Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , wszystkie metody automatycznych ustawień w biosie są wyłączone

Obciążam procka grami i innymi programami , taktowanie nie chce wzrosnąć i procek ciągle pracuje w przedziałach temp: 27-35C

A co do pytania 2 - u mnie to nie działa (tzn. nie ma różnicy)

Edytowane przez bigossi5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wziołem się za OC mojego procka.

Oczywiście że podkrecałem c2d , to tutaj trochę się pozmieniało.

Poszedłem na łatwiznę poprzez opcję w asrocku:

Load Optimized CPU OC settings i ustawiłem 20% tj. 3840 w miare ok, ale żeby full stable to nie testowałem. Przy 25% tj. 4000 WYWALA Sie.

Napięcie ustawione 1.3875 podniosłem do 1.4250 ale to nic zbytnio nie dało.

Czy to wina auto OC czy dać sobie spokój o więcej walczyć?

Przy auto OC opcje są ustawione następująco:

Overclock Mode - CPU, PCIE Asynch

CPU DOC Fraquency - Auto

Spread Spectrum - Disable

Advance clock calibration - Disable

CPU Active Core Control - Disable

Ustawione 250x16 przy 4000 mhz

NB Fraquency Multipllier - x10 2500Mhz

NB Voltage 1.2750

HT Bus speed - AUTO

HT Bus Width - AUTO

CPU Thermal Thottle - AUTO

 

Jeśli chodzi o pamięci :

Memory clock - auto

ddram voltage - auto

memory control mode - unganged

Power down enable - disable

Bank Interlavy - auto

channel interlavy - Hash 2

 

Te opcje ustawione są ok ? CQC wyłączone.

Temperatura max ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze po 6 min ERROR :) ale nie BSOD. Teraz dałem 1.475v.W occt pokazuje 1.5v

20-25 min i wywala. , temp. 58,5 - 59C

Wrociłem do 3840Mhz i tez zaczynaja sie schody.

30-40 min wytrzymal przy 1.4v i restart.

Zrobiłem update biosu na 1.9, podnioslem 1.425v, NB zjechalem na 1960.Zobaczymy co bedzie.

max 1.5v ? Temp Max ? 60C ?

Edytowane przez BorysVasiliev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 1.5v ? Temp Max ? 60C ?

 

Przy auto oc +25% pamieci sa taktoawne zegarem 833 mhz - to moze byc za duzo. Nie wiem jaki napiecie ramu ustawia plyta, przypuszczam ze jest to 1,5V. Przy 1,65V moga ruszyc.

Jesli chcesz sprawdzic na ile pozwala procesor to na poczatek krec jedynie mnoznikiem, jesli wywala sie na 1.475 V przy 4 ghz (moze nawet przy 3.9 ghz) to znaczy, ze najprawdopodobniej takiego taktowania nie uda sie osiagnac, bo przeciez 3,84 ghz jest stabilne przy 1,375 V (o ile jest).

 

Jesli powodem byly pamieci ale maksymalne taktowanie uzyskane przez zmiane mnoznika nie bedzie zauwazalnie wyzsze to osobiscie radze poszukac minimalnego stabilnego napiecia dla 240 X 16 ewentualnie przetestowac 245 x 16. Temperatura sie nie przejmuj jesli to rzeczywiscie 60 stopni po oc.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś X4 960?

Ma Turbo Core, tańszy od X4 955 no i jest szansa na przerobienie go w X6.

 

Witam.

Wczoraj miałem u siebie kompa z tym procesorem (960T BE), płytą Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1, 2x4 GB RAM DDR3 Kingston PC1600 CL9 HyperX, Radeonem HD6790, ModeCom Carbon 620W.

Procesor fajnie sie odblokował do x6 (30 rund LinX przy Problem size 20000) ale jego podkręcanie to była porażka... na 4 rdzeniach robił 3400MHz przy 1,5V (17x200), przy 3500 sie wywalał po 2-3 rundach LinXa, po odblokowaniu przy 1,5V robił tylko 3200MHz (16x200), przy 3300 jak poprzednio zwis po kilku rundach. Nie była to raczej wina temperatury, proc osiągał max. ok 50*C, chłodził go Noctua NH-U9B SE2.

Nie wiem czy to wina procesora czy płyty lub zasilacza (w trakcie testów 12V trzymał na poziomie 12,06V mierzone miernikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Od kilku dni jestem posiadaczem w/w procesora . Pierwsze co zrobilem to oczywiscie wymienilem boxowe chlodzenie na inne dokladnie ; silentiumpc fortis he1225. + ( taki wentylatorek http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=8113 )

Problem tkwi w tym ze po 15 minutach w prime95 ( torture test , blend ) temperatury osiagaja wartosc 66*C . Czy powinienem sie obawiac ?

Co moge zrobic by zmniejszyc temperature procesora ?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym ze po 15 minutach w prime95 ( torture test , blend ) temperatury osiagaja wartosc 66*C . Czy powinienem sie obawiac ?

Co moge zrobic by zmniejszyc temperature procesora ?

