Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, może napisze w ogóle moją konfiguracje. Asus A4M87TD USB3, Phenom II 925, Goodram 2GB 1333, Chieftec 560W, Radeon HD 5770. Dyski itp. ,chyba nie potrzebne. Teraz mam dzielnik 3:8. Jedyne ustawienia na których wszystko jest ok to 3:8 lub 1:2 (RAM:FSB). Przy czym analogicznie pamięci chodzą na 1022 lub 1345 bodajże.

 

 

edit.

Zmiana mnożnika? Nie mam wersji BE.

 

edit2.

Mój błąd, nie doczytałem że w dół mogę zmieniać mnożnik. Michaelius, zrobiłem tak jak napisałeś, 13x i poszedł na htt 275 nb 8x275 i pamięci ruszyły nawet na 1470mhz. Jak narazie przechodzi testy 3dmark ale pod wieczór puszcze ORTHOSa na parę godzin i zobaczymy. A i takie pytanie, żeby sprawdzić maxymalne htt dla proca to ustawić pamięci jak najniżej i mnożnik proca na 6?

Edytowane przez pok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawimy w SuperPi na tych cudeńkach to i ja wrzucę swoje 3 grosze B-)

X2 555 BE C3 @ X4 3,9ghz :lol: , Memki OCZ Platinum AMD Edition. NB 1,3v (na 2,6ghz jechał SPi przy 1,275v). Więcej nie próbowałem niż na screenie, ale jak dam nawiew to spróbuje 2800 :D . Jest to bezpieczne 24/7? Bo daje kopa :P

 

post-164893-0-66796700-1291137188_thumb.jpg

 

Wszystko tylko do SuperPI, z marszu bez zbytniego strojenia ustawień i testowania stabilności bo za słaba sekcja zasilania CPU no i za słabe chłodzenie ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ram'u to mnie przeraża fakt ze w tamtym roku w tym samym okresie (przed świętami) kupowałem komplet goodram ddr3 1333mhz cl9 za 300zł a teraz za podobną kwotę moge mieć a-daty'y 1600mhz cl7... No ale z drugiej strony wszystko tanieje : ) Uważam że zrobiłem jedną bezsensowaną głupote wtedy. Sprzedałem asusa P5W DH Deluxe, 2x1 OCZ Platinium DDR2 800mhz, i Intela E5200 @ 3.6ghz i kupiłem PII x2@ x4 ma770t ud3p i 2x2gb goodramów a wystarczyło kupić q6600 i 2gb ramu i miałbym tą samą wydajność a nie wywaliłbym na to tyle kasy... Sztuka dla sztuki.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 zamiast PH II X4? Sorry ale dla mnie to bezsens. Ja przerzuciłem sie z Q8300, tyle że z musu bo mi płyta padła. Jakoś nie uznaje i nie uznawałem Q6600 bo jest już stary, gorący i żre mase prądu po OC.

Co do ramek to masz rację. Ja dwa miechy temu kupowałem Geila DDR3 2GB za 155zł a przed chwilą sprzedałem ją za 100 i nikt nie chciał więcej dać :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie ile kiedyś posztowało 2 GB ddr1 ? Wy mi tu piszecie że was przeraża fakt jak to wszystko leci na łeb na szyje. A mnie przeraża fakt ze tych ramów jest teraz tyle ze nie wiadomo co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja za swoje DDR1 w sigu dałem kiedyś 550zł :lol2: Więc nie macie co narzekać ;)

 

Na te PHII X2 C3 BE555 (co można dostać teraz w sklepach) nadal jest duża szansa na odblokowanie pozostałych dwóch rdzeni? :)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam do was pytanie.Czy program Solidworks będzie śmigał bez problemów na procesorze AMD Phenom II X4 955 lub podobnym ??Pytam bo w pracy u kolegi ktoś rzucił tekst że kiedyś zainstalowali owy program na komputerze z jakimś prockiem AMD i nie chciał pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do rozwiązań CAD polecane są procesory Intela. Testy faktycznie wykazywały ich wyższą wydajność, tyle, że nie wyobrażam sobie jak wielki projekt musiał byś mieć, aby procek AMD czy intela nie dawał z tym sobie rady. Może prom kosmiczny? :D

Zdecydowanie nie ma problemy z pracą a jedynie są różnice w wydajności. W zastosowaniach biurowych i projektowych bardziej widoczne na korzyść intela w grach i multimediach mniej a czasem AMD są lepsze (od i5 lub E8400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepszy Valid na denebie c3 x4 na AC w temp pokojowej :)) 21C

 

4,7Ghz (obeszlo sie bez bsoda.. boot na 4.5Ghz i zmiana mnoznika na 4,7ghz bez zmiany V czyli 1,54V :E )

CPU-Z Validator 3.1

 

bootwinda na 4,5Ghz

Dołączona grafika

 

 

 

 

i pare ciekawych testow w occt na X2

Dołączona grafika

 

do tego stabilnie X4 4,1Ghz 1,47V

Dołączona grafika

 

 

 

***********

i kolejny fajny Cep

PII955 C3 z poznego tygodnia.

