu założy wiatrak z dobrym CFM'em!

Jeszcze raz dziękuję za opinię i proszę o wypowiedzi ludzi z osobistymi (najlepiej)doświadczeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie gorącę te procesory, 2,65 GHz @ 1,075 V na pasywnym karakorum podczas testu Prime95 maximum heat - max 52 st przy otwartej budzie i 50 st w zamkniętej.

Edytowane przez Ardaenye
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off Topic!

 

Panowie piszę do Was z prośbą o pomoc, którą potrzebujemy w dziale o Boinc. Robimy porównania wydajności różnych procesorów w projekcie Aqua i zbieramy informacje o czasie przeliczeń. Problem w tym, że tam prawie wszyscy z Intelami, brakuje nam Athlona II i Phenoma. :razz:

 

 

Co potrzebne:

- procek Athlon II X4 z taktowaniem 3.0 G i 3.6 G;

- procek Phenom II X4 z taktowaniem 3.0 G i 3.6 G;

- procek Phenom X6 :razz: pewnie nikt nie ma, ale...

- ważne, żeby system był 64bit,

 

Jeśli ktoś z ww prockiem będzie chętny nam pomóc, byłoby świetnie, akurat kilka osób rozważa zakup platformy i są wahania. :wink:

 

Jak przeprowadzić test:

1 - ściągnąć boinc manager, wersja 64bit i stąd i zainstalować ( potrzebny reset );

2 - dołączyć do projektu Aqua@Home - film instruktażowy

; w filmiku jest pokazane jak dołączyć do rosetta@home, nam zależy na aqua@home; należy podać mail i hasło ( jak pierwszy raz, to trzeba sobie jakieś wymyślić );

3 - po dołączeniu do projektu, automatycznie przechodzimy na stronę aqua, i teraz tak:

zakładka Your account -> ustawienia aqua@home i zaznaczamy tak [ gpu możemy sobie odznaczyć ]:

Dołączona grafika

 

4 - w manager boinc robimy tak jak pokazane na filmiku, ściągamy próbki i przeliczamy ( projekt wykorzystuje pwszystkie jajka

procesora na jedną work unit/jednostkę pracy );

5 - podać wyniki w temacie o boinc :D

 

 

Z pytaniami zapraszam do działu Boinc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem.

Jestem świeży w OC i kiedyś zabrałem się za podkręcenie swojego Phenoma.

Najpierw podkręciłem go z 3.0 na 3.5 bez podnoszenia napięcia. Wszystko hulało elegancko.

Po jakimś czasie, w sumie w formie ciekawości podniosłem traktowanie o 100Hz do 3.6

Niestety bez dodawania napięcia i system się nie był w stanie się podnieść.

Wróciłem do Biosa i podniosłem napięcie o 0.050 V co dało wynik w CPU-Z - 1.392 V.

Dołączona grafika

System się odpalił, wszystko gra. W ramach testu postanowiłem pozostać trochę z tą konfiguracjom.

Jednak jak się potem okazało nie do końca jest ok. Komputer od tamtego czasu nie często ale zawiesza się.

Raz oczom ukazuje mi się czarny ekran ale częściej widzę takie szare tło z jaśniejszymi poziomymi paskami.

Zwiechy zdarzają się TYLKO W STRESIE, podczas grania.

Chciałbym się poradzić co mogę w tej sytuacji zrobić? Wystarczy podnieść troszeczkę napięcie?

 

 

Niżej przedstawię trochę pomocnych mam nadzieję informacji:

 

Temperetury CPU: Idle-32/35 Stress-44-46

*Procek: Phenom x4 940 Black Edition.

*MOBO: Gigabyte MA790GP-DS4H

*RAM: GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 1066 MHz CL5

*Karta graficzna: Sapphire HD 5870

*Zasilacz: Chieftec 650W Super Series

*System: Windows XP SP3\

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Econochrist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie jeszcze. Patrz na temp, żebyś za wysokiej nie uzyskał. Do 1,5V spokojnie, o ile chłodzenie daje radę. Najlepiej okolic 50*C się trzymać.