 

Te procesory jak wszystkie phenomy x6 sa cholernie gorace. Jesli nie masz dobrze przewietrzanej obudowy a do tego kupiles niskooobtowy wentylator to normalne. Moj osiaga podobne temperatury na standardowym wentylatorze od Fortisa HE1225 przy standardowych zegarach (mozna jednak wtedy zbic napiecie), oszczedz sobie demontarzu chlodzenia i ponownego nakladania pasty - to nic nie da. Sekcje zasilania na plycie tez masz pewnie goraca - taki juz urok tego procesora. Odnosnie samej temperatury to coz... zdania pewnie beda podzielone, ale ja chlodze pasywnie athlona x2 4850e w obudowie bez zadnego chlodzenia (zero wiatrakow oprocz zasilacza) i temperatury w prime95 siegaja 72-74 stopni, od 3 lat dziala 24/7... Jesli cos ma pasc to raczej w pierwszej kolejnosci plyta glowna i dysk twardy. Jesli nie zalzy Ci na wysokim OC mozesz ignorowac temperature CPU na poziomie 65 - 70 C, ale zwroc uwage na temperatury w obudowie.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem posiadaczem w/w procesora . Pierwsze co zrobilem to oczywiscie wymienilem boxowe chlodzenie na inne dokladnie ; silentiumpc fortis he1225. + ( taki wentylatorek http://4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=8113 )

Problem tkwi w tym ze po 15 minutach w prime95 ( torture test , blend ) temperatury osiagaja wartosc 66*C . Czy powinienem sie obawiac ?

Co moge zrobic by zmniejszyc temperature procesora ?

 

A co by było na boxowym chłodzeniu? Wydaje mi się też, że jeśli masz dobrą paste, dobre chłodzenie dobrze założone to nie powinna martwić ta temperatura. Pomyśl jakie byłyby na boxie :D i to są dopuszczalne tempy wg. mnie, te uzyskiwane na boxowym chłodzeniu, bo raczej by nie dołączali coolera do procesora, który mnie byłby w stanie go schłodzić. Jednak ja już bym zrezygnował z podkręcania, jak one są takie gorące to chłodzenie AC z najwyższej półki albo WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy zdecydowanie za mało. Obsadź wszystkie miejsca wentylatorami, czyli jeszcze dwa na górę. Wszystkie o dobrym przepływie powietrza. Jaką pastę masz na procku? Kupujesz i nakładasz MX-2 zgodnie z instrukcjami, chyba, że masz inną dobrą. Sama się temperatura nie zbije. Można jeszcze zrobić lapping podstawki chłodzenia i czapki procka na lustro, zależy w jakim jest stanie (podstawka chłodzenia).

Jak nie podkręcasz to zjeżdzasz z napięciem aż procek będzie niestabilny, wtedy jedziesz o oczko w górę i testujesz. nieraz da się nieźle zjechać z napięciem na stock taktowaniu, a to wiadomo obniża też sporo temperatury...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis pomiędzy wentylatorem fabrycznym na maz obr. a wentylatorem 1200obr/min ma 4,5st. różnicy.

 

Jeśli nie podkręcasz, możesz spróbować obniżyć napięcie cpu. Egzemplarz login206'a pracuje na 1,3V po oc, bez oc może dać radę nawet 1,25V. CPU AMD najczęściej dostają domyślnie 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Znaczy ze gdybym zostawil fabryczny od fortisa to temperatura bylaby o 4-5 * C mniejsza ?

 

2.Dobrym rozwiazaniem bedzie ponowna instalacja chlodzenia z jakas inna pasta ( jakies propozycje [ w instrukcji bylo napisane ze zaleca sie uzywac gęstszej pasty ] ) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac pasta jest w porzadku . Wentylator z tego co widac jest przecietny wiec prosze o jakas niedroga propozycje

 

 

Ten standardowy wentylator z zestawu to SilentiumPC zephyr, do 20 zl to w zasadzie jesli nie najlepszy wybor to co najmniej bardzo dobry. Jesli oczekujesz nizszych temperatur to zamontuj 2 wentylatory na radiatorze. Jesli ciszy w idle i jednoczesnie nizszych temperatur w load to zakup cos z szerszym zakresem regulacji rpm > w biosie ustawisz target cpu temperature. Czy moze chcesz jeden niskoobrotowy wentylator o lepszej wydajnosci? Kupiles wentylator cichszy ale troche mniej wydajny od standardowego wiec trudno wyczuc czego dokladnie oczekujesz.

 

Radiator powinien byc dobrze dokrecony, czasami moze sie wysunac tacka na spodzie plyty do ktorej sie go mocuje, srub nie trzeba koniecznie dokrecac bardzo mocno. Pasta w zestawie jest ok i latwo sie ja naklada. Jesli zrobiles wszystko poprawnie to nie ma potrzeby rozbierac, jesli juz sie zdecydujesz to mozesz kupic paste arctic silver 5 - mozliwe, ze zbijesz 1,5 - 2 stopnie i uwazaj na gumowe kolki, bo latwo je ulamac a potem okazuje sie, ze szybko sie koncza.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chcialbym 1 wentylator ktory zapewni mi bezpieczna temperature w stresie . Teraz wystarczy ze uruchomie na 10 min prime95 i temperatura skacze juz do okolo 68-70*C . Z grami jest podobnie moze roznica 3-5 stopni . Taki by sie nadal : Cooling.pl : Noiseblocker BlackSilent XLP 120mm PWM - rev.3 [NB026] - 37.90PLN ??? Jesli nie to jakis najlepszy w cenie no powiedzmy 40-45zl ( wzglednie cichy )

 

2.Raczej zdecyduje sie na montaz od poczatku by wyeliminowac mozliwosc zlego zalozenia , ale to w okolicach pon-wt

 

uwazaj na gumowe kolki, bo latwo je ulamac a potem okazuje sie, ze szybko sie koncza.

 

No wlasnie da sie je gdzies dokupic ?

 

Jesli ciszy w idle i jednoczesnie nizszych temperatur w load to zakup cos z szerszym zakresem regulacji rpm > w biosie ustawisz target cpu temperatu

 

Teraz nie mam takiej funkcji w biosie ? Mam rozumiec ze jak podlacze wentylator z szerszym zakresem to taka opcja sie pojawi ?

 

W ogole swietnie na boxie odpalalem na godzine prime95 temp < 63 na fortisie 15 min temp>65

Edytowane przez enzote2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...