@X4 4.0Ghz 1,34V stabilnie

 

Dołączona grafika

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1560698 AC cooling. temp w pokoju 21C

 

 

Super Pi 4637Mhz Air cooling, temp pokojowa.

Dołączona grafika

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem na tej aukcji X2 550 BE z odblokowanymi 4 rdzeniami. Czy ktoś kupował od tego użytkownika odblokowany proc ? Zakładając, że za swojego bym wziął w granicach 300 zł, to za dopłatą 100 zł dodatkowy rdzeń wydaje się być ciekawą ofertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

1. Z tego co pamiętam to po odblokowaniu rdzeni nie działa czujnik temperatury w procu. A co z czujnikiem temperatury procesora na płycie głównej ? Też przestaje działać ?

2. Czy będzie duża różnica w wydzielanym cieple w odniesieniu do mojego X3 720 BE ? Bo gdzieś wyczytałem, że różnica w poborze prądu między X2, X3 a X4 jest bardzo mała, więc przez analogie myślę, że tak samo powinno być być z wydzielaniem ciepła.

3. Moja płyta to Gigabyte MA-770T-UD3P w pierwszej dostępnej rewizji 1.0. Czy nie będzie problemu z odblokowaniem rdzeni ? Swojego X3 720 BE próbowałem odblokować na X4 ale się nie udaje - w monecie wejścia do Windy zawias.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dziala, dodajesz ok 10 stopni i masz temp rzeczywista procesora.

2. Raczej niezauwazalna na tym samym taktowaniu.

3. Nie bedzie. Wgraj najnowszy bios. Mimo kiepskiego wygladu to naprawde jedna z najlepszych plyt glownych na am3. Twoj problem polegal na tym ze masz uszkodzony 4 rdzen. Nie kazde x3 i x2 da sie odblokowac.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ GeMtin1

 

Dzięki za odpowiedzi. Ale co do temperatury proca to nie mogę się zgodzić. Bo u mnie jest dokładnie na odwrót :). Temperatura proca na płycie głównej jest ok. 10 'C wyższa niż temperatura rdzenia procesora. I tak np. teraz jak nic nie robię proc pracuje z prędkością 800 MHz @ 1.15 V i Core pokazuje 22'C, a czujnik z płyty 31'C, pod maksymalnym obciążeniem jest to odpowiednio 45'C i 55'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca od którego kupiłem procek stwierdził, że zostałem 300 klientem odblokowujących się proców i dostanę coś specjalnego :). Mianowicie zamiast Phenoma X2 550 BE @ X4 dostanę X2 555 @ X4 który robi 4.0 GHz ma 1.43 V lub 3.8 GHz na 1.36 V :) Wydaje mi się, że to całkiem fajna sztuka, napisze oczywiście na forum ile udało mi się z niego wycisnąć. Szkoda, ze mam dość słabe chłodzenie na proca - CM Hyper TX3, ale większe do mojej badziewnej obudowy nie wejdzie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem miły gest ;) Swoją drogą ja mam CM Hyper Z600 ale jakoś nie sprawdzałem ile mój może. Tzn sprawdzałem jak miałem Aurasa Wave a ten sobie nie dawał rady powyżej 3,6ghz także ustawienie 3,9ghz było niemozliwe do przetestowania. Po drugie na 3,8ghz chwila stresu sprawiała, że wyłaczał mi się komp co może być oznaką słabej sekcji ASRocka :/ W kazdym razie na defaultowym 1,3v w biosie (1,35v wg cpu-z) chodzi mi na 3,6ghz więc dobrze rokuje. Może na lepszej płycie bym osiągnął 4ghz na 1,5v ;) No a po trzecie takie ustawienie sprawia, że procek pobiera mnóstwo prądu w stresie więc i tak by to było świąteczne uzywane :)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sekcje zasilania na swojej płycie to ja się nie martwię - jest dość porządna. Problem może być tylko z tym, ze nie jest niczym chłodzona, a przepływ powietrza u mnie w budzie to rewelacyjny nie jest. Ale do testów to się otworzy bok obudowy, okno, zrobi w pokoju ok 20'C i można kręcić :). A na co dzień to jeśli by robił 3.8 GHz @ 1.36 V byłoby w sam raz.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem bez zmiany napięcia odblokować 2 rdzenie w moim Phenomie.