 

Ale według mnie walczyć tak w zapartę o te 100MHz to nie ma sensu na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie jeszcze. Patrz na temp, żebyś za wysokiej nie uzyskał. Do 1,5V spokojnie, o ile chłodzenie daje radę. Najlepiej okolic 50*C się trzymać.

 

Ale według mnie walczyć tak w zapartę o te 100MHz to nie ma sensu na dłuższą metę.

 

Może trochę bez sensu, ale robię to trochę z ciekawości.

Nie chcę go mocno podkręcać bo nie wiem czy Cooler da radę

(mam Cooler Master Hyper N520) a nie chcę mieć drugiego grzejnika w pokoju :)

 

Podniosłem napięcie delikatnie o "jedno oczko" czyli u mnie o 0.025 V

i mam obecnie 1.408 ale dziwnie skacze do wartości 1.424 V.

Jest to normalnie?

 

Temperatury wzrosły troszkę do 35-37 Idle i 46-48 Stress

Edytowane przez Econochrist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

przez kilka ostatnich lat siedziałem na intelu.

Teraz ma x4 955 BE. Przy oc zaczęły sie schody, bo i technologia się zmieniła.

płyta biostar 790.

Ram oc 1600.

Zależy mi w pierwszej kolejności na oc szyną.

W zakładce do oc mam takie dane:

 

CPU vore -to jest jasne

cpu-NB ?

Core Fid 1.4

Core Did 1

NB Fid 2000mhz

NB VID

Chipset over voltage 1.2

Ht over voltage 1.2

 

Teraz mam dzielnik 3:10, ram ustawiony na 1333. Przy 1600 ciężko kręci się szyna.

Dośc ważne dla mnie jest aby działa funkcja green power.

 

Pozd.

Edytowane przez jamniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse na odblokowanie Phenoma II x2 555 C3 wróżono mi jako "jedna na milion" a tu proszę :-P :

 

Na standardowym napięciu stabilne 3,7GHz, na 1,5V 4GHz, więcej nie sprawdzałem, ale to kwestia czasu :rolleyes:

 

Seria:

CACAC AC 1003GPMW

 

Kupiony w ProLine.

 

Mobo: Asrock M3A770DE

post-152736-127455755269_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie przymierzam się do zakupu tego amd x4 955 C2 i pamięci ddr2 1066 CL5 i pytanie moje brzmi.czy na mojej płycie uda się dojść do tych stabilnych 4.0 ghz.Czy po prostu zajdzie potrzeba wymiany płyty.Co o tym sądzicie ?

 

płyta:Sapphire pi-am2rs780g

psu:chieftec gps 550ab

gf8800gtx

chłodzenie-aerocoll dc-1200

 

pozdro :rolleyes:

Edytowane przez wardow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mi to wszystko jaką rewizje wezmę.C3 skoro tak uważasz ale chciałbym jedno wiedzieć czy ta moja płyta pociągnie stabilne OC tego phenom'a do 4.0ghz czy raczej mobo do wymiany

 

pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC o ile płyta nie jest jakaś nad wyraz słaba zależy głównie od samego proca. Kup proca, sprawdzisz płytę, będzie nędza, kupisz mobo. Ale ogólnie powiem Ci, że nie napalaj się na te 4GHz. Procki są ostatnio bardzo słabe, ciężko trafić coś wartego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Ja OC nie mogę zrobić, chyba że ma Ktoś jakiś pomysł??

Opis sprzętu w sygnaturze, chodź wątpie aby coś zadziało...Jedyne co mi zostaje ro zmienić procka na Phenom II X4 945 QUAD CORE Socket-AM3/AM2+; HDX945WFGIBOX; 3000 Mhz, FSB 2000MHz, cache L3 6MB, 45nm, 95W - tu link na potwierdzenie:

http://www.bios-mods.com/forum/Threa...ighlight=narra

I teraz pytanie, jak już wiem że mogę zmienić CPU na mocniejsze o 700Mhz na rdzeniu, to czy to się opłaca i jak się to ma do wydajności, bo tylko bym zmieniał CPU, reszta bez zmian...Czy RAM nie będzie ograniczał, bo co do GPU to nie mam się "chyba" martwić" o jakieś ograniczenia:-)

Czy po prostu poczekać, odłożyć trochę więcej kasy i zmienić mobo, ram i cpu?! Wiem, że tak by było najlepiej, ale jakoś Mnie do tego nie "ciągnie" - jeszcze nie teraz, bo wszystko mi chodzi, czasami mam problemy z nowymi grami bo CPU nie wyrabia (patrz: GTA IV i SW: TFU - tu to już masakra, po 17 klatek bo taka optymalizacja z konsoli, a widziałem u kumpla na podkręconym Athlon X2 7750 BE z karta 9800 GTX chodziło jak brzytwa...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II jest wydajniejszy 'zegar w zegar' od Phenoma pierwszej generacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że zysk wydajności jest większy, niż to wynika z MHz. Podkręcony do 3 GHz Phenom będzie wyraźnie słabszy od Phenom II 3 GHz. Ja bym kupił ten nowy procesor - różnicę odczujesz ogromną.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II jest wydajniejszy 'zegar w zegar' od Phenoma pierwszej generacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że zysk wydajności jest większy, niż to wynika z MHz. Podkręcony do 3 GHz Phenom będzie wyraźnie słabszy od Phenom II 3 GHz. Ja bym kupił ten nowy procesor - różnicę odczujesz ogromną.

 

A i twoj rachunek za elektrycznosc odczuje powazna ulge bo jak dobrze pamietam to Phenom I generacji ciagnie tyle co X6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Ja OC nie mogę zrobić, chyba że ma Ktoś jakiś pomysł??

Opis sprzętu w sygnaturze, chodź wątpie aby coś zadziało...Jedyne co mi zostaje ro zmienić procka na Phenom II X4 945 QUAD CORE Socket-AM3/AM2+; HDX945WFGIBOX; 3000 Mhz, FSB 2000MHz, cache L3 6MB, 45nm, 95W - tu link na potwierdzenie:

http://www.bios-mods.com/forum/Threa...ighlight=narra

I teraz pytanie, jak już wiem że mogę zmienić CPU na mocniejsze o 700Mhz na rdzeniu, to czy to się opłaca i jak się to ma do wydajności, bo tylko bym zmieniał CPU, reszta bez zmian...Czy RAM nie będzie ograniczał, bo co do GPU to nie mam się "chyba" martwić" o jakieś ograniczenia:-)

Czy po prostu poczekać, odłożyć trochę więcej kasy i zmienić mobo, ram i cpu?! Wiem, że tak by było najlepiej, ale jakoś Mnie do tego nie "ciągnie" - jeszcze nie teraz, bo wszystko mi chodzi, czasami mam problemy z nowymi grami bo CPU nie wyrabia (patrz: GTA IV i SW: TFU - tu to już masakra, po 17 klatek bo taka optymalizacja z konsoli, a widziałem u kumpla na podkręconym Athlon X2 7750 BE z karta 9800 GTX chodziło jak brzytwa...)

 

eee przecież Kuma to pół phenoma I z większym zegarem jak kumplowi chodzi to i tobie powinno a najwyżej chociaż pogoń procka na 2,6 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

Ja bym nie zmieniał - zainwestowałbym w porządne chłodzenie i OC do 3,0 ghz. - chłodzenie się przyda na kolejnym procesorze.

Co do wydajności - phenom II jest 5-10% wydajniejszy zegar w zegar w porównaniu z ph I, co do prądożerności - zgoda, ale jeśli stary ma zegar 2,3, a nowy będzie miał 3,0 - to będzie tylko minimalnie bardziej oszczędny. Choć po podkręceniu na 3,0ghz różnica urośnie do dobrych 50-60w pod obciążeniem. - przebolałbym tą największą wadę.

 

Ph I jest starym prockiem, co jest zaletą przy ... odsprzedaży. Tak, tak - cała góra stareńkich płyt AM2 poprawnie obsłuży ph I, natomiast nie daje rady z ph II. To jest jeden z najszybszych procesorów współpracujących z AM2. Za jakiś czas może być taka sytuacja, że stareńki phenom jest droższy od nowej 945 - IMO jest to bardzo prawdopodobne w okresie najbliższego roku - półtorej. Przesiądziesz się wtedy tanio na coś nowszego i 4,0 ghz będą stały otworem - chłodzenie, itp zostanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...