Udało się, komp wstał bez problemu, nazwa procesora się zmieniła, pokazał 4 rdzenie, nawet było widać przyspieszenie w pracy, jednak po minucie testów w OCCT komp się zawiesza.

Napięcie defaultowe; 1.472 - nic tu nie zmieniałem.

Płyta główna; GA-M720-US3

Zasilacz: Modecom Premium 500W

 

Można jeszcze próbować poprzez podnoszenie napięcia? czy to raczej nic nie da i rdzenie można o dupę rozbić ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem proca od Memela - X2 555 BE @ X4 B55. Na chwilę obecną robi 3.92 GHz @ 1.44 V (1.45 V BIOS). Jutro spróbuje złamać 4.0 GHz. Mam 2 pytania:

 

1. Czy to normalne, że w razie zbyt wysokiego OC Prime95 po prostu się wyłącza ? Żadnego resetu, błędu czy blue screenu - najzwyczajniej się wyłącza.

 

2. Za co odpowiada opcja Advanced Clock Calibration ? U mnie wygląda na to, że przy ustawieniu -2% jest większy OC.

 

C&Q działa do 3.70 GHz na moje płycie, później się wyłącza. Dlatego też na co dzień będzie 3.70 GHz, bo nie ma sensu by proc pracował non stop z prędkością 3.90 GHz.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 )

tak niestety sie dzieje gdy ktorys z rdzeni nie dolega do ihs'a i dostaje temperaturki ... plyta odcina napiecie i mowi : NIE BEDE PALIŁA CPU ;-)

ogolnie mialem ostatnio takiego niepokornego CPU : orginalne 2 rdzenie dzialaly pasywnie na Ninji 2 , po odblokowaniu nie wazzne ktorego , proc lapal od razu temperaturke i plyta odcinala zasilanie :/ nie jak nie dalo sie tego uregulowac ( nawet na napieciu 1,25 V lapal temperature :/ )

 

co do Cn'Q to poczytaj o K10stat ... nie iwem czy to Ci pomoze ale poczytac warto ;-)

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Twoim przypadku

 

ale ja pare tych CPU mialem w lapkach i wszystkie c3 555 modowaly sie na 965 ( czy tam 955 ) poza jednym dziadem ktory wlansie lapal tempki niezaleznie od napiecia ( raz tylko przeszedl OCCT @ 3,2 @ 1,25V ) pozniej nigdy sie to juz nei powtorzylo ;-)

 

problem nie dotyczy mobo bo obecnie mecze proca be 555@965 @ 1,3V ( pasywnie ;-) ) i daje rade bez lapania temperatur , a caly czas sjest obciazony

 

 

wiec ewidentnie wina tamtego CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pietia(lania)

 

To co piszesz nie bardzo ma zastosowanie do tego co ja napisałem. U mnie jeśli proc przekroczy 60'C włącza się głośniczek na płycie i daje znać, że coś jest nie tak. Jeśli nadal taka temperatura będzie się utrzymywała to wtedy cały komp się wyłącza. U mnie w przypadku zbyt wysokiego OC wyłącza się sam prime95 (np. OCCT czy Linx pokazuje błąd wtedy), komp działa normalnie i temperatury nie mają tu nic do rzeczy.

 

4.0 GHz nie jestem w stanie ustabilizować na sensowym napięciu. Na 1.5 V jest w 90 % stabilnie - przechodzi Prime95, OCCT, ale Linx po ok. 30-40 min się wywala, tak więc nie można powiedzieć, że jest w 100% stabilnie. Myślę, że na 1.525 V byłoby stabilne ale to sztuka dla sztuki, bo na co dzień i tak z takim napięciem nie ma sensu by pracował - chcę by pożył z 1.5 roku :). Na co dzień będzie ustawione 3.7 GHz @ 1.4 V - jest to w pełni stabilne i nie grzeje się bardziej niż mój poprzedni X3 720 3.5 GHz @ 1.45 